Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Bocs hogy ezt mondom, de néhányuknak ott tényleg igaza van. Ilyen bevétellel meg nyereséggel kár példálózni, mert rengeteg olyan film van, ami egy kalap ürüléket sem ér, és mégis száz-milliókat hozott a konyhára.

Én nem vagyok prequel gyűlölő vagy ilyesmi (az ep2-t és 3-at imádom), de a Baljós árnyak szerintem is messze a leggyengébb része a sagának.

Szerintem Lucas nem tudta kit célozzon meg vele. Egy gyerek nem érti a felét sem a politikai fiaskónak(csak a látvány és a harcok maradnak meg benne), egy felnőtt pedig nem azért veszi meg a jegyet, hogy Binks bohóckodását bámulja az egész filmen keresztül, így az ő csalódásuk érthető(még a rajongóké is, hisz ez nem az a fajta poén volt amit a SW-tól vártak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszoltam ott is, bár látom nem mai cikk. És akkor vonatkoztassunk el kicsit a Star Warstól, és a rajongástól:

 

Bármennyire is szeretem az előtrilógiát, a bevételnek semmi köze sincs ahhoz hogy milyen jó egy film. Akkor is súlyos százmilliókat hozott volna a prequel ha Lucas dalban mondta volna el az egészet karosszékében ülve. Nem emiatt jó filmek.

 

Akivel vitatkoztál úriember meg nem is mondott nagy baromságokat, sőt. Ezzel kifejezetten egyetértek:

"Egy film nem akkor bukik meg, ha szar, hanem akkor, ha nem érdekel senkit. Ez meg mindenkit érdekelt. Csak szar lett sokak szerint."

 

Azért a második rész 600 millió dolláros bevétele se azoktól származik mind akiknek bejött az első rész, hanem azoktól akik kíváncsiak voltak a következőre, vagy azért mert tetszett nekik az első, vagy azért mert kíváncsiak voltak, hát ha kijavította Lucas a hibákat.

 

"De mint te is rámutattál a rajongók kétharmada szereti az előzményeket, csak a harmada párolgott el. Tehát sokak szerint meg nagyon jók lettek ezek a filmek. Úgy vélem a kétharmad több, mint az egyharmad. "

 

Azért mert egy filmet többségében szeretnek, még messze nem jelenti azt hogy az jó is, sőt. Nézz meg a rottentomatoes-on egy 51%-os filmet, valószínűleg hogy nem fogsz egy csodaszép alkotást látni. Ha egy film az emberek felének nem tetszik, annak oka van, hiába tetszett esetleg átlagban több embernek, nem fog az érvényesülni hogy jó filmről van szó.

 

"Mert, ha nagyon nem tetszett volna nekik, akkor a nyitó hétvége után elterjed mennyire rossz a film, sokan hallgatnak ezekre a hírekre és nem ülnek be rá. Akkor pedig már a második hétvégén akkora mélyrepülésbe kezd, hogy nem tudott volna 5-szörös, 8-szoros hasznot hajtani és nem hozta volna vissza a gyártási költséget sem."

 

Nem hiszem hogy ez egy SW filmnél lehetséges lenne.

 

Természetesen most nem a Star Wars ellen beszélek, de ilyen tekintetben felesleges védeni azt, mert szerintem nem igazak ezek az állítások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, nem tudom...

Nekem valahogy nem teszi kevésbé élvezhetővé a sztorit az, hogy Jar-Jar ökörködik benne, ezáltal némileg gyerekesebb a másik 5-nél. "Pont a Baljós árnyaktól várják, hogy sikeres legyen? Az a rész egyszerűen nézhetetlen volt! Annyira gyerekesre és gagyira sikerült, hogy nagyon ki kell kapcsolnom az agyamat ahhoz, hogy meg tudjam nézni!" Elsősorban az ilyen mondatok miatt írtam azt, hogy csak azt látják, ami beléjük rögzült. Én elfogadom, ha valakinek nem tetszik egy film, de akkor normális érvekkel indokolja meg, mi az, ami nem nyerte el a tetszését, azon kívül, hogy "gyerekes, nézhetetlen és gagyi volt". Ezek közhelyek, azonkívül elég mondvacsinált okok, mert a 6. rész is jócskán bővelkedik gyerekes elemekben (az ewokos jeleneteket én bátran ide sorolnám, azzal együtt, hogy nincs bajom se velük, se Jar-Jarral, még ha nem is a szívem csücskei), azok valahogy mégis kevesebb embert zavarnak. Vajon miért? Mert TIE vadászokat, meg csillagrombolókat vártak a prequeltől? Ilyen elvárásokkal én be sem mentem volna a helyükben a moziba, mert tudom, hogy Lucasnak több esze van annál, hogy fantáziátlan és szükségtelen önismétlésbe kezdjen.

Kellett valami humorforrás a filmbe (még ha ez meg is osztotta a nézőket), hogy ne legyen túl szürke a hangulata. A komorabb hangvételre ott van a 2 folytatás, azok közül is inkább a 3. rész. Az pedig nem csoda, ha Lucas nem kizárólag 1 célközönséget szemelt ki. Van benne humor (Jar-Jar), ami nyilvánvalóan a fiatalabb korosztályt célozza meg... politika, ami ésszerűen az idősebbeknek szól, és akció, amit általában mindenki szeret. Az lett volna gagyi, ha kizárólag egy célközönségnek szól a film, mert azon kívül, hogy túl egysíkú lett volna, valószínűleg jóval kevesebb nézőt vonzott volna a mozikba.

A bevétel kapcsán engem sem érdekel különösebben, hogy melyik film mit produkál, ahogy egy sorozatnál is abszolút hidegen hagy, ha alig nézik pár millióan. Nekem tetszik? Engem érdekel? Igen. Akkor irány a mozi. Biztos nem azért fogok passzolni egy olyan filmet (ami amúgy érdekel), mert elkeserítően alacsony bevételt vagy nézőszámot produkál. A Battle: Los Angelest is számtalan fórumon leszólták, mégis megnéztem... és érdekes módon tetszett is. Fordítva persze más tészta. Ha mondjuk valami nagyon nagy kasszasiker (pl.: Avatar), egy próbát biztos adok neki, miért majmolja annyira a nép. Persze így is csalódhatok, de az már az én bajom.

