Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezzel decemberig ne várjál, meg kiárusítás most van és ezek utolsó darabok. Nem az van mint régen, hogy van utángyártás.

 

Két méterre, Full HD-re a 42"-os nem sokban különbözik egy HD-Readytől. Nagyon jó kis összefoglaló táblázat van a Prohardver plazmás fórumának első hsz-ében ezekről. :) Minél nagyobb, annál jobb. ;)

 

Hát pedig várok mert akkor lesz rá pénzem, sőt akkor se 100 %(pl Orbán nyugdíját várom ami ugye max aug 31.-éig jön meg, és amilyen tetves ez a kormány addig húzni is fogja, sőt lehet nem is lesz annyi mint amire számítok). Ha megjön ebből lejön 40000 ft az sw blue-ray-re. November végén kapunk egy dupla fizetést de még az sem elég, a második rizikó hogy év végén kapunk-e jutalmat és mennyit. Tulajdonképpen 175000 ft kell a tv-re és a br-lejátszóra. Mert hiába lesz ilyen tv-m, valamit néznem is kell rajta, és nem a Barátok Közt-et gondoltam. Tudom, mondtad a médialejátszót, de mivel mindenképp akarok venni br-lejátszót, így az fogja betölteni ezt a szerepet(olyat fopok venni ami tud mkv-t és divx-et is természetesen usb-ről).

Fog az még lenni még decemberben is, nem azért mert utángyártanak, hanem maradni fog, mert nem hiszem hogy elfogyna addig a készlet.

Ha nincs akkor tavasszal megveszem leárazva a g30-at, mert addig kijön a g40.

És még így is lemondtam a biztonsági bejárati ajtómról a tv miatt. Hitelből meg meg nem veszem ,elég a lakás-és diákhitelem.

Ja és semmilyen körülmények között nem veszek U vagy S szériát. Meggyőztek hogy a G a legjobb panel, és én hosszú távra veszek tv-t.

 

A méretről. Akkor ezen elv alapján lehetne venni mondjuk egy 200 centist is(ha lenne). Be sem látja az ember 2 méterről a képteret.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, hogy nem fog maradni a G20-ból amikor most is csak egy-két darab érhető el. ;) De persze a G30 ugyanolyan jó. :)

Amúgy a legjobb panel a V illetve a Z, bár ez utóbbiban nincs tuner. ;)

 

Az usb csati miért olyan fontos, hogy ne egy médialejátszóban gondolkodj? Azon is van ilyen csatlakozó, és ha nem háttértárolóról akarod a filmeket átmásolni akkor oda a HDMI kell. USB csak azért kell, hogy vagy pendrivert kössél össze, vagy HDD dokkolót, NASt. Minden másra ott a HDMI.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, hogy nem fog maradni a G20-ból amikor most is csak egy-két darab érhető el. ;) De persze a G30 ugyanolyan jó. :)

Amúgy a legjobb panel a V illetve a Z, bár ez utóbbiban nincs tuner. ;)

 

Az usb csati miért olyan fontos, hogy ne egy médialejátszóban gondolkodj? Azon is van ilyen csatlakozó, és ha nem háttértárolóról akarod a filmeket átmásolni akkor oda a HDMI kell. USB csak azért kell, hogy vagy pendrivert kössél össze, vagy HDD dokkolót, NASt. Minden másra ott a HDMI.

 

 

Hát ha nem marad akkor G30 ,de akkor jövő tavasszal. Sajnos ez a 140000 ft az agyamba égett, azaz a G30-ast is le fogják vinni ennyire jövőre ,ha jön az új. Egy biztos 240-et már nem adok érte. Az érdekes az, hogyha nem linkeled be, nem is tudom hogy ilyen olcsón is beszerezhető. :D

A V panel jobb mint a G? Na ennek utánanézek.

Hogy miért kell usb? Megveszem a br-lejátszót. Az lejátsza a br-lemezt meg a dvd-t. Veszek egy akkor már remélhetőleg olcsó 1 tb-os usb hdd-t. Azt telepakolom 1080-as mkv-kal ,rádugom a br-lejátszóra és nézem a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a G panelek ugyanolyanok. Ezek G10,20,30 csak a méretekre vonatkoznak (és esetleg a többlet szolgáltatásra). Jól mondja Oldie, a "v" panel egyel újabb már. Asszem ott már a Pioneer technikát alkalmazták, de ebben nem vagyok biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha nem marad akkor G30 ,de akkor jövő tavasszal. Sajnos ez a 140000 ft az agyamba égett, azaz a G30-ast is le fogják vinni ennyire jövőre ,ha jön az új. Egy biztos 240-et már nem adok érte. Az érdekes az, hogyha nem linkeled be, nem is tudom hogy ilyen olcsón is beszerezhető. :D

A V panel jobb mint a G? Na ennek utánanézek.

