Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Na srácok ennél idegesítőbb és ocsmányabb fikázást én még nem nagyon hallottam, az hagyján, hogy klisé szerű dolgokkal jönnek, de minden értelem nélkül ráadásul olyan erőltetett és megjátszott, hogy.... inkább nem írok semmit mert azok a szavak nem erre a fórumra valóak. Puzsér és egy felettébb "kultúrált" haverja. Csak saját felelősségre

 

http://www.youtube.com/watch?v=RFrncAOhTA8

 

 

Elkezdtem hallgatni. Aztán csak írtani akartam. Ezeknél primitívebb vegetáló véglény szinten lévő barmokat(mert nem emberek) nem láttam már rég. Ha tehetném a sorsuk az agyonlövetés premier plánban mert az életet nem érdemlik meg. Honnan veszik a jogalapot arra hogy egyetemes igazságként mondjanak olyanokat amik csak a saját elkorcsosult beteg "agyukban" létezik? Honnan veszik a bátorságot hogy egyáltalán kritizáljanak és megbántsanak emberek miilióit ilyen pitiáner ostoba beszéddel? Ha valaki nem érti az SW-t minek szólal meg? Én elmagyarázom nekik. De minden megértésnél végtagot is vágok. Ezt akarod puzsér(direkt a kisbetü, mert az ilyen nem ember)?.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legsemmitérőbb és legfeleslegesebb "szakma" a kritikus. Belekötni-bármibe bele lehet és ezeknek ez a "munkájuk". Azoknál akik fizetnek ezért nekik már csak azok hülyébbek, akik azért néznek vagy nem néznek meg egy filmet, mert a kritikusok agyon dicsérték illetve lehúzták a porba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hagymázas agyadban talán de a valóságban nem.

 

:facepalm: Tegyük félre a személyeskedést a békesség kedvéért, hiszen mindannyian tudjuk, mi szokott ilyenkor következni.

 

Tökéletes alkotás természetesen nem létezik, de a valóság bebizonyította, hogy az OT ideig-óráig mindenképpen maradandó. Így értettem, hogy van benne igazság.

 

Nem hiszem, hogy valakinek csak azért a kezét-lábát le kellene vágni mert akár logikus, akár illogikus ellenvéleményt mert megfogalmazni. Jut eszembe egyszer már mondtam, hogy ebben a topikban rendszeresen okádjátok a másként gondolkodókat. Ilyenkor sosem működnek a fórum "szentjei". :D

 

Semmi baj Puzsér véleményével....ő így látja, mi meg másként látjuk. Az lenne a rossz, ha mindenki ugyanazt látná, az meg még rosszabb lenne, ha itt a fóumon akarná valaki meghúzni az erkölcsi és vélemény cenzust. Ez a topik legalább olyan káros, mint az SW.hu méltán gyűlölt "Miért utáljuk a prequelt" topikja. Remélem azt még Frenkie is érzi, hogy gyűlölködés és gyűlölködés között nem sok különbség van. Vagy azokat szabadon lehet gyűlölni, akik a prequelt szidják, de fordítva nincs engedélyezve?

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy azokat szabadon lehet gyűlölni, akik a prequelt szidják, de fordítva nincs engedélyezve?

 

Pontosan. Jól látod. Mert akik a prequelt szidják nem emberek. Azaz velük szemben bármi megengedhető. Mert ők nem értik az sw-t. Két eset van. Ezek a véglények nem nyilvánítanak véleményt. Második eset. Véleményt mondanak, akkor viszont gödörbe lövés. Választhatnak. Vége a tutujgatós világnak. Vagy velem vagy ellenem. Ha ellenem akkor megdöglessz. Ennyire egyszerü az egész. Unok már ezekkel vitázni. Nem, egyszerüen a szájukba a shotgunt és szétlőni a fejüket.

De Zééééééé te is maróan gyülölöd a prequelt. Sosem vallod be. Mellé beszélsz mint egy igazi "nagymagyar". Hazudsz reggel ,délben ,este. Te OT-fan vagy és ügynökként ide beépültél bomlasztani a közösséget. Pedig érzed hogy a prequel mind intellektuálisan mind vizuálisan alázza az OT-. Mielött vádaskodnál. meg nagy öregnek képzeled magad. Te még meg sem születtél én már sw-t néztem moziban. Nem te vagy a nagy öreg hanem én Te oltod Donátot hogy fiatal? Hát te is kisgyerek vagy hozzám képest. Cirka 12 év van köztünk. Írod itt hogy nagy öregnek kellett lenni az EP1-hez. Hány éves voltál akkortájt? 3 vagy 4? Én 27. Fogalmad sincs mi jelentett az sw a nyolcvanas években. Nagy szád az van ,de valós teljesítmény nincs mögöte. Mert azt CSAk azt én generációm érezte. Akik gyerekként moziban láttuk először hogy a csillagromboló beúszik a vászonra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy valakinek csak azért a kezét-lábát le kellene vágni mert akár logikus, akár illogikus ellenvéleményt mert megfogalmazni. Jut eszembe egyszer már mondtam, hogy ebben a topikban rendszeresen okádjátok a másként gondolkodókat. Ilyenkor sosem működnek a fórum "szentjei". :D