Szóval mindenkinek szíve joga, hogy ne szeressen egy filmet, de ne olyan üres indokokkal támassza alá, amiket fentebb írtam. Én sem annyit írok egy TCW részhez, hogy "tetszett, mert jó volt". Kb. ennyire színvonalas "magyarázat", vagy annyira, hogy a 2. rész azért gagyi, mert egy szappanopera az egész (szintén egy SG-s jómadár aranyköpése).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétféle ember van. Van akinek beveszi a gyomra Jar-Jart és a többieket, és van akinek nem. Én manapság úgy vagyok vele hogy ha ott lennék '96-körül George helyében, akkor redukálnám ezeket a fingós komikus elemeket, de amúgy elfogadom, és nem zavar mert annyira jó a többi aspektusa a filmnek. De azt is elfogadom ha ezeken valaki fennakad, van akinek ez esetleg már a ló túlsó oldala. És ez teljesen kívül helyezkedik attól a hatástól amiről te beszélsz, hogy sokan csillagrombolókat és töménytelen birodalmi indulót vártak. Ezt is el kell ismerni, nem tartozik a film erősségei közé.

 

Hidd el, a 6. részt és az Ewokokat épp eleget szidják sajnos, alig tudok olyan popkultúrális sorozatot mondani ahol nem említenék meg őket, mint egy baljós árny a Baljós Árnyakra.

 

Az hogy ha egy film sokoldalú az oké, de a valóságban nem úgy működik hogy akkor mindegyik réteg megtalálja a maga kis morzsáját a műben, és akkor azon ellesz. A gyerekeket kiakasztja a sok politikai szál, a felnőttek pedig sírva szaladnak ki a mexikói Chris Rock láttán. Ezek annyira távol helyezkednek egymástól, hogy sokak számára összeférhetetlen a kettő, nem tudják élvezni a filmet, és emiatt kb minden oldalról kapja a film az ívet.

 

Az Egy Új Reményt sokkal könnyebb befogadni, mivel nincsen benne egy erőteljes műfaji ráhatás sem. Se komplikált politikai játékok, se gyerekes(?) poénok. És épp emiatt érthető az hogy miért szeretik sokkal jobban a régi részeket. Azok könnyed kalandfilmek voltak, hiába volt bármennyire is sötét hangulatú néhol, sokkal könnyedebb volt mint az új trilógia, ami milliószor komplikáltabb és árnyaltabb. Aztán van akinek bejön ez a fajta történetmesélési mód, van akinek nem. Egyszerűen más az új részek megközelítése, sokkal grandiózusabb, nagyobb képet ad - szembe a régi részekkel, amik mindig 1-1 szereplőn keresztül mutatták be a helyzetet. Ez is hozzájárulhat ehhez a kialakult negatív képhez.

(Hogy miért változott a megközelítés, annak rengeteg oka van: más a történet szakasza - tragikusabb és drámaibb, nagyobb a költségvetés, mások az elvárások)

 

Emellett az előzménytrilógia mellett nem éri meg kampányolni, hiszen az nem menő. Han Solo menő. Az Ezeréves sólyom menő. Darth Vader menő. Jar-Jar? Nem menő. Hisz ki hangoztatná azt hogy a kedvenc szereplője a Star Warsból Padme, aki nem menő. Bezzeg Leia és az aranybikini.

 

Természetesen darabokra lehet szedni az új részeket, de a klasszikusokat szintén. Mindenki abban találja meg a hibát amiben konkrétan keresi is. Ami az egyik gyengesége az a másik erőssége, és oda-vissza.

 

Szerintem amivel igazán baj van az nem más mint hogy minden egyes rohadt Star Warshoz köthető hírnél végigmennek ugyanazokon a demagóg f*szságokon, nap mint nap. Lépjenek már tovább!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs hogy ezt mondom, de néhányuknak ott tényleg igaza van. Ilyen bevétellel meg nyereséggel kár példálózni, mert rengeteg olyan film van, ami egy kalap ürüléket sem ér, és mégis száz-milliókat hozott a konyhára.

Én nem vagyok prequel gyűlölő vagy ilyesmi (az ep2-t és 3-at imádom), de a Baljós árnyak szerintem is messze a leggyengébb része a sagának.

Szerintem Lucas nem tudta kit célozzon meg vele. Egy gyerek nem érti a felét sem a politikai fiaskónak(csak a látvány és a harcok maradnak meg benne), egy felnőtt pedig nem azért veszi meg a jegyet, hogy Binks bohóckodását bámulja az egész filmen keresztül, így az ő csalódásuk érthető(még a rajongóké is, hisz ez nem az a fajta poén volt amit a SW-tól vártak).

 

 

Válaszoltam ott is, bár látom nem mai cikk. És akkor vonatkoztassunk el kicsit a Star Warstól, és a rajongástól:

 

Bármennyire is szeretem az előtrilógiát, a bevételnek semmi köze sincs ahhoz hogy milyen jó egy film. Akkor is súlyos százmilliókat hozott volna a prequel ha Lucas dalban mondta volna el az egészet karosszékében ülve. Nem emiatt jó filmek.

 

Akivel vitatkoztál úriember meg nem is mondott nagy baromságokat, sőt. Ezzel kifejezetten egyetértek:

"Egy film nem akkor bukik meg, ha szar, hanem akkor, ha nem érdekel senkit. Ez meg mindenkit érdekelt. Csak szar lett sokak szerint."

 

Azért a második rész 600 millió dolláros bevétele se azoktól származik mind akiknek bejött az első rész, hanem azoktól akik kíváncsiak voltak a következőre, vagy azért mert tetszett nekik az első, vagy azért mert kíváncsiak voltak, hát ha kijavította Lucas a hibákat.

 

"De mint te is rámutattál a rajongók kétharmada szereti az előzményeket, csak a harmada párolgott el. Tehát sokak szerint meg nagyon jók lettek ezek a filmek. Úgy vélem a kétharmad több, mint az egyharmad. "

 

Azért mert egy filmet többségében szeretnek, még messze nem jelenti azt hogy az jó is, sőt. Nézz meg a rottentomatoes-on egy 51%-os filmet, valószínűleg hogy nem fogsz egy csodaszép alkotást látni. Ha egy film az emberek felének nem tetszik, annak oka van, hiába tetszett esetleg átlagban több embernek, nem fog az érvényesülni hogy jó filmről van szó.