Hogy miért kell usb? Megveszem a br-lejátszót. Az lejátsza a br-lemezt meg a dvd-t. Veszek egy akkor már remélhetőleg olcsó 1 tb-os usb hdd-t. Azt telepakolom 1080-as mkv-kal ,rádugom a br-lejátszóra és nézem a filmeket.

Remélhetően még talán pár ezressel olcsóbb is lesz jövő ilyenkorra a harmincas. :)

Jaja, a V az egy csúcskategóriás modell, ami már megközelíti a Pioneer Kuro híres-neves képminőségét. :) De én nagyon boldog lennék egy S modellel is :D

 

Szerintem kicsit túlvarialod itt a külön BR lejátszóval a dolgot. Nem biztos, hogy találsz olyan BR lejátszót mely akadálytalanul fogja vinni az összes mkv.-s és más hasonszőrű formátumot. Ezért (is) érdemes az erre specifikált médialájátszót venni. Van már azokban is BR meghajtó. :) Ugyan nem olcsó mulatság, de még a poháralátétet is viszi, ha belerakod :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a G panelek ugyanolyanok. Ezek G10,20,30 csak a méretekre vonatkoznak (és esetleg a többlet szolgáltatásra). Jól mondja Oldie, a "v" panel egyel újabb már. Asszem ott már a Pioneer technikát alkalmazták, de ebben nem vagyok biztos.

 

Megnéztem a V-t. Felejtős, horribilis áruk van. Jó lesz a G. A méretre rájöttem , hogy a számok azt jelentik a típusban, hogy hány colos, az s a végén meg akkor hogy ezüst a káva. A betűk meg a panel típusai. Ezt különben szeretem amikor egy típusszám nem csak hasraütés eredménye, hanem minden karakternek van jelentése is az adott készülékről.

 

Megnéztem ezt a Pioneer Kunot is(életemben nem hallottam róla). Kiderült hogy 2009 tavasza óta a Panasonictól veszik a panelt. Persze ez csak érdekesség.

 

Oldie: mennyibe kerül egy olyan médialejátszó mely br lemezt is olvas? Megmondom őszintén kicsit lehidaltam hogy az új br-lejátszók nem minden formátumot játszanak le. Mondjuk ez az mkv készitők hibája is mert elég lenne egy, nem 50-féle. Nekem fontos lenne hogy minden mkv-t lejátsszon, hisz azért veszek tv-t hogy a nagyfelbontású mkv-kat nézzem, vagy esetleg az eredeti br-t ncore-ról.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a G panelek ugyanolyanok. Ezek G10,20,30 csak a méretekre vonatkoznak (és esetleg a többlet szolgáltatásra).

Méretben itt is megtalálod a 42-est, 46-ost és az 50-est. :) A zárójeles dolog a valósághűbb. Úgy tűnik, hogy ha nem tudnak képminőségben már nagyobbat ugrani a plazma panelek, akkor csinálnak intelligens tv-ket. Kb ugyanez volt a szitu a szélesképcsőves tv-k végnapjaira, amikor a sorduplázás lezárásaként raktak a készülékbe DVD meghajtót, meg adtak plusz hátsó hangfalakat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan miért olyan olcsó az Oldie által belinkelt tv. Van egy haverom aki szintén tv b*zi és ezt írta róla.

 

"Ez garantáltan szürkeimportos illetve újracsomagolt (vagyis javításra visszavitték, aztán próbálják újként eladni). Én nem venném meg. Magyarországi garancia sincs rá, az biztos."

 

Akkor ez ugrott. Oldie, nem találtál olyan medialejátszót amiben van br-lemez olvasó? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan miért olyan olcsó az Oldie által belinkelt tv. Van egy haverom aki szintén tv b*zi és ezt írta róla.

 

"Ez garantáltan szürkeimportos illetve újracsomagolt (vagyis javításra visszavitték, aztán próbálják újként eladni). Én nem venném meg. Magyarországi garancia sincs rá, az biztos."

 

Akkor ez ugrott. Oldie, nem találtál olyan medialejátszót amiben van br-lemez olvasó? :D

Erre céloztam lentebb is. Meg kell érdeklődni, hogy miért ilyen olcsó, illetve nagyon odafigylni.

