Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Nem tudom néz-e valaki South Park-ot, de a mostanit érdemes megnézni minden SW rajongónak. Olyan kérdéseket feszeget, amilyeneket sehol máshol sem mernek feltenni, és sok köze van a Disney-hez.

 

Itt a történet

 

Obama megbízza a kínaiakat, hogy bundázzák meg a választást, és ha nyer megkapják a SW jogait. Közben kiderül, hogy a kínaiak nem akarnak új filmet, hanem meg akarják őrizni mindenki kedvenc saga-ját. A végén a népnek kell döntenie, hogy azt akarják hogy a választás tiszta legyen, vagy azt, hogy ne nyúljanak az SW-hoz

 

 

Ez hányadik évad hányadik rész? South parkból le vagyok maradva, úgy a 8-10. évad környékén... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez hányadik évad hányadik rész? South parkból le vagyok maradva, úgy a 8-10. évad környékén... :para:

A legutolsó ami jelenleg megjelent, 16. évad 14.rész. (Amúgy meglepően jó lett, kár hogy az utóbbi évadokban nagyon sok a gyenge rész)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Nem filmek, hanem játékok, de szép utalások. Dead Space 3-ban ep3-as kikacsintás. Az előzetesben 0:18-nál jön mindkettő (adalék: egy az űrből lezuhanó hajón ülnek :)):

http://www.youtube.com/watch?v=71MZlPqChX4

 

Mass Effect 3: Citadel DLC-ben pedig Shepbe beleköt két keménylegény, akiknek nem tetszik Shep képe. :D 1:55-től.

http://www.youtube.com/watch?v=zMkaWt4Kd28

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nemrég csatornaváltogatás közben csíptem el a "CSI: NY" azon jelenetét amelyikben az egyik zsarucsákó internetes Jedi lovagnak nevezte magát.

 

Mass Effect 3: Citadel DLC-ben pedig Shepbe beleköt két keménylegény, akiknek nem tetszik Shep képe. :D.

Első kijátszáskor annyira röhögtem ezen hogy alig bírtam folytatni a DLC-t. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Elképzelhetőnek tartom hogy a Mass Effect 3 Leviathan DLC-jének egyik hologramjával az AotC és a RotJ hasonló hologramjaira akartak utalgatni.

 

TjzBm1B.jpg

 

fCpAUsN.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Két Kopper című filmet, melyben Bruce Willis (Jimmy Monroe) társát alakító Tracy Morgan-nek (Paul)van egy egyedi kihallgatási módszere, miszerint filmekből idéz és a jelenetben elhangzik, hogy "12 naprendszerben ítéltek halálra" :D . Egyébként pozitívan csalódtam a filmben nem gondoltam volna, hogy ennyire vicces lesz persze ez szubjektív :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán elképzelhető, a Mass Effect-trilógia amúgy is hemzseg a Star Wars utalásoktól. :)

Sajna nekem csak néhány esett le. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most vittem végig épp a trilógiát nekem sem sok minden tűnt fel, tudnátok példákat mondani?

Tényleg sok van, de sok esetben eléggé résen kell lenni, nem mind triviális. Amikor végigtoltam a trilógiát, akkor több feltűnt nekem is, de hamar elfelejtettem a nagy részét. :) Egyszerűbb, ha ráguglizol mondjuk valami "mass effect star wars reference" vagy ehhez hasonlóval és lehet bogarászni. Nemigen leltem még olyat, ahol mindegyik rendszerezve lenne, szóval több helyről lehet összeszedegetni. Már ha persze sok fölös szabadideje van az embernek. ;)

 

Ami most így hirtelen beugrik, az az "i have a bad feeling about this", a krogan-besalisk (Dex, Krell) hasonlóság és egy küldetés, aminek a végén szinte ugyanúgy szállnak fel a hajók, mint az Ep.5-ben.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg sok van, de sok esetben eléggé résen kell lenni, nem mind triviális. Amikor végigtoltam a trilógiát, akkor több feltűnt nekem is, de hamar elfelejtettem a nagy részét. :) Egyszerűbb, ha ráguglizol mondjuk valami "mass effect star wars reference" vagy ehhez hasonlóval és lehet bogarászni. Nemigen leltem még olyat, ahol mindegyik rendszerezve lenne, szóval több helyről lehet összeszedegetni. Már ha persze sok fölös szabadideje van az embernek. ;)

 

Ami most így hirtelen beugrik, az az "i have a bad feeling about this", a krogan-besalisk (Dex, Krell) hasonlóság és egy küldetés, aminek a végén szinte ugyanúgy szállnak fel a hajók, mint az Ep.5-ben.

 

1-2-t találtam google-n, mondjuk a EP V.-s azért is nem volt meg játékon belül, mert azt a küldit nem is toltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt még ma úgyis fellebbenti a fátylat pontokba szedve (legalábbis rá vallana), szóval türelem. :D

Ő, ja. :D

 

- A Citadel DLC-ben, amikor Shepard és Ashley versenyt isznak, egy batári megzavarja őket azzal, hogy nem tetszik a komájának a szövetségiek képe, és neki sem. (Erről lejjebb van is videó.)

