Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...

Én azt nem értem, ha az alapító tagok ennyire otthon mozognak a Minimalban és a riport alapján is Techno fanok, akkor, miért van a vita? Ők kedvelték ezt a stílust...pénzt nem igazán hozott, ezért átálltak a DM-ra, de ettől függetlenül a évek múlva is a Minimal a vérükben van és számukra ez az igazi zene. Tök felesleges terelni. Van amiből megélsz, meg veszi a nép és van amit szeretsz, mert önmagadat adod és egy igazi, őszinte stílus...kár keverni a kettőt! Szerintem a Spock Track őszinte és lényegre törő, sokkal eredetibb, mint ahogy erre számítani lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sohasem tudtam szeretni Lovasit, és sajnos Pécsen a csapból is ő folyik. De annyi baj legyen. :) A Kispál még mindig jobb mint a Kiscsillag.

Egyetértek, az a zene amiben arról "énekelnek", hogy a férfiak a kocsma előtt nézik, hogy kit lehet megd*gni a magyar zenei élet mélypontja, bárhol hallom, hányingerem van tőle... egyszer voltam Csendesülős Kéb koncernten, az is eléggé érfelvágós volt, ennek az együttesnek volt egy nagyon depresszív arca, miért kell ez , az amúgy is életunt magyaroknak???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1980 -ban azt se tudták mi az a minimal.... Akkor alakult a DM. Martin szereti ezeket a dolgokat, az Exciter hasonlóan minimál stílusú. Egyébként nincs azzal semmi baj ha valaki kiéli másfajta zene ízlését is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De attól még van az amivel dollárokat keresel és van ami igazi rajongókat vonz.... Szerinted melyikből lehet megélni a Minimal vonalból, ami tök egyszerű és mégis művészi, vagy abból amire még itthon két Edda meg LGT koncert között is helyet és közönséget vonz? A Minimal tovább lépett, vannak új előadók, de a stílus megmaradt Minimalnak, a DM meg DM, nem helyettesíti senki, (szerinted, ha a tagok meghalnak és lesz egy emlék zenekar, mennyien mennek majd el rá?) ha ők feloszlanak, kilépnek egy életmű, egy hangzás fog megszűnni... kérdés, melyik volt az eredetibb, melyik tett le nagyobb "alapokat"?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy mondom el, hogy más is megértse.... Ha ma azt mondod, hogy egy Scooter féle Happy Rave számot szeretnél kérni körbe röhögnek... a stílus meghalt, ma már nem létezik. Ahogy az EMO sem fog évek múlva, minden stílusnak megvan a maga korszaka, együttesei. Vannak olyan stílus teremtő csapatok, mint a depeche mode, akiket sosem és senki sem tud és nem is akar utánozni, mert eredetiek voltak én unicumok a zenén belül. Aztán Ody mutatta a VCGM track-eket és teljesen más, letisztult az egész stílus, hangzás. Lehet a Minimal az 1990-es évek elején indult (Detroit Techno stílusban), de azóta is él, virágzik és egyre több és jobb előadókat szül. Tehát amit mondani akarok abban az a lényeg, hogy 1. leteszel egy alapot és nem lehet utánozni, mert egyedi vagy 2. leteszel egy alapot és ezt mások átveszik, fejlesztik és amit elültettél az nő, gyarapszik rajongókat vonz, évente egyrenagyobb party 10.000 vonz, újabb Dj-k és producerek csatlakoznak hozzá....relatív, hogy számodra melyik nagyobb szó, én, mint amatőr előadó és 14 éves korom óta Elektro fun, a 2.at nagyobb szónak tarom, már csak a tartalom miatt is....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ööö... a lényeget mégsem sikerült megérteni. Magyarázod a bizonyítványod, de képtelen vagy a valódi problémát meglátni, ami nem csak az én bajom veled, hanem sokunké: TE védheted a kedvencedet (legyen az bármi) mi nem, sőt, hülyék vagyunk, ha olyat szeretünk, amit TE ki nem állhatsz (legyen az bármi)! Ezt kellene felfogni végre! De helyette tovább magyarázod a magadét.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondod te ezt, aki OST Fun, tehát a zenéket egy filmhez, vagy bármi máshoz kötöd. Most őszintén, mutass olyan zenét, ami nem film, mese, játék, vagy apu behatás része, hanem azért szereted, mert magadtól találtál rá és tényleg bejött. SW és Dr. Ki szintén nem érvényes....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most miért vagy ilyen?Véletlenül, egyszer kíváncsi voltam az egyéniségedre is, amit zenével fejezhetnél ki, erre megfutamodsz? Ody jól mondta én Drodid párti vagyok, fémes ütem, egyszerű, gyors parancsok, minimális és letisztult hangzások. De, ezzel maximálisan tisztában vagyok és becsülöm, megvédem...neked mi a véleményed? végső soron....bocs érted, de... gondolataid?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy percig nem volt célom a zenei ízlésemről beszélni. A lényegre igyekeztem felhívni a figyelmed (más szemében szálka...) de nem lett eredménye.... terelsz, másról beszélsz. Itt az én zenei ízlésem tök mellékes. Mindenáron be akarsz állítani egy gondolkodásra képtelen baromarcúnak, tudod mit barátom... tedd! Tőled úgysem várok mást.