Dehogy nem működnek, éppen itt működöm. Mert a) vagy törlök egy ilyen elmeháborodott megnyilvánulást (bocs, Frenkie, de ez az), b) fennhagyom okkulásként az ilyen elmebeteg véleménynyilvánítást (bocs, Frenkie, de ez tényleg az). Lőjük bele a Dunába azt, aki utálja az ep1-2-3-at? Nem is emberek? Hát őőőő... :facepalm: Viszont a fórum nyugalmának fennmaradása végett nyomatékosan kérem mindkét felet, hogy az innét kiinduló nézeteltéréseket a Privát Üzenet funkciójával rendezzék el, ne a fórum felületén. Úgyis törlöm, ha nem így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nem működnek, éppen itt működöm. Mert a) vagy törlök egy ilyen elmeháborodott megnyilvánulást (bocs, Frenkie, de ez az), b) fennhagyom okkulásként az ilyen elmebeteg véleménynyilvánítást (bocs, Frenkie, de ez tényleg az). Lőjük bele a Dunába azt, aki utálja az ep1-2-3-at? Nem is emberek? Hát őőőő... :facepalm: Viszont a fórum nyugalmának fennmaradása végett nyomatékosan kérem mindkét felet, hogy az innét kiinduló nézeteltéréseket a Privát Üzenet funkciójával rendezzék el, ne a fórum felületén. Úgyis törlöm, ha nem így lesz.

 

Köszi Dzséjt....de maradhat. No problem. A 3 műszak lefáraszt, nincs erőm a szokásos körökre. :D

 

Ezt valahova azért felírom: "maróan gyülölöd a prequelt...ügynökként ide beépültél bomlasztani a közösséget." :clap::lol:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ilyen indulatokat gerjesztett ez a kritika, már bánom, hogy belinkeltem, csak sajnos én is hirtelen felindulásból osztottam meg, mert egy erőltetett, logikátlan és ismeretek nélkül gyártott fikázás (nem is nevezném igazi kritikának). Azzal nincs is baj ha valakinek nem jön be a PT vagy az OT vagy akár az egész saga, ízlések és pofonok, csak ha valaki kritikaként akar eladni egy ilyet amiben semmi logika és szakmaiság nincs és ezzel rengeteg emberre lehet befolyással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább úgy érzem, hogy ez a topik a fórum pöcegödre. Gondolkozom, hogy lezárom.

Önmagában a topikkal/témával nincs probléma, csak éppen tudni kellene helyén kezelni a kritikákat. Senkinek nem kellene hagynia, hogy ilyen indulatokat szítson önmagában egy-egy ilyen írás miatt. Mert egyébként érdemes diskurálni a negatív véleményeken, megcáfolni őket, esetleg némelyikről bevallani, hogy van benne igazság, és a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább úgy érzem, hogy ez a topik a fórum pöcegödre. Gondolkozom, hogy lezárom.

Szerintem meg pont jó, hogy van egy ilyen pöce-topic. Sokkal jobb, ha egy helyre koncentrálódik a fórum "szennye", és nem a többi topic-ot árasztja el.

 

Az meg más kérdés, hogy erről is lehetne érdemben vitatkozni, ha bizonyos emberek néha gondolkoznának, mielőtt telehányják a topicot efféle non-sense-ekkel.

 

Mondjuk ez igaz.

Szerintem meg nem igaz, mert igenis az eredeti trilógiának is vannak hibái, de azok felett mind a rajongóknak és mind a kritikusoknak szokása szemet hunyni. Véleményem szerint C-3PO van olyan idegesítő mint Jar Jar, az ewokokkal a mai napig nem vagyok megbékülve (pedig én gyerekként is rengetegszer láttam az epVI-ot), a SW alapjait meghatározó elemeket meg annyi műből lopkodták össze, hogy azt felsorolni is sok lenne (mondjuk, én ezt nem tartom feltétlenül hibának), és nagyon sokszor a logika a látvány oltárán lett feláldozva.