 

Médialejátszók:

 

HDI Dune Max

 

HDI Dune Prime

 

HDI Dune Smart B1

 

Popcorn Hour C-200

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre céloztam lentebb is. Meg kell érdeklődni, hogy miért ilyen olcsó, illetve nagyon odafigylni.

 

Médialejátszók:

 

HDI Dune Max

 

HDI Dune Prime

 

HDI Dune Smart B1

 

Popcorn Hour C-200

 

Oldik-ám ezek szépek és jók, sőt baromi jók maguk a mennyország. De hát nem vagyok én eleresztve annyira pénzzel. :D Ezek valami borzalmas drágák. Pl ami jó lenne a Dune Max 125000 ft. Én azt hittem max 40000-ből megvan. Olcsóbbak nincsenek? Különben köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldik-ám ezek szépek és jók, sőt baromi jók maguk a mennyország. De hát nem vagyok én eleresztve annyira pénzzel. :D Ezek valami borzalmas drágák. Pl ami jó lenne a Dune Max 125000 ft. Én azt hittem max 40000-ből megvan. Olcsóbbak nincsenek? Különben köszi.

Ha BR meghajtót is akarsz beléjük akkor sajna nincs. Olyat nem is találsz. Asszem az LG-nek van egy olyan asztali lejátszója mely visz néhány mkv-t is. De csodákat attól se várjál. Jobban jársz ha gyűjtögetsz még mielőtt "félárut" veszel. Vagy egy alap médialejátszót vegyél először, amit majd később kiegészítesz egy BR játékossal, vagy pedig veszel egy olcsó BR játékost és teszteled majd a G30-asod alapfunkciós médialejátszóját, hogy mi az amit visz és mi az amit nem. Választhatsz :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha BR meghajtót is akarsz beléjük akkor sajna nincs. Olyat nem is találsz. Asszem az LG-nek van egy olyan asztali lejátszója mely visz néhány mkv-t is. De csodákat attól se várjál. Jobban jársz ha gyűjtögetsz még mielőtt "félárut" veszel. Vagy egy alap médialejátszót vegyél először, amit majd később kiegészítesz egy BR játékossal, vagy pedig veszel egy olcsó BR játékost és teszteled majd a G30-asod alapfunkciós médialejátszóját, hogy mi az amit visz és mi az amit nem. Választhatsz :)

 

Köszi. Két haveromnak is van médialejátszója meg nagy tv-je és azt mondták hogy 10-15000 ft között vették a médialejátszót ami mindent lejátszik. Gondolom br-t nem.

Különben imádom mikor nincs egy alapszabvány és teli szájjal szív az ember. :D Mert most a legjobb az hogyha megveszem a br-lejátszót, letesztelem hogy miket játszik le, ha mindent amit szeretnék akkor a többit sörre költöm, ha nem akkor szerintem a számítógépen átalakítom olyanná amilyenre kell. A vicc az hogy elvileg egy hdmi-kábellel összekötném a tv-t és a pc-ről játszanék le mindent(mert az mindent lejátszik), és nem kéne semmilyen kütyü. De az nem lenne az igazi. Na mindegy jövő tavaszig még bármi lehet.

Természetesen remélem ha tavasszal kijön a G40 akkor a G30-ból jelentősen engednek, és nem várok addig feleslegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! Van olyan BR lejátszó ami minden jelentősebb formátumot lejátszik és ez nem zsákbamacska, le van írva a lejátszó oldalán.

 

 

Az tuti hogy Pana lejátszó lesz. Nézek majd valamit. Az a baj, hogy sokféle mkv van.

 

Már meg is van. Ime: Ezt simán ma megvenném. Pana, jó ára van, és tudja az mkv-t.

 

http://panashop.hu/items/details/38697/category/7/dmp-bd75eg-k/panasonic/blu-ray_lejatszo/

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tuti hogy Pana lejátszó lesz. Nézek majd valamit. Az a baj, hogy sokféle mkv van.

 

Már meg is van. Ime: Ezt simán ma megvenném. Pana, jó ára van, és tudja az mkv-t.

