Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

OFF Néma Bob eredeti neve Silent Bob, ami tükörforditásban Csendes Bobot jelentene, de a magyar forditók a jobban hangzó(?) Néma Bobot választották helyette és innen jön az ellentmodás :) OFF VÉGE

OFF Szerintem jobb a Néma Bob fordítás. A filmekben számtalanszor meglepődnek, hogy a srác tud beszélni, amire a "Néma" jelző jobban rájátszik, mint a "Csendes". Egy Csendes ember esetében nem döbbenünk meg, ha beszél, egy "Néma" ember esetében azért annál inkább. Amúgy a silent fordítható némának is, mert pl. a néma film angol megfelelője "silent" film, szóval szerintem ez egyáltalán nem hiba, sőt, valóban jobb (ahogy azt a szinkronosok is mondták), mintha Csendesnek fordították volna. ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Van egy Oban - Star Racer nevezetű anime-sorozat, ami tulajdonképpen nem más, mint a Baljós Árnyak pod-race versenyének ellopása vagy szebben mondva átültetése egy kitalált sci-fi világba. Asszem az alábbi pár képből is elég egyértelmű, hogy honnan inspirálodtak az alkotók :D

 

oban_star-racers_003.jpg

 

oban_star-racers_005.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Régi Transformers rajzfilmsorozat ("G1" ) és utózmányai: zokszó nélkül szerepel a fénykard. Néven ugyan nem nevezik, de eléggé egyértelmű.

 

Ugyanez a sorozat, Hoist goes Hollywood epizód: szerepel egy színésznő akinek eléggé Leia-frizurája van, és Karen Fishler-nek hívják.... bár mintha néhány jelenetben mást mondanának véletlenül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány utalás a Primeval (Őslények kalandorai) soriból

 

 

gyerek 1: - Láttam egy gorgonopsidot.

gyerek 2: - Szemtől szemben.

gyerek 1: - Farkasszemet néztünk és nem egy szívtipró.

gyerek 2: - Tényleg ilyen hülyének nézel minket Connor?

gyerek 1: - Igazat mondtam! Jó! Esküszöm a Birodalom visszavág poszteremre amit Luke Skywalker és David Prowse is dedikált!

gyerek 2: - Hú vigyázz! Szent relikviákra esküdözöl.

gyerek 3: - Az olyan mint a Biblia!

gyerek 1: - Tudom mi az a relikvia Duncan! Láttam az Elveszett frigyládát!

 

primevalbe0.jpg

 

A prof és az egyk srác egy szörnytámadás után

srác: - Azt hittem ott halok meg.

prof: - De mégsem.

srác: - Nem. Bosszantó egy dög.

prof: - Szerintem menj haza.

srác: - Nem! Maradok. Végül is... Han Solo sem adná fel a vége előtt.

prof: - Én sokkal inkább a droidot nézem ki belőled de... értem a lényeget.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Simpson családban volt egy rész, amikor Bart meg az iskolaigazgató a Duel of Flates zenéjére vívtak (nem tudom, volt-e már).

 

És volt még egy film (sajnos nem tudom a címét, csak felkaptam rá a fejem)... Az egyik szereplő olyasmit mond, hogy "és mi lesz, ha a gyerek felnőtt korában olyan lesz, mint Yoda?". Meg volt egy szoba a filmben, amelyben egy Darth Maul és egy Yoda szobor állt.

 

 

És itt egy kép a Csacska angyalból, amire a tesóm hívta fel a figyelmem:

 

160.r_sz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajjj csak a csacska izét ne! Ez a StarWars megcsúfolása!

Honnan tudod, hogy szar? :) Mivel nem ismerem, így megítélni sem tudom, hogy jó-e, hogy benne volt az utalás vagy nem :) Egyébként még jól is elsülhetett a sztoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Simpson családban volt egy rész, amikor Bart meg az iskolaigazgató a Duel of Flates zenéjére vívtak (nem tudom, volt-e már).

 

És volt még egy film (sajnos nem tudom a címét, csak felkaptam rá a fejem)... Az egyik szereplő olyasmit mond, hogy "és mi lesz, ha a gyerek felnőtt korában olyan lesz, mint Yoda?". Meg volt egy szoba a filmben, amelyben egy Darth Maul és egy Yoda szobor állt.

 

 

És itt egy kép a Csacska angyalból, amire a tesóm hívta fel a figyelmem:

 

160.r_sz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem a Looser sc. re gondolsz. Ott az egész ház ilyen starwarsos volt. Az ebédlő a bespini mintájára volt berendezve, a retyóban Maul állt és szólt az emberhez. A nappaliban a sakk készlet is sw-s volt. Egyébként aranyos film, nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan tudod, hogy szar? :) Mivel nem ismerem, így megítélni sem tudom, hogy jó-e, hogy benne volt az utalás vagy nem :) Egyébként még jól is elsülhetett a sztoriban.

Elég megnézni a címét a sorozatnak és már elmegy az életkedved.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kleopátrás Asterixben az építészgyerek miután megissza a varázslötyit: Velem van az Erő?

jah az marha nagy de az mikro a Római vezér megfordul és jön a biridalmi induló és beszól a biridalom visszavág (persze vaderes hangon). Szerintem ez is k.. nagy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jah az marha nagy de az mikro a Római vezér megfordul és jön a biridalmi induló és beszól a biridalom visszavág (persze vaderes hangon). Szerintem ez is k.. nagy. :)

Meg ahogy háttal áll még a sisakja is Vaderes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most eszembe jutott néhány South Park-os utalás. Nem tudom, hogy voltak-e, de azért leírom őket. Az egyik részben Eric Cartman az Endorról és az ewokokról ír fogalmazást. Egy másikban az egyik fiú Boba Fettnek öltözik (legalábbis a sisakja pont ugyanolyan). Aztán van még az, amikor a három kissrác létrát épít, hogy feljussanak a mennyországba, és amikor megnézik, hol tartanak, Cartman valami ilyesmit mond:" nahát, még a Felhővárost sem értük el?".

 

Az új Asterix filmet nem láttam, csak még régebben az előzetesét. Abban elhangzott megint a veled van/az Erő legyen veled mondat, meg valamelyik szereplő még fénykardot is ragad :)

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.