Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Dzséjttel egyetértve hatalmas taps neked Lada.

Aki meg azt hitte hogy az új rész a Jedi Visszatér folytatása az szintén lusta hogy utánanézzen ès személyes véleményem szerint arra sem alkalmas hogy egy tojást főzzön magának. Mindenhonnan az folyt hogy előzmény, a trailerben kiírták hogy minden legendának volt egy kezdete.Hát ebből már össze lehet rakni a képet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy jó topicot választottam, hiszen konkrét kritikát nem osztok meg, de általában itt beszélünk a gyűlölködők viselt dolgairól. Na most, én valami pozitív javulást vélek felfedezni. Az egész akkor ütött szöget a fejemben, amikor pár hónapja söröztem egy haverommal, aki rettenetesen utálta az ep1-et és ep2-t, egyedül az ep3 tetszett neki, de még az sem annyira, mint az ep4-5-6. És egész biztos voltam benne, hogy a TCW-t nem nézi, vagy ha néha napján belekukkant, akkor is közben köpködi a monitort. Legnagyobb meglepetésemre, eme sörözés közben ő maga hozta fel a TCW-t, pozitívan. Még Jar Jarról is úgy nyilatkozott, hogy nem olyan idegesítő, mint korábban (pedig szvsz a TCW-ben sokkal idegesítőbb). Nagyon jó érzés volt ezt hallani.

Aztán a TCW kritikám megírása után többen is előhozakodtak azzal az ep1-2-3-at nem kedvelő ismerőseim közül (kicsit talán bátortalanul :)) azzal, hogy valójában ők nézték a TCW-t, tetszett is nekik és miatta már többször is újranézték az ep1-2-3-at, ami furcsa mód most jobban tetszett nekik, mint anno a moziban.

Slusszpoénként, a minap a Gamestar előhozakodott egy "fújjunk kicsit az ep1-2-3-ra, hogy emelkedjen a látogatottság" cikkel (ezzel nyit: "Senki nem elégedett a #StarWars I-II-III-mal."), és a kommentek között szinte mindegyik pozitív. Még Jar Jart is többen védték.

Bár lehet, hogy nem egy általános jelenségről van szó, csupán nekem volt szerencsésebb élményeim, de mintha az ep1-2-3 kezdene megérni. Ehhez lehet nemcsak a koruk (egek, jövőre tíz éves a RotS), hanem a TCW is hozzájárulhatott, sőt, talán az is, hogy most már van mást utálni: a Disney-t és Abramst, ezért az ep1-2-3-ra "tiszta" fejjel tekintenek vissza. Nem tudom, lehet csak szeretnék valamit látni, ami nincs is ott, de nekem tetszetős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Győlöletben nem lehet élni Dzséjt, szóval igen, egy idő után közömbösség majd gyermeki kíváncsiság alakul ki. Az is igaz, hogy a prequel filmek megértek és az is igaz, hogy a gyűlölet trandisége a preqel kora miatt kezd kikopni. Azok viszont, kik nem trendből utálják a filmeket, abba a kategóriába tartoznak, akik egyszerűen nagyon mást vártak. Az EPVII-et és JJA-t nem fogja ilyen ellenérzés kísérni, mert JJA nem GEORGE LUCAS, tőle nem várják ugyanazt a "megváltó" életérzést. A másik része a dolognak, hogy a kétezres évek óta szerintem meredeken zuhan a mainstream filmek minősége. A 90-es években még voltak moziban vetített társadalmi drámák, amiket anno a Miramax, Spyglass, United Artist, Hollywood Pictures, TriStar stb. gyártottak. Mainstream volt egy Amerikai história X, Fargo és ezt még hosszan lehetne sorolni. A kétezres évek derekára a felsorolt stúdiók többsége tönkrement, felvásárolták őket a mogulok, ma pedig jószerivel a Weinstein Comp. az egyetlen, ami még be mer vállalni olyan filmeket, ami nem illik a mai színesz - szagos egyenkultúrába. Sajnos az egész mozibiznisz nagyon átalakult, uniformizálódott és tömegtermelésbe kezdett. Kevés a kreatív alkotás, sok a reboot és ez a standardizálás sokat adott hozzá a 90-es évek filmjeinek a minőségéhez. Manapság visszanézni egy Halálos Fegyver részt egyenlő az orgazmussal és az ember a fejét fogja, hova tüntek ezek a filmek. Valami ilyesmi kezd kibontakozni a prequel részek kapcsán is, ami viszont sokkal inkább a mai filmgyártás minőségének a szégyenét jelenti.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Dzséjt én ezt nem tapasztalom. Akármilyen SW témájú cikket olvasok populárisabb oldalakon, a kommentek közül biztos van jó pár, ami azt taglalja, hogy mekkora f/s a prequel.

