Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ezután mi jön majd? Puszér a messiás? :D Majd ő megmondja mi a stájsz! Ugyan már... Lehet, hogy valamiben igaza van, de ő se tévedhetetlen. Komolyan, mintha a modern kori Krisztusról beszélnénk. Aki még a PT -t se érti. :lol:

 

Erről most egy régi Metallica szám jutott eszembe "Leper Messiah" :D Puzsérnak a bulvár és celebek elleni megnyilvánulásai a jók, sok embert kielégít, hogy valaki kiosztja a gyűlölt és (sok esetben)érdemtelenül híres emberek, viszont pozitívan nem tesz sokat hozzá a dolgokhoz. Olyan mint az Egy Gyűrű, csak pusztító erővel bír :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nyugodtan lezárhatjuk ezt a beszélgetést annyival, hogy Puzsér és Zééé alkot. Megint.

Nos én egy másodpercet sem fikáztam a prequelt. Az, hogy megvédek valakit, akit leszóltok, még nem prequel fikázás. Különben is, nem kell mindent rám kanyarítanod Donát. Kicsit már zavaró, hogy folyton ekézni akarsz. Nem is tudom, már mióta csinálod, 2 éve? :facepalm: Valójában csak vicces, amúgy nem zavar. Egyébként tényleg alkotok, most egy nagy torony készül. http://kepfeltoltes.hu/140920/DSC00144_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Utána Smaug a sárkány.

 

Csak nem bírod befejezni látom. Egyrészt nem én kezdtem kötekedni, semmi lenézőt, sértőt nem írtam, amúgy ez valami fenyegetés vagy WTF?

 

Kicsit régebb óta vagyok itt...alkalmazkodj! Nem baj, hogy itt vagy, de mivel még nem ismersz senkit, így te kopogtass először. Nyugi, nincs semmi baj, senki nem fenyeget! :D

Szegényes lenne a fórum, ha mindenki egy követ fújna és végtelenül unalmas.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos én egy másodpercet sem fikáztam a prequelt. Az, hogy megvédek valakit, akit leszóltok, még nem prequel fikázás. Különben is, nem kell mindent rám kanyarítanod Donát. Kicsit már zavaró, hogy folyton ekézni akarsz. Nem is tudom, már mióta csinálod, 2 éve? :facepalm: Valójában csak vicces, amúgy nem zavar. Egyébként tényleg alkotok, most egy nagy torony készül. http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg Utána Smaug a sárkány.

 

 

 

Kicsit régebb óta vagyok itt...alkalmazkodj! Nem baj, hogy itt vagy, de mivel még nem ismersz senkit, így te kopogtass először. Nyugi, nincs semmi baj, senki nem fenyeget! :D

Szegényes lenne a fórum, ha mindenki egy követ fújna és végtelenül unalmas.

 

Én nyugodt vagyok, nem vagyok egy ijedős fajta :), de akkor most tisztáztuk ;):peace:

 

szerk.:amúgy faja kis torony

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nyugodt vagyok, nem vagyok egy ijedős fajta :), de akkor most tisztáztuk ;):peace:

 

szerk.:amúgy faja kis torony

 

Köszi...már rég le kellett volna adni, a megrendelő türelmetlen, de 3 műszakban vagyok és kevés az időm "alkotni".

 

Össze kéne hoznom valami Star Wars centrikus dolgot is. Na majd a Rebels tán meghozza a kedvemet! :D El leszünk látva csupa finom dolgokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Zééé, de nem szokásom téves konklúziót levonni, úgyhogy marad a lenti megállapítás. Egyébként annyiban egyetértek, hogy jelen formájában nem sok értelme van a topicnak.

 

Amúgy addig fogom csinálni, amíg lesznek ilyen kirohanásaid, mint a mai. Nem fogok kihagyni egy alkalmat se, ne aggódj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én összeteszem a két kezem, hogy nem ilyen szemmel nézek filmeket, ahogy Puzsér és haverja. Milyen rossz lehet olyan embernek lenni, aki azt hiszi, hogy ismeri a régi trilógiát, de ennyi év után sincs tisztában a felével sem. De hát nincs is ezen mit csodálkozni, sokan járnak a simább úton, mert könnyebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puszér egy bazári majom. Megnéztem a Szirmaival készült műsorát, és le voltam döbbenve, hogy aki egyik pillanatban egy értelmes, tanult embernek tűnik, hogy lehet a következőben egy ennyire mocskosszájú, ostoba, tirpák, bunkó vadbarom. Aztán a közönség röhögéséből rájöttem, hogy az egész egy előadás. Megjátssza az egészet, mert élvezi a rivaldafényt. Innentől kezdve a véleményére adni nemhogy nem kell, de nem SZABAD, mert úgyis azt mondja, amire a legtöbben felfigyelnek. Nézzetek magatokra! Ahelyett, hogy azon röhögnétek, hogy mennyire szánalmas lehet az, aki 15 év után még mindig A Baljós Árnyak fikázásával próbál tíz percnyi hírnevet szerezni magának, itt veszekedtek egymással miatta, és ezzel pontosan azt adjátok meg neki amit akart: figyelmet, pedig mind ismeritiek az aranyszabályt:

 

troll.jpg

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs Zééé, de nem szokásom téves konklúziót levonni, úgyhogy marad a lenti megállapítás. Egyébként annyiban egyetértek, hogy jelen formájában nem sok értelme van a topicnak.

