Ugrás a kommentre

Yoda


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a jogok megszavazására ezt a Jedik rég lerendezték már maguk között. Szép is lenne, ha csak azután állnak neki a szervezésnek, hogy megvárják a szavazást (ami akkor már garantált volt, ezt a vak - tehát egy Jedi :evil: - is láthatta).

Viszont, Windu ugye a film elején maga védte Dookut, hogy ő nem küldene orgyilkost senkire, hiszen nem olyan ember. És eddig a pontig azért Dooku nem tett olyat, ami ezt a véleményt megváltoztatná. Fegyverkezett, de ezt eddig is tudták. Azt, hogy átállt a Sötét Oldalra csak a geonosisi csata alatt tudták meg.

Yodának meg szerintem több dolga volt a katonák mozgósításával, mint a kaminoiak lerendezésével. Azoknak átutalták a pénzt, aztán csókolom, kalap, kabát, sisak. Ezt viszont Yoda az út alatt/előtt is elintézhette. Viszont ennyi embert és eszközt hajóra pakolni nem lehetett kis feladat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bárki mondhatja azt magáról hogy Jedi, mint ahogy mondta is. És még ha Sifo Dyas is rendelte volna őket, akkor is felvet ez egy csomó kérdést, mert nem lett volna ehhez se joga, se különösebb célja.

Erre van magyarázat az EU-ban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: szerintem volt egy betanult "rutin" vagy hogy hívják a katonáknál, hogy kinek hova kell mennie és mikor, amikor majd elszállítják őket. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem az egész gördülékenyen zajlott, és nem is feltétlenül tartott olyan sokáig (persze tény, hogy azért valamennyi idő kell ennyi katona összecókmókolásához, de gondolom ezt gyakorolták a klónok. Szinte hallom a fülemben a Battlefront 2-es klón hangot: This is not a drill! All units to the hangar area. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: szerintem volt egy betanult "rutin" vagy hogy hívják a katonáknál, hogy kinek hova kell mennie és mikor, amikor majd elszállítják őket. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem az egész gördülékenyen zajlott, és nem is feltétlenül tartott olyan sokáig (persze tény, hogy azért valamennyi idő kell ennyi katona összecókmókolásához, de gondolom ezt gyakorolták a klónok. Szinte hallom a fülemben a Battlefront 2-es klón hangot: This is not a drill! All units to the hangar area. :D)

Biztos, hogy gördülékenyen és a maga módján gyorsan ment, hiszen katonák voltak. ;) De ekkora embertömeg rendezett irányítása már alapból időigényes, hát még a fegyverek kiadása, lőszer kiadása, járművek feltöltése, üzembe helyezése és bepakolása (csak a járművek harcra felkészítését logisztikai képtelenség lett volna gyorsan megcsinálni -> életből vett példa: egy riadókészültségben lévő MI-17-esnek is 15-20 perc kell a felszálláshoz, itt viszont nem volt semmilyen készültség), páncélzatok kiadása, tartalék felszerelések elhelyezése, mindeközben a csapatokat is el kellett igazítani... És ez egy iszonyú méretű, akkor még nem hadrendben álló hadsereg esetén, még ha a Geonosisra nem is ment a teljes klón hadsereg (ami további logisztikát jelent, hiszen a bevetésre kerülő egységeket le kell válogatni). Kizárt, hogy ezt pár óra alatt leboronálták (és a papírmunkáról még nem is beszéltünk :D). Ja, és még ott van az útidő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsük el, hogy Palpi a háttérben a háború kirobbantását irányította. Vagyis a cél az volt, hogy egy alkalmas pillanatban indítani lehessen egy sereget. Nyilván Dookuval ezt lekommunikálták, hogy azokban a hetekben, hónapokban jó lenne megejteni az első csörtét a két sereg között. Így nem meglepő, hogy már készenlétben volt egy klónsereg, mire Yoda odaért. De már Obi1 látogatásakor is látható volt, hogy napi rutinként gyakorlatoznak.

Szerintem ekkor Yoda dupla vagy semmi alapon egy érthető (vagy inkább elkeseredett?) döntést hozott, ami végtére működött is, csakhogy Dooku megszökött. Úgy gondolkodhatott, hogy majd az "ölükbe hullott" hadsereggel lefejezik a szakadárokat és utána kinyomozzák a klónos-szálat.