Ha azt várod, hogy ilyenek sosem lesznek, akkor jó éjt. Mert ez csak egy álom. Nyilván mindig is lesznek ilyenek, de nem mindegy, hogy a csapból is ilyen "mindenki utálja" cikkek folynak és arra a sok vérpisti már ugrik is, vagy kijön egy ilyen cikk, és túlnyomóan pozitívan állnak a dologhoz. Ráadásul pont egy videojátékos oldalon, ahol többségében csak vérpistikék f*szkodnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha azt várod, hogy ilyenek sosem lesznek, akkor jó éjt. Mert ez csak egy álom. Nyilván mindig is lesznek ilyenek, de nem mindegy, hogy a csapból is ilyen "mindenki utálja" cikkek folynak és arra a sok vérpisti már ugrik is, vagy kijön egy ilyen cikk, és túlnyomóan pozitívan állnak a dologhoz. Ráadásul pont egy videojátékos oldalon, ahol többségében csak vérpistikék f*szkodnak.

Bár nem hangsúlyoztam, de a "jó pár" volt a lényeg, és nem az, hogy "vannak". Az arányok még mindig nagyon rosszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez egy új tendencia eleje, akkor nem is várható el, hogy egyből a jófiúk legyenek többen. Ahogy azt írtam is. ;) Ahogy azt is, hogy lehet, csak nekem van szerencsém, de én javuló tendenciát vélek felfedezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a saját környezetemben nem tapasztaltam hasonlót. Az ellenkezőjét viszont igen: van olyan ismerősöm aki régen szerette a prequelt most már viszont ki nem állhatja.

Ilyen esettel én is találkoztam. Az Ep 3 bemutatójáig rajongott a prequel-ért. 2005 után viszont az ügyeletes fikások "felnyitották a szemét a nagy igazságra." Azóta ő is dobálja velük együtt a ganajt.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme, amire annyira vártatok...egy rajongó, aki belátta, hogy a TCW maga a csúcs! Nem akarta megnézni, annyira utálta a prequelt, de amikor rávette magát a TCW megtekintésére, rájött, hogy az maga a nagybetűs Star Wars.

A prequelt továbbra is utálja, mert szerinte túl nagy a perspektívája, túl széles az ott bemutatott világ ahhoz az egyszerű és kissé lineáris vonalvezetéső OT-hez képest, ami miatt a Star Warst egyébként megszerette, de ma már megérti, hogy mit akart ezzel Lucas elmesélni.

 

Készítsétek elő a zsebkendőket és sírjátok tele! :)

 

THE CLONE WARS Is Essential STAR WARS. I Was A Fool To Ignore Them.

(A Klónok Háborúja maga a Csillagok Háborúja. Bolond voltam, hogy ignoráltam.)

 

http://www.aintitcool.com/node/67362

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor mindig a kommenteket érdemes elolvasni. Egyébként az iromány minden szavával egyet tudok érteni, nyilván azzal a nüansznyi eltéréssel, hogy én eleve kedvelem a prequelt. Ugyanakkor elfogadom (mert már korábban én is leírtam), hogy a prequel egy szerteágazóbb, nehezen feldolgozható, nehezen értelmezhető, több szálon futó, nagyobb türelmet és odafigyelést igénylő mű, amit az OT mesésebb világához szokott rajongók egy része az összetettség, a más dinamika, a bonyolult történetvezetés miatt nem is fog soha befogadni. Ez van. Viszont a kommentekben megszólalnak az igazi heaterek, főleg a dagadék szemüveges avatar fossa a baromságokat. Szerinte a TCW egy gyerekshow....hiába próbálják győzködni, klippeket beszúrni, számára akkor is gyerekshow. Elolvastam az érvelését, hát rettenet kusza. :(

A lényeg, hogy a TCW lett az igazi prequel. Én mindig is úgy gondoltam, hogy Lucas a TCW-ben tudta azt megvalósítani, ami a terjedelem miatt nem igazán működött a prequelben. A kommentek között a LOTR jelenik meg ellenérvként, ahol szerintük semmi nem lett unalmas és mégis minden érthető. Nos.....én gigantikus LOTR fan vagyok, de azt le tudom szögezni, hogy sokak számára a LOTR filmek maga a halálos unalom. Csak a prequel és a LOTR között az a nagy különbség, hogy az egyiknél az OT kalandossága a viszonyítási alap, míg a másiknál egy 10 000 oldalas embert próbáló irodalmi mű. Ezért is viszonylag kevés a LOTR filmeket kritizálók száma, mert az elvárás is teljesen más volt. A két művet éppen ezért nem lehet eredményesen összehasonlítani, de a LOTR is sokak szemében unalmas. Persze még sok ostoba érv elhangzik a kommentek alatt, akinek van rá ingerenciája, nyugodtan olvasgassa és jegyzeteljen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az Ep.7 topikból áthozva a témát. Ez a videó Kevin Smith előadásán készült a Celebration VI-on (2012). 31:55-nél megkérdezik tőle, hogy ő mit csinált volna másképp a prequel trilógián. Egyrészt elmondja hogy összességében igazán semmit nem csinálna másképp, másrészt a kérdés apropóján kifejti a véleményét az új filmekről. Úgy tűnik ő ilyen könnyezős típus ha SW-ről van szó: nála akkor is eltört a mécses amikor Anakin megégett az ep.3 végén (ez a sztori 35:35-nél kezdődik).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na srácok ennél idegesítőbb és ocsmányabb fikázást én még nem nagyon hallottam, az hagyján, hogy klisé szerű dolgokkal jönnek, de minden értelem nélkül ráadásul olyan erőltetett és megjátszott, hogy.... inkább nem írok semmit mert azok a szavak nem erre a fórumra valóak. Puzsér és egy felettébb "kultúrált" haverja. Csak saját felelősségre

