Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Mindig oda lyukadunk ki, hogy aki nem szereti a prequelt, az nem Star Wars rajongó. Mi ez a komcsi eszmerendszer, hogy aki nem szereti a pártot, az nem hasznos tagja a társadalmunknak.

Mi ez a baromság, hogy ti meghúztok egy értékcenzust és megállapítjátok, hogy csak az a rajongó, aki a ti kritériumotoknak eleget tud tenni. Honnan veszitek a bátorságot, hogy ti állapítsátok meg egy ember rajongásának a mértékegységét és honnan veszitek hozzá a mellényt, hogy felállítsátok hozzá a kritériumrendszert?

 

A ti rendszeretek egy büdös komcsi rendszer, amiben csak az értékes tagja a közöségnek, aki teljesíteni tudja a ti elvárásaitokat. Aki nem szereti a prequelt, azt hanyag eleganciával kihúzzátok a létezésből. Ez nem más, mint fasizmus és undorító náci propaganda, amiben ti akarjátok megállapítani egy rajongó értékét és törlitek a szánalmas névsorotokból, ha nem szereti a Star Wars valamelyik szegmensét. Én sem szeretem különösebben Jar Jart.....akkor nem vagyok rajongó? De viszont nagyon szeretem a Venátor rombolókat. A kettőnek mi az értéke? Kiegyensúlyozza magát a szeretem -nem szeretem? Mit kell szeretnem ahhoz, hogy felkerüljek a náci listátokra? Hogyan lehet belőlem fajilag tiszta Star Wars rajongó? Ha az EU-t nem szeretem, de a prequelt igen, akkor ugyan nem küldtök táborba, de nem vehetek feleségül Star Wars rajongó lányt? Vagy kapok egy útlevelet, hogy Zééé csak 80 százalékos rajongó?

 

Kicsit térjetek már észre ezzel a fszság kritérumrendszeretekkel. A Star Wars egy nagy univerzum, nem kell minden részét szeretni ahhoz, hogy valaki megkapja tőletek a 100 százalékos rajongó címet és azt nem is ti döntitek el, mert semmi jogotok hozzá. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeret és mit fogad el a sagaból.

 

Na ez így önmagában megér egy ban -t eleve. Mi ez a kikúrt agyrém??? Puzsér egy közszereplő aki kirakott egy NYILVÁNOS videót valahova. Nehogy már személyesen a szemébe kelljen mondani a negatív kritikát! Lucas -nak talán a szemébe mondták, hogy el akarják égetni a prequel miatt és a többi hasonló gyalázást? Ha mi nácik vagyunk akkor azok micsodák?

 

Jól van. Zééé -nek megy egy napos ban kezdésnek (csak úgy mint anno Frenkie -nek), a topic pedig bezárul. Azért álljon már meg a menet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit pb69 írt, arra nem válaszoltam, mert nonszen, mert nincs olyan, hogy a Star Wars önmagát határozza meg és aki esetleg ezzel a determinációval (PT-OT=Star Wars) nem ért egyet, az elveszíti azt a képességet, hogy rajongó legyen. A Star Warsnak NINCS kritériumrendszere.

Pedig lehet, hogy jobban tetted volna, ha inkább erre reagálsz, mintsem megint írsz egy olyan litániát, aminek semmi köze mindahhoz, ami ezen a fórumon vagy ebben a topikban történik. :peace:

 

Persze, nyilván senki nem határozhatja meg mi a SW és mi nem az. Elvégre azért van hivatalos álláspont, kánonrendszer (noha már egyszerűbb) és hasonlók. Nyilván az is lehet SW rajongó, aki az összes Saga filmet utálja, a ME trilógiát viszont szereti, mert neki az a SW, nem? Ne hülyéskedjünk már, mert annak nincs értelme. :roll:

A SW igenis elég pontosan definiált határokon belül mozog és ez rohadtul független minden egyes ember egyéni mércéjétől vagy hozzáállásától. Az nem úgy van, hogy én nem fogadom el a busz definícióját, mert másképp értelmezem és akkor autóval is a buszsávban közlekedek. Vannak tények. Ennek semmi köze a nácizmushoz, de úgy nem lehet élni vagy kommunikálni, hogy minden fogalom alatt mindenki azt ért, amit csak akar.

 

Azt is újra leírom, hogy ennek semmi köze ahhoz, ki rajongó vagy mennyire az. Ennek a SW-hoz van köze. Attól még lehet valaki a világ legnagyobb OT-rajongója, hogy utálja a prequel-t vagy a TCW-t. SW-fan elég nehezen, mert nem lehet úgy rajongani valamiért, hogy annak szerves részét annyira utálom, hogy a létezéséről se vagyok hajlandó tudomást venni. Nem kell minden motívumot egyaránt imádni és minden apró kis rezdülést maximálisan elfogadni, de azért egy komplex egész 2/3-át csípőből félredobni már elfogadhatatlan túlzás. A korábbi krumplis tésztás példám szerintem (hogy ne legyek álszerény :D) elég találó, lehet emésztgetni a párhuzamot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülyeséget mondott Puzsér a prequel fikázós videójában?Talán igen. Lehet attól még Star Wars rajongó? Természetesen igen.

Ezzel egyetértek. Szerintem nem az a Star Wars rajongó, akire mi azt mondjuk, hanem az, aki annak érzi magát.

 

Viszont szerintem nem is annyira fontos, hogy valaki rajongónak tartja-e magát, vagy másokat, inkább az számít (legalábbis a számomra), hogy lehet-e vele érdemben beszélgetni a Star Warsról, vagy sem. Én azt szeretem ebben a fórumban, hogy itt bármely fórumtaggal lehet érdemben beszélni a filmekről, és onnan indíthatjuk a beszélgetést, hogy van a prequel és az OT amelyek a Saga szempontjából egyenértékűek, és innen indulnak az igazi dolgok. Amíg ez nincs meg, úgy is mindig oda lyukadunk ki, hogy miért rosszak / nem rosszak az új részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.