 

Azt, amire céloztunk... a "lényeget" csak nem fogod... és ez BAJ!

 

Ennyi volt a kommunikációm veled, teljesen felesleges, egyszerűen semmi értelme az egésznek!

 

IGNORE!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te a rockon kívül hallgattál mást? Csak azért, hogy legyen összehasonlítási alap. Én Scooterrel kezdem Brooklyn Bounce, aztán Mellod D, majd Tom Wax. DJ Rush, Green Velvet, utáan Rap, Cypress Hill, Wu-Tang, Big Pun, sok magyar előadó és pacsizás velük koncerten, majd Breakcore, DnB, HardTechno és most Minimal. Csak azért kérdem, hogy tisztan lássunk....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szidtam őket soha sem, csak nem értem, ha valaki tud egyedit, letisztultat és a riportban azt mondta, ez az amit képvisel és szeret, akkor miért megy át populárisba....? Szerintem, ha a két tag, akiket Ody linkelt nem váltottak volna át abba stílusba, zenekarba, a Techno is fényévekkel elismertebb lenne., mivel utána néztem, ők ketten tényleg nagyon nagy húzó nevek...álljunk csak meg...most mégis milyen zenéket pakolnak?????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te a rockon kívül hallgattál mást? Csak azért, hogy legyen összehasonlítási alap. Én Scooterrel kezdem Brooklyn Bounce, aztán Mellod D, majd Tom Wax. DJ Rush, Green Velvet, utáan Rap, Cypress Hill, Wu-Tang, Big Pun, sok magyar előadó és pacsizás velük koncerten, majd Breakcore, DnB, HardTechno és most Minimal. Csak azért kérdem, hogy tisztan lássunk....

 

Hogyne. De nem fogom neked bizonygatni mert semmi értelme. Annyit elárulok hogy rádiót hallgatok ahol nem rock megy. Tehát mi? Az aktuális slágerek. Viszont bevallom technot is csak a kilencvenes években hallgattam de csak azért mert mindenhol az szólt. De itthon be nem tennék technot mert nem érdekel. Hallgattam de nem tetszik. Számomra semmi mondanivaló nincs benne és élvezet sem. De az operában sem.

Ami nagy kedvenc még az a nyolcvanas évek pop/disco zenéje. Bulin az szól nálam mindig. Igazából én slágerzenét kedvelő ember vagyok. Valahogy mindig úgy eltalálják a slágerszámokat hogy nekem bejön.

Persze az örök szerelema rock és a legjobban szeretem a Lord-ot. De meghallgatom a Tankcsapdát a régi Pokolgépet, külföldiek közül a Rammsteint és Metallicát.

Tisztán úgysem fogsz látni velem kapcsolatban mert ha jó a zene akkor nekem mindegy milyen stílus. Lsd Majka számát a Belehalokat is kedvelem pedig a raptől a hideg kiráz.

