Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ugyanakkor ideje lenne már túllépni a begyepesedett felfogáson és igenis nyíltan beszélni annak hibáiról is.

 

Azért akarsz az OT hibáiról beszélni, mert sokaknak nem tetszik a prequel. Ezt akarod ellensúlyozni a "más keze is koszos, nem csak az enyém" jellegű véleményed kifejtésével. Nem....ezzel nem értek egyet. HA az emberek nem szeretik a prequelt, vagy Jar Jart....vagy akármit, mondjuk az orrbavágást, akkor nem azt kell kibeszélni, hogy a hasbarúgás is egyébként rossz. Arról kell beszélni, amit nem szeretnek és azt kell megnézni, hogy azt a dolgot miért nem szeretik. Hidd el nekem, a prequel fikázók nem fogják kevésbé utálni Jar Jart, ha nekiállsz bizonygatni, hogy C3PO is idegesítő. Ez a stratégia elhibázott és helytelen.

 

Amit pedig Bomarr írt, azzal egyetértek, de ne azért döntögessünk tabukat, mert így akarjuk megvédeni a prequelt. Semmi szükség arra, hogy már az OT is céltábla legyen.

 

Ezen a fórumon valószínűleg senki nem utálja a prequelt és ez így van jól. Örüljünk, hogy itt nincsenek értelmetlen hangulatkeltők.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, azt senki nem vitatja, hogy ez epIV korszakalkotó és az SW filmek közül egyiknek sem volt és nem is lesz olyan hatása a filmvilágra. Viszont nem létezik olyan egyetemes igazság, hogy ennek a filmnek mindenki életében ugyanazta helyet kell, hogy elfoglalják, mert mi átlag rajongok, moziba járók nem elsősorban azért tekintünk meg és ítélünk meg egy filmet, mert nagy hatása volt a filmkészítésre vagy a popkultúrára. Mindenkinek megvan, hogy miért fontos neki az adott film és miért jelent többet egyik a másiknál vagy miért egyenrangú. Az SW történetének tekintetében (csaka történetet nézve) vannak olyan epizódok ahol fontosabb dolgok történnek mint itt. Puzsérral sem az a baj, hogy nem tetszik nekia prequel, ez már lentebb is számtalanszor lelett írva, az meg végképp nem baj, hogy szereti az OT-t. Az a baj ahogyan kifejti a véleményét és az olyan rajongókat mint mi ez igenis zavar, mert a stílus amit leművel visszataszító és még logikátlan is amit mond. Őt magát egyébként nem minősítettük csak azt ahogy ebben a videóban viselkedik, ezért kérlek ne mondj olyanokat, hogy "rosszabbak vagytok mint Puzsér". Az ő kritikájára ami egy internetes oldalon van fent és mellesleg egy rádióadásban hangzott el, ezen a módon lehet reagálni/megtárgyalni, ez a média velejárója. És szerintem senkinek nem célja, hogy az OT hibái legyenek a témák, de attól még vannak neki, de ez így van jól. Az Elfújta a szél, a Keresztapa vagy a Remény rabjai sem tökéletes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Cupsy...és az téged miért zavar, ha Puzsér szidja a prequelt? Magától soha nem jönne ide a SAGA fórumra és soha nem írná be a véleményét, de te és a kis vélemény barátaid megteszik helyette. Azért tegyük már helyre a dolgokat....nem Puzsér jött a fórumra osztani titeket. Puzsér kifejtette a véleményét, ami tartalmaz baromságokat, ti pedig egy ember véleményét kiekézitek azzal, hogy hülye, barom, idióta, akasztani való, darabolni kell. Gratulálok....tényleg egészen mások vagytok mint Puzsér. ROSSZABBAK!

 

Egyébként pedig demokráciában mindenki azt mond, amit akar, nem kell meghallgatni. Aki nem szereti a kuruc.infot....ne látogassa. Senki nincs arra kötelezve, hogy a prequel fikázók véleményén csüngjön. Nem értem, mi a fenének kell keresztes hadjáratot indítani a másik ember véleménye ellen. Van egy szint, amikor érdemes vitázni, de van egy szint, amikor az ember csak azért vitázik, hogy kéjesen fikázhassa a másikat. Ez a topik arról szól, hogyan lehet úgy beszólni Quarronnak, hogy Ő nincs a fórumon. Lehetne a topik címe; Szólj be úgy a másiknak, hogy az nem tudja megvédeni a véleményét, mert itt sincs.