Érdekes hogy az OT-t nem menő szidni, pedig legalább annyi (ha nem több) hibája akad, mint a PT-nek.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Zééé:

Pont ez az a gondolkodás, ami alapjaiban teszi lehetetlenné a prequel viszonylag objektív és korrekt megítélését. Ha valakinek az OT szent tehén, ami nem lehet vita tárgya, mert önmagában maga a tökély, akkor nem sok esélye van reális kritikát megfogalmazni. Az OT is hemzseg az olyan bakiktól/hibáktól (amik többsége persze nem az), amiket felhoznak a prequel kapcsán. Ha ezeket szándékosan nem vesszük észre, akkor magunkat és mindenki mást is becsapunk. Ráadásul a prequel-től ugyanolyan dolgokat elvárni, mint az OT-tól már eleve nonszensz. Kvázi ilyenkor az OT hiányosságait és negatívumait is a prequel-nek róják fel, mert az már nem követi el az OT hibáit, így meg másmilyen.

 

Alapvető elvárás, hogyha valaki értelmes kritikát akar megfogalmazni, pláne összehasonlítani két alkotást, akkor ne legyen már az elején bántóan elfogult valamely irányban. Önmagában az OT értékelésénél se túl jó csak a pozitívumokat látni, de a másik trilógiával összemérve meg kifejezetten káros. Az OT-ból OT-szagú előzményt képzelt el mindenki, volt egy kialakult képe. A prequel megjelenésével ezeket a prekoncepciókat el kellett volna vetni és nem betegesen ezekbe kapaszkodni.

Mert aztán ebből jönnek az olyan gyöngyszemek, mint a "miért van egy droidnak köpenye", "miért van politika a SW-ban", "miért egy pszichopata hősszerelmes Vader", "minek a midiklorián", "mit keres a SW-ban Natalie Portman", "jaj de buták a jedik" stb.. színvonalú értelmetlen fröcsögések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, továbbra sem az a baj, ha valaki negatív kritikával illeti az EpI-II-III-t, hanem az, ha olyan intelligencia síkon teszi ezt, mint az alábbi videó. Érdemben vitatkozni nincs értelme vele, mert marhaságokat hord össze, nem is jártas a világban, csak szeretne beállni a sorba, hiszen ha a Prequelt fikázza, rögtön jön néhány száz olvasó, hogy tapsikoljon hozzá: merem állítani, hogy a legtöbbjük kb. annyira mozog otthon az SW világában, mint a cikk szerzője (vagy annyira sem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt kellene megérteni, hogy kritika és fikázás között ég és föld a különbség mint vita és veszekedés közt. Előbbiek a normális társadalmi, morális körülmények közt zajlanak ésszerű, logikus következtetéseken, érveken át. Ha valaki nem tudja a különbséget vagy nem akarja akkor van a másikra oltás, személyeskedés csak az ilyen egyének azt nem veszik észre, hogy szánalomra méltó viselkedésükkel saját magukat degradálják le. Az intelligencia meg nem kor függő. Arra verni magát valakinek, hogy ő x éves megint no comment, mondom ezt 25 évesen szóval jöhet a sav, hogy én sem értek semmit mert nem moziban láttam az OT-t. Egyébként aki valamelyik trilógiát utálja az ne nevezze magát rajongónak szerintem, mi több tovább megyek legyen szó bármely SW műről azt legalább kicsit szeretni kell ha Rajongó vagy. Nem értem az ilyeneket, nem, hogy örülne neki, hogy bővül állítólag hőn szeretett Univerzuma beleköt minden apró kicsi dologba.

Tudom divat lett, hogy attól "egyéniség", meg zorall arc valaki ha utál valamit, just do it. Öröm hír nektek jön az új trilógia lesz megint mit haterkedni, utálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamennyit belenéztem a videóba, de nem bírtam az egészet végighallgatni, csak egy kis részé. Így is eléggé felidegesített.

Ez egy szánalmas, primitív, gusztustalan fröcsögés.

 

Arra kíváncsi lennék, hogy ha valaki készítene olyan videót, melyben az előzmény filmeket méltatja és e mellett a fikázók véleményét éles kritikákkal pellengérre állítja, akkor vajon ezek mit szólnának hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki végig olvassa egyszer ezt a topikot, rájön, hogy az egész csak önismétlés. Mindig lesz egy-egy kritika, amelynek belinkelése után ugyanazokat a mondatokat elmondhatjuk pl. a jogos kritika és a fikázás közti különbségekről. Felesleges. Ellenvélemények mindig lesznek, nem kell velük foglalkozni (illetve ha valaki értelmes indokokat hoz fel, hogy esetleg miért nem szereti az EP I-III, azzal kulturált módon lehet vitatkozni, és érveket felhozni, hogy meggyőzzük...)