Egy zene szórakoztasson és tudjak belemerülni az érzésvilágába. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdésem maradt...rádióban mióta megy Techno...jó, a Tilosban és a többi igényes és nem populáris adón megy ilyen stílus is. De ha te rádióra fókuszálod magad, akkor elég nagy a szórási arány, én még az éterben nem hallottam igazi Technot, mert nálunk nem divat. Ha valóban egy kicsit is érdekel, akkor érdemes a .de endingre hallgató csatornákon próbálkozni, a germánok nem gitár centrikusak....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdésem maradt...rádióban mióta megy Techno...jó, a Tilosban és a többi igényes és nem populáris adón megy ilyen stílus is. De ha te rádióra fókuszálod magad, akkor elég nagy a szórási arány, én még az éterben nem hallottam igazi Technot, mert nálunk nem divat. Ha valóban egy kicsit is érdekel, akkor érdemes a .de endingre hallgató csatornákon próbálkozni, a germánok nem gitár centrikusak....

 

 

Rádióban NEM megy a techno és a rock sem MA. Viszont a kilencvenes években mindenhonnan a techno ömlött. Scooter és társai itthoni képviselőjük meg Kozsó az Ámokfutókkal. Akkoriban a 2 Unlimited szólt a rádiókból vagy Dr. Alban de ne hagyjuk ki Haddaway papát sem. Sláger szinten meg ment az Aqua-tól a Barbie Girl meg a Cotton Eye Joe.Csak slágerek szólnak viszont manapság az éterből . Pl a payphone vagy az euphoria. A Class fm megy itthon mert a neo fm már árnyéka önmagának.

De csak háttérként viszont tetszenek a mai slágerek is. Ha rockot akarok hallgatni akkor egy mappát elindítok a számítógépen és az szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rádióban NEM megy a techno és a rock sem MA. Viszont a kilencvenes években mindenhonnan a techno ömlött. Scooter és társai itthoni képviselőjük meg Kozsó az Ámokfutókkal. Akkoriban a 2 Unlimited szólt a rádiókból vagy Dr. Alban de ne hagyjuk ki Haddaway papát sem. Sláger szinten meg ment az Aqua-tól a Barbie Girl meg a Cotton Eye Joe.Csak slágerek szólnak viszont manapság az éterből . Pl a payphone vagy az euphoria. A Class fm megy itthon mert a neo fm már árnyéka önmagának.

De csak háttérként viszont tetszenek a mai slágerek is. Ha rockot akarok hallgatni akkor egy mappát elindítok a számítógépen és az szól.

Erre mehet a basz*tt nagy :facepalm: A Scooter az Rave és ezen belül Happy Rave, a Technohoz 0% köze van. A Kozsó az meg DANCE mint a DJ Bobo....A Barbie Girl is szintén DANCE....és a Cotton pedig aztán maximálisan a populáris szintis, popos kategória. Nem akarlak megsérteni, de elmagyarázom. Sok új, Caramell zenében bömböl a gitár, mint alap, tehát én (ha nem értenék hozzá) ezt is rocknak venném, de nem ez. NEM, ismétlem NE keverd a DANCE a House és a RAVE-et a Technohoz! Igen, van nagyon ősi és eredeti Techno, de az ez:

http://www.youtube.com/watch?v=3UBVxEUYTPA

Amiket te írtál, az annyi hogy elektronikus zene és kb. annyi közük vagy egymáshoz, mint a Death Metalnak és a The Beatles-nek...rock, rock, de más közönség, más média, más életérzés. ÉS ne haragudj, ha megbántalak, de amit most írtál az totál kapufa volt....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod én erről beszélek, tuodom milyen stílus a rockon belül és értékelem, tényleg nézzed át ezt a leosztást és a Scootert ne hívjad Technonak, máris jóban leszünk:

Hardcore---Rave----Happy Rave....

http://techno.org/electronic-music-guide/

 

DJ Bobo és Cotton Eye Joe helyet sem kapott, tök más stílus...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rave az a techno egy vállfaja úgy ahogy a house. A Barbie Gilr-t slágernek írtam nem technoszámnak. Érted? Sláger. A sláger szó nem egyenlő a technoval. Baszki nem lépnénk egy szinttel feljebb. Az azt jelentené hogy érted is amit írok. Ne nézz már marhának hogy a Cotton Eye Joet technonak hiszem. Azt slágernak írtam,. Gondolom már világos.

