Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Most akciózik ugye az MM. Gondoltam benézek. Sajnos elég kevés nézhető film maradt ami megérné a letöltés alternatívájaként a vásárlást. Ennyit nem sajnálok néhanapján kiadni egy jó filmért.

 

Érdekes egy hely ez a MM, a sok tucatáru néha olyan kincsek is vannak ott, hogy húha. Találtam már olyan hiperszuper limitált kiadás lemezt is ott, amiről szerintem a betérők 99,9%-ának fogalma sincs, hogy mi az... nekem meg csak pénzem nem volt egy 6700 forintos kiadványra :D De tényleg csodálkoztam rajta, sokkal inkább rétegigényeket kiszolgáló boltokban is csodálkoztam volna a meglétén.

De bakelitek között is vannak jó darabok, néha komolyan megingok, hogy jó lenne fejest ugrani az LP-zésbe is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekelne ez a médialejátszó lehetőség. Mit is tud ez konkrétan és hogy lehet a TV -re kötni? A BD asztali lejátszóm mellé kellene. Gyerünk oldie... :D

Emberedre akadtál. :D

Már egy jó középkategóriás ( árban ezek olyan húszezertől kezdődnek) lejátszik (kezel) minden videó és hangformátumot amire szükséged van és a torrent utcai tékákban megvannak. Nálam eddig remekül működik a Popcorn Hour A-210-es. A két terrás vinyóm most kezd félig megtelni és eddig már negyven full hd-s film és kb ennyi losless zenei album rajta csücsül :D

Összeköttetésre a tv-re HDMI kábel kell, régi erősítők felé pedig valamelyik digitális ( optikai vagy koax) kábel szükséges. Ha már van új erősítőd akkor oda is HDMI kábel dukál. ( ezzel ki is lehet váltani a tv felé irányulót mert a képet úgyis az erősítődön keresztül fogod vezetni)

Márkákból inkább a Sigma chipes gépeket ajánlom. De ha mondasz egy összeget akkor konkrét gépet is tudnék ajánlani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Ez nagyon jól hangzik. Végül is azért gondoltam erre, mert új BD asztali lejátszót nem akarok venni. Ráadásul az sokkal drágább is mint egy ilyen eszköz. Az meg rohadtul idegesít, hogy a TCW WEB-DL részeit nem tudom a plazmán nézni. :D Még annyit árulj el, hogy ezt a tárolót sima usb-n lehet a számítógéphez csatlakoztatni? Összegben? 20 ezer körül gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó. Sigma chipes gépek a legjobbak. De manapság már a Realtek chipesek is egyre jobbak. Amit én ajánlanék, azok az Új Popcorn-ok illetve a HDI DUNE médialejátszói (bár ezek a drább kategóriát képviselik, de teljesen meg is értem, hogy miért!) Na azok vérprofi masinák. De teljesen jól mondja Oldie, 20-25 ezer forintos (alap) mégia lejátszók is ma már szinte mindent megzabálnak. Nagyon fejlődik a médialejátszó piac! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen tapasztalataid voltak Bomarr az O! Play masinálkkal?

Kiválóak! Most már több mint három hónapja használom az egyiket: még nem volt olyan videóformátum ami kifogott volna rajta. A feliratokat is remekül kezeli. Biztos vannak ennél sokkal többet tudók is, de az én igényeimet teljesen jól kielégiti. Clone Warst is ezen szoktam nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Ez nagyon jól hangzik. Végül is azért gondoltam erre, mert új BD asztali lejátszót nem akarok venni. Ráadásul az sokkal drágább is mint egy ilyen eszköz. Az meg rohadtul idegesít, hogy a TCW WEB-DL részeit nem tudom a plazmán nézni. :D Még annyit árulj el, hogy ezt a tárolót sima usb-n lehet a számítógéphez csatlakoztatni? Összegben? 20 ezer körül gondoltam.