 

Amúgy addig fogom csinálni, amíg lesznek ilyen kirohanásaid, mint a mai. Nem fogok kihagyni egy alkalmat se, ne aggódj.

Nem kirohanás, hanem elmondom a véleményemet. Saját szemszögemből 20ad magaddal alázod azokat, akik veled ellentétes véleményen vannak, aztán meg sírsz, hogy a Zééé kirohan. Te is fogadd el, hogy amíg itt vagyok, nem lesz vezéregér koalíció, mert 123 ezredszer is leírom a SAJÁT véleményemet. Szóval ne aggódj, én sem hagyok majd ki egyetlen alkalmat sem és hidd el, én vagyok az erősebb!

 

Majd ha Puzsér itt lesz és megadjátok neki a lehetőséget, hogy reagáljon és nem hátulról bököditek a heréit, akkor majd én is hátra dőlve figyelem a szerintem is értelmetlen vitát. Addig viszont ennek a topiknak SEMMI értelme nincsen, mert semmi másról nem szól, mint az ellentétes vélemény kifigurázásáról. HA valaki hülye megérteni a prequel bizonyos aspektutást, az legyen az ő problémája, ha ezzel a világ elé áll, az is legyen az ő problémája, de ez a 20-an rohanunk a büdös sajtra amíg nincs otthon a gazda mentalitás elég gyerekes. Puzsér FB oldala elérhető, bárki írhat neki levelet....szeretném megélni, hogy valaki ír neki egy összefoglalot (mert annak lenne értelme!) és névvel címmel szépen elküldi neki. Vagy ti is készíthetnétek egy video montázst, amiben mindannyiótok névvel vállalja a véleményét és teszi azt úgy, ahogy lentebb tettéktek...büdö parasztostól, kézlevágóstól. Lesz majd ilyen? Nem lenne nehéz elkészíteni egy videtó "Vágjunk vissza Puzsérnak" címmel. Ja, hogy akkor a YouTube kommentek alatt ti is kapnátok az anyázást.....értem....nos bizony a pofon oda vissza jár. Várom a videós visszavágást, aztán had röhögjek én is az értelmetlen kommenteken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annyiban érdemes volt megosztani ezt a Puzsér-kritikát, hogy ebből - a legelejét leszámítva - egész színvonalas és értelmes vita alakult ki itt a topikban. Jó volt olvasni. :)

 

Szerk: Erre Zééé az utolsó hozzászólásával majdhogynem megcáfolja az egészet. :D Zééé, ezt az "én" és "ti" beskatulyázást (szembeállítást) el kéne már felejteni...

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk: Erre Zééé az utolsó hozzászólásával majdhogynem megcáfolja az egészet. :D Zééé, ezt az "én" és "ti" beskatulyázást (szembeállítást) el kéne már felejteni...

 

Azt kéne elfelejteni, hogy hátulról ekézitek a másikat...ott a YouTube, ott van Puzsér FB oldala, tessék golyót növeszteni és hajrá! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kéne elfelejteni, hogy hátulról ekézitek a másikat...ott a YouTube, ott van Puzsér FB oldala, tessék golyót növeszteni és hajrá! ;)

Ez az állandó csoportba helyezés, ami meglehetősen visszás tud lenni. Egyébként, honnan tudod, hogy egyesek a fórumon nem szokták-e mondjuk kommentálni Puzsér oldalát? ;) Ehhez egyáltalán nem kell bátorság, maximum csak magadból indulsz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Zééé:

Néha úgy érzem, hogy amolyan szereptévesztésben vagy kicsit. Itt mindenki csak a véleményét írja le, ahogyan Te is. Nincs szó semmilyen alázásról meg hátbatámadásról. Amúgy meg Puzsér is nyugodtan írhatna ide, mert semmi nem gátolja benne. Valószínűleg, ha akarná, akkor kezdeményezne és megkapná a lehetőséget. A videói alatti kommentekre is reagálhatna. A rádióműsorába is hívhatott volna olyat, aki ellentétes véleményen van, ahogyan ezt nagyon sokszor, más témákban megtette. Valószínűleg a SW kapcsán érzi, hogy tévúton jár, ezért kerüli a vitahelyzeteket.

 

Ugyanis azért említsük meg, hogy vannak szubjektív meg objektív dolgok. Ha valakinek nem szimpatikus egy karakter vagy utál egy filmet, akkor ez lehet a magánvéleménye, amivel semmi gond nincs. Ugyanakkor a tárgyi tévedések és a tények elferdítése nem tartozik ebbe a kategóriába. Nincs olyan, hogy "szvsz a prequel nem része a SW-nak", mert ez baromság. Nincs ebben semmi alázó vagy agresszív szándék. Itt nem arról van szó, hogy valaki rá akarja erőltetni a másikra a saját véleményét (vagy korlátozni a szabad véleménynyilvánításban), hanem arról, hogy a tény az tény, a bullshit meg bullshit. Nem mondhatok olyat, hogy nincs gravitáció, mert ez nem vélemény, hanem hazugság.