 

"Mert, ha nagyon nem tetszett volna nekik, akkor a nyitó hétvége után elterjed mennyire rossz a film, sokan hallgatnak ezekre a hírekre és nem ülnek be rá. Akkor pedig már a második hétvégén akkora mélyrepülésbe kezd, hogy nem tudott volna 5-szörös, 8-szoros hasznot hajtani és nem hozta volna vissza a gyártási költséget sem."

 

Nem hiszem hogy ez egy SW filmnél lehetséges lenne.

 

Természetesen most nem a Star Wars ellen beszélek, de ilyen tekintetben felesleges védeni azt, mert szerintem nem igazak ezek az állítások.

Ezekben egyáltalán nem tudok egyetérteni. Szerintem, ha egy film ennyire sikeres anyagilag, akkor az esetek 90%-ban jó is. Persze lehet fordítva is, hisz egyéni szubjektív megítélés kérdése a dolog. Az is lehet, hogy akár egy anyagilag megbukott film is tetszhet valakinek, bár, ha egy adott film megbukott, akkor elég kevés embernek van, akinek bejött. Erre jó példa a Robotzsaru 3, ami nekem a kedvencem, mégis óriási bukta volt, és a saját magamén kívül még nem találkoztam pozitív véleménnyel. :D

Tehát visszatérve a SW-hoz a prequel óriási anyagi sikere jól mutatja, hogy milyen sokan szeretik is ezeket a filmeket és milyen jók ezek a filmek.

Azt nem vitatom, hogy az EP2 nézői között biztos voltak olyanok, akik talán elégedetlenebbek voltak az EP1-gyel, de ők bizalmat szavaztak a második részhez, tehát nem húzták le úgy, mint azok, akiknek a kedve is elment, attól, hogy megnézze a folytatást. Biztos voltak ott is azért fikázók, akik direkt azért ültek be rá, hogy aztán bőszen onthassák a negatív véleményeiket.

Az, hogy egy filmet többségében szeretnek, számomra azt mutatja, hogy nagy valószínűséggel jó is. Az, hogy a rottentomatoes-on, az IMDB-n, vagy akárhol máshol leértékelik 50%-ra, vagy 30%-ra, vagy 10-ből csak hármast adnak rá, számomra egyáltalán nem mérvadó 2 okból:

1. Mindig a fikázók és fújolók a leghangosabbak. Van egy film, melyet 100-an megnéznek, abból 75-nek tényleg tetszik, 25-nek meg nem. Abból a 25 emberből elég, ha csak 10 fikabajnok és már akkora lejárató kampányt tud kezdeni, olyan nagy hanggal, hogy úgy tűnik, mintha ezt a filmet nem is 25-en nem szeretnék, hanem mondjuk 50-en.

2. Mi akadályozza meg az adott fikabajnokot, hogy az ilyen oldalakon, ahol a filmeket lehet értékelni 300 különböző e-mail címen, 300 különböző névvel beregisztráljon, direkt azért, hogy leértékelhesse a filmet és ontsa róla a fikázós kritikákat? A Baljós árnyakot az IMDB-n 6.4-re értékelte 231130 emberke. Honnan tudjam, hogy ez a szám tényleg ennyi embert takar-e, vagy volt köztük 75 fikabajnok, és ők az említett módszerrel 150000 negatív véleményt produkáltak?

Ezt írtam ugyebár:

"Mert, ha nagyon nem tetszett volna nekik, akkor a nyitó hétvége után elterjed mennyire rossz a film, sokan hallgatnak ezekre a hírekre és nem ülnek be rá. Akkor pedig már a második hétvégén akkora mélyrepülésbe kezd, hogy nem tudott volna 5-szörös, 8-szoros hasznot hajtani és nem hozta volna vissza a gyártási költséget sem."

Szerintem egy Star Wars-nál is előfordulhatott volna ez, ha mondjuk Lucas egy Holiday Special-hoz hasonló alkotással vagy alkotásokkal rukkol elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép munka, Revan, respect level up! :peace:

 

 

Iszonyú mennyi ***** van ott. Elképesztő az érvrendszerük is. Jól bírtad én 2 után elküldtem volna mindet a francba.

 

 

Tényleg le a kalappal, jókat írtál. Nekem az ilyeneknek még érvelni sincs kedvem. Sajnos nincs sok értelme. Azt látják, ami beléjük rögzült, hogy látni kell... vagyis az "Original a király, a Prequel meg a sz*r". Véleményem szerint, ez a megállapítás is csak divatmajmolás (mert fikázni valamiért "menő"), nem valós véleménytükrözés, úgyhogy nem igazán foglalkoztatnak ezek az emberek.

Köszi. :)

Én se szoktam mindig ezekkel foglalkozni, csak valahogy szemet szúrt és már nem tudtam szó nélkül hagyni. Gondoltam lássanak olyat is, aki szereti az előzmény filmeket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amivel igazán baj van az nem más mint hogy minden egyes rohadt Star Warshoz köthető hírnél végigmennek ugyanazokon a demagóg f*szságokon, nap mint nap. Lépjenek már tovább!

Ezzel viszont teljesen egyetértek. Minden olyan hírnél, melyben a BR megjelenésről, vagy a 3D-s mozikba küldésről van szó ott állandóan előjönnek ezek és orrba szájba szidják az előzmény filmeket. Ha ennyire nem szeretik, akkor minek foglalkozni vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az is lehet, hogy akár egy anyagilag megbukott film is tetszhet valakinek, bár, ha egy adott film megbukott, akkor elég kevés embernek van, akinek bejött"

 

Ez egyszerűen nem így van. Rengeteg mindentől függ egy adott film bevétele: marketing, más filmek nézőelcsalása, jóhír, stb. Most akkor az összes olyan film, ami nem tipikus amcsi blockbuster, hogy százmilliókat hozzon, már valószínűleg rossz is? Millió és millió ellenpéldát tudnék hozni.