Én bevallom nem kötöttem össze számítógéppel, mert valami iszonyú nehézkes a hálózati beállítás. Nekem legalábbis. :S Ezért is alkalmazok dokkolót és vinyót. Ezt USB-vel kötöm hol a pc-hez, hol pedig a Popihoz. De alapjaiban routeren keresztül szokták összehozni a médiajátékost és a pc-t.

Én a helyedben még megtoldanám azt az összeget minimum egy tízessel. ;) Érdemes olyan készülékben gondolkodni melybe azért be tudsz szerelni egy vinyót is. Nem lehet tudni, hogy mikor csődöl be a hálózat pl. Arról nem is beszélve, hogy a fentebbi árkategóriákban több megbízhatóbb gép is szerepel. :) Amit ajánlok, hogy nézz szét a www.lejatszo.hu oldalon, illetve a prohardver médialejátszós topicjába is nézz be ( http://prohardver.hu/tema/asztali_medialejatszok_audio_video/hsz_1-50.html).

Szívem szerint én neked vagy Dune-t vagy Popcornt javasolnék. De ezek kicsit magasabb árkategóriába tartoznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát olyan van, amire rádugod a pendrive-ot vagy a külső vinyót akár dokkolós megoldással is, de akkor nem tudod rámásolni az eszközre, csak lejátszani az éppen csatlakoztatott adathordozóról a cuccokat. (Én is így oldom meg)

Azok, amikben beépített HDD van azért drágábbak.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, de látom már ez se egyszerű dolog. :) Vinyós kellene. Én úgy képzeltem mint a pendrive -ot. Rádugom usb-n a gépre, aztán rámásolom ami kell aztán meg nézem a TV-n.

Biztos egyszerű a hálózati összeköttetés, csak nekem volt pechem. :) De én több értelmét látom annak, ha vinyóra másolom a filmeket és megőrzöm magamnak a legjobbakat. :) Most is azon vagyok, hogy az un. többször nézős mozifilmeket eltároljam magamnak.

Szóval nekem a dokkoló + vinyó tökéletesen bevált. :) Oks, többletköltség, de számomra praktikusabb.

Azóta feleannyi cigit szívok és a piát se vedelem úgy mint előtte. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, de látom már ez se egyszerű dolog. :) Vinyós kellene. Én úgy képzeltem mint a pendrive -ot. Rádugom usb-n a gépre, aztán rámásolom ami kell aztán meg nézem a TV-n.

Végülis ahogy Riddick írja, majdnem ez a helyzet csak annyi különbséggel, hogy kell egy külön pendrive amire rámásolod amit megakarsz nézni és azt utána bedugod a médialejátszóba és már tudod nézni. Én külső winchesterre másolom a dolgaim és arról is nézem őket, de anyáméknak akik ugyis csak egy-két filmet néznek egyszerre rámásolom egy pendrive-ra és azt rakják a médialejátszóba.

 

Persze amilyen drágák ma a külső winchesterek lehet hogy Oldi megoldása a nyerő, vagyis már eleve olyat veszel, amire lehet másolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt használom. Igaz ez elsősorban egy Blu-Ray lejátszó, de a beépített mediapaleyere kiválóan működik. Úgyan olyan dokkolós - HDD-s megoldást alkalmazok nála, mint Oldie... és valóban nagyon jó megoldás. + ehhez a Blu-Ray lejátszóhoz kiadott a Samsung egy faja kis szoftvert, amit feltelepítesz a PC-dre és ha routeren keresztül meg van osztva a hálózat, akkor akár wi-fi kapcsolaton keresztül is megtalálja azonnal a kapcsolatot a Samsung eszközzel és mehet a hálózatról is a cuccos. Remek kis masina, és mivel a 3D-t is tudja, majd ha beruházok 3D tévére máris nézhetem a 3D-s mkv-kat vagy BD-ket. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze amilyen drágák ma a külső winchesterek lehet hogy Oldi megoldása a nyerő, vagyis már eleve olyat veszel, amire lehet másolni.