- Az Ex-Cerberus Scientists című küldetésben, amiben újra összefuthatunk Jakobbal, az egész evakuálás az ep5 hoth-i kiürítésére hajaz. Egyrészt, az Arrae egy havasi bolygó, a felszálló kompokat lézerágyúk fedezik, és a hangosbemondó is bemondja, hogy: "The first shuttle is away. The first shuttle is away." Amire persze a menekülők éljeneznek.

- Az ME2-ben Miranda lojalitás küldetésekor a 94-es dokkba kell menniük. A Falcon is a 94-es dokkban parkolt a Tatooine-on

- A Mass Effect Inflitratorban van egy Biggs és egy Wedge nevű cerberus katona a Barn állomáson.

- Többször is elhangzik a híres "i have a bad feeling about this" kifejezés.

- Wrex idézi Acbartól az "i's a trap" ténymegállapítást.

- Amikor a Mass Effectben hőseink megérkeznek a Fellegvárba, és elhúznak a Destiny Ascension mellett, Ashley-ből kitör e mondat: "Look at the size..." Wedge ugyanezt mondja, amikor az ep4-ben a Halálcsillag felé közelítenek.

- Több látványelem is hajlamos idézni a Star Warsot. Lent Rog képén is érződik, hogy az SW jelenetét idézik, de a Fellegvár menekült táborában is több olyan figurát látni, akik Star Wars ruhát hordanak.

- A FANTOM-ok és a Jedik közt is vitathatatlan a kapcsolat, mindkét szervezet különleges képességű, ritka, természetfeletti hatalommal (biotika, Erő - ráadásul mindkettő átszövi az univerzumot) is bíró harcosokból áll, mindkét szervezet a galaxist uraló kormánynak tartozik elszámolással (Fellegvár Tanács, Szenátus), És mindkét szervezet autonóm, saját erőforrásokkal bíró szervezet.

- Maga a Mass Effect világa is hajaz valamelyest a Star Wars világára. Itt a Fellegvár Tanács uralja a Tejútrendszer nagy részét, amiben a népek összefognak, de szuverén államok maradtak, akárcsak a Köztársaság. És mindkét csillagállamot határolja egy vadnyugati terület, a Star Warsban a Peremvidék, a Mass Effectben a Terminus rendszer, amiben az adott kormánynak nincs fennhatósága, éppen ezért általában bűnözők uralják. És mindkét vadvidéken van egy fő, leginkább élhetetlen világ, ahol a fellelhető egy ilyen alvilági nagykutya: Tatooine-on Jabba a hutt, Omegán Aria.

- Hasonlóság még, hogy mindkét franchise azzal nyitott, hogy az édeni bolygót elpusztítják a rosszfiúk. A Star Warsban az Alderaan elpusztítása, a Mass Effectben az Éden 1 elpusztítása - bár utóbbi azért valamivel jobban járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamikor az jutott eszembe hogy a "drell" szó talán a Mandrell-ből alakult ki. :D

 

Tegnap egy kis keresgélés közben tudtam meg hogy a rachni-módosulatok a droidekákra hasonlítanak.

 

594E5Sq.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Peter Laird, a Teenage Mutant Ninja Turtles megalkotója egy dokumentumfilmben elárulta, hogy az általa kitalált rajzfilmben szereplő figurákhoz a Csillagok háborúja karakterei is adtak ihletet. Leginkább Shreddert valamint Splintert emelte ki: előbbit Dart Vader-hez, utóbbit pedig Yodához hasonlította.

 

shredder.pngSC4_Darth_Vader_art.jpg

 

1907874881022628900.jpeg___1_500_1_500_cb94de6a_.pngYoda_cartoon.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tedben Ted beöltözik Yodának, ha emlékeim nem csalnak. ;) Szerintem az megmosolyogtató volt.

A TMNT-s hasonlítgatásomhoz még csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem Vader sokkal inkább hasonlít Shrederre, mint Yoda Splinterre.

Vader és Shredder szerintem külső és belső tulajdonságokban is megegyeznek. Yoda és Splinter meg csak külsőre. Ugyan is Splinter sokkal szigorúbb, keményebb, mint Star Wars-os kollégája. Persze mindkettő bottal jár, tömik a fiatalabb fejét közmondásokkal... De mondom, szerintem Yoda annyira nem szigorú, mint TMNT-beli mása.

Apropó: én a 2003-as TMNT-ről beszélek, a többiben nem tudom, mennyire volt szigorú Splinter. :)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Az utóbbi időben láttam két filmet, melyekben szerepelt Ewan McGregor, így volt bennük jó pár utalás a Star Wars-ra.

 

A Kecskebűvölőkben a McGregor által játszott riporter végig arról tanult, hogy hogyan kell Jedinek lenni. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=LZZQkMGrAWM

 

Az óriásölőben pedig Ewan egy tiszta Obi-Wan beütésű lovagot játszott. Még egyszer mondta is, hogy "I have a bad feeling about this."

 

Aztán ott van még a A Boszorkány-hegy és a Paul című film. Ezek is tele vannak utalásokkal. Emlékeim szerint legfőképp az utóbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Azt ajánlom, nézzétek meg elejétől a végéig ezt az epizódot a Tini Nindzsa Teknőcökből, van benne egy-két utalás a Star Wars-ra. ;)

 

 

Én is most nézem ezt a sorozatot már a 6. évadnál járok és nem csak ez a rész, maga az egész sorozat tele van utalásokkal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.