 

"Tehát visszatérve a SW-hoz a prequel óriási anyagi sikere jól mutatja, hogy milyen sokan szeretik is ezeket a filmeket és milyen jók ezek a filmek. "

 

Azt mutatják leginkább hogy mennyire szeretik az emberek a Star Warsot, ami egy márkanév, de kevésbé azt hogy milyen az új részeknek a minősége.

 

 

"1. Mindig a fikázók és fújolók a leghangosabbak. Van egy film, melyet 100-an megnéznek, abból 75-nek tényleg tetszik, 25-nek meg nem. Abból a 25 emberből elég, ha csak 10 fikabajnok és már akkora lejárató kampányt tud kezdeni, olyan nagy hanggal, hogy úgy tűnik, mintha ezt a filmet nem is 25-en nem szeretnék, hanem mondjuk 50-en."

Nyilván a negatív hang az mindig hangosabb, de ezzel a SW egyenlő esélyekkel indul, mivel minden filmnél fellép ez hatás.

 

"2. Mi akadályozza meg az adott fikabajnokot, hogy az ilyen oldalakon, ahol a filmeket lehet értékelni 300 különböző e-mail címen, 300 különböző névvel beregisztráljon, direkt azért, hogy leértékelhesse a filmet és ontsa róla a fikázós kritikákat? A Baljós árnyakot az IMDB-n 6.4-re értékelte 231130 emberke. Honnan tudjam, hogy ez a szám tényleg ennyi embert takar-e, vagy volt köztük 75 fikabajnok, és ők az említett módszerrel 150000 negatív véleményt produkáltak?

 

Onnan tudod, hogy ez egyszerűen nem így van, matematikailag lehetetlen hogy 200 ezer szavazatnak nagy része kamu legyen. Nincs olyan aki 300 különböző névvel regisztrál, CSAK hogy lehúzhasson egy filmet. Pláne nem 80. Egyszerűen nem így van, ez onnan is látszik hogy ha ez igaz lenne, akkor ennek a számnak nagyobbnak kéne lennie, vagy a többi filmre imdb-n csak pár tízezer szavazat érkezne - ezzel szemben van amire közel 700 ezer szavazat is ment. És most egy Star Warsról van szó, ami a mainstream definíciója, valószínűleg sokan szavaznak rá. Ráadásul a harmadik részre is ugyanannyi szavazat érkezett, még sincsen olyan értékelése. És tegyük hozzá azt is, hogy a 6.4 ahhoz képest piszok jó hogy mennyire lehúzták sokan a filmet, egyáltalán nem irreális.

 

"Szerintem egy Star Wars-nál is előfordulhatott volna ez, ha mondjuk Lucas egy Holiday Special-hoz hasonló alkotással vagy alkotásokkal rukkol elő."

 

Ehhez nyilván egy nagyon rossz filmmel kellett volna Lucasnak jönnie, amiről szó sincs. Én nem azt mondtam hogy a TPM az rossz, csak hogy a bevételnek semmi, de semmi köze nincsen a minőségéhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emellett az előzménytrilógia mellett nem éri meg kampányolni, hiszen az nem menő. Han Solo menő. Az Ezeréves sólyom menő. Darth Vader menő. Jar-Jar? Nem menő. Hisz ki hangoztatná azt hogy a kedvenc szereplője a Star Warsból Padme, aki nem menő. Bezzeg Leia és az aranybikini.

 

Természetesen darabokra lehet szedni az új részeket, de a klasszikusokat szintén. Mindenki abban találja meg a hibát amiben konkrétan keresi is. Ami az egyik gyengesége az a másik erőssége, és oda-vissza.

Igen, ez akart lenni a lényege az előbbi hsz-emnek, jó hogy összefoglaltad 7 sorba. ;)

Jar-Jar kapcsán még egyszer: nem az zavar, hogy vannak, akiknek nem jön be, az zavar, hogy az Ep6-os ewokokba jóval kevesebben kötnek bele, pedig jórészt ugyanazt a funkciót látják el, mint Jar-Jar. Miért? Ahogy te is írtad: "Nem menő. Hisz ki hangoztatná azt hogy a kedvenc szereplője a Star Warsból Padme, aki nem menő. Bezzeg Leia és az aranybikini." - azt csak halkan jegyzem meg, hogy nekem az Ep2-ben látott hiányos, fehér rucis Padmé jobban bejön, mint a metálbikinis Leia. :P De ez már ízlés kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondtam, hogy ha egy amcsi film nem hoz több száz milliót, akkor rossz is. Bukás alatta azt lehet érteni, ah a film bevétele nem hozza be az elkészítés árát sem. Ott valószínűleg tényleg nagy a baj, elrontották a filmet, mert ez azt mutatja, hogy sok embernek nem tetszett. Nem szavaztak bizalmat az első hétvége után, túl sok volt az első néző negatív véleménye, és ez hatott azokra, akik hezitáltak, hogy megnézzék-e vagy sem.

A bevételek azt is mutatják persze a Star Warsnál, hogy márkanév, és szeretik, de a minőséget is megmutathatják. Megmutatta, hogy mennyi nézőnek tetszett a film, kinek nagyon, kinek kevésbé, de még bejött.

Én nem tartom kizártnak, hogy a szavazatok nagy része kamu legyen. Elég sok olyan fikagéppel találkoztam már, aki fel volt háborodva, hogy miért sikeres ez vagy egy másik film és több helyre több néven beregisztráltak, hogy minél jobban hangoztathassák negatív véleményüket. Ezek nem bírják elviselni, hogy egy film sokaknak tetszik.

A végén már annyira kiborulnak emiatt, hogy olyan kijelentéseket tesznek, minta amilyet idén valamikor olvastam. Valami olyasmit írt, hogy aki szereti a Transformerst, Batmant, az új Star Wars filmeket az mind bunkó. Jó sznob hozzáállás szerintem.

Persze Lucas három nagyszerű új filmet hozott össze 1999 és 2005 kötött. Ezért írtam azt, hogy HA a Holiday Specialhoz hasonlókat hoz össze, akkor nem lettek volna sikeresek.

