Ugrás a kommentre

Klón háború - Yoda felelőssége


Ajánlott hozzászólás

Palpi bejelentette egy sereg felállítását, de nem konkrétan a kaminoiak klón hadseregét :) Igen, tényleg nem lehet jól dönteni.

De-de... konkrétan azt a sereget jelentette be. A bejelentés után mondja is Yoda, hogy akkor megy a seregért... teljesen világos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ha Yoda visszatartja a sereget, ő és a Jedi rend lett volna a bűnbak, amiért szinte nem is védekeznek a szeparatisták ellen, akik asszonyokat és gyerekeket ölnek közben. :)

 

Tényleg nem lehetett jól dönteni. A film végén viszont Obi-Wan, aki felgöngyölítette az egész szálat bemondja, hogy a klónok nélkül nem arattak volna győzelmet, ami igaz is, de kérdem én, őt csak ez izgatta? A furcsa dolgok, amiket megtudott a nyomozása alatt az nem? Megint mintha csak Yoda lenne képben, bár ő is csak a sötétben tapogatózik, és csak megérzései vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi bejelentette egy sereg felállítását, de nem konkrétan a kaminoiak klón hadseregét :) Igen, tényleg nem lehet jól dönteni.

Azt valóban nem mondta ki konkrétan, hogy klón hadsereg, de az előtte lévő jelenetből kiderül, hogy őbizony arra gondol, hiszen gyorsan kell cselekedni mert a szepik hatalmas droid serege már itt van a kertek alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már itt tartunk, Windu borzasztóan furcsa fejet vág Jango levágása után... és a mai napig nem tudom, hogy e mögött a kifejezés mögött mi van...

Hú erről a régi fórumon rengeteget beszéltünk.

 

Én akkor is azt mondtam, hogy Windu nem tudta hogy kivel áll szemben. Egy fejvadász, ok. De miután legyakta, felnéz Dookura, és mintha abban a pillanatban érezné meg, hogy ez Jango volt. Szerintem eléggé "á basszus ezt nem kellett volna kinyírnom!" fejet vág. :) Vagy csak belemagyarázom?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt vallom, hogy Windu Dooku ábrázatából jött rá, hogy ezt az ürgét talán nem kellett volna legyakni. Meg hogy jobban megnézte magának, hogy mégis ki a fene lehet az, akiért Dooku ilyen ábrázatot vág.

 

Yoda ügyében még azt tenném hozzá, hogy valószínűleg úgy számolt, hogy odanyomul a sereggel, elcsípi Dookut és volt nincs háború. Aztán ez nem jött be. Később szerintem elég rendesen agyalhattak a klónok kérdésén, elvégre az ep3-ban azt mondta Windu, hogy a legrosszabb sejtésük volt az, hogy Palpatine maga Darth Sidious. Tehát valameddig eljutottak, de a háború alatt, mikor a Jedi Tanács is szétszóródott nem maradt idejük ezzel foglalkozni, elvégre nekik egy háborút kellett akkor irányítaniuk. Talán ez is Sidious terve volt, hogy a háborúval nem csak ritkítja a Jediket, hanem le is köti a figyelmüket, így nem tudnak másssal foglalkozni.

 

Az is jó kérdés, vajon kibújhattak volna-e a Jedik a tábornokosdi alól. Elvégre ők függetlenek a Szenátustól, nem lett volna kötelességük katonának állni, Windu is ezt mondta. Viszont ez arra enged következtetni, hogy mindenki tőlük várta a vezetést, mint harcra is kiképzett szervezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adott volt, hogy van egy áruló a renden belül. És ahogy felnézett Dookura, nekem azt mutatta az arca, hogy "basszus, mit csináltam". Hiszen ha Dookunak valami nem jó, az a Jediknek jó kellene hogy legyen, ezzel szemben Windu tök sajnálkozott, amikor meglátta a renegát arcát. Ebből gondoltam, hogy esetleg Dooku oldalán áll. Tévesen :D

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azt vallom, hogy Windu Dooku ábrázatából jött rá, hogy ezt az ürgét talán nem kellett volna legyakni. Meg hogy jobban megnézte magának, hogy mégis ki a fene lehet az, akiért Dooku ilyen ábrázatot vág.