Tehát a techno az a tucc-tucc zene főnöke és annak vannak vállfajai. Pl a 2 Unlimited technot játszott.

Ez olyan hogy a rock a felsőszint és annak vannak alfajai. Pl a metál is a rocknak egy vállfaja. Tehát ha én az ucca-ucca zenét technonak hívom az igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod én erről beszélek, tuodom milyen stílus a rockon belül és értékelem, tényleg nézzed át ezt a leosztást és a Scootert ne hívjad Technonak, máris jóban leszünk:

Hardcore---Rave----Happy Rave....

http://techno.org/electronic-music-guide/

 

DJ Bobo és Cotton Eye Joe helyet sem kapott, tök más stílus...

 

 

Baszki. A Cotton Eye Joe NEM Techno de ezt nem is írtam csak azt hogy sláger. Veled beszélgetni nem semmi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak mondom, hogy DANCE és a House meg a Trance zenéket se keverd ide, mert tök más stílus és más a lefolyása, rajongói köre és szerintem a korosztály is.

http://www.youtube.com/watch?v=WtpDG7tAD4E

Ez Dance, szerintem semmi hibája, igazán pörgős és eredeti zene!

 

http://www.youtube.com/watch?v=l_RfediFJFQ

 

Ez meg egy idős vele és Techno...még egy amatőr is észleli, hogy ég és föld a két stílus! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak mondom, hogy DANCE és a House meg a Trance zenéket se keverd ide, mert tök más stílus és más a lefolyása, rajongói köre és szerintem a korosztály is.

http://www.youtube.com/watch?v=WtpDG7tAD4E

Ez Dance, szerintem semmi hibája, igazán pörgős és eredeti zene!

 

http://www.youtube.com/watch?v=l_RfediFJFQ

 

Ez meg egy idős vele és Techno...még egy amatőr is észleli, hogy ég és föld a két stílus! :)

 

 

Ok nem keverem őket ide. :D De ha egy írásban van egy Metallica-szám és egy Neoton Famila-dal az nem azt jelenti hogy a Neoton rockzene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyi, nekem volt padtársam Death Metal együttesben volt basszeros, egyik legjobb barátom punk zenekarban volt dobos ( ha igényes ütemeket akart gyakorolni DnB számokat próbált), és gimiben egy jazz, Bob Marley fun clubban voltam alap tag. Nem állítom, hogy a Red Hot összes track-jét hallottam, de 70%át tuti, Jimi Hendrix és Jethro Tull, meg Deák Bill fanokkal nyomultam, az utóbbival koncerten is találkoztam. Van rálátásom a stílusra, sok rockot hallgattak velem, mégis maradtam a gépzenénél... De, ha valamit állítok a stílusokon belül előbb utána nézek. Ezért sajnálom, amikor olyan baromságokat hozol fel, amiket az előbb tettél, mert ez számomra sértő. Lehet, aki rockon nőtt fel és csak ilyet hallgatott annak minden ütem és dob centrikus zene Techno, de jómagam is sértésnek veszi, ha egy DJ Bobo, vagy Koszó kerül be a szórásba, ez olyan, mint mikor a Rapülők együttest együtt emlegették a Sub Bass Monsterrel....Az egyik egy divat irányzat volt, a másik meg egy minőségi Veszprém megyei előadó!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, megint full baromságokat írtál. A House az House, a Rave az Hardcore, a Techno meg Techno...sem rajongó táborban, sem fellépőkben köze sincsen egymáshoz. Az egyik amerikai, a másik holland a 3. meg német...nem lehet olyan baromságokat állítani, hogy a House meg a Rave Techno zene...egyszer menj el egy buliba a Coronita Music Club-ba és mondd, hogy House-t jöttél hallgatni, úgy kivágnak, hogy a heréid nem érik a földet. Ahogy a Punk nem azonos a Skinhead zenével, úgy a House sem a Technoval, vagy a Hardstyle-al....a rétegeken belül nincsen keveredés, egyesülés. Ott a Gabba, totál elektronikus fasiszták, kopasz, Bomber dzsekis állatok. Teljesen más életérzés, zene, felfogás....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyi, nekem volt padtársam Death Metal együttesben volt basszeros, egyik legjobb barátom punk zenekarban volt dobos ( ha igényes ütemeket akart gyakorolni DnB számokat próbált), és gimiben egy jazz, Bob Marley fun clubban voltam alap tag. Nem állítom, hogy a Red Hot összes track-jét hallottam, de 70%át tuti, Jimi Hendrix és Jethro Tull, meg Deák Bill fanokkal nyomultam, az utóbbival koncerten is találkoztam. Van rálátásom a stílusra, sok rockot hallgattak velem, mégis maradtam a gépzenénél... De, ha valamit állítok a stílusokon belül előbb utána nézek. Ezért sajnálom, amikor olyan baromságokat hozol fel, amiket az előbb tettél, mert ez számomra sértő. Lehet, aki rockon nőtt fel és csak ilyet hallgatott annak minden ütem és dob centrikus zene Techno, de jómagam is sértésnek veszi, ha egy DJ Bobo, vagy Koszó kerül be a szórásba, ez olyan, mint mikor a Rapülők együttest együtt emlegették a Sub Bass Monsterrel....Az egyik egy divat irányzat volt, a másik meg egy minőségi Veszprém megyei előadó!!!!