A bevételnek ilyen szempontból köze van a minőséghez is, hisz, ha a Baljós Árnyak a Holiday Specialhoz hasonlót produkál, akkor még az elkészítés árát sem sikerült volna visszahozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekben egyáltalán nem tudok egyetérteni. Szerintem, ha egy film ennyire sikeres anyagilag, akkor az esetek 90%-ban jó is. Persze lehet fordítva is, hisz egyéni szubjektív megítélés kérdése a dolog. Az is lehet, hogy akár egy anyagilag megbukott film is tetszhet valakinek, bár, ha egy adott film megbukott, akkor elég kevés embernek van, akinek bejött. Erre jó példa a Robotzsaru 3, ami nekem a kedvencem, mégis óriási bukta volt, és a saját magamén kívül még nem találkoztam pozitív véleménnyel. :D

Már bocs de ez baromság, elég csak megnézni az Alkonyatot ami a elkészítési összegének a 10x-esét hozta vissza, és én mégis viszolygok filmnek nevezni, a másik példa meg a Remény rabjai ami éppen visszahozta a pénz és mégis sok helyen a világ legjobb filmjének kiáltják ki. De ott a Transformers vagy az X-menek is amik szórakozásra jó voltak de jó filmnek azért nem nevezném őket, és mégis a bevétel alapján egy mesterműnek kellene lenniük.

 

 

A bevételnek ilyen szempontból köze van a minőséghez is, hisz, ha a Baljós Árnyak a Holiday Specialhoz hasonlót produkál, akkor még az elkészítés árát sem sikerült volna visszahozni.

Szerintem a még akkoris visszahozta volna sőt megduplázta volna, de az is biztos hogy a 2. részre már a kutya se ült volna be.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocs de ez baromság, elég csak megnézni az Alkonyatot ami a elkészítési összegének a 10x-esét hozta vissza, és én mégis viszolygok filmnek nevezni, a másik példa meg a Remény rabjai ami éppen visszahozta a pénz és mégis sok helyen a világ legjobb filmjének kiáltják ki. De ott a Transformers vagy az X-menek is amik szórakozásra jó voltak de jó filmnek azért nem nevezném őket, és mégis a bevétel alapján egy mesterműnek kellene lenniük.

 

 

Szerintem a még akkoris visszahozta volna sőt megduplázta volna, de az is biztos hogy a 2. részre már a kutya se ült volna be.

Én is viszolygok az Alkonyattól, taszít a hiszti kultusza, de az, hogy nem szeretem, nem akarom megnézni az az én egyéni szociális problémám. Tehát szubjektív a dolog. Azzal viszont nem tudok vitába szállni, hogy az Alkonyat óriási siker, és rengeteg néző szerint jó film és könyv.

Attól még persze, hogy egy film nem hoz sokat, lehet nagyon jó is, de az esetek többségében ha keveset hoz, vagy ha megbukik, akkor nagy valószínűséggel rossz a film.

Láttam a Holiday Special első öt percét, de aztán nem tudtam tovább nézni. Elég igénytelen vagyok filmek terén, de már az is sok volt. És nem hallottam még olyat, hogy lett volna olyan , akinek bejött a HS. Ha ez EP1 is ilyen lett volna, már a vetítés nyitónapján a film kellős közepén otthagyták volna a mozitermeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, egy pár napon belül másodjára nézed be a box office adatok és a minőség közötti összefüggést. Szerintem ennek alaposabban olvass utána, mert hibás elképzeléseid vannak a témáról.

Az objektív adatokat is lehet saját szemszögből nézni. Végül is minden ember más.

Egyébként olyantól szedem ezeket, aki 20 éve benne van a filmes szakmában.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudjátok miről vitáztok? Szubjektív dolgokról. Mindegyikőtök a saját vágyait vetíti ki. Azon lemérni egy film minőségét hogy az imdb-n mennyit kap? Hogy mások mit gondolnak róla? Elárulom nincs olyan fogalom, hogy jó film és rossz film. mert mindenkinek mást jelent. Ha a Föld 7 milliárd embere azt állítaná hogy az sw rossz akkor az úgyis van? Nekem meg a világ legjobb sorozata. Magánvéleményt szerintem nem kéne kivetíteni a világra. mert nekem jó volt egy film nem biztos hogy másnak is.

A prequel-fikázók meg az internet egy primitív rétege akiknek fogalma sincs az Sw-ről, sem arról hogy Jar Jar mit szimbolizál. Hát a Köztársaság aranykorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondtam, hogy ha egy amcsi film nem hoz több száz milliót, akkor rossz is. Bukás alatta azt lehet érteni, ah a film bevétele nem hozza be az elkészítés árát sem. Ott valószínűleg tényleg nagy a baj, elrontották a filmet, mert ez azt mutatja, hogy sok embernek nem tetszett. Nem szavaztak bizalmat az első hétvége után, túl sok volt az első néző negatív véleménye, és ez hatott azokra, akik hezitáltak, hogy megnézzék-e vagy sem.

A bevételek azt is mutatják persze a Star Warsnál, hogy márkanév, és szeretik, de a minőséget is megmutathatják. Megmutatta, hogy mennyi nézőnek tetszett a film, kinek nagyon, kinek kevésbé, de még bejött.

Én nem tartom kizártnak, hogy a szavazatok nagy része kamu legyen. Elég sok olyan fikagéppel találkoztam már, aki fel volt háborodva, hogy miért sikeres ez vagy egy másik film és több helyre több néven beregisztráltak, hogy minél jobban hangoztathassák negatív véleményüket. Ezek nem bírják elviselni, hogy egy film sokaknak tetszik.

A végén már annyira kiborulnak emiatt, hogy olyan kijelentéseket tesznek, minta amilyet idén valamikor olvastam. Valami olyasmit írt, hogy aki szereti a Transformerst, Batmant, az új Star Wars filmeket az mind bunkó. Jó sznob hozzáállás szerintem.

Persze Lucas három nagyszerű új filmet hozott össze 1999 és 2005 kötött. Ezért írtam azt, hogy HA a Holiday Specialhoz hasonlókat hoz össze, akkor nem lettek volna sikeresek.