 

Azt se értem, hogy ha valaki szidja a prequelt, akkor miért kell automatikusan úgy visszavágni, hogy az eredeti trilógiát állítjuk pellengérrel. Én mind a hat filmet egyformán szeretem, számomra nincs prequel és klasszikus, hiszen a 6 film egy egy egységes, összefüggő történetet mondott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lenti összes hozzászólónak, mert nem akarom külön címezni. ;)

 

Miért szent tehán az OT? Nos a kérdés megválaszolását kezdjük egy másik nem kevésbé ostoba kérdésfelvetéssel. Miért nincs a MAZSIHISZ oldalán miért utáljuk a zsidókat topik? Vagy miért nincs az OCÖ oldalán miért utáljuk a cigányokat topik?

Azért, mert az oldal témája predesztinál bizonyos dolgokat. Aki Star Wars rajongó, az a rajongását nem vezetheti le másból, csak a Star Wars-ból, ami pedig tetszik nem tetszik 77-ben kezdődött az Új Reménnyel. Ez persze nem zárja ki, hogy valaki a prequel hatására lett rajongó, de attól még a tény az tény marad, hogy maga a Star Wars jelenség az eredeti trilógiából fakad. Lehet, hogy ezzel most újat mondtam, de az egész dolog alfája és omegája az OT. Mivel az emberi gondolkodás már csak olyan, hogy kezdőpontból halad végpont felé, ezért akárki akárhogy vakarja magát, az OT lesz az első és a legeredetibb Star Wars....és ezen nem lehet változtatni, mert így hozta a történelem. Az épült be elsőként a popkulturába ami hely most már el van foglalva. Erről a járatról a prequel, az EU, a TCW, a REbels, az EPVII már lekésett. Ez nem azt jelenti, hogy számukra nincs hely a járaton, de az első osztályt az OT köszöni szépen, de már idejekorán lefoglalta és ugye aki már ül, azt nehéz felállítani. Ilyen a világ....így működnek a dolgok. Bármilyen vita, ami a két egyébként NAGYSZERŰ trilógiát próbálja azonos síkra hozni, pont ebből kifolyólag meddő és haszontalan. Egyszerűen nem így működnek a dolgok. Van első hely és van második hely és nincs olyan, hogy egymástól időben különálló dolgok ugyanazt a helyet foglalják el az emberi emlékezetben. Mert a koherens történelmi emlékezet és rendszerezés egyszerűen nem így működik. Jókai Mór könyveivel soha az életbe nem lesz egyenértékű Leslie l Lawrence munkássága, pedig akár hiszitek, akár nem, mind a két író a saját keretein belül ponyvát írt. Jókai a maga idejében ponyvákat termelt, kérdezzétek csak meg bármelyik irodalomtörténészt. Jókai volt a magyar irodalom első olyan írója, aki saját korában ünnepelt sztárnak számított, aki folyamatosan termelte a bestsellereket. Könyvei éppen olyan ponyvák voltak, mint Leslie L Lawrence 100 évvel későbbi szerzeményei. A kettő azonban SOHA nem kerül majd egy dobogóra és ennek az oka nem a műfaji különbözőségben keresendő, hanem a korszellem azon adoptációs hajlamában, hogy ami régebben volt, ami elsőként keletkezett, annak értelemszerűen mindig nagyobb az értéke, kiemelten ha irodalmi műről van szó. A Trónok HArca sosem kerül egy polcra a GYűrűk URával, mert Tolkien és műve úgy marad meg a fantasy olvasók és irodalomtörténészek emlékezetében, hogy Tolkiené az első fantasy....minden más, ami utána következik, csak a második helyre kerülhet. Az anyuka helyét soha nem veheti el egy feleség, mert az anyuka az, aki megszült minket. Az első szeretkezés élményét (legyen akár milyen béna) sosem fogja elhomályosítani egy 10 évvel későbbi 3 órán át tartó tantrikus szex. Az első kocsid lesz mindig a kedvenced, mert azzal élted meg először a vezetés élményét. Ha ezek a dolgok neked új információk, akkor te nem ember vagy, hanem valami más lény és sürgősen add fel magadat a CIA helyi kirendeltségénél. Erről szól az emberi kultúra, így adunk értéket a művészeti alkotásoknak is. Sokan lépnek majd a Holdra, de az első lábnyom Neil Armstrongé. Gondoljátok el, hogy egy jövőbeni fórum topikjának a címe ez lesz; "Miért ér többet Neil Armstrong lábnyoma a Holdon, mint Kis József bolygómérnök lábnyoma attól 10 méterre?"

