Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

A Batman Superman ellen: Az igazság hajnala muviban a Luthor gyerek dutyis szerkóján levő TK-421 az ANH egyik rohamoszijának az azonosítója. Ő az egyik csatlós akitől Han-ék a Sólyomban elszedik a cuccait.


"TK-421, why aren't you at your post? TK-421, do you copy?"


55qr3My.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Nem film, hanem játék (VN). Steins;Gate: A "Jövőbeli Szerkentyűk Labor" 6-os számú szerkentyűje egy "Cyalume Saber" névre hallgató eszköz, amelyet a híres "Spark Wars" sci-fi filmsorozat ihletett :D

 

https://i.imgur.com/4djWYlA.png

 

https://i.imgur.com/dGd6vYA.png

 

Az alábbi kép pedig az anime adaptációból van, amelyen látszik is a fénykard utánzat :)

 

https://vignette.wikia.nocookie.net/steins-gate/images/2/20/Futuregadget06_01.png/revision/latest?cb=20110922095113

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Utalások más művekben
  • 5 hónappal később...

Metro: Exodus című videojátékban egy sivatagos pálya után az egyik szereplő ezt mondja, miközben a fegyvereket tisztítja:

"I don't like sand. It's coarse and rough and irritating and it gets everywhere."

:D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 5 hónappal később...

The Dead Don't Die című filmben Ronnie Peterson rendőrnek van egy matchboxnak is beillő Smart autója, aminek a hangja gyanúsan hasonlít Kylo Ren TIE vadászainak a hangjára. Később kiderül, hogy a kocsi slusszkulcsán egy birodalmi csillagromboló kulcstartó lóg. Ezt látva az egyik karakter meg is jegyzi, hogy "Star Wars, kitűnő fikció". Amúgy Peterson rendőrt nem más alakítja, mint Adam Driver alakítja. :) 

  • Meglepő 1
  • Vicces 2
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Azt a részt már nem néztem újra mikor délelőtt belenézegettem. A mozis nézés után amúgy hamar mindkettő kiesett.

 

4YXwCIN.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 6 hónappal később...

Nemrég kezdtem el nézni a The Rookie című sorozatot, ami bár könnyed krimi, elég sok Star Wars (és egyéb geek) utalás van benne. Egyebek mellett több szereplő is viselt már valamilyen starwarsos pólót, az egyik főszereplő SW mániás, és miután eltört a Yoda szobra, kapott egy Grogu figurát, aztán a lányt, akitől kapta ezt, meginvitálta, hogy kezdjék el nézni a The Mandaloriant. De a mostani rész ütött nálam nagyot.

Spoiler

7ugddVD.jpeg

 

Először nem is akartam hinni a fülemnek, hogy tényleg Rey Skywalkert mondtak, vissza kellett tekernem.

Durván utálja mindenki az ST-t, úgy érzem. :lol:

 

Amúgy családi beöltözés volt a kislányuk kérésére, aki pedig Mandónak öltözött. És ilyenkor, amikor már populáris sorozatokban is az új SW-kre utalnak, ráadásul nem úgy, mint sokszor a PT-re, hogy "jujj de sz*r volt" (ahogy ez történt például a Chuck-ban vagy a The Big Bang Theory-ban - bár ott a végén már elkezdtek szépeket is mondani az ep1-ről és a TCW-ről, és az ST-t ott is szerették), na, ilyen esetekben nehéz elhinnem, hogy tönkrementek a gyerekkorok és a Disney elcseszte a franchise-t. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.