Függetlenül a végkimeneteltől az biztos, hogy Yoda szeme elhomályosodott és lelassult. Már a Naboo-i konfliktus után el kellett volna kezdeni egy alapos nyomozást a jediknek , hogy tisztábban lássanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a TCW erre a szálra is ráállhatna, mert most a filmekből és eddig a sorozatból is az jött le, hogy erre nagyjából csokiznak. Nem keresik igazán a Sith-et, nem nyomoznak a klón hadsereg után. Pedig szerintem meg lehetne oldani, hogy egy Jedi, vagy egy Jedi csapat - olyanokból, akiket eddig nem láthattunk, vagy akik az ep3-ban már nem tűnnek fel, például Adi Gallia, Eath Koth, Barriss Offee (nekik a modelljeik is megvannak), Bultar Swan, Yaddle, Yarael Poof, stb - nem a harctéren van, hanem a Sith-ek és a klón haderő eredete után kutat, szigorúan titokban (ez magyarázat lehet arra, eddig miért nem tűnt fel ez a szál). Aztán ez végül tragikus kudarcba fulladhat, de annyit még sikerül közölni a Tanáccsal, hogy Palpatine-nak köze van a Sötét Oldalhoz.

Egy ilyen sztorira szerintem baromi nagy szükség lenne még a sorozat vége előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a TCW erre a szálra is ráállhatna, mert most a filmekből és eddig a sorozatból is az jött le, hogy erre nagyjából csokiznak. Nem keresik igazán a Sith-et, nem nyomoznak a klón hadsereg után. Pedig szerintem meg lehetne oldani, hogy egy Jedi, vagy egy Jedi csapat - olyanokból, akiket eddig nem láthattunk, vagy akik az ep3-ban már nem tűnnek fel, például Adi Gallia, Eath Koth, Barriss Offee (nekik a modelljeik is megvannak), Bultar Swan, Yaddle, Yarael Poof, stb - nem a harctéren van, hanem a Sith-ek és a klón haderő eredete után kutat, szigorúan titokban (ez magyarázat lehet arra, eddig miért nem tűnt fel ez a szál). Aztán ez végül tragikus kudarcba fulladhat, de annyit még sikerül közölni a Tanáccsal, hogy Palpatine-nak köze van a Sötét Oldalhoz.

Egy ilyen sztorira szerintem baromi nagy szükség lenne még a sorozat vége előtt.

Nagyon bólogatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Csak én látom úgy, hogy Yoda az első részben egyedüliként van Anakin kiképzése ellen?

Anakin kapcsán Windu sem tűnt lelkesnek. De a többség valóban a taníttatás mellett tette le a voksát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érzem, hogy egyik lehetőséget sem szívleli különösebben. Se azt, hogy Anakint felvegyék, se azt, hogy Obi-Wan tanítsa. Nem is csoda, egy gyerek, aki túl későn kerül a Rendbe, hihetetlen erejű és a jövője ködös, alapból veszélyforrás, és mindezt még bízzák rá valakire, aki egy nappal korábban még maga is tanuló volt? Nem lett volna csoda, ha ezt hallva Yoda átharapta volna a botját mérgében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom, mint Dzséjt. Talán ha a két kedvezőtlen körülményből legalább az egyik nem állt volna fent, pozitívabb érzései lettek volna. Bár ha már választani kell, melyik volt a súlyosabb probléma, akkor inkább Anakin maga volt az. az alap gond, az meg már csak tetőzte, hHogy egy friss "diplomás" kezére kellett adniuk, az már csak tetőzte ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kellett, mert valahol mélyen mindenki, még Yoda is érezhette, erre a fiúra szükségük lesz (és távolabbi perspektívából nézve így is történt), másrészt pedig, ha tényleg olyan erős benne az Erő, mint azt érzik, jobb szemmel tartani a Rend sorain belül, mint hagyni kallódni, és hagyni, hogy a Sith találjon rá. Túl későn találták meg, és meghalt az, akinél még így is jó kezekben lett volna, de ettől még úgy gondolhatta a Tanács, és végül Yoda is, hogy az a kisebbik rossz, ha mindezen problémák ellenére mégis felveszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ody úgy értette, hogy miért a friss diplomás kezére kellett adniuk? Mert ezt a hibát, ha már Yoda annyira nem volt oda az ötletért, könnyen kiküszöbölhették volna azzal, hogy másra bízzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erre gondoltam. Obi maga vallja be a Mustafari lávamezőn szörfözve, hogy rosszul tanította Anakint. PErsze előtte pár órával még más volt a véleménye. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ody úgy értette, hogy miért a friss diplomás kezére kellett adniuk? Mert ezt a hibát, ha már Yoda annyira nem volt oda az ötletért, könnyen kiküszöbölhették volna azzal, hogy másra bízzák.

Megnéztem volna, Kenobi mit szól hozzá. Elég elszánt volt, amikor kijelentette, hogy ha kell, a Tanács döntése ellenében is kitanítja a gyereket, Qui-Gon végső kívánságának eleget téve.

 

Talán Yoda volt az egyetlen, aki ilyen korán felismerte, hogy Anakin veszélyes, mégsem tett semmit a véleménynyilvánításon kívül. Alaposan rá is fizettek. Persze, Qui-Gon nyilván nem alaptalanul hitt Anakinban, itt pedig előkerül az örök és soha nem megválaszolandó dilemma: mi történt volna, ha az ő tanítványa lesz Skywalker?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ody úgy értette, hogy miért a friss diplomás kezére kellett adniuk? Mert ezt a hibát, ha már Yoda annyira nem volt oda az ötletért, könnyen kiküszöbölhették volna azzal, hogy másra bízzák.