 

OFF:

Amúgy én egyáltalán nem utálom Puzsért, sőt a médiaszemélyiségek (mert ő igenis az, akármit is állít magáról) közül bőven a szimpatikusabbak közt van nálam. Nem értek egyet azzal, hogy direkt a tömegeknek tetsző dolgokat mond, hogy ezzel jófejnek tűnjön. Sokszor megy szembe a mainstream vonallal (pl. füvezés, eutanázia, torrentezés, celebség stb.) és mindig markánsan kinyilvánítja a véleményét, nem foglalkozva azzal milyen következményei lesznek. Nem beszél félre, nem köntörfalaz, nem személyeskedik, hanem vállalja a véleményét és kiáll mellette. Ez bizonyos szempontból becsülendő.

Az az egy nagy gond van vele, hogy ő sem tud különbséget tenni a szubjektív és objektív közt. Sokszor remekül érvel és tényleg alátámasztja a véleményét. Sokszor viszont csak csapkod és a saját véleményét erőszakosan tényként akarja beállítani. Tök szimpatikus pl., hogy szembemegy a televíziós média vagy a hazai zenei élet züllésével és igényesebb irányba tolná az egészet. Az viszont már egyáltalán nem tetszik, hogy a mostani helyett egyértelműen a saját értékrendjét akarja etalonnak beállítani. Azt hiszi, hogy amit ő gondol az nem egy vélemény, hanem egyetemes igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: :lol: :lol: :lol: Ha fröcsögő véleményezőkkel szeretnénk veszekedni, nem jött volna létre ez a fórum. Védheted Puzsért, de azt ne várd, hogy itt tapsikolást kapsz a szavaidért cserébe. Nem azért van ez a hely, hogy a divat fröcsögők véleményén élvezkedjünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Zééé:

Néha úgy érzem, hogy amolyan szereptévesztésben vagy kicsit. Itt mindenki csak a véleményét írja le, ahogyan Te is. Nincs szó semmilyen alázásról meg hátbatámadásról. Amúgy meg Puzsér is nyugodtan írhatna ide, mert semmi nem gátolja benne. Valószínűleg, ha akarná, akkor kezdeményezne és megkapná a lehetőséget. A videói alatti kommentekre is reagálhatna. A rádióműsorába is hívhatott volna olyat, aki ellentétes véleményen van, ahogyan ezt nagyon sokszor, más témákban megtette. Valószínűleg a SW kapcsán érzi, hogy tévúton jár, ezért kerüli a vitahelyzeteket.

 

Ugyanis azért említsük meg, hogy vannak szubjektív meg objektív dolgok. Ha valakinek nem szimpatikus egy karakter vagy utál egy filmet, akkor ez lehet a magánvéleménye, amivel semmi gond nincs. Ugyanakkor a tárgyi tévedések és a tények elferdítése nem tartozik ebbe a kategóriába. Nincs olyan, hogy "szvsz a prequel nem része a SW-nak", mert ez baromság. Nincs ebben semmi alázó vagy agresszív szándék. Itt nem arról van szó, hogy valaki rá akarja erőltetni a másikra a saját véleményét (vagy korlátozni a szabad véleménynyilvánításban), hanem arról, hogy a tény az tény, a bullshit meg bullshit. Nem mondhatok olyat, hogy nincs gravitáció, mert ez nem vélemény, hanem hazugság.

 

Mindig oda lyukadunk ki, hogy aki nem szereti a prequelt, az nem Star Wars rajongó. Mi ez a komcsi eszmerendszer, hogy aki nem szereti a pártot, az nem hasznos tagja a társadalmunknak.

Mi ez a baromság, hogy ti meghúztok egy értékcenzust és megállapítjátok, hogy csak az a rajongó, aki a ti kritériumotoknak eleget tud tenni. Honnan veszitek a bátorságot, hogy ti állapítsátok meg egy ember rajongásának a mértékegységét és honnan veszitek hozzá a mellényt, hogy felállítsátok hozzá a kritériumrendszert?

 

A ti rendszeretek egy büdös komcsi rendszer, amiben csak az értékes tagja a közöségnek, aki teljesíteni tudja a ti elvárásaitokat. Aki nem szereti a prequelt, azt hanyag eleganciával kihúzzátok a létezésből. Ez nem más, mint fasizmus és undorító náci propaganda, amiben ti akarjátok megállapítani egy rajongó értékét és törlitek a szánalmas névsorotokból, ha nem szereti a Star Wars valamelyik szegmensét. Én sem szeretem különösebben Jar Jart.....akkor nem vagyok rajongó? De viszont nagyon szeretem a Venátor rombolókat. A kettőnek mi az értéke? Kiegyensúlyozza magát a szeretem -nem szeretem? Mit kell szeretnem ahhoz, hogy felkerüljek a náci listátokra? Hogyan lehet belőlem fajilag tiszta Star Wars rajongó? Ha az EU-t nem szeretem, de a prequelt igen, akkor ugyan nem küldtök táborba, de nem vehetek feleségül Star Wars rajongó lányt? Vagy kapok egy útlevelet, hogy Zééé csak 80 százalékos rajongó?

