Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

A Castle-ben is volt kettő. Az elsőben egy sorozatgyilkost kerestek, aki többször átcseszte őket, de végül a nyomára akadtak. Erre Castle:

"Nem tetszik ez nekem. Úgy érzem magam, mint Leia hercegnő, mikor megszöktek a Halálcsillagról. Ez így túl könnyű volt."

 

A másikban Castle állandóan lefekszik egy színésznővel, amit Beckett nem néz jó szemmel, ezért azt mondja Castle-nek, hogy a csaj csak egy szerepre hajt a Heat könyvből készült filmbe. Ezt Castle a következő légyotton visszamondja a csajnak, aki erre megsértődik. Másnap reggel a rendőrségen:

- Milyen volt az estéd? - Beckett.

- Rossz, hála neked - Castle.

- Mit csináltam.

- Jedi elmetrükkel rávettél, hogy mondjam neki, hogy csak a szerepért fekszik le velem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A mostani Supnat részben is akadt szép számmal néhány SW-s utalás:

 

Bobby: Na, igazam volt?

Dean: Mint mindig, Yoda.

 

Sam: Belülről foglak széttépni, megértetted?

Lucifer: Ó, mennyei düh... ifjú Skywalker.

 

 

A végső harcról Mihály és Lucifer között azonnal az EP3-as Obi-Wan - Anakin duel ugrott be. Lassan köröznek egymás körül...

 

Mihály: Szörnyeteg vagy, Lucifer... ezért meg kell, hogy öljelek.

Lucifer: ...akkor próbáld meg.

 

Ja, és ott van még az "I have bad feeling about this" c. mondat is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mostani Supnat részben is akadt szép számmal néhány SW-s utalás:

Spoiler:

Ezek után én még hiányoltam valamit. Cas mondhatta volna Lucifernek, hogyha most lesújt rá, nagyobb lesz a hatalma ;)

Végülis bejött volna :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Vagy a halálcsillag "ablaka". ;)
Nekem Tie ablak ugrott be róla. A Halálcsillagról nem is rémlik ilyesmi ablak. Csak arra emlékszek ami Palpi mögött van de annak más a mintája.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Ezeket most találtam. Utalások a Star Trekben a Star Warsra:

 

Itt nyugszik Darth Vader. Mellette meg Marty McFly (TNG) :P

6nwaay6gcknkptrk2b8k.jpg

 

Az Ibudan nevű bajori terrorista az Alderaanra akar szökni (DS9, de korábban a TNG-ben is említésre kerül a Ficus szektorban lévő bolygó)

3jjvsvqx6uinv5po7l1z.jpg

 

Ezt már korábban is linkeltem, de ismétlés a tudás anyja. Valami baj lehet a Falcon hiperhajtóművével, mert rossz univerzumban kötött ki. Vajon mit szólhatott hozzá szóló, mikor egy csillagrombolótól meglépve egy borg kockába futott?

jkvz508njfmaadh9v3cx.jpg

 

Szerintem ez is volt már (az, hogy benne van, mindenképpen). A Falcon úgy pucolt ebből a galaxisból, hogy szegény R2-D2 kiesett a csomagtartóból és majdnem elütötte az Enterprise.

78pmfme7sdznwea9jlcm.jpg

 

Íme a jóvágású Mr. Kashyk

Kashyk.jpg

 

Mennyit változtak a Quarren faj az idők folyamán ;)

Ravoc.jpg

 

Vajon ő a mi Quarrenünk? :P (A név tulajdon- és fajnévként is feltűnt a Trekben.)

Quarren,_Living_witness.jpg

 

Nem tudom, hogy a kutyafejű vagy a hányásfejű Bothanok a jobbak-e :P

Bothan.jpg

 

Íme az A2-es csillaghajó (balra, a jobboldali a USS Defiant), az A2-es csillagromboló után. Vagy mondjam úgy, hogy az ISS Avenger csillaghajó az Avenger csillagromboló után?

ISS_Avenger_and_USS_Defiant_at_warp.jpg

 

És amiről nincs kép, de benne van a Trekben:

- Skywalker Division, ez egy hajógyár, itt készült a USS Pasteur (TNG utolsó epizódja, a név a hajó névtáblájáról olvasható le).

- Nar Shaddan, egy idegen faj a Delta Kvadránsban, mellyel Chakotay, Neelix és Harry Kim tárgyalt (csak említve voltak).

- R2-D2 és C-3PO, a két droid neve a Star Trek történelmének része, a harmadik világháborúban szolgált egyik katonai alakulat egyenruháján olvasható: Army R2D3PO-D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát aki a Falcon kiszúrta szabad szemmel annak jár a pont. Bár elégé homályos foltként látszik így is ;)

Azért R2 sem éppen könnyen kiszúrható, bár őszintén szólva, én még az Alderaant sem szúrtam ki, se a sírköveset, szóval... :P Mondjuk a Falconról tudom, hogy azt maga John Knoll mondta meg (sőt, a fáma szerint ő maga helyezte el), hol kell keresni még anno a Firs Contact premierjének idején. Viccesnek találták, hogy bár a két széria elvben "riválisa" egymásnak, egy időben kell ugyanannak a látványcégnek megteremtenie a Falcont és az Enterprise-t, úgyhogy a Falcont betették a Trekbe :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fordított helyzetben nincs ilyesmi? Mondjuk a Klónok támadásában ott van a Voyager sziluettje a kaminói üzemben.....