 

http://www.youtube.com/watch?v=RFrncAOhTA8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pont nemrég futottam bele, de inkább nem is linkeltem itt. Ha már szóba került, akkor néhány dolog. Egyedül a Jar-Jar részben van NÉMI igazság, a többi fejetős. 3 fő szálra van felhúzva a "kritika", ahogy ez a prequel-fikázók esetében már csak lenni szokott.

 

1. Amikor látszik, hogy az illető kb. semmit nem értett (vagy nem akart megérteni) meg az adott dologból. Nem vette a fáradtságot, hogy átgondolja, mögé nézzen, elsőre nem fogta fel és itt hagyta is az egészet. De azért habzó szájjal fröcsög.

Ilyen az a duma, hogy Chewie, R2 vagy 3PO szánalmukból fakadóan lennének humoros karakterek (mint Jar-Jar). Jar-Jat bekerülése az Ep.5-be, ezt nem is értettem mi akar lenni, lehet inkább a 3-as ponthoz illik. Az adóviták és politikai tartalommal kapcsolatos rívás. A midikloriánok, hihetetlen, hogy ennyi év távlatából se fogják fel, hogy ez semmit nem von el az Erő misztériumáról, hiszen nem az Erőt, hanem az arra való érzékenységet magyarázza.

Azt se tudják, hogy a Tatooine vagy Kamino nem része a Köztársaságnak. Anakin jelleméből és annak alakulásáról semmi nem ment át nekik, látványosan nem akarják felfogni. Padmé-ról sincsenek semmi valós infojuk, össze-vissza beszélnek róla.

 

2. Hibás prekoncepciók. Az OT a szent és sérthetetlen, axiomatikusan tökéletes alkotás, ami alapján elképzelt előzmény csakis egyféle lehet. Ha a prequel nem igazolja ezen kitalációkat, akkor csípőből elutasításra kerül.

Belekötnek, hogy a prequel Disney-matiné, miközben előtte meg az volt a baj, hogy politizálnak meg tudományoskodnak. Egyébként az OT sokkal közelebb áll a matinéhoz, de mindegy. A jedik szerepe, egyszerűen minden szempontból tökéletesnek képzelték el őket, ezért mindenen fennakadnak. A rabszolgaságnál is, később nácizmusról beszélnek, miközben elvárnák a Rendtől, hogy egy független rendszerre erőltessék rá a saját erkölcsi normáikat.

 

 

3. Teljesen elbagatellizált bullshit, ami jól hangzik, de minden értelmet nélkülöz.

Ilyen a film címén való lovaglás. Értem én, hogy szarkazmus meg jópofáskodás, de semmi köze az egészhez, egy kritikában ilyennek nincs helye. Ha nem értették az eredeti cím jelentését, akkor ez mehet az 1-es ponthoz is. Kisgyerek beül a hajóba és szétlövi a generátort baromkodás. A 2-3 fikázása úgy, hogy szóba se hoznak a klónhadseregen kívül semmit, de az is full homály.

 

Szirmai sokat emlegetett videójában is ugyanezen gondok jöttek elő, de ott legalább az 1-es pont nem volt ennyire erős. Márpedig egy kritikustól minimum az elvárható lenne, hogy tökéletesen tisztában legyen a kritika tárgyával. Puzsérnál mondjuk nem először fordul elő ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puzsér az elmúlt években rendesen felépítette ezt a mindent fikázó karakterét, ő most ebből él... Mikor Szirmaival beszélgetett, ott is tök hülyeségeket mondott. Egyébként amikor a bulvárt szidja, akkor bírom a csávót, máskülönben nem. :D Én nem felejtem el, hogy ő előtte kicsoda volt, sok emberrel ellentétben én már a Csillag születikes megjelenése előtt is ismertem munkásságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.