 

Kicsit térjetek már észre ezzel a fszság kritérumrendszeretekkel. A Star Wars egy nagy univerzum, nem kell minden részét szeretni ahhoz, hogy valaki megkapja tőletek a 100 százalékos rajongó címet és azt nem is ti döntitek el, mert semmi jogotok hozzá. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeret és mit fogad el a sagaból.

 

 

Az meg a legegyszerűbb válasz Donát, hogy nem vitatkozunk Puzsérral és a hasonszőrű fikázókkal. Nyilván ez egy kényelmes álláspont, nehogymár készítsetek egy videót a prequel védelmében, még a végén vállalnotok kell magatokat ország - világ előtt, ahogy Puzsér tette. Nehogy írjatok neki az FB oldalára, sokkal egyszerűbb hátbafikázni a másikat. Egyébként fikázás és fikázás között mi a különbség? Gondolom ennek is van valami ideológiája a fajilag tiszta Star Wars rajongók között.

 

"Nem azért van ez a hely, hogy a divat fröcsögők véleményén élvezkedjünk. "

 

DE azért egy toppikot létre hoztatok neki! Azért egy szentély még belefért.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig oda lyukadunk ki, hogy aki nem szereti a prequelt, az nem Star Wars rajongó. Mi ez a komcsi eszmerendszer, hogy aki nem szereti a pártot, az nem hasznos tagja a társadalmunknak.

Mi ez a baromság, hogy ti meghúztok egy értékcenzust és megállapítjátok, hogy csak az a rajongó, aki a ti kritériumotoknak eleget tud tenni. Honnan veszitek a bátorságot, hogy ti állapítsátok meg egy ember rajongásának a mértékegységét és honnan veszitek hozzá a mellényt, hogy felállítsátok hozzá a kritériumrendszert?

 

A ti rendszeretek egy büdös komcsi rendszer, amiben csak az értékes tagja a közöségnek, aki teljesíteni tudja a ti elvárásaitokat. Aki nem szereti a prequelt, azt hanyag eleganciával kihúzzátok a létezésből. Ez nem más, mint fasizmus és undorító náci propaganda, amiben ti akarjátok megállapítani egy rajongó értékét és törlitek a szánalmas névsorotokból, ha nem szereti a Star Wars valamelyik szegmensét. Én sem szeretem különösebben Jar Jart.....akkor nem vagyok rajongó? De viszont nagyon szeretem a Venátor rombolókat. A kettőnek mi az értéke? Kiegyensúlyozza magát a szeretem -nem szeretem? Mit kell szeretnem ahhoz, hogy felkerüljek a náci listátokra? Hogyan lehet belőlem fajilag tiszta Star Wars rajongó? Ha az EU-t nem szeretem, de a prequelt igen, akkor ugyan nem küldtök táborba, de nem vehetek feleségül Star Wars rajongó lányt? Vagy kapok egy útlevelet, hogy Zééé csak 80 százalékos rajongó?

 

Kicsit térjetek már észre ezzel a fszság kritérumrendszeretekkel. A Star Wars egy nagy univerzum, nem kell minden részét szeretni ahhoz, hogy valaki megkapja tőletek a 100 százalékos rajongó címet és azt nem is ti döntitek el, mert semmi jogotok hozzá. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeret és mit fogad el a sagaból.

 

Igen, ennek a társaságnak az az alapvető normája, hogy mindenki elfogadja, szereti és megérti a Star Wars mind a hat eddig elkészült részét. Aki ezzel nem tud azonosulni, annak kívül tágasabb. Aki szerint pedig ez, idézem "fszság", az meg nem idevaló...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennek a társaságnak az az alapvető normája, hogy mindenki elfogadja, szereti és megérti a Star Wars mind a hat eddig elkészült részét. Aki ezzel nem tud azonosulni, annak kívül tágasabb. Aki szerint pedig ez, idézem "fszság", az meg nem idevaló...

 

Értem...de akkor ez szín tiszta nácizmus. Csak az a rajongó, aki a saga minden szegmensét szereti. És hogy vagyunk az Ewok filmekkel? Csak mert ha jól rémlik, itt sokan egyenesen gyűlölik az ewok filmeket. És hogy vagyunk a Droids rajzfilmekkel? ÉS hogy vagyunk a Genndy Tartakovskyféle TCW-vel? És hogy állunk Holiday Specialal? Arról már nem is beszélve, hogy sokan a TCW-t sem különösen szeretik.

 

Hogy is van ez Donát? Bizonyos dolgokat lehet utálni, de aki a prequelt nem szereti, annak itt nincs helye?

 

Nekem ez nagyon büdös nácizmus...mert ugye ti megállapítjátok egy rajongó mértékegységét, de közben ezer kivételt alkalmaztok magatokkal szemben. Nem helyes.

 

És hiába sír a szád...nem megyek el innét! :D

 

Donat, annak a rajongónak mi a mértékegysége a szánalmas kis listádon, aki szereti a TCW-t, de nem szereti Ashokát?