Elvben az ep1-ben benne van az Enterprise, de amire azt mondják, hogy az, az szerintem csak akkor hasonlít, ha a rosszabbik szememmel nézek rá, miközben háttal állok a képernyőnek ;)

Viszont az SW EU-ban utalnak a Trekre. A KotOR-ban van az a küldetés, hogy "The Trouble with Gizka", mely utalás a TOS The Trouble with Tribbles című epizódjára (ennek az "átdolgozása" a DS9 Trials and Tribble-ations című része). A játék ráadásul tartalmaz még egyet, HK-47 szólja el magát az egyik küldetésen, hogy: "Dammit, master, I'm an assassination droid, not a dictionary!". Ez utalás a TOS-ban (és később egyéb Trek sorozatokban, filmekben és egyéb művekben is feltűnő - néha kicsi módosulva, kifordítva, parodizálva :P) Dr. McKoy "I'm a doctor, not a..." kezdetű szavajárására (ez kb. a Star Trek "I have a bad feeling about this." mondata, állandóan feltűnik :P). És még van egy, HK-47 nevében a 47-es is felfogható utalásnak, mert a Trekben a 47-es majdnem olyan szám, mint az SW-ben az 1138.

A Death Star című könyvben szerepel egy NGC-1710 számú komp, amely ugye az NCC-1701 USS Enterprise-ra utal.

Mint ahogy vica-verza, a Star Trek EU-jában is van rengeteg utalás a Star Warsra (az Elite Force II-ben pl. lejátszódik ugyanaz a párbeszéd egy űrállomás bárjában, ami Ben, Han, Chewie és Luke között zajlott a Cantinában).

És sok az átfedés a szereplők között (Ethan "Neelix" Phillips szinkronizált a KotOR-ban, Ron Pearlman és George Takei a TCW-ben, stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...

Igaz nem filmes utalás, de jópofa sztori. :D Mivel tőzsdézek is, szoktam járni ilyen jellegű fórumokra. Az egyiken pont az a nicknevem, mint itt is. Egyszer az egyik csávó a semmiből beírta nekem, hogy vigyázzak a pit droidjaimmal. :) Mindenhol ott vagyunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Reggel Balázsék arról beszélgettek, hogy a közszereplők a halálos ágyukon mit kellene bevallaniuk.

Az egyik SMS-ező azt írta, hogy Darth Vader bevalhatná Luke-nak, hogy Yoda a muterja :D

Másik meg azt, hogy Luke, Verebes a nagyapád!

 

Volt még poénkodás a Star Warssal kapcsolatban, mégpedig David Prowse-sal kapcsolatban.

Balázs: Volt néhány éve Magyarországon és elmondta, hogy gyülöli a szerepet, gyűlöli Darth Vadert és nem volt azóta más munkája és 30 éve mindenki azt kérdezi tőle, hogy milyen volt Vadert játszani és mégegyszer nem vállalná el.

Jani: Igen, amikor csak ebben a bukóban lehet csajozni, az nem...

Feri: Na de tudod mi a vicc? Őt felismerik bukó nélkül is. Amikor Magyarországon volt, akkor a magyarországi Darth Vader Klub vagy valami ilyesmi

Balázs: Hát az a 10 ember...

Jani: Star Wars klub

Balász: De egyébként senki. De amúgy milyen egyébként, hogy 77-ben eljátszod a Csillagok Háborúját, elmész egy diszkóba és megkérdezi, hogy tudod ki vagyok? Nem? És így? höööö-höööö. Mire a másik: Na így már megvagy. Megyünk szobára?

Az milyen szörnyű érzés lehet, nem? Hogy csak tényleg csak így tudsz csajozni, hogy felveszed azt a sapkát és előveszel egy műfénykardot. És gyűlöli.

Jani: Na jó, de akkor mit szóljon Yoda?

Feri: Őróla nincs ilyen hír. A Yodát alakító színészről.

Jani: Na de ő, hogy csajozik?

Balázs: Azt én se tudom. És Chewbacca?

Jani: Chewbacca? Csúúúúúú! Mire a csaj: Hű, akkor menjünk szobára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ma tűnt fel:

 

Budapesten cirkál a turistákkal egy szép piros doubledecker, ha a másik oldalon lennének az ajtók, echte angol lenne. A felső szintre mindenféle emberek vannak festve úgy, hogy az alak feje a nézelődő turista.

No. A hátsó ajtó fölötti részen "ül" ott egy C-3PO :D meg van mellette egy R2 is. Egyetlen hibája, hogy mindkét lába "arany" (sárga) pedig ugye a jobb lábnak ezüstnek illene lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.