Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Kicsit vicces, de ez nem TV függő. :D Túl jók ezek a készülékek a földi szórású gány adásokhoz. De ha ennyire fontos a TV adók minősége, akkor szerintem kár venned ilyen TV-t, mert a crt -nél csak akkor lesz jobb az anyag, ha előfizetsz HD adásra. Én havonta 2-3 órát TV -zek.
Mi anno pont azért választottuk azt a Philips tv-t, mert az TV-adást is egészen jól képes megjeleníteni. És valóban :D Persze nem DVD minőség, de közelíti. Csak nem kell nagyon közelről nézni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Most olvastam a CHIP-ben hogy az elérhető árú plazmák(gondolom ami 150000 ft alatt van), kétszer annyit fogyasztanak mint egy lcd tv.Akkor ez a hátulütő.Tényleg már nagyon kedvező áron lehet venni full hd-s lcd - vagy plazma tv-t.Ahoyg írtátok akkor ez még a régi generáció ami zabálja az áramot.De jó hogy kivárom a 3D tv-t. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam a CHIP-ben hogy az elérhető árú plazmák(gondolom ami 150000 ft alatt van), kétszer annyit fogyasztanak mint egy lcd tv.Akkor ez a hátulütő.Tényleg már nagyon kedvező áron lehet venni full hd-s lcd - vagy plazma tv-t.Ahoyg írtátok akkor ez még a régi generáció ami zabálja az áramot.De jó hogy kivárom a 3D tv-t. :)
De az új plazmák már nem esznek annyit, sőt. A képük meg még mindig jobb mint egy lcd -nek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az új plazmák már nem esznek annyit, sőt. A képük meg még mindig jobb mint egy lcd -nek. :)

 

 

Persze.Tudom.A cikk is azt írja hogy az elérhető áruak.Az új generáció nem zabál annyit.Én is plazmát vennék különben.Arra akartam utalni amit írtatok, hogy nagyon csábító a 100000 ft-os lapos tv de az még a régi fejlesztés a hátrányaival együtt.Azaz isten őritt hogy valaki vegyen egy ilyet, hiába olcsó.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze.Tudom.A cikk is azt írja hogy az elérhető áruak.Az új generáció nem zabál annyit.Én is plazmát vennék különben.Arra akartam utalni amit írtatok, hogy nagyon csábító a 100000 ft-os lapos tv de az még a régi fejlesztés a hátrányaival együtt.Azaz isten őritt hogy valaki vegyen egy ilyet, hiába olcsó.
Rz így már igaz. Ámbátor azok a TV-k se rosszak. Pl. ha hetente 10 órát vagy kevesebbet használod, akkor semmi jelentősége nincs a fogyasztásának.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

http://www.sg.hu/cikkek/73879/720p_1080_ug...lso_film_4k_ban

Nem semmi, hogy így mennek a felbontások felfelé. Lassan a HD elavult lesz, pedig még a közelében sincs se tévém, de monitorom :D Na jó, azért még idő, mire a mozikból kikerül egyéb képmegjelenítőkig is. Mondjuk 1-1,5 év?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez neked szól:

 

"Aki a nagysikerű Avatar Blu-ray Disc filmváltozatát problémamentesen szeretné megnézni, annak tanácsos Blu-ray lejátszójának rendszerszoftverét a legújabb verzióra frissítenie.

A szórakoztatóelektronikai készülékek rendszerszoftverét amúgy is érdemes az újabb és újabb verziókra frissíteni, mert ezek általában a működés tökéletesítését szolgálják, de a Blu-ray Disc lejátszók esetében ez különösen igaz.

 

A mozikban hatalmas üzleti sikernek bizonyult Avatar hivatalosan holnaptól Európában is megjelenő Blu-ray Disc filmváltozatával kapcsolatban állítólag a lemez korrekt lejátszása érdekében a műsoros Blu-ray Disc lemezeken alkalmazott extra másolásvédelem, a BD+ miatt van szükség a firmware aktualizálására.

 

Néhány gyártó a közelmúltban már közzé adta a szükséges frissítést, de például a Pioneer április 20-tól tette elérhetővé weboldalán a BDP-120-as modell kivételével az összes eddigi Blu-ray Disc lejátszójához az aktuális új rendszerszoftver verziót."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez neked szól:
Azért ez húzós. Attól, hogy valakinek van BR lejátszója, még nem biztos, hogy van internetje. Jó, ok, hogy már "létszükséglet" de azért ilyet bejátszani, hogy ajánlott frissíteni a firmware-t a film megnézéséhez...