És annak mi a mértékegysége, aki nem szereti C3POt?

 

Donát...nem állítassz össze egy Star Wars Mein Kampfot? Leírhatnád benne, hogy aki nem szereti a prequelt, az rákos daganata a Star Wars társadalomnak, de aki csak az EU-t nem szereti, azt azért nem öljük meg, mert jó lesz rabszolgának.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nagyon remélem, hogy nem mindenki ilyen mint ti ketten. Tudom, hogy sok józan rajongó is van a fórumon, aki sokkalta toleránsabb és ezzel együtt érzelmileg némileg fejlettebb is. A listátok pedig szánalmas és nevetséges. Az a világ még nem jött el, hogy ti határozzátok meg egy ember érdemességét és Star Wars iránti szeretetét. És az a világ soha nem is fog újra eljönni, mert annak már vége lett 45-ben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy is van ez Donát? Bizonyos dolgokat lehet utálni, de aki a prequelt nem szereti, annak itt nincs helye?

 

Nekem ez nagyon büdös nácizmus...mert ugye ti megállapítjátok egy rajongó mértékegységét, de közben ezer kivételt alkalmaztok magatokkal szemben. Nem helyes.

 

És hiába sír a szád...nem megyek el innét! :D

Akkor maradj. :)

 

De amikor Ody létrehozta a helyet, az volt az alapkoncepció, hogy azoknak nyújt civilizált társalgási lehetőséget, akik elfogadják a Saga mind a hat részét, hogy ne az őrölje fel az idegeinket, hogy győzködjük egymást, hogy a prequel miért jó, vagy az OT miért nem gagyi, hanem szintet lépve, a filmek egy mélyebb rétegét elemezzük. Hogy ez nácizmus lenne? Az nácizmus, ha egy gazdasági konferenciát azoknak szervezek, akik értenek a gazdasághoz, és nem azzal telik az idő, hogy órákig magyarázzuk, mi az a Marshall kereszt, vagy ki volt Keynes? Az nácizmus, ha egy tulajdonos úgy dönt, hogy a Liverpool - Manchester United meccset a hozzá hasonló szurkolókkal nézi meg, és nem az ellenfél szimpatizánsaival?

 

Ezen az elven szinte minden nácizmus, megjegyzem meglehetősen furcsán használod hétköznapi értelemben ezt a szót. Ezt a helyet Ody hozta létre, ő a tulajdonos, ő dönti el, hogy milyen szellemiség vagy norma rendszer tömörítse a tagokat. Létrehozhatott volna olyan fórumot is, ahol a deviáns "nem tudom elismerni, hogy tévedek" beállítottságú embereket szerette volna tömöríteni, és ott még helyed is lett volna... az alapján, amit az előző posztok alapján itt képviselsz, ezen a fórumon kevésbé. Jó lenne felfogni végre, hogy rajtad kívül itt mindenki képes elfogadni a játékszabályokat: amik amúgy rád is vonatkoznak. Ha nem tetszik, hogy nem akarunk a prequel haterrek vitába bonyolódni, és szerintünk valami hiányzik belőlük, ami miatt képtelenek megérteni a Star Warst úgy, ahogy mi, akkor miért vagy itt? Ha nem tetszik ez a hozzáállás, ha felfordul tőle a gyomrod, akkor nyugodtan itt hagyhatsz minket; érzékeny veszteség lenne, de valahogy túlélnénk, hidd el. Ha viszont maradsz, akkor viseld el, hogy mi képtelenek vagyunk a fröcsögő prequel haterekkel azonosulni, és jegeld a témát, mert arra tényleg senkinek sincs szüksége, hogy itt keltsd a feszkót, meg lefszságozd a normarendszert és hülyének nézd a többi fórumozót az általánosításaiddal.

 

Olyan ez, mintha beszabadulnál egy "szeretem a társasjátékokat" fórumra azzal a véleménnyel, hogy mi ez a kirekesztés, hogy csak azokkal beszélgetünk szívesen, akik szeretik a társasjátékokat, és hogy képzeljük, hogy mi diszkrimináljuk azokat, akik nem és egyébként is, a társasjátékozáson túl is van élet. Ebből nem jöhetsz ki jól, a mi gondolkodásunk nem fog megváltozni, mert ezért jött létre a fórum, ehelyett te megint belelovalod magad a hosszas ámokfutásba, amely során kompletten leoltod az egész fórumközösséget, majd kezdődik az egész elölről. Minek őröljük egymás idegeit? Vagy fogadd el a fórum alapvető normáit, vagy maradj csendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig oda lyukadunk ki, hogy aki nem szereti a prequelt, az nem Star Wars rajongó. Mi ez a komcsi eszmerendszer, hogy aki nem szereti a pártot, az nem hasznos tagja a társadalmunknak.

Mi ez a baromság, hogy ti meghúztok egy értékcenzust és megállapítjátok, hogy csak az a rajongó, aki a ti kritériumotoknak eleget tud tenni. Honnan veszitek a bátorságot, hogy ti állapítsátok meg egy ember rajongásának a mértékegységét és honnan veszitek hozzá a mellényt, hogy felállítsátok hozzá a kritériumrendszert?