 

MERT TÖBBET ÉR...mert az első lábnyom Neil Armstrongé és senkit nem érdekel, hogy egyébként Kis Józsefnek még nagyobb is a lába és büdösebb is, az emberi emlékezet azt tartja nagyobb becsben, ami elsőként keletkezett.

 

Teljesen mindegy, hogy mik az OT hibái, abszolút nem számít, hogy miben jobb a prequel és krvára nem érdekes, hogy C3PO vagy Jar Jar az idegesítőbb. Egyszerűen Puzsér és az átlagemberek, akik természetesen kívülről nézik a dolgokat csak annyit mondanak; ez volt az első Star Wars bazzeg....ez első....naná, hogy ez a legjobb. És lehet a falat a tégláig kaparni, az OT mindig és örökké szent tehén marad. Ez van.

 

Frenkinek írom, hogy ha a rajongást valaki abból vezeti le, hogy mennyi idős és milyen régen látta a Star Warst, azzal a személlyel legalább olyan értelmetlen vitázni, mint a prequelt helyből fikázókkal.

Egyébként pedig moziban láttam a Jedit, de még sosem jutott eszembe, hogy akkor én bárkinél is nagyobb rajongó lennék. Nincs abban semi érdem, ha valaki korábban született. Nehogy már azért legyen valaki nagyobb rajongó, mert 80-ban ott gubbasztott a Vörös Csillag moziban. Ami viszont igaz, hogy élményként nyilván máshogy csapódott le. Én is ott ültem 84-85-ben a JEdi magyar bemutatásakor a Kőbánya moziban és az élmény nyilván egészen más volt, mint aki a 90-es években találkozott vele először. Ez egyértelmű, hiszen más világot éltünk, de hogy attól én vagy bárki más nagyobb rajongó lenne.....inkább nem írom le a ló lába között lévő szerszám nevét.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, ezzel azért nem értek egyet, mert rengeteg dolog van az élet más területein is ami aaz idővel ahogy fejlődött egyre jobb lett, persze ellenpélda is van. Az első mindig különleges ez egyértelmű, de ha tovább bontjuk a filmeket a trilógiáknál az általános vélekedés az, hogy a legjobb SW film a Birodalom visszavág és az már a második elkészült film volt. Puzsérral és társával meg akik hozzájuk hasonlóan kritizálnak sem az a baj, hogy az OT-t jobban szeretik, hanem ahogy többen írtuk lejjebb ez már nem kritika, hanem agyatlan gyűlölködés és nagyon nagy divat lett ész nélkül oltogatni a prequeleket. Sok embert ismerek aki egyáltalán nem nevezhető rajongónak de mégis kedveli a filmeket mind a 6-ot. Van olyan is aki egyiket sem szereti de elintézi 2 szóval, nem kezd el fröcsögni. Az igaz, hogy ha a hat filmet nézzük nem jelentheti ugyanazt mindegyik, de ugyanannyira lehet neki fontos. Régebben én is sokszor próbáltam rangsorolni a filmeket, mindegyik volt a kedvencem egy időben, aztán rájöttem, hogy nem tudnék sorrendet felállítani, mindegyiket nagyon szeretem, de valóban mást jelentenek, mert más időben láttam őket más körítéssel, más dolgok miatt ragadtak meg annyira, hogy rajongójuk legyek, de a szeretet egyenlő. Olyan ez mint amikor az embernek több gyereke van, mindegyikőjükhöz máshoz viszonyul, de egyenlően szereti őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elmondom, hogy miért baromság ez a topik. :D

 

Alien, Star Wars (Episode IV természetesen), Terminátor 1, Predátor 1....csupa olyan filmek, amiknél a második rész talán még jobban is sikerült mint az első, de ez nem változtat azon a ténye, hogy az első helyet már kibérelték és nem is kevés időre. Még egyszer ki kell hangsúlyoznom, nem azért, mert bárminél is jobbak, hanem mert KORSZAKALKOTÓK! Azok a filmek nyitották meg azt a világot, amiért sokunk rajong. Az első hely tehát elkelt....de még ott a második. Aki meg azzal jön, hogy megpróbálja a korszakalkotó eredeti mellé begyömöszölni a saját kis kedvenc részét a szérián belül és egyenértéküsíteni vele, miközben azon sopánkodik, hogy az emberi emlékezet makacsul ragaszkodik az eredetihez......sok sikert, de a mérkőzést a történelem már lejátszotta és nem lett megkérdezve senki itt a fórumon és nem is lesz soha.