Lehet, hogy senki más nem akarta elvállalni. :D Obi-wan pedig a maga józanságával, higgadságával a legjobb választásnak tűnt fiatal kora és tapasztalatlansága ellenére.

 

 

Pontosan erre gondoltam. Obi maga vallja be a Mustafari lávamezőn szörfözve, hogy rosszul tanította Anakint. PErsze előtte pár órával még más volt a véleménye. :D

Szerintem nem Obi-wannal volt a gond alapvetően, hanem a Tanáccsal, ők kezelték rosszul Anakint, aminek ékes példája az ötlet, hogy kémkedjen a főkancellár után, mert úgyis jóban van vele. :pfff: Persze Obi mondhatott volna ellent nekik pár dologban (a kémkedésben pl. biztos nem értett velük egyet), és azzal elnyerte volna jobban Anakin bizalmát, de ő nem egy ilyen típus.

 

 

Persze, Qui-Gon nyilván nem alaptalanul hitt Anakinban, itt pedig előkerül az örök és soha nem megválaszolandó dilemma: mi történt volna, ha az ő tanítványa lesz Skywalker?

Sokkal nehezebb dolga lett volna Sidious-nak, az biztos, de hogy talán egyáltalán nem lett volna-e így esélye, az beláthatatlan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem volna, Kenobi mit szól hozzá.

A Tanács akaratát minden ízben követő Obi-Wan mit szólt volna ahhoz, hogy a Tanács akarata szerint más tanítsa ki Anakint? Lássuk csaaaaak... :hmm:

 

Lehet, hogy senki más nem akarta elvállalni. :D Obi-wan pedig a maga józanságával, higgadságával a legjobb választásnak tűnt fiatal kora és tapasztalatlansága ellenére.

Na de ha nincs más alternatíva, akkor nem beszélhetünk választásról. :) Viszont Yoda, ha már annyira ágált ellene, mondhatta volna, hogy ő a nyolcszáz éves Jedi-oktató tapasztalatával bevállalja a fiút, hogy legalább a szemét rajta tarthassa. Ehelyett belement abba, hogy tanítsa az az Obi-Wan Kenobi, akit pár nappal korábban ő maga teremtett le, amikor az azzal jött elő, hogy készen áll a próbákra. És aki a kardcsatákban is elég vehemens, emiatt majdnem elbukott Darth Maullal szemben. Meg aki magát is forrófejűként jellemzi pár évtizeddel később.

 

Azért ez a Yoda mennyi mindent elszúrt az ep1-2-3-ban. Még hogy bölcs Jedi. Inkább vén hülye. :D:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda mindig látta a bajt, de tenni nem tett semmit. :)

Csak jó lenne tudni, hogy miért nem. Ha tudom, hogy seggre esek, előtte leülök. Yoda látta a jéghegyet, kilométerekkel azelőtt, hogy az az útjába sodródott, de nem kormányoz el, aztán csodálkozik, hogy elsüllyed a Titanic? Mi motiválta a kisöreget, amiért inkább a fülét vakargatta? Úgy volt vele, hogy akármekkora baj lesz, a Jedik azt biztos képesek lesznek elhárítani?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erre gondolhatott. Meg az is kicsit gázos szerintem, amikor Windunak megemlíti, hogy ne szóljanak a szenátusnak a gyengeségükről. Nem ezt várom el egy ilyen hatalmas Jeditől, hogy sunnyogjon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tanács akaratát minden ízben követő Obi-Wan mit szólt volna ahhoz, hogy a Tanács akarata szerint más tanítsa ki Anakint? Lássuk csaaaaak... :hmm:

Obi-Wan szerintem előbbre tartotta haldokló mesterének tett ígéretét, mint Yoda, vagy a Tanács akaratát. Nem hiszem, hogy a "Ha kell, a Tanács döntése ellenében is." c. mondat csak blöff lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda tétlenségét csak akkor tudnám elfogadni, ha időutazó lenne, és nem avatkozhatna be a dolgok folyásába tevőlegesen. :D

 

Viccet félretéve, Obi-wan biztos szembement volna a Tanáccsal. Én nem gondolnám, hogy fiatalon - ahogy Pildi írta - józan és higgadt lett volna. Ok, józanság még oké, de a higgadtság helyenként már hibádzik, plusz Obi-wan is makacs tud lenni, épp csak a Tanáccsal szemben - a legtöbb esetben - belátó. De ha nem taníthatta volna ki a fiút, szembe megy velük, ez számomra vitán felüli.

 

Dzséjt: nem, nemcsak arra. Arra vonatkozott, hogy Obinak kell kitanítania. És ezért érzem azt, hogy Yoda inkább ez ellen ágál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.