Megint ott tartunk, hogy direkt félreértelmezed a leírtakat és hülyeségeket beszélsz.

Nem állítunk mi fel semmilyen kritériumrendszert, nem ítélkezünk mások felett és nem vagyunk kirekesztőek. Aki nem szereti a prequel-t, az nem SW-rajongó, hiszen az a trilógia HIVATALOSAN a SW egészének jelentős hányadát teszi ki. Ez nem mi általunk kreált kritériumok, hanem maga a SW definíciójából következő ténykérdés. Újra felteszem a kérdést: van-e értelme azt állítani, hogy szeretem a krumplis tésztát, ha a krumplit gyűlölöm benne? Nincs, hiszen akkor nem a krumplis tésztát szeretem, hanem a tésztát, esetleg más adalékkal. Ugyanez a helyzet SW-fronton: aki a prequel-t elutasítja, az OT-fan és nem SW-fan, ennyi.

 

A ti rendszeretek egy büdös komcsi rendszer, amiben csak az értékes tagja a közöségnek, aki teljesíteni tudja a ti elvárásaitokat. Aki nem szereti a prequelt, azt hanyag eleganciával kihúzzátok a létezésből. Ez nem más, mint fasizmus és undorító náci propaganda, amiben ti akarjátok megállapítani egy rajongó értékét és törlitek a szánalmas névsorotokból, ha nem szereti a Star Wars valamelyik szegmensét.

Hazugság. Nem írtam olyat, hogy egy OT-rajongó nem lehet hasznos tagja a közösségnek, pláne olyat, hogy nem létezik. Újraiterálom, hogy a rajongó értékét nem mi határozzuk meg, hanem abból fakadó sajátosság, hogy mit is nevezünk SW-nak. Ezt nem Te, nem én vagy nem Donát döntjük el, ha tetszik, ha nem.

 

Kicsit térjetek már észre ezzel a fszság kritérumrendszeretekkel. A Star Wars egy nagy univerzum, nem kell minden részét szeretni ahhoz, hogy valaki megkapja tőletek a 100 százalékos rajongó címet és azt nem is ti döntitek el, mert semmi jogotok hozzá. Mindenki maga dönti el, hogy mit szeret és mit fogad el a sagaból.

Ebben tökéletesen igazad van. Csak kicsit röhejes, amikor valaki úgy tartja magát SW rajongónak, hogy önkényesen kitagadja az univerzumból a prequel-t és a TCW-t. Nem mi hugyozunk szembe a széllel és a hivatalos állásponttal, hanem ők. Nincs velük semmi gond, valóban csak rájuk tartozik mit szeretnek és mit nem, de akkor fogadják el azt is, hogy nem tekinthetők SW rajongónak. És nem azért, mert kevésbé értékesek vagy mást gondolnak, mint mi.

Nincs olyan, hogy 50%-os meg 80%-os rajongó. Ők az OT-ért rajonganak, de a SW-nak ez mára már legfeljebb a harmadát teszi ki. Nem a mi hibánk, hogy páran ezt képtelenek elfogadni és sérti az egojukat, hogy ők szembeköpik mindannak az egységét, amit elvileg imádnak. Soha a büdös életben nem fogják érvényre juttatni azon álláspontjukat, hogy csak és csupán az OT a SW, mert ez tőlük függetlenül hazugság.

Most akkor az is lehet SW-rajongó, akinek csak az Ep.4 tetszik? Netán, akinek csak annak a nyitójelenete tetszik, de szerinte az Erő, a jedik vagy a sithek nem tartoznak a SW-hoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb: Nem is az a lényeg, hogy ki az SW rajongó és ki nem, hanem hogy kivel akarunk a Star Warsról, mint témáról beszélgetni itt. Jelen helyen azzal, aki elfogadja mind a hat filmet, mint egységes egészt, és Star Wars sagát. Mert ők azok - megint egy metafora -, akik hozzánk hasonlóan a 10-es számrendszert használják, így van értelme az általunk használt műveleteknek, és tudják értelmezni mondjuk a 9-est, mint számjegyet. Aki csak a Saga egy részét fogadja el, hiába nevezi magát rajongónak, nem tud érdemeben hozzátenni ahhoz a mélységhez, amivel mi a Star Warst mint egészt elemezzük. Eleve megtagadj a prequelt és annak minden következményét az OT-re nézve. Magyarázhatjuk neki, hogy milyen fontos Boba esetében az apa-motívum, ő már eleve ott leragad, hogy Boba Fettnek nem Jango az apja, és Boba nem is klón. Ergo nem ismeri azt a számrendszert, amit mi használunk Ez a hely a folyamatos prequel viták miatt jött létre, pont azért, hogy ilyenekkel itt ne kelljen foglalkozni. Itt a hat film a közös nevező. Épp ezért ebből indulunk ki immáron több mint 9 éve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én a listázást, az emberiség használja évezredek óta, de még mindig nem értem, hogy ha már igyekeztek kizárni mindenkit, aki fajilag nem tiszta, akkor miért ez a topik? Semmi más értelme nincs, mint a másikat ekézni. Miért nem lehet írni annak a személynek és miért nem lehet kiokosítani? Vagy ez csak amolyan röhögjük ki a tolószékest mentalitás? Mindegy....ti dolgotok.