 

Ez a topik pedig úgy baromság, ahogy van. Egyrészt már leírtam, hogy gyűlölet és gyűlölet között nincs különbség. Ez a fórum elvben azért jött létre, hogy bizonyos emberek távol legyenek tartva....erre létrehoztatok egy topikot, ahova TI MAGATOK szúrjátok be az egyébként kitiltott vagy nem szívesen látott emberek véleményét. Én ehhez csak őszintén gratulálni tudok! :D

Quarronnak nem is kell regisztrálnia, hiszen ti magatok úgyis előszeretettel osztjátok meg a gondolatait.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a topiknak főleg úgy lenne értelme, ha érdekes kritikák lennének megosztva amikről tényleg érdemes beszélni. Nagyon kevés példa volt már erre de azért akadt pár. Annak én se látom értelmét, hogy berakjunk olyan irásokat, videókat, amiket gyülölünk és közösen fortyogunk körülöttük.

 

A régi trilógiához: hogy ki mit mire becsül az nagyon erősen érzelmi kérdés és ha van akit a prequel szólitott meg először és azok a jelenetek fonódtak össze a gyerekkorával akkor tök mindegy hogy mi volt a történeti előzménye neki az lesz a legfontosabb és az OT neki csak második lehet. Mondok egy személyes példát: kifejezetten szeretem a James Bond filmeket, a régiek és az újak között is vannak kedvenceim, de a legelső filmet a Dr. No-t kicsit középszerűnek érzem. Természetesen az indította be a frenchise-t és ha az nem sikeres akkor a későbbi filmek sose készülnek el. Örök hála neki meg minden, de pont azért nem kezdek el nagyon hajlongani elötte mert ha önmagában állna akkor nem lennék Bond fan. A későbbi részek -egész pontosan nekem már a második mozifilm az Oroszországból szeretettel is nagy kedvenc- hozták létre azt a hangulatot amit szeretek igy számomra alap, hogy azok az elsők, mert azok a nagybetűs Bond filmek.

 

De hasonló okokból a filmtörténészeket leszámitva teszünk az első hangos és szines filmre is. Kit érdekel ki miben az első, ha egyszer vannak filmek, amik megszólitanak úgy hatnak az érzelmeinkre mint semmi más. Akkor persze hogy azok lesznek az elsők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, amit leírtál, az teljesen rendben van, de egyvalamit te is és sokan mások is rendre elfelejtenek. Nagyon szép, hogy egyénként szubjektíven méred le a filmeket és izlésvilágodnak megfelelően határozod meg a sorrendiséget. Teljesen egyértelmű, hogy a filmek iránt érzett szeretetedre hatással van/volt számos személyes élmény. Csak éppen az emberi emlékezet egy kohéziós üst. Nagyon nehéz ezt szavakba önteni, de biztosan mindenki ismeri Van Gogh festményeit. Meg nem tudom mondani, hogy Őt a kulturtörténelem miért tartja a világ egyik legnagyobb festőjének. Személyes véleményem szerint ezrével vannak a világban sokkal technikásabb kortárs festők. És biztos vagyok benne, hogy meglehetősen sokan gondolják velem együtt ugyanezt. Mégis, valahogy, valamilyen okból kifolyólag bizonyos korszakos alkotások esetében nem játszik az egyéni izlés, akkor sem, ha az egyébként többségi alapon éppen a korszakos művel szembe helyezkedik el. Az hiszem, a korszakos művek önmagukban hatnak és olyan elementáris erővel vágják arcon az emberiséget adott időszakban (lásd: OT), hogy utána már teljesen mindegy, hogy te, vagy Ody, vagy Dzséjt, vagy Donát vagy éppen én miként rangsoroljuk a részeket, teljesen mindegy, hogy az utána következő generáció milyen sorrendiséget állít fel, adott műnek a helye többé már nem megkérdőjelezhető. És ezt még az a tény sem befolyásolja, ha a James Bond első részét ma már senki nem nézi. Az Alien első részét sem fogja senki megnézni 100 év múlva, de alapvetően az marad az első helyen, mert az volt a nagybetűs KORSZAKOSS MŰ. Ez a viszonyrendszer áll fenn az OT esetében is, ezért mondom, hogy itt nem egyéni ízlés dönt, hanem az emberi faj egyöntetű érzelmi reakciója egy olyan dologra, amivel korábban még nem találkozott. Mivel ez egy ősi reakció, ezzel szembeszállni teljesen felesleges. Nem tudjuk, ki gyújtotta meg az első tüzet, de azt tudjuk, hogy az esemény olyan gigászi erejű volt, hogy az emberiség azóta is abból táplálkozik. Talán ez egy ösztönös dolog, lényegében a korszakos alkotások emlékezetbe vésése segít minket a fejlődésben. Sokkal többről van szó, mint izlésről...ez már maga az emberi fejlődéstan, amikor az emberiség minden tagja tudat alatt bólint rá valamire, hogy ez igen...ezt meg kell őrizni és tovább kell fejleszteni. És akkor ezek a dolgok bevésődnek és többé már nem számít, hogy 100 év múlva Kis Pistának jobban tetszik az új verzió....az már nem hat az alapvető dologra, ami addigra már beépült és része lett a nagy egésznek.