 

http://panashop.hu/items/details/38697/category/7/dmp-bd75eg-k/panasonic/blu-ray_lejatszo/

Ahogy írod, sokféle mkv van. Én tuti ilyen formátumra célkészüléket választanék.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, Ody: Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Elnézést ha húztam a témát, de támpontot szerettem volna kapni arra nézve merre induljak el, hogy minek nézzek még utána az elkövetkezendő 8 hónapban. Nem szeretnék a vásárlás előtt kapkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, Ody: Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Elnézést ha húztam a témát, de támpontot szerettem volna kapni arra nézve merre induljak el, hogy minek nézzek még utána az elkövetkezendő 8 hónapban. Nem szeretnék a vásárlás előtt kapkodni.

Nagyon jól teszed, hogy inkább kérdezel és érdeklődsz, mintsem meggondolatlanul adnál ki ennyi pénz valamiért. Ez nem olyan dolog, hogy akkor most leszaladok a sarki közértbe....

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én azt hiszem az Árkádban láttam kirakva egyet. Hát homályos kép az volt, de 3D nem. :D

Hát az a megjelenítő egy vicc, de messze nem szemüveg nélküli, filmezésre alkalmas tv :D Most még örülnek ha a passzív szemüveggel normális hatást tudnak elérni. Hol van még a szemüveg nélküli adás ehhez képest! :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látott már valaki szemüveg nélküli 3d-tv? Pl látta -e ezen a tv-n az Avatart? Szerintem baromira nincs még ez kiforrva.

 

A Zééé által felvázolt jövő meg maga a pokol. Méghogy könyvet monitoron, vagy tv-n olvassak. Ahogy Ody írta a könyvnek van egy illata, meg maga az élmény ahogy a fotelben ülök és olvasom. Milyen jövbő az hogy nem vehetem meg a kedvenc filmemet dobozban? Töltsem le? Hát akkor annyit is fog érni. Nullát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Saga Blu-Ray topicban felvetődött digitális televíziózáshoz (HD strem) hozzászólva:

 

Először is: én is inkább Ody álláspontján vagyok. Szeretem a kezem között tudni, végigtapogatni az adott cuccot (pl BR film) ami dísze lehet a filmes polcnak.

Szép és jó ez a "mindent a netről" dolog.... de full HD-s anyag streameléséhez azért kell a sávszél. Nos az én gondom itt kezdődik. 2006-óta van nálunk bekötve a net. ADLS net a T-Com fantasztikus telefonvonaláról. (A netszolgáltató a GTS Datanet, de fizikailag a netet a f*stalicska T-Com adja.) És hogy mi a gond ezzel? Csupán annyi, hogy 2006 óta egy vacak és rohadt instabil 4 megabites netem van. Miért csak ennyi? Hát mert a T-Comos okosok szerint távol vagyunk a központtól vagy mitől. (Ja Nyíregyháza belvárosától - abszolút központjától) szűk 1.5 Km-re lakom egy családi házas övezetben, tőlünk kb 700-800 méterre a körúton a tömbházakban ott meg a FiberPower a UPC-től vagy a Diginet, de a mi utcánkban még egy megveszekedett kábeltévé sincs kiépítve, csak a minősíthetetlenül szar T-Com telefonvonal. És akkor miért nem váltok nagyobb csomagra, holott az ADSL is bír 4 megabitnél nagyobbat? Megpróbáltuk, 1x átléptünk egy 5 megabites csomagba (kemény 1 megabittel lett több a sávszél) az eredmény... HASZNÁLHATATLAN NET! Nem bírta a T-Com telefonvezetéke és a jel is még a szokásosnál is jobban szóródott. De amíg én nem jártam rendesen utána és nem vettem 10ezer forintért egy olyan ADSL modemet, ami a gyenge jelet sem feltétlen engedi bontódni, max visszavesz a sebességből... ugyanis addig hiába hívtam ki a szerelőket milliószor sohasem tudtak kezdeni vele semmit. Gyakori volt az óránkénti 20-30 megszakadás. Amikor 2-3 nap végre úgy telt el, hogy napi szinten nem szakadt meg 15-nél többször az NAGYON JÓNAK számított. Hála Istennek az új modem (D-Link DSL-321B) legalább a stabilitást nemiképp helyre tette, ergo nem szakad meg olyan gyakran. A 4 megabites sebességet szinte soha nem éri el tisztán 2-3 megabit között ingadozik, jobb esetben max 3.5 megabit, de az is ritka. Letöltési sebességben ez (ha minden szuper és maxon megy) akkor 400-420kb/s (ami lósz*r).

 

Amikor kérdeztem a T-Com fejeseket, hogy mégis mikor várható felénk érdemi fejlesztés NE ADJ ISTEN OPTIKA kiépítése... a válasz egy vállrándítás amihez ennyit fűzött hozzá felgmán: "Talán soha".