 

TEEEEEEEEEEEEEE olvass már vissza ember, én egyáltalán nem voltam egy véleményen Frenkie-vel, meg ne sorolgassál be ilyen vagy olyan csoportba ha egy mód van rá, én sem tettem ha jól tudom. Ha vissza olvasnál(talán nem esik le a karika gyűrű az ujjadról) ott kiderül, hogy én mindegyik trilógiát szeretem sőt mindent ami Star Wars(bár ezt konkrétan ilyen formán még nem írtam le, de szövegértés, talán menni fog)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért akarsz az OT hibáiról beszélni, mert sokaknak nem tetszik a prequel. Ezt akarod ellensúlyozni a "más keze is koszos, nem csak az enyém" jellegű véleményed kifejtésével.

Egyáltalán nem így van. Az OT nem azért került ide, mert a prequel-t védené, hogy az OT se tökéletes. Konkrétan le is írtam, hogy a prequel ettől nem lesz se jobb, se rosszabb. Az OT csak azért került ide, mert egyrészt durván kettős mérce van alkalmazva a két trilógiára, másrészt pedig az Ep.1-2-3 kritizálói nem ezeket a filmeket értékelik, hanem folyamatosan az OT-val állítják őket szembe. Nehogy már megpróbáld itt elhitetni, hogy a korábban felmerült kritikák milyen alaposak és szakmaiak, miközben mi csak próbálunk a lényeget eltussolva visszavágni... :roll:

 

Semmi bajom nincs azzal, hogy valakinek nem tetszik a prequel. De akkor ne próbálja már meg ezt a saját, szubjektív véleményét általános igazságként beállítani. Mondja azt, hogy "én rühellem ezeket a filmeket és emiatt fikázom", ne akarjon nonszensz baromságokkal "érvelni". Azt is elfogadom, ha valaki objektíven próbál hibákat felhozni a prequel kapcsán, ugyanakkor itt még véletlenül se erről van szó. Semmi önmagában is értelmezhető érv nem hangzik el, mindennel az a baj, hogy nem OT. Jar-Jar nem 3PO, Anakin nem Vader, a jedik nem megkérdőjelezhetetlenek, politika van, mások a színészek stb..

 

Egy kritikusnál pedig semmilyen szinten nem lehet érvényes kiindulási alap egy mű (mindegy mikori és milyen korszakos) tökéletessége. Ha valaki szerint az OT vagy a prequel (vagy a TCW vagy bármi más) hibátlan, akkor számomra az ő szakmai véleménye hiteltelen. Azt a nonszensz hozzáállást pedig újra kiemelném, ami alapján az OT bizonyos gyengébb pontjai vagy hiányosságai miatt a későbbi SW alkotásoknak kell elvinniük a balhét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi önmagában is értelmezhető érv nem hangzik el, mindennel az a baj, hogy nem OT. Jar-Jar nem 3PO, Anakin nem Vader, a jedik nem megkérdőjelezhetetlenek, politika van, mások a színészek stb..

 

Ezek az önmagában értelmezhető tények. Mi ezzel a baj? Vader nem Anakin. A popkultúrális ikon nem a hosszú hajú tinédzser, hanem az a rejtélyes alak, aki talpig feketében, bilivel a fején járkál és távolról folytogatja az embereket. Ja, hogy van egy trilógia, amiben Vader jelleme jobban ki lett fejtve és ott egy másik színész játsza....áhááááá értem. Tehát te azt veted az emberek szemére, hogy nekik jobban bejön a páncélos Vader, jobban szeretik a páncélos, feketébe öltözött ikonikus főgonoszt, mint a fiatal ismeretlen színész által megformált Anakint. Pont erről beszélek....az OT kulturális jelentősége nagyobb. Igen, az emberek fejében Vader mindig az a hörgőhurutos fekete rémség marad, akit az OT-ben megszerettek....mert olyat korábban még nem láttak. Ezt a gondolkodást te nem tudod megreformálni, mert Vader megjelenése a belső félelmeinkre hat, felépítése cool, viselkedése hátborzongató, dominanciája félelmetes. Vele soha az életbe nem fogod tudni versenyeztetni a prequel Anakint, mert Vader egy popkultúrális ikon.

 

Politika....nos igen. Lehete, hogy meglepő lesz, de az emberek utálják a politikát és azt még jobban utálják, ha a gyerekkori meséjüket hányják tele olyan problémákkal, amikkel egyébként nap mint nap szembesülnek a híradóban. Szemére hányod az embereknek, hogy ők nem értékelik a mesében a politikát. Én itt érzek némi ellentmondást. Mese - politika. Ja, hogy van egy trilógia, ami bonyolult társadalmi problémákat feszeget, amivel jobban kifejti azt a mesét, amit az emberek megszerettek. Hát ez van, az emberek nem szeretik a politikát és leszrják, hogy van egy trilógia, ami egyébként okosan kiélezi a konfliktusokat.