A bevételnek ilyen szempontból köze van a minőséghez is, hisz, ha a Baljós Árnyak a Holiday Specialhoz hasonlót produkál, akkor még az elkészítés árát sem sikerült volna visszahozni.

Az hogy az imdb szavazatok kamuak lennének, akár pár százalék is, én teljes magabiztossággal jelentem ki hogy lehetetlen. Lehet egy port.hu-n lehúzni egy film átlagát, de ha egy több százezer szavazatra épülő film átlagát akarja valaki befolyásolni.. hát sok szerencsét hozzá. Nem száz, és nem is ezer regisztráció szükséges ahhoz, hogy egy tizedesjegyet is csökkenjen az átlag. Persze biztos vannak ilyen állatok, de nem oszt-nem szoroz semmit az egész.

 

Én is viszolygok az Alkonyattól, taszít a hiszti kultusza, de az, hogy nem szeretem, nem akarom megnézni az az én egyéni szociális problémám. Tehát szubjektív a dolog. Azzal viszont nem tudok vitába szállni, hogy az Alkonyat óriási siker, és rengeteg néző szerint jó film és könyv.

Attól még persze, hogy egy film nem hoz sokat, lehet nagyon jó is, de az esetek többségében ha keveset hoz, vagy ha megbukik, akkor nagy valószínűséggel rossz a film.

Láttam a Holiday Special első öt percét, de aztán nem tudtam tovább nézni. Elég igénytelen vagyok filmek terén, de már az is sok volt. És nem hallottam még olyat, hogy lett volna olyan , akinek bejött a HS. Ha ez EP1 is ilyen lett volna, már a vetítés nyitónapján a film kellős közepén otthagyták volna a mozitermeket.

De senki se mondta azt hogy a TPM rossz film, legalább is itt nem. Csak azt hogy nem a film minőségének köszönhetően ért el majd 1 milliárd dollárt, hanem a hype-nak köszönhetően. Azért művészet lenne olyan SW filmet kreálni, ami így elijesztené a nézőket. Szinte lehetetlen feladat.

 

 

Egyébként olyantól szedem ezeket, aki 20 éve benne van a filmes szakmában.

A Puzsér kollega is benne van pár éve a szakmában, még is egy méretes f*sz, és annyit ért a filmekhez mint egy afganisztáni hentes-inas.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Lucas nem tudta kit célozzon meg vele. Egy gyerek nem érti a felét sem a politikai fiaskónak(csak a látvány és a harcok maradnak meg benne), egy felnőtt pedig nem azért veszi meg a jegyet, hogy Binks bohóckodását bámulja az egész filmen keresztül, így az ő csalódásuk érthető(még a rajongóké is, hisz ez nem az a fajta poén volt amit a SW-tól vártak).

Épp hogy tudta mit csinál. Családi mozit. olyan filmet, amiben a család minden tagja megtalálja a maga porcióját. Papa, mama kap egy elgondolkodtató politikai szálat és háttértörténetet, kisfú kislány meg Jar Jar-t és a lélegzetelállító látványt plusz mesés hangulatot. Szerintem épp az a Baljós Árnyak legnagyobb erőssége, ami szerinted nincs meg benne.

 

Természetesen most nem a Star Wars ellen beszélek, de ilyen tekintetben felesleges védeni azt, mert szerintem nem igazak ezek az állítások.

De azért sikerült ellene beszélni, nem is keveset. :) Én továbbra is azt mondom, hogy ezeknek az okoskodásoknak semmi köze a rajongáshoz, a szórakozáshoz. Akinek az SW egy adalék ahhoz, hogy jól érezze magát, az nem görcsöl imdb-s pontszámokon, meg ideákon. Egyszerűen élvezi a történetet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy az imdb szavazatok kamuak lennének, akár pár százalék is, én teljes magabiztossággal jelentem ki hogy lehetetlen. Lehet egy port.hu-n lehúzni egy film átlagát, de ha egy több százezer szavazatra épülő film átlagát akarja valaki befolyásolni.. hát sok szerencsét hozzá. Nem száz, és nem is ezer regisztráció szükséges ahhoz, hogy egy tizedesjegyet is csökkenjen az átlag. Persze biztos vannak ilyen állatok, de nem oszt-nem szoroz semmit az egész.

 

De senki se mondta azt hogy a TPM rossz film, legalább is itt nem. Csak azt hogy nem a film minőségének köszönhetően ért el majd 1 milliárd dollárt, hanem a hype-nak köszönhetően. Azért művészet lenne olyan SW filmet kreálni, ami így elijesztené a nézőket. Szinte lehetetlen feladat.

 

 

A Puzsér kollega is benne van pár éve a szakmában, még is egy méretes f*sz, és annyit ért a filmekhez mint egy afganisztáni hentes-inas.

Szerinted így van, szerintem meg nem.

Az objektív dolgokat is lehet többféleképpen értelmezni.

A Puzsér dolog nagyon igaz. Viszont akitől szedem a dolgokat nem Puzsérhoz hasonló fikagép.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp hogy tudta mit csinál. Családi mozit. olyan filmet, amiben a család minden tagja megtalálja a maga porcióját. Papa, mama kap egy elgondolkodtató politikai szálat és háttértörténetet, kisfú kislány meg Jar Jar-t és a lélegzetelállító látványt és mesés hangulatot. Szerintem épp az a Baljós Árnyak legnagyobb erőssége, ami szerinted nincs meg benne.

 

 

De azért sikerült ellene beszélni, nem is keveset. :) Én továbbra is azt mondom, hogy ezeknek az okoskodásoknak semmi köze a rajongáshoz, a szórakozáshoz. Akinek az SW egy adalék ahhoz, hogy jól érezze magát, az nem görcsöl imdb-s pontszámokon, meg ideákon. Egyszerűen élvezi a történetet.

 

 

Teljesen egyetértek. Ha meg valaki régi rajongóként nem volt kiváncsi hogyan lett Anakinból Vader és a Köztársaságból Birodalom, annak csak a csillagromboló az sw és nem rajongó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Ha meg valaki régi rajongóként nem volt kiváncsi hogyan lett Anakinból Vader és a Köztársaságból Birodalom, annak csak a csillagromboló az sw és nem rajongó.