 

Hát a Rapülők mérföldekkel jobban tetszett nekem mint Szabi. A Rapülök jól énekelhető jó dallamu zenét nyomtak. Én nem állítok semmit a stíluson belül mert nem vagyok isten aki mindent tud. ha valaki azt mondja egy eggyütesre hogy az olyan fajta zenét játszik akkor azt mondom ok. Pl a Tankcsapada punk-rock-ot játszik. A metallica Trash-metalt. Rendben elfogadom. De azt is elismerem ha hibázom. Viszont az tuti hogy a kilencvenes éveket uralta techno és vállfajai. Ne mondd már hogy a rave nem a techno egy vállfaja mert lepetézek. Ember én azt hallgattam 10 éven keresztül mert minden honnan az folyt. A Scootertől a mai napig hányok annyiszor ment.

Az hogy neked mi sértő meg baromira nem érdekel hisz te sértegeted itt az embereket március óta mióta beléptél. Ha téged nem érdekel nem érdekel más érzékenysége akkor engem miért érdekelne a tiéd?

Fogd fel hogy rengeteg zenét hallgattam be tudom határolni mi techno ,mi rap, mi disco. Azt nem mondom hogy a pontos stílust eltalálom de te majd segítesz.

Tudod mit. Kérj elnézést holnap Riddicktől az Avatar és Prometheus-fikázásért és akkor én is figyelek az érzékenységedre. Mit szólsz hozzá?

Különben marha jól szórakozom mióta nem veszlek komolyan. Nincs ideg, béke van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, megint full baromságokat írtál. A House az House, a Rave az Hardcore, a Techno meg Techno...sem rajongó táborban, sem fellépőkben köze sincsen egymáshoz. Az egyik amerikai, a másik holland a 3. meg német...nem lehet olyan baromságokat állítani, hogy a House meg a Rave Techno zene...egyszer menj el egy buliba a Coronita Music Club-ba és mondd, hogy House-t jöttél hallgatni, úgy kivágnak, hogy a heréid nem érik a földet. Ahogy a Punk nem azonos a Skinhead zenével, úgy a House sem a Technoval, vagy a Hardstyle-al....a rétegeken belül nincsen keveredés, egyesülés. Ott a Gabba, totál elektronikus fasiszták, kopasz, Bomber dzsekis állatok. Teljesen más életérzés, zene, felfogás....

 

 

Ok elismerem igazad van. Persze ennek azért utána járok. Én anno egy zenei magazinba olvastam ezt. Ha igazad van megkövetlek. De akkor sem fogom szeretni a gépzenét akárhogy hívják. Nekem semmit nem jelent egyik sem. Se dallamot nem érzek benne se érzelmet, csak azt hogy szívj el egy füves cigit ,igyál rá 6 sört és rázd a fejed. Valahogy magasabb szinten kéne már ettől lenni főleg ha felnőttnek hiszed magad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.