Amikor Puzsér vagy akárki más a prequelt szidja, nem tesz mást, mint kijelenti; nekem a tűz feltalálása nagyobb eseményt jelent, mint az első atomreaktor felépítése és igaza van. A tűz feltalálása nagyobb esemény volt, mint a nukleáris fúzió, az OT nagyobb esemény volt mint a prequel. DE ez nem jelenti azt, hogy a kisebb esemény értéktelen, vagy, hogy nincs hatása.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Puzsér vagy akárki más a prequelt szidja, nem tesz mást, mint kijelenti; nekem a tűz feltalálása nagyobb eseményt jelent, mint az első atomreaktor felépítése és igaza van. A tűz feltalálása nagyobb esemény volt, mint a nukleáris fúzió, az OT nagyobb esemény volt mint a prequel. DE ez nem jelenti azt, hogy a kisebb esemény értéktelen, vagy, hogy nincs hatása.

 

Hát nem egészen, újra fikázás-kritika különbség, azt mondják hogy az atom reaktor szar és imádjuk a tüzet. De felesleges is ide bármit írni már látom, mert az ebet a karóhoz effektus van érvényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lófpikulát, Puzsér, meg mindenki más, kritikus, rajongó, moziba járó kisember, moziba nem járó nagy ember, stb... mindenhol, mindenki egyénként szubjektíven méri le a filmeket és izlésvilágának megfelelően határozza meg a sorrendiséget. Nem létezik univerzális vélemény, se objektív vélemény. Mindkettő egy vágyálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem egészen, újra fikázás-kritika különbség, azt mondják hogy az atom reaktor szar és imádjuk a tüzet. De felesleges is ide bármit írni már látom, mert az ebet a karóhoz effektus van érvényben.

Darth Cupsy...és az téged miért zavar, ha Puzsér szidja a prequelt? Magától soha nem jönne ide a SAGA fórumra és soha nem írná be a véleményét, de te és a kis vélemény barátaid megteszik helyette. Azért tegyük már helyre a dolgokat....nem Puzsér jött a fórumra osztani titeket. Puzsér kifejtette a véleményét, ami tartalmaz baromságokat, ti pedig egy ember véleményét kiekézitek azzal, hogy hülye, barom, idióta, akasztani való, darabolni kell. Gratulálok....tényleg egészen mások vagytok mint Puzsér. ROSSZABBAK!

 

Egyébként pedig demokráciában mindenki azt mond, amit akar, nem kell meghallgatni. Aki nem szereti a kuruc.infot....ne látogassa. Senki nincs arra kötelezve, hogy a prequel fikázók véleményén csüngjön. Nem értem, mi a fenének kell keresztes hadjáratot indítani a másik ember véleménye ellen. Van egy szint, amikor érdemes vitázni, de van egy szint, amikor az ember csak azért vitázik, hogy kéjesen fikázhassa a másikat. Ez a topik arról szól, hogyan lehet úgy beszólni Quarronnak, hogy Ő nincs a fórumon. Lehetne a topik címe; Szólj be úgy a másiknak, hogy az nem tudja megvédeni a véleményét, mert itt sincs.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, azzal hogy nagyobb a filmtörténelmi jelentősége nem is akarok vitázni mert nyilván nem is lehet. Pláne egy olyan sorozatnál ahol az első rész valósággal berobbant a filmes életbe és teljesen felkavarta azt. Itt még csak nem is ül az ami mondjuk egy James Bondnál hogy várni kellett pár filmet mire kialakult a komoly hype. Az első film után egész Hollywood másképp kezdett a filmekről gondolkodni és persze sok filmes is innen kapta az inspirációt (nyilván közismert, de James Cameron a kamionsofőrséget hagyta ott, hogy filmeket csináljon az SW hatására). Lesz valaha ilyen jelentőségű SW film mint a '77-es? Szinte biztos hogy nem.