 

Yoda ügyében még azt tenném hozzá, hogy valószínűleg úgy számolt, hogy odanyomul a sereggel, elcsípi Dookut és volt nincs háború. Aztán ez nem jött be. Később szerintem elég rendesen agyalhattak a klónok kérdésén, elvégre az ep3-ban azt mondta Windu, hogy a legrosszabb sejtésük volt az, hogy Palpatine maga Darth Sidious. Tehát valameddig eljutottak, de a háború alatt, mikor a Jedi Tanács is szétszóródott nem maradt idejük ezzel foglalkozni, elvégre nekik egy háborút kellett akkor irányítaniuk. Talán ez is Sidious terve volt, hogy a háborúval nem csak ritkítja a Jediket, hanem le is köti a figyelmüket, így nem tudnak másssal foglalkozni.

 

Az is jó kérdés, vajon kibújhattak volna-e a Jedik a tábornokosdi alól. Elvégre ők függetlenek a Szenátustól, nem lett volna kötelességük katonának állni, Windu is ezt mondta. Viszont ez arra enged következtetni, hogy mindenki tőlük várta a vezetést, mint harcra is kiképzett szervezet.

Én úgy látom, hogy a jedik elsősorban azért vállalták a katonai vezetést, hogy ezáltal ellenőrizni tudják őket, és így megcsíphetik azt, aki valójában rendelte a klónokat.

Gyakorlatilag Yoda ravasz volt, csak tényleg nem jött be a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
A könyvben benne vagy egy párbszédrészlet Windu és Yoda között a Geonózison, a csapatszállítón (nem pontos idézet, régen olvastam):

Windu: Idehoztad hát őket.

Yoda: Csak ettől remélhettem oly sok Jedi visszatérését.

És utalnak rá, hogy Yoda tisztában van vele: hibás döntést hozott, de a másik választás is rossz lett volna. Ő azt választotta, ami számára a kevésbé rossz volt.

A filmben Windu tudja hogy amikor ő Geonosis felé indul, akkor indul Yoda a Kamino felé... amúgy a döntést nem Yoda hozta hanem Palpi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amugy a birodalom részben Jar-Jar miatt lett mert ő vetette fel hogy legyen Palpinak szuper hatalma

Ez inkább egy ügyes manipuláció volt Palpi részéről.Valami hihetetlen pofátlansággal "hümmög" a ...-bárcsak itt lenne Amidala szenátor.......mondatra.Szegény JJ meg mivel Ő volt megbízva "segített" megoldani ezt a "kis" problémát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon nevetek, hogy Jar-Jar mennyire bevette Mas Amedda dumáját, hogyha Padmé ott lenne, akkor indítványozna... Szerintem szó sem lenne ilyesmiről. Ha Jar-Jar kicsit is tanulmányozta volna Padmé pályafutását, akkor láthatná, hogy a szenátornő végig a hadsereg felállítás ellen volt, és szerintem emellett akkor is kitartana, ha az adott szituációba keveredne....

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem szó sem lenne ilyesmiről. Ha Jar-Jar kicsit is tanulmányozta volna Padmé pályafutását, akkor láthatná, hogy a szenátornő végig a hadsereg felállítás ellen volt, és szerintem emellett akkor is kitartana, ha az adott szituációba keveredne....

Igen, az egyik kivágott jelenet is ezt erősíti meg: amikor Dooku megpróbálja rávenni Padmét a csatlakozásra és a Köztársaság elárulására. Akkor az élete a tét, és ezt tudja jól, mégis ragaszkodik az elveihez. Tehát Palpi irodájában is ezt tette volna. Még jó, hogy épp nem ért rá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.