Engem már ez se izgat különösebben. De tényleg. Nekem semmivel se lesz jobb azon izgulni, hogy Kis Pista vajon miért fikázza a prequelt. Nem tök mindegy? Van nekem ezer más dolgom is, szóval ezt momentán lesz*rom. Nekem meg a haveroknak bejön. A többi meg hol érdekel? 2005 táján még biztos harcoltam volna én is, mint ahogy Revan. De már jó pár éve nem foglalkozom ezzel. Persze néha fellángol még ez az érzés, de egyre kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem már ez se izgat különösebben. De tényleg. Nekem semmivel se lesz jobb azon izgulni, hogy Kis Pista vajon miért fikázza a prequelt. Nem tök mindegy? Van nekem ezer más dolgom is, szóval ezt momentán lesz*rom. Nekem meg a haveroknak bejön. A többi meg hol érdekel? 2005 táján még biztos harcoltam volna én is, mint ahogy Revan. De már jó pár éve nem foglalkozom ezzel. Persze néha fellángol még ez az érzés, de egyre kevésbé.

 

 

Ugyanígy vagyok én is. Ha belinkel ide valaki egy kritikát akkor elolvasom és előjön de baromira nem érdekel utána már. Én élvezem az a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiban mindenképpen egyetértek Obi1-nal, hogy a nézettségi adatok nem korrelálnak egy film minőségével. Egy-két Harry Potter film is pl. kritikán aluli volt, mégis megteltek a mozik, mert a márkára mennek, nem pedig a minőségre. Nem azért ülnek be a moziba, mert jó film, hanem azért, mert a neve képvisel valamit, amit látni akarnak (franchise).

 

Természetesen van egy bizonyos küszöb, ami alá nem mehet (nem lehet gagyi, szólnia kell valamiről, nem árt, ha látványos, vagy olyan értékeket közvetít, amire sokan vevők), de ez csak egy szükséges, nem pedig elégséges feltétel ahhoz hogy valami jó legyen.

 

Szerintem a Star Wars (I-től VI-ig) azért fantasztikus, mert egyszerre több csatornán is képes értékeket közvetíteni. Aki felszínes értékeket keres benne (elég sok ilyen nézője akad), az is megtalálja benne amit keres, meg az is, aki mélyebb értelmet és motívumokat akar felfedezni. Ehhez pl. érdemes elolvasni Ody elemzését a prequel részekhez, megfelelő bizonyíték rá.

 

A Star Wars épp ezért különleges, mivel manapság a filmek jelentős része csupán egy csatornát használ ki: a felszínes, populáris értékek hangsúlyozását, mivel ez a könnyebb, és ha ehhez társul a szükséges feltétel (ld. fentebb), akkor már-már garantált a nagy kaszálás. Ettől azonban a film nem lesz igazán "minőségi", mivel továbbra is csupán egy felszínes "vacak" lesz, amit 10 éven belül igazából mindenki elfelejt, hogy látott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyiban mindenképpen egyetértek Obi1-nal, hogy a nézettségi adatok nem korrelálnak egy film minőségével. Egy-két Harry Potter film is pl. kritikán aluli volt, mégis megteltek a mozik, mert a márkára mennek, nem pedig a minőségre. Nem azért ülnek be a moziba, mert jó film, hanem azért, mert a neve képvisel valamit, amit látni akarnak (franchise).

 

Természetesen van egy bizonyos küszöb, ami alá nem mehet (nem lehet gagyi, szólnia kell valamiről, nem árt, ha látványos, vagy olyan értékeket közvetít, amire sokan vevők), de ez csak egy szükséges, nem pedig elégséges feltétel ahhoz hogy valami jó legyen.

 

Szerintem a Star Wars (I-től VI-ig) azért fantasztikus, mert egyszerre több csatornán is képes értékeket közvetíteni. Aki felszínes értékeket keres benne (elég sok ilyen nézője akad), az is megtalálja benne amit keres, meg az is, aki mélyebb értelmet és motívumokat akar felfedezni. Ehhez pl. érdemes elolvasni Ody elemzését a prequel részekhez, megfelelő bizonyíték rá.

 

A Star Wars épp ezért különleges, mivel manapság a filmek jelentős része csupán egy csatornát használ ki: a felszínes, populáris értékek hangsúlyozását, mivel ez a könnyebb, és ha ehhez társul a szükséges feltétel (ld. fentebb), akkor már-már garantált a nagy kaszálás. Ettől azonban a film nem lesz igazán "minőségi", mivel továbbra is csupán egy felszínes "vacak" lesz, amit 10 éven belül igazából mindenki elfelejt, hogy látott.

Ez nagyon találó! Jó példa erre a Transformers. De kell ilyen is, mert annyi sz*r van a világban, hogy egy kis agyzsibbasztás néha többet ér mindennél. Köszi, hogy hivatkozol rám, de sajnos közel sem teljes az elemzésem. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Az egy-két HP-film csak a te véleményed szerint volt rossz. Nem tudom melyikre gondolsz mert egyszer néztem meg őket, nem fogott meg a világa. Azaz az emberek a saját véleményük alapján minősítenek filmeket. Én ezt már nagyon megtapasztaltam. Olyan filmeket amiket szidtak megnéztem és fantasztikus volt.

Tudomásul kell venni hogy minden ember más filmek terén is. Kritikát is felesleges írni ,mert az az író véleménye a filmről.

Jó példa a Transformers, amit ugye Ody nem kedvel én meg nagyon szeretek.