 

Viszont. Te arra bolintottál rá, hogy Az OT a szent és sérthetetlen, axiomatikusan tökéletes alkotás....

Na most nekem ezzel az a bajom, hogy ha elfogadjuk, hogy az időközben klasszikussá vált alkotások tökéletesek akkor azzal kicsit nem csak megöljük a diskurzust körülöttük, de el is távolitjuk őket a közönségtől. Szerintem például a legtöbb ember már nem is vesződik azzal, hogy megfogalmazza magában: szereti-e vagy sem például Shakespeare-t. Elfogadta, hogy a művei klasszikusok és elfogadta hogy iskolásként unta őket, távol vannak tőle, nem is akarja megérteni őket. Bekerülnek egy vitrinbe, ahol csak a szakértők nézik meg alaposabban, a legtöbben viszont nem foglalkoznak vele, nincs hatása az életükre.

A legrosszabb ami az OT-vel történhet hogy egy olyan klasszikus lesz mint mondjuk az Elfújta a szél, a Tíz parancsolat és a társai. Egy film amiről mindenki tudja, hogy fontos és jónak van tartva és a túlnyomó többség, az új generáció 99 százaléka le se sz*rja.

Ahelyett hogy szentnek és sérthetetlennek kiáltunk ki, régi, jelentős filmeket, érdemesebb inkább azt megbeszélni szerintem hogy mondanak-e ezek a filmek ma valamit. Oké '77-ben nagy cucc volt. Mi van 2014-el? Tud mondani valamit egy mai gyereknek? Szerintem nagyonis, de ahhoz hogy mondjon és hogy beszélhessünk róla ahhoz nem szabad tabukat köré tenni és sérthetetlennek nevezni. Igenis legyen szabad a diskurzus. Lehessen kritizálni, érvelni ellene-mellette, pont ahogy akkor amikor bemutatták és amikor szétfeszitette a filmes világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, teljesen más aspektusból nézed az egész témát. Filmtörténetileg közelíted meg, amiről tényleg nincs semmi értelme beszélgetni, mert ez valóban eldőlt már réges-rég. Nyilván az OT (azon belül is az Ep.4) volt előbb, meg azzal kezdődött a SW, meg az volt korszakalkotó stb.. De ennek semmi köze nincs (ill. nem szabadna, hogy legyen) pl. a történethez, a karakterek jelleméhez vagy egyéb szempontokhoz. Ettől még az OT nem lesz hibátlan és nem kell minden szempontból tökéletesnek beállítani. Attól, hogy valami az első, még nem feltétlen a legjobb. Az most teljesen irreleváns, hogy mennyire híres vagy mennyire arról beszélnek a legtöbbet. Meg lehet említeni egy kritika elején, aztán viszont tovább kell lépni.

 

Érdekes módon az OT-fanok döntő többsége is többre tartja az Ep.5-öt a 4-nél, pedig nem az volt előbb. Akkor most hogy is van ez? Ott el lehet vonatkoztatni attól, mi volt az első és korszakos, de 2 trilógia tekintetében már nem? Ez szimplán csak bullshit, ahol a hagyománnyal összemosva akarják elfedni a saját kicsinyességüket az emberek. Utálják a prequel-t, mert más, mint az OT. Nem tudják és/vagy nem akarják megérteni azt. Ez így nem hangzik elég szakmaian, ezért lovagolnak a történelmen. Ennyi erővel menjünk vissza köveket pattintani és mamutokra vadászni, mert az az igazi emberi lét. :D

 

Ez persze nem azt jelenti, hogy az OT ne lenne zseniális. Nyilván szeretjük azt is, SW-rajongók vagyunk és nem kell "utáljuk az OT-t" topik. Ugyanakkor ideje lenne már túllépni a begyepesedett felfogáson és igenis nyíltan beszélni annak hibáiról is. Ettől a prequel nem lesz se jobb, se rosszabb, csak épp minden a helyére kerül. A Saga (most már TCW-vel együtt) egy kerek egész. Ez tértől és időtől független. Rohadtul nem érdekel, hogy melyik mikor készült meg milyen korszakalkotó volt. Nem lehet a történelmi jelentősége miatt egy műnél szemet hunyni minden felett, ez nem egészséges hozzáállás. Az meg pláne nem, hogy az egyiket imádom, akkor az tökéletes, a másikat utálom, akkor belekötök mindenbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.