 

Ody-t meg nem kell ide keverni, nagyon jól tudom, hogy miért hozta létre a fórumot....ott voltam, amikor megfogant benne az ötlet és nincs vele semmi bajom. Nagyon helyes, hogy itt nem fikázza senki a prequelt, de ti mért listázzátok kényszeresen a másikat? Az ég világon SENKI nem jött ide fikázni a prequelt. Senki még csak be sem tette a lábát a területetekre. Nektek az a bajotok, hogy ezek az emberek léteznek. Az a bajotok, hogy még nem ülnek Star Wars lágerben. Ti oda akarjátok őket zárni, de mivel nincs annyi vér a pucátokban, hogy megszervezzétek a magatok kis Star Wars gárdáját, hogy írjatok Puzsérnak vagy a fikázóknak, ezért megelégedtek a mérsékelt náci szintjével, ahol az bőven elég, hogy egy topikban azért jót büdösprequelfikázóztok.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én a listázást, az emberiség használja évezredek óta, de még mindig nem értem, hogy ha már igyekeztek kizárni mindenkit, aki fajilag nem tiszta, akkor miért ez a topik? Semmi más értelme nincs, mint a másikat ekézni. Miért nem lehet írni annak a személynek és miért nem lehet kiokosítani? Vagy ez csak amolyan röhögjük ki a tolószékest mentalitás? Mindegy....ti dolgotok.

 

Ody-t meg nem kell ide keverni, nagyon jól tudom, hogy miért hozta létre a fórumot....ott voltam, amikor megfogant benne az ötlet és nincs vele semmi bajom. Nagyon helyes, hogy itt nem fikázza senki a prequelt, de ti mért listázzátok kényszeresen a másikat? Az ég világon SENKI nem jött ide fikázni a prequelt. Senki még csak be sem tette a lábát a területetekre. Nektek az a bajotok, hogy ezek az emberek léteznek. Az a bajotok, hogy még nem ülnek Star Wars lágerben. Ti oda akarjátok őket zárni, de mivel nincs annyi vér a pucátokban, hogy megszervezzétek a magatok kis Star Wars gárdáját, hogy írjatok Puzsérnak vagy a fikázóknak, ezért megelégedtek a mérsékelt náci szintjével, ahol az bőven elég, hogy egy topikban azért jót büdösprequelfikázóztok.

Igen, biztosan egy Star Wars népirtó vagyok. :facepalm: Felőlem Puzsér azt csinál, amit akar. Nem akarom a Dunába lőni, nem akarom táborba zárni, nem akarom bántani, sem kirekeszteni, viszont mélyen elítélem a Star Wars kritikáját, mert láthatóan nem érti az univerzumot.

 

Egyébként korábban jeleztem, hogy egyetértek ezen topik bezárásával, mivel nem szolgál érdemi célt. Úgy látszik a sok fröcsögés közben elsiklottál e mondat fölött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, biztosan egy Star Wars népirtó vagyok. :facepalm: Felőlem Puzsér azt csinál, amit akar. Nem akarom a Dunába lőni, nem akarom táborba zárni, nem akarom bántani, sem kirekeszteni, viszont mélyen elítélem a Star Wars kritikáját, mert láthatóan nem érti az univerzumot.

 

Egyébként korábban jeleztem, hogy egyetértek ezen topik bezárásával, mivel nem szolgál érdemi célt. Úgy látszik a sok fröcsögés közben elsiklottál e mondat fölött.

 

Na, ennek örülök! Nem is te fikáztál a leghangosabban, csak feleslegesen beszáltál. Semmi bajom veled, mert tök jókat írsz, de amikor elkezdessz velem kötekedni, az teljesen felesleges.

 

Akinek szól, annak szól minden, amit leírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor frankón elbeszéltünk egymás mellett. Nem a mondandód lényegével volt bajom (topikot bezárni, Puzsért nem kéne a Duna mélyére küldeni az SW véleménye alapján), hanem a stílussal. És véleményem szerint az itt megjelent legszélsőségesebb vélemény is messze van a nácizmustól, így nem kéne ezt a szót használni szerintem, mert ezen közösség egyetlen tagjáról sem tudom elképzelni, hogy náci legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor frankón elbeszéltünk egymás mellett. Nem a mondandód lényegével volt bajom (topikot bezárni, Puzsért nem kéne a Duna mélyére küldeni az SW véleménye alapján), hanem a stílussal. És véleményem szerint az itt megjelent legszélsőségesebb vélemény is messze van a nácizmustól, így nem kéne ezt a szót használni szerintem, mert ezen közösség egyetlen tagjáról sem tudom elképzelni, hogy náci legyen.