Szerintem olyan fogalom nincs hogy jó film és rossz ahogy írtam alább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy én is beleszóljak: már elég sokszor elmondtam mi a bajom ezzel a témával... mivel már megy ez az eszmecsere egy ideje újra megteszem:

Nekem sohasem volt baj az, hogy az emberek eltérő véleményen vannak (sokan azt hiszitek itt, hogy nekem ezzel van bajom... a fenéket! ezzel semmi bajom nincs!) azzal van bajom, amit Revan mester is leírt a fikával és a fika bajnokokkal kapcsolatban (és megjegyzem teljesen igaza van) az NEM vélemény, ha valaki magából kikelve szid valamit gusztustalanul és minősíti azokat is, akik az általa utált-gyűlölt dolgot igenis szeretik (példa az említett "akinek tetszett a Transformers 3 az bunkó" és a sok hasonló duma) na ez nem vélemény. Ez fröcsögés (és kő kemény személyeskedés!!)... az én olvasatomban ez nem ugyan az, mint a "vélemény"! Nekem mindig is ezzel volt bajom. Revannak abban is igaza van, hogy vannak (és nem is olyan kevesen... sőt egyre többen) akik arra "élveznek el", hogy fórumokba regisztrálnak, hogy fikázhassanak, azért néznek filmet, hogy A-tól Z-ig kielemezzék ELEVE a hibákat keresve, amikből aztán több órás videóanyagot készítenek és felteszik a netre, hogy: "hú de szar volt ez meg ez a film de én persze milyen űbermájer-megasirály csákó vagyok nálam van az igazság és mindenki hülye".... + a szavazás manipulálás is simán benne van ebben a kategóriában. Na ez az, amivel bajom van.

 

Ody-t idézném a Filmek topicból:

 

De minek? Nem az a lényeg, hogy aki megnéz egy filmet az jól érezze magát közben? Innentől kezdve számít az, hogy minőségi volt-e a film? Elérte a célját? El! Ezt a filmeken vitázást is a sznobok találták ki unalmukban. :)

 

Erről van szó kérem szépen... és én a részemről így is állok a filmekhez/sorozatokhoz. Egyedül a fent taglaltakat nem tudom elviselni, de edzem magam, hogy el tudjam illetve, hogy Ody-hoz hasonlóan ne vegyek róluk tudomást! :):P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért sikerült ellene beszélni, nem is keveset. :) Én továbbra is azt mondom, hogy ezeknek az okoskodásoknak semmi köze a rajongáshoz, a szórakozáshoz. Akinek az SW egy adalék ahhoz, hogy jól érezze magát, az nem görcsöl imdb-s pontszámokon, meg ideákon. Egyszerűen élvezi a történetet.

Mit beszéltem ellene Ody? Mert objektívan álltam hozzá? Mint hogy ha nem ugrottam volna régebben én is mindenki torkának, aki akár egy rossz szót is szólt rá. Az is ugyanúgy csőlátásra vall ha minden szent ami SW, nem csak az állandó fikázása. Egyik se jobb mint a másik.

 

Van aki csak élvezni akarja a filmeket, és van akit emellett az is érdekel hogy miért fogadták úgy őket ahogyan. Én pl. sokat filóztam ezen - mert szerintem érdekes dolgok ezek, de attól mert meglátom a másik oldal mondanivalóját is, még nem leszek kevésbé rajongó, talán csak kevésbé elvakult.

 

Ha emiatt ki vagyok zárva a belső körből akkor én kérek elnézést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az állandó fikázás, és az általad elvakultnak tartott szeretet nem ugyanaz, sőt... Nem mindegy, hogy annyira tetszik egy film, hogy bár meglátod a hibáit, de nem érdekelnek, vagy annyira negatív a hozzáállásod iránta, hogy akármennyi pozitívum van benne, a nem tetsző elemeket hangsúlyozod ki. Mert a fikázók ezt teszik. Nagy különbség van köztük és a rajongók tábora közt. Inkább vagyok "elvakult" rajongó, aki mindig próbál a legpozitívabban állni a Sagához és élvezni, mint fikabajnok, aki csak a rosszat képes meglátni és másoktól is elvenni a kedvet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit beszéltem ellene Ody? Mert objektívan álltam hozzá? Mint hogy ha nem ugrottam volna régebben én is mindenki torkának, aki akár egy rossz szót is szólt rá. Az is ugyanúgy csőlátásra vall ha minden szent ami SW, nem csak az állandó fikázása. Egyik se jobb mint a másik.

 

Van aki csak élvezni akarja a filmeket, és van akit emellett az is érdekel hogy miért fogadták úgy őket ahogyan. Én pl. sokat filóztam ezen - mert szerintem érdekes dolgok ezek, de attól mert meglátom a másik oldal mondanivalóját is, még nem leszek kevésbé rajongó, talán csak kevésbé elvakult.

 

Ha emiatt ki vagyok zárva a belső körből akkor én kérek elnézést.

 

 

Szerintem engem is elvakultnak tartanak. De vállalom is. Elfogadom az sw-t úgy ahogy van, élvezem minden percét a negatívum nem érdekel(márha van egyáltalán). Sose tagadtam hogy mintha Lucas az én izlésem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi bajom a szeretettel, de az se normális ha minden kis apróságra ugrik a rajongó ha szerinte szidják a kedvencét - legyen az megalapozott vagy sem. Tehát még egyszer elmondom, nem velük van a bajom, de még azokkal sincs akik nem látnak benne egy darab hibát se és élvezik a filmet, viszont ők nem is tepernek azért hogy a Saga becsülete sértetlen maradjon. Hozzáteszem ilyen véleményekkel ezen a fórumon nem igen találkoztam, máshol esetleg más témában annál inkább. És az már nem teljesen frankó, szerintem.

Nem mindegy, hogy annyira tetszik egy film, hogy bár meglátod a hibáit, de nem érdekelnek vagy annyira negatív a hozzáállásod iránta, hogy akármennyi pozitívum van benne, a nem tetsző elemeket hangsúlyozod ki.

De én nem erről beszéltem. Épp hogy én az általad előbb említett rajongókat tartom a megfelelőnek, akik ha látják maguk is a hibát akkor azt elismerik, de aztán a végén még is ők azok akik lesz*rják az egészet. Amikor én SW-t nézek akkor nem hogy egyáltalán nem zavar egy Jar-Jar, de még tetszik is. Csak hogy meglátom az ellenpólus véleményét is, megértem és elfogadom azt, mert tudom hogy mi az ami miatt ez valakinek nem tetszhet. Emellett mint ahogy már lentebb is írtam, én is van olyan amit másképp csináltam volna Lucas helyében, de még is elfogadom azt hogy ő ezalatt mit akart ábrázolni, és ezáltal ebben a perspektívában nézem őket. Virágzó köztársaság, Anakin szemén keresztül látás, erősödő sötét hangulat, vágom, értem, tetszik, imádom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.