Az ilyen dolgokról mindig az jut eszembe, hogy még régebben akartam a mobilomon is a formware-t frissíteni és teljesen elromlott tőle a mobil, vihettem a szervízbe.

Az új másolásvédelemmel kapcsolatban pedig a Pc-s StarForce meg az EMI-s zenei CD-immel kapcsolatban, hogy hiába eredetiek, nem lehet lejátszani a Hi-fimen őket, mert a király másolásvédelem nem engedi a lejátszást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új másolásvédelemmel kapcsolatban pedig a Pc-s StarForce meg az EMI-s zenei CD-immel kapcsolatban, hogy hiába eredetiek, nem lehet lejátszani a Hi-fimen őket, mert a király másolásvédelem nem engedi a lejátszást.

Nekem ilyen a Star Wars ep4-5-6 zene CD-im. Eredetiek, csak éppen se a diskmanom, se a HI-FI-m, se a PC-m nem játszotta le. Mázli, hogy van DVD lejátszónk, az vitte, de azzal meg kint hallgathatom a nappaliban, ahol meg másokat zavarna, és ahol nem sokat tartózkodom. Szóval amióta megvannak, nem sűrűn hallgattam meg őket CD-ről :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez neked szól:
Köszi! Egyébként már frissítve lett jó pár hete. :( Aztán majd meglátom az mire lesz elég. :D

 

 

Nekem ilyen a Star Wars ep4-5-6 zene CD-im. Eredetiek, csak éppen se a diskmanom, se a HI-FI-m, se a PC-m nem játszotta le. Mázli, hogy van DVD lejátszónk, az vitte, de azzal meg kint hallgathatom a nappaliban, ahol meg másokat zavarna, és ahol nem sokat tartózkodom. Szóval amióta megvannak, nem sűrűn hallgattam meg őket CD-ről :)
Igen, nálam az EPII -es gyári CD -t nem vitte a PC, csak néha. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy HD-tévében nézhettem meg az EP3-at. Számomra abszolút újdonság volt, a számítógépem monitora és a "mezei" tévém után. :)

Haverom első kérdése a film után: (mert ez előtt még nem látta a filmet, csak a többi ötöt) a 4-5-6-ot miért nem csinálják meg így? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy HD-tévében nézhettem meg az EP3-at. Számomra abszolút újdonság volt, a számítógépem monitora és a "mezei" tévém után. :oops:

Haverom első kérdése a film után: (mert ez előtt még nem látta a filmet, csak a többi ötöt) a 4-5-6-ot miért nem csinálják meg így? :)

Na és milyen lesz majd a HD kiadás? Attól padlót fogunk remélem. :oops:

 

Egyébként megjött a levél ami azt jelenti, hogy két új BR filmmel bővül a gyűjteményem. :D 'A csomag úton van" :oops:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-nál teljesen levett a lábamról a hd. Még viszonylag közelröl is eszméletlen jó képe volt a TCW első évadának. Főleg az űrjeleneteknél volt szembetűnő a különbség. Tényleg megéri egy ilyen rendszerbe beruházni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody-nál teljesen levett a lábamról a hd. Még viszonylag közelröl is eszméletlen jó képe volt a TCW első évadának. Főleg az űrjeleneteknél volt szembetűnő a különbség. Tényleg megéri egy ilyen rendszerbe beruházni.
Akkor nem hiába ajnároztam. :oops: Szerintem is teljesen filmszerű az egész.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piacra dobtak egy új rögzítési eljárást bass-reflex subládákhoz:

 

http://www.avx.hu/forum/uploads/post-20-1272905169.jpg

 

 

Itt meg egy ergonomikus hangnyomás mérő egység:

 

http://www.avx.hu/forum/uploads/post-20-1272976167.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
El is felejtettem mondani, csütörtökön a mozi előtt beugrottam nézelődni a Media Marktba. Van már 3D-s tv-jük :P Azon a 35 millás tv-n meg éppen az Avatar ment. :D
Volt értelme 3D-s TV-n hagyományos filmet nézni? :P Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt értelme 3D-s TV-n hagyományos filmet nézni? :D
Valami 3D-s demóanyag ment rajta. Csak hirtelen azt vettem észre, hogy furcsa, kicsit szellemképes az adás :P De az ára igen szép volt. Ott valami 700000 ezret kértek érte.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami 3D-s demóanyag ment rajta. Csak hirtelen azt vettem észre, hogy furcsa, kicsit szellemképes az adás :D De az ára igen szép volt. Ott valami 700000 ezret kértek érte.
Na és jó volt? :P Vagy szemüveget nem adtak hozzá?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.