Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Érdekes... érdekes, hogy ezt azért még pár filmmel össze lehetne hozni, bár azért néhány dolog valóban szemet szúró (és ezek közül néhány nem a Star Warsban, hanem a Trekben volt előbb, pl.: a farmergyerek hőssé vállása, mert ezt már '67-ben eljátszották Rodenberry-ék :) ). De az tény, hogy ez az új Trek nagyon sok űroperás motívumot tartalmaz, és sokkal kevesebb sci-fi elemet, mint az eddigiek. Lehet azért is tetszett baromira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tűzoltó kutya (pár napja volt HBO-n): film vége, totál happy end, mellesleg a csapat kap egy új motort a tűzoltókocsiba, amivel végre időben odaáérhetnek a tűzesethez. Egyik tűzoltó meglátja a motort:

"Mi ez, a Millennium Falcon?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
Belenéztem a D-9 -be youtube-on. Néhány részletet.

A garnélák beszéde csak engem emlékeztet a geonosisiakéra?

Nekem nem ugrottak be geok a film közben. Sokkal inkább az 1986-os "The Fly" volt az ami sok helyen eszembe jutott.

Amúgy nagyot téved az aki rákokkal hozza összefüggésbe a D9-es földönkívülieket.

http://io9.com/5349102/the-real-household-...trict-9s-aliens

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-akták S01E24-ben Róka koma jól megmondja mélytorkúnak:

"Tudja, maga az első naptól kezdve így beszél velem. Én belementem. Szófogadó fiú voltam. De most hagyjuk ezt az Obi-Wan Kenobi dumát és tényleg segítsen rajtam!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy néz ki, a héten SW utalás hetet tartottak a sorozatok, mert a Stargate Universe-ben is elsütöttek egyet. Eli a felderítő szonda által visszaküldött képekre reagálva:

- Wao, úgy tűnik, beléptünk a Hoth-rendszerbe - a mellett álló öregebb és komorabb dr. Rush és Young ezredes kérdőn, türelmetlenül néznek rá. Erre Eli: - A Birodalom visszavág. A második Star Wars film. Oké, nem vagyok hajlandó ötödik epizódnak hívni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az SGU ezúttal sem maradhatott Star Wars utalás nélkül. Újfent Eli. Ülnek Dr. Rush-sal egy dzsungelbolygón, szakadó esőben. Rush néma csöndben, Eli meg mondja, hogy melyik öt filmet vinné magával egy lakatlan szigetre (miközben egy lakatlan bolygón sínylődnek milliárdnyi fényévre a Földtől :) ). Negyedikként ezt hozza fel:

- Ha a trilógia egynek számít, akkor az egész eredeti trilógiát vinném a Star Warsbül. Ha csak egyet lehetne, akkor... azt hiszem, a Birodalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Remélem erről még nem volt szó: most vettem meg az új Star Trek film DVD változatát. Az extrákon a producer (J.J. Abrams) és az irók elmondják, hogy a kezdet kezdetén feltették maguknak a kérdést: "mit tanulhatunk a Star Warstól?". A frenchise megújitásakor erre mindenképp meg kellett találni a választ mint mondják. Az irók egy zenei hasonlattal élnek: a régi Star Trek Tv-sorozat és filmek szerintük olyan, mint a klasszikus zene, mig mondjuk a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér inkább rock and roll. És ahhoz, hogy sikeres legyen az új Stra Trek mindenképp kellett egy kis rock and roll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az irók egy zenei hasonlattal élnek: a régi Star Trek Tv-sorozat és filmek szerintük olyan, mint a klasszikus zene, mig mondjuk a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér inkább rock and roll. És ahhoz, hogy sikeres legyen az új Stra Trek mindenképp kellett egy kis rock and roll.

Nekem nagyon tetszik ez a zenei hasonlat, és az is, hogy ST-extrán szóba kerül az SW is :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Vajon ez miért nem tűnt fel nézéskor? :hmm:

Mert ha jól rémlik, a magyar szövegbe nem került bele, de legalábbis tuti nem Zsivány 1 vagy Rogue 1-ként. Nekem sem tűnt fel, pedig még a katonai zsargonra oda is figyeltem, de nem rémlik, hogy a csatában Trudy használt volna hívójelet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha jól rémlik, a magyar szövegbe nem került bele, de legalábbis tuti nem Zsivány 1 vagy Rogue 1-ként. Nekem sem tűnt fel, pedig még a katonai zsargonra oda is figyeltem, de nem rémlik, hogy a csatában Trudy használt volna hívójelet.

Kóbor-1 volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.