Ugrás a kommentre

Yoda vs. Darth Sidious


Lenci

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Most így megnézve a DVD-t, egyre biztosabb vagyok benne, hogy azért mutatták Yoda köpenyét így totálból, és ilyen sokáig, mert az EpIV után emiatt Palpatine-ék azt hiszik majd, hogy ő is eltűnt, akárcsak Kenobi.

Különben mi értelme lenne, az amúgy olyan értékes játékidőt egy ilyen köpenyesés bemutatására fordítani???

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na, most ezt nem tudom, hova írjam, ezért ide írom.

Egyszer-kétszer problémáztam már azon, hogy Yoda mester milyen sokára ér oda Sidihez, miután elindul a templomból. Ma néztem a filmet, és egyszer csak az jutott eszembe, hogy közben megkereste Bail Organát, és megbeszélték a taktikát :) Elvégre a szenátor nem csak úgy ott terem a párbaj után, a párbeszédük arra utal, hogy előtte lebeszélték, hogy mi lesz majd.

:yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Vajon Obi és Yoda miért külön-külön hívják tetemre a Sith-eket? Miért nem mennek el együtt lezúzni az Uralkodót, majd ugyanígy Anakint is? Nagyobb lett volna az esély a sikerre nem? De szemlátomást ez fel sem merül bennük, pedig a "kettő egy ellen"-formáció messze nem idegen a Jedi harcmodortól :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lett volna az túl kockázatos? Szerintem Yoda tisztában volt vele, hogy Obi legyőzi Vadert, míg az uralkodó ellen ketten sem mehetnek biztosra, és halálukkal végleg kipusztul a Jedi rend.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, gondolj csak bele, elég csak pár percre elválasztani Yodát Obi-Wantól, mondjuk egy falrakenős villámcsapással, aztán onnantól Sidious kinyírhatja Kenobit, akár villámokkal is, de valószínűleg karddal is. Elvégre Sidiousnál a négy az egy ellen sem volt valami nyerő felállás. Sidious túlerőben volt Winduékkal szemben is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Yoda szerintem erősen féltette Obi-want az uralkodótól. Úgy gondolta, ha valaki, akkor csakis ő, a Jedik "legnagyobbja" veheti fel a versenyt a Sith-ek urával. Arról nem is beszélve, hogy Anakin ezzel időt nyerhetett volna ahhoz, hogy az egész birodalmi sereget ellenük fordítsa.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, gondolj csak bele, elég csak pár percre elválasztani Yodát Obi-Wantól, mondjuk egy falrakenős villámcsapással, aztán onnantól Sidious kinyírhatja Kenobit, akár villámokkal is, de valószínűleg karddal is. Elvégre Sidiousnál a négy az egy ellen sem volt valami nyerő felállás. Sidious túlerőben volt Winduékkal szemben is.

Na jó de Yoda azt nem tudta, hogy 4 Jedi mestert ,köztük Windut, hogy őlték meg.Tehát ezt nem vehette figyelembe amikor egyedül ment Sidious ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vehette figyelembe, de készülhetett a legrosszabbra. És a tény attól még tény marad, bárhogy ölte meg Sidious Winduékat, ugyan azt a módszert ellenük is bevetheti. Ha ezer klónnal csinálta, azt is bevetheti kettejük ellen, ha egymaga csinálta, akkor is veszélyben vannak. Egyszerűen nem kockáztathatott. Ha mindketten odamennek, kockáztatja, hogy a Jedi végleg kipusztul, vagy azt, hogy a két Sith közül az egyik megmarad. Így biztosabb volt. A két Sithet egy időben támadni, így még csak segíteni sem tudják egymást. Ráadásul az erős ment az erős ellen, a gyengébb meg a gyengébb ellen, ráadásul Kenobi nagyon jól ismerte Anakin képességeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán minél előbb akcióba kellett lépni mindkét Sith ellen, nehogy bármelyik még több bajt csináljon vagy felkészüljön valamilyen ellencsapásra.