Belső vinyó is drága, de nagyon nem is lesz olcsóbb a későbbiekben se. :S De én azt mondom, ha az ember évente vesz egy két terrásat, azzal bőven kihúzza. Sőt! Majd száz full hd-s BD25-ös film ráfér. 50 teljes Blu-ray film meg biztosan. :) Én harmincezerért vettem ami felér 50 négyezer forint körüli teljes Blu-ray filmmel. Lehet számolgatni. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajno a winchesterek most brutálisan drágák. Amig le nem megy az áruk érdemes egy 16 gb-os pendrive-ot venni.

A pendrive full filmekre kevés. Legfeljebb sorozatokra jó. Azokat én is azon keresztül nézem.

De még mindig olcsóbb harmincezret költeni 40-50 Blu-ray filmre, mint megvenni azokat 200-300 ezerért. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis ahogy Riddick írja, majdnem ez a helyzet csak annyi különbséggel, hogy kell egy külön pendrive amire rámásolod amit megakarsz nézni és azt utána bedugod a médialejátszóba és már tudod nézni. Én külső winchesterre másolom a dolgaim és arról is nézem őket, de anyáméknak akik ugyis csak egy-két filmet néznek egyszerre rámásolom egy pendrive-ra és azt rakják a médialejátszóba.

 

Persze amilyen drágák ma a külső winchesterek lehet hogy Oldi megoldása a nyerő, vagyis már eleve olyat veszel, amire lehet másolni.

Majd osztok szorzok. De nekem az a megoldás is jó lenne, mint ami anyukádéknál működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Hol vagyunk mi még ettől?! :pfff:

 

http://www.pto.hu/post/1/8042

 

Nemhogy ettől de az átlag Nyugattól is. Az USA-ban már a netflix megy azaz hazamegy Jack benyomja a tv-t a tv fel a netre kiválassza a filmet, zenét vagy sorozatot és online nézi mindezt havi 30 dollárért és HD-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez itthon is megy, hála az "intelligens smart márnemcsaktvvagyok" tv-knek, ami szerintem baromság. A minőséget feláldozzák a funkcióknak, meg a marketingmaszlagnak.

Várom mit hoz majd az OLED. Idéntől már elstartol az LG és a Samsung készüléke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez már sokaknak ismerős, de én mind a mai napig nem tudom kiheverni. :pfff:

 

Van egy olyan érzésem, hogy a gyerek se gondolta komolyan, csupán polgárpukkasztó akart lenni. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y6LHjx2xpnY&feature=related

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem egyedi esetről van szó, amint arról értesültem. A hipermarketek ugye nem nagyon törődnek azzal, hogy normálisan helyezzék el a hangsugárzókat ( tisztelet a kivételnek) és a sok nűnűke meg csodamókus onnan lopja az ötletet. Így valósulnak meg a lenti képek. :D Még jó, hogy nem valódi 11.2-es rendszert választott az idot.

 

 

Más. A DIY hangelnyelő és hangszétszóró rendszer kiépítésébe kezdtem. :D A front részre a sarkokba kiépítettem a speciális hangdiffúzor rendszeremet. :lol: Fogtam néhány szokványos papírdobozt és itt-ott megvagdostam őket, terelőlapokat alakítva ki belőlük. Az összkép brutális, gagyi, de pénzbarát :D és ami meglepő, nem romlott a hangzás! :D :D :D

 

Később keresek valami valódi megoldást de addig ez is megteszi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra is kíváncsi lennék, hogy ki milyen cuccon hallgatja ezeket a zenéket, mert sokat elárul a felhasználóról, ha PC krehács és ha hangcuccból szól ami szól!

Nekem 4 ilyen és két Schneider hangfalam van, ezzel vakolatot lehet bontani! :)

hangfal_orion_hs_280_hangfal.gif

Remélem azzal mindenki tisztában van, hogy ez MAGYAR! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.