 

A nácizmus minden olyan jelenség gyűjtőszava, amiben egy csoport a szelekció képességét kisajátítja és azt egy másik csoportra önkényesen alkalmazza. Nácizmus, ha azt mondom egy emberre, hogy nem rajongó, ha nem szereti a saga akárhanyadik részét, mert bevezetek egy olyan értékcenzust, ami alapesetben nem az enyém. Amit pb69 írt, arra nem válaszoltam, mert nonszen, mert nincs olyan, hogy a Star Wars önmagát határozza meg és aki esetleg ezzel a determinációval (PT-OT=Star Wars) nem ért egyet, az elveszíti azt a képességet, hogy rajongó legyen. A Star Warsnak NINCS kritériumrendszere. A Star Wars senkire nem kényszeríti rá, hogy minden részét mindenki adoptálja. Mint ahogy olyan sem létezik, hogy csak az minősül embernek, akik 190 cm magas, szőke kék szemű és 300 évre visszamenőleg német ősökkel bír. ILYEN NINCS. Az is ember, aki törpe és fél lába van és az anyja zsidó, az apja cigány volt. Az is Star Wars rajongó, aki csak a Birodalom Visszavágot szereti és az is, aki gyűlöl mindent, amiben JAR JAR szerepel. Nem létezik olyan, hogy; A Star Wars rajongás kiskétája. Ez éppen annyira lenézendő, mint a Mein Kampf, ami azt bizonygatja, hogy vannak a német emberek és vannak a mindenki más. Aki pedig maga próbálja felállítani a rajongás kritériumrendszerét, az bizony teljes jogú náci, mert kirekeszti azokat, akik vele ellentétes véleményt fogalmaznak meg. Ez ellen minden körülmények között harcolni fogok, akkor is, ha maga a kritika Quarrontól származik. Mindenki lehet rajongó és a világ nem szorul rá arra, hogy az SW rajongók egy köre maga állítson fel egy kritériumrendszert, ahogy az emberi faj sem szorult rá, hogy Hitler határozza meg, hogy ki minősül embernek és ki nem.

 

Az már más kérdés, hogy a rajongásnak vannak fokozatai. Nyilvánvaló, hogy aki szerelmes az egész Star Wars jelenségbe és még a Holiday Specialt is képes 100x újranézni, az a világ lagnagyobb SW rajongója. Csak én nem látom értelmét, hogy a rajongás szintje között tegyünk megállapításokat. Nincs értelme rangsosolni a rajongókat, mert ez az egész nem erről szól és régen rossz, ha csak az lehet Star Warsos, aki képes kiszolgálni egy emberi csoport valamilyen fokmérőjét. Mi van azokkal az Alien rajongókkal, akik utálják az Alien 3-at? Nagyon sokan vannak. És mi van azokkal a Predator rajongókkal, akik utálják az AVP filmeket? És mi van azokkal a Star Trek rajongókkal, akik utálják JJA Star Trek filmjeit? Kinek van joga hozzá, hogy az Ő rajongásukról megállapítást tegyen? És mi van azokkal, akik nem szeretik a Terminátor 3-at, de odáig vannak az első és második részért és egész szobányi gyűjteményük van?

 

Hülyeséget mondott Puzsér a prequel fikázós videójában? Talán igen. Lehet attól még Star Wars rajongó? Természetesen igen.

 

Ne akarjuk elidegeníteni az ember rajongását és főleg ne a saját mértékegységünk alapján, mert akkor nagyon könnyen jöhet egy nálunknál erősebb ember, aki egy nálunknál sokkal erősebb csoportot szervez és nagyon könnyen előfordulhat az, ami már egyszer előfordult, hogy a nagyon erős emberek csoportja felállítja a saját kritérium rendszerét és nekünk lőttek....szó szerint.

 

A megkülönböztetés mindig a legalsó szinten kezdődik...egy aprósággal. Hogy kimondjuk, Géza nem ember, mert alacsonyabb a többségnél. Vagy kimondjuk, hogy Lajos nem Star Wars rajongó, mert nem szereti Jar Jart. Bizony, minden rossz így kezdődik.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A megkülönböztetés mindig a legalsó szinten kezdődik...egy aprósággal. Hogy kimondjuk, Géza nem ember, mert alacsonyabb a többségnél. Vagy kimondjuk, hogy Lajos nem Star Wars rajongó, mert nem szereti Jar Jart. Bizony, minden rossz így kezdődik.

 

Szerintem ezen a színvonalon akár meg is állhatunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé a nácizmus (más néven nemzetszocializmus) nem azt jelenti, amit te gondolsz. Már ott tévedsz amikor azt írod, hogy gyűjtőszó. Nem az.

Természetesne tudom, hogy mit jelent maga a szó, de amire használja a köznyelv, az márpedig egy olyan kritérium rendszer, aminek a természete, hogy plusz jogokkal ruház fel egy csoportot és ugyanazokat a jogokat leidegeníti másoktól. NEvezhetjük fasizálódásnak is, amiben új értékcenzust vezet be egy közösség és a szelekciós hatalmat kiragadja a természet kezéből és saját ideológiája alapján helyezi a maga kezébe

Tudom, hogy mit jelent a nemzetszocializmus, hidd el nekem, hogy a lexikális tudásom a témában elég nagy, de közérthetően kell fogalmazni és úgy kell használni a szót, ahogy a többség kezeli. Írhattam volna megkülönböztetést is helyette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.