Ott a pont. Minél előbb ki kellett nyírni mind a kettőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Yoda jol csinálta a szenátus teremben a harcot

amikor megdobálta Sidius gondolákkal akkor fogta az eggyiket és vissza dobta ,

amikor palpi villámokkal pörkölt akkor azt is visszaküldte

és ennek ellenére még is számüzetésbe ment a Dagobára

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Nagy baki a két Jeditől. De valami munkát Luke-nak is hagyniuk kellett :)

Baki?Ha ketten mentek volna Sidous ellen akkor Obi ottmaradt volna, max Yoda menekülhetett volna meg.Ha Anakinhez mennek az se jó, mert Sidious megérezte hogy Anakin bajban van, odament volna a Mustafarra.Így hogy külön-külön mentek letudták nyomorítani az egyik Sithet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baki?Ha ketten mentek volna Sidous ellen akkor Obi ottmaradt volna, max Yoda menekülhetett volna meg.Ha Anakinhez mennek az se jó, mert Sidious megérezte hogy Anakin bajban van, odament volna a Mustafarra.

De tekintve h Coruscantról nem egyszerre indulnak Mustafarra, a Jedik előbb értek volna oda.... ha meg elbb Sidinek mennekl neki... nem biztos az hogy Obi nem volt "strong enough" egy kis ínyenfalathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy kis felvetésem megmozgatta a goindolatokat ebben a kérdésben :cry:

Én nem nevezném bakinak, inkább azt mondanám, hogy a két, egyaránt kockázatokat hordozó megoldás közül azt választották, amelyiktől a pillanatnyi helyzetben többet reméltek. Pontosabban: Yoda választotta, ő osztotta ki a szerepeket, ki ki ellen. Fel sem vetette, hogy mehetnének együtt is.

Szerkesztve: - bilbringi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy kis felvetésem megmozgatta a goindolatokat ebben a kérdésben :)

Én nem nevezném bakinak, inkább azt mondanám, hogy a két, egyaránt kockázatokat hordozó megoldás közül azt választották, amelyiktől a pillanatnyi helyzetben többet reméltek. Pontosabban: Yoda választotta, ő osztotta ki a szerepeket, ki ki ellen. Fel sem vetette, hogy mehetnének együtt is.

Szerintem azért sem mentek közösen egyik sith ellen sem, mert:

-Yoda tudta jól, hogy Obi Wan túlságosan kötödik Anihez, és túl sok dolgon ment keresztül, így képtelen lett volna Palpi ellen bevetni.Ez érezte.

Így maradt az 1:1 es felállás.

Yoda bízott abban, hogy ha megöli a sith-et, a másik sith is elpusztul, mert nincs kitől tanulnia, Anit esetleg, (bár kétlem h Yoda valaha is bízott Ani vissza hozásában) (kivéve ep6.) áttérithetnék...

 

Én azt mondom, ne becsüljük alá Obi Want sem.Egy kíváló jeditől tanult, tehetséges jedi mester, biztos megszenvedett volna Palpi ellen(jó meg is halhatott volna)

 

-Másik felől Yoda tudta hogy Obi-Ani viszony több mint mester-tanítvány, így Obi nagyonb jól ismerte a fiút, tudta a gyengéit....

-Yoda azzal is tisztában volt, hogy Palpi egy erős sith, aki legyúrt 4 jedit, jó pár ügyes trükkel pedig megölette a megmaradt jediket szerteszét a galaxisban, és ha ketten mennének Palpi ellen, nem akarta újra érezni azt a fájdalmat, hogy elveszteni vkit, akit "szeretsz, tisztelsz" gondolok én itt Obi Wan-ra, mert könnyen lehetett volna az hogy Obit gyorsan megöli Palpi, és Yoda akkor lelkileg is meggyengült volna.

 

Tehát maradt az hogy, a lélekben, fizikailag erős jedi mester Yoda vállalja a nagy kockázatot: Sidioust...

és maradt Obiwan-nak Ani:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, ne becsüljük alá Obi Want sem.Egy kíváló jeditől tanult, tehetséges jedi mester, biztos megszenvedett volna Palpi ellen(jó meg is halhatott volna)

Hát amennyi szerencséje van annak az ürgének, szinte biztos, hogy szenvedett volna vele Sidious :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.