 

-----------

 

Könyvet meg nem vagyok hajlandó monitorról, sem könyvolvasóról olvasni. Fizikailag kell, hogy a kezemben fogjam. Hiába a realitással (ahogy Zééé mondta) ha mindent elvesz ez a fajta olvasás a valódi könyvolvasástól. Ez egy 100%-ban kiherélt megoldás, és én nem is vagyok hajlandó lemondani a friss papír illatáról és a könyv fizikai érintéséről.

 

Nos a jövő lehet, hogy szép, de mi itt SEMMIT sem fogunk érni ezzel ILYEN VACAK nettel.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem hátránynak, ha nem kell a könyvekhez kivágni fákat, vagy a szállításhoz pazarolni a benzint, olajat.......sorolhatnám. De megértem azokat is akik szívesen rendezgetik a polcaikon a könyveket, lemezborítókat. :) Én is szeretem pakolgatni, csak por ne lenne rajtuk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor kérdeztem a T-Com fejeseket, hogy mégis mikor várható erre érdemi fejlesztés NE ADJ ISTEN OPTIKA kiépítése... a válasz egy vállrándítás amihez ennyit fűzött hozzá felgmán: "Talán soha".

 

 

Nos a jövő lehet, hogy szép, de mit itt SEMMIT sem fogunk érni ezzel ILYEN VACAK nettel.

Na ez meg a másik fele. A hálózat úgy sz*r sok helyen ahogy van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zééé által felvázolt jövő meg maga a pokol. Méghogy könyvet monitoron, vagy tv-n olvassak. Ahogy Ody írta a könyvnek van egy illata, meg maga az élmény ahogy a fotelben ülök és olvasom. Milyen jövbő az hogy nem vehetem meg a kedvenc filmemet dobozban? Töltsem le? Hát akkor annyit is fog érni. Nullát.

Poén, de nem olyan borzasztó. Én is sokáig a digitális könyvek ellen voltam, de a hetekben alkalmam nyílt tesztelni egy e-könyv olvasót, és alaposan megváltozott a véleményem. Jó, nem fogok nagy hirtelen leszokni a hagyományos könyvekről, de emellett mindenképpen van létjogosultsága ennek a formátumnak is. Kényelmesebb, kisebb helyet foglal, mégis, egy komplett könyvtár lehet rajta, ami tökéletessé teszi utazáshoz, munkában (ráadásul amit én kaptam tesztre, azon lehet saját zenét és rádiót is hallgatni, netezni). De persze azért a polcomon könyvek sorakozzanak, meg DVD és játék tokok. Mert azért más az, mikor letöltöm (legálisan) a The Witchert, meg más az, mikor kibontom a kisebb koffer méretű dobozt a benne lévő mindenféle földi jóval. :) Persze már nekem is vannak olyan játékaim, amik csak digitálisan vannak meg (általában amiket tesztelek), meg olyanok is, amik mindkét formátumon. Szerintem ez az egészséges, mindkét oldal megléte. Így a felhasználó maga választhat, egyiket, másikat vagy mindkettőt akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem hátránynak, ha nem kell a könyvekhez kivágni fákat, vagy a szállításhoz pazarolni a benzint, olajat.......sorolhatnám. De megértem azokat is akik szívesen rendezgetik a polcaikon a könyveket, lemezborítókat. :) Én is szeretem pakolgatni, csak por ne lenne rajtuk :D

Nekem már túl sok helyet foglalnak, ugyhogy letöltés párti vagyok. Szerintem a jövőben az emberek döntő többségében letöltik majd a filmeket/könyveket, de exkluzivitásként ott lesznek az akutális lemezes kiadványok és nyomtatott könyvek is a feeling kedvéért. Ha lenne olyan rendszer mint az Egyesült Államokban a Netflix én már tuti visszavenném a DVD vásárlásokat. Az ott úgy működik, hogy nevetségesen alacsony havi összegért (8 dollálért) annyi filmhez férsz hozzá HD minőségben amennyihez akarsz. Magamon azt veszem észre, hogy a filmek döntő többségénél az egy-két nézés, uram bocsá egy utolagos kis beletekergetés, legjobb jelenetek lecsekkolása bőven elég, még az igazán jó daraboknál is.

 

Frenkie: nem, csak szemből volt jó, ugyhogy még várnék a beruházással, de az is meglepett hogy szemből oké volt. Ki fog ez érni: régen a lapos képernyős nagy TV-k is csak bizonyos szögből voltak jók. A filmet nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.