 

Igen....amit leírtál, az a prequel utálók legnagyobb problémája és ezek valóban tények. Nem szeretik Jar Jart, nem kérnek a politikából, nem akarják látni imádott főgonoszukat szerelmes tiniként. Ezt a véleményt te nem fogod tudni megváltoztatni, bennük nem...és hiába akarod őket kioktatni, akkor is csak azt fogják a fejedhez vágni, hogy; Há a váder az nem olyan, hogy izééé..hogy szerelmes hülyegyerek, hanem ő legyakja az ellenséget a kardjával, meg lekaratéjozza még a saját katonáit is az erővel bszod. Meg miazmá, hogy parlamenti közvetítés az izééé...a hogyishíják bolygón. Ilyen régen nem vót. Meg a fogyatékos nyúlember...az milyen már, az beteg....el kell altatni.

 

Lényegébe véve az érveid a prequel összetettségéről, karaktereinek kidolgozásáról stb. abszolút nem fogja meghatni azokat, akik számára Vader egy talpig feketőbe öltözött főgonosz, akik Han Solot és Csubakkát akarják nézni kaján vigyorral az arcukon és nem a végtelen politikai vitákat a parlamentben. Számukra az nem Star Wars, számodra pedig igen, de a véleményed nem előzi meg az ő némileg egyszerűb érveiket, mert az érveik az OT tükrében sokszor helytállóak. Minden csak nézőpont kérdése.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TEEEEEEEEEEEEEE olvass már vissza ember, én egyáltalán nem voltam egy véleményen Frenkie-vel, meg ne sorolgassál be ilyen vagy olyan csoportba ha egy mód van rá, én sem tettem ha jól tudom. Ha vissza olvasnál(talán nem esik le a karika gyűrű az ujjadról) ott kiderül, hogy én mindegyik trilógiát szeretem sőt mindent ami Star Wars(bár ezt konkrétan ilyen formán még nem írtam le, de szövegértés, talán menni fog)

 

TEEEEEEEEEEEEEE(E) és ki mondta, hogy Frenkie-vel vagy egy véleményen? Én erre az ésszerű hozzászólásodra reagáltam.

 

"De felesleges is ide bármit írni már látom, mert az ebet a karóhoz effektus van érvényben. "

 

Ne haragudj, nem tudom, hogy ki vagy, de különösebben nem is érdekel. Írtál nekem és válaszoltam rá. Peace! :peace:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek az önmagában értelmezhető tények.

 

A popkultúrális ikon nem a hosszú hajú tinédzser, hanem az a rejtélyes alak, aki talpig feketében, bilivel a fején járkál és távolról folytogatja az embereket.

 

az emberek utálják a politikát és azt még jobban utálják, ha a gyerekkori meséjüket hányják tele olyan problémákkal, amikkel egyébként nap mint nap szembesülnek a híradóban. Szemére hányod az embereknek, hogy ők nem értékelik a mesében a politikát.

 

Lényegébe véve az érveid a prequel összetettségéről, karaktereinek kidolgozásáról stb. abszolút nem fogja meghatni azokat, akik számára Vader egy talpig feketőbe öltözött főgonosz, akik Han Solot és Csubakkát akarják nézni kaján vigyorral az arcukon és nem a végtelen politikai vitákat a parlamentben.

Remélem érzed az ellentmondást. Ezek lennének az önmagukban értelmezhető tények??? Ezek mind-mind az OT-t veszik alapul, sőt állítják be minden tekintetben etalonnak és mércének. Elhiszem, hogy Neked ez természetes és elfogadható. Nekem is az egy egyszerű nézőnél, feltéve persze, hogy beismeri ezen elfogultságát. Ellenben egy kritikus esetében (aki elvileg egy szakma képviselője és pénzt kap ezért) nekem ez elfogadhatatlan. Egyedül Jar-Jar karakterével kapcsolatban hallok reális és független kritikát IS a prequel kapcsán. Az összes többi esetben nem mondják el, hogy konkrétan mi a gond más karakterekkel, helyszínekkel vagy eseményekkel. Azon kívül persze, hogy nem Han, Vader vagy a Hoth szerepel.

 

Vagdalkozni meg hülyeségeket beszélni egy 5 éves gyerek vagy egy laikus is tud. Egy a SW világában kicsit is járatosabb felnőtt embertől én már többet várnék. Egy olyantól, aki hivatásszerűen filmekkel foglalkozik, ebből él, attól meg aztán pláne sokkal többet. Remélem érthető már mi a gond ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se lehet ezt az egész dolgot egységesíteni. Mármint, hogy kimondjuk melyik az etalon. Két sík van. A történelmi síkon nem lehet elvitatni az elsőként elkészült részek zsenialitását, társadalomra tett hatását, stb. A hibái ellenére sem. A másik sík elég perszonális, és elég csak benézni az EPI topikba, máris meglátjuk, mennyi embernek az EPI jelentette az első lépést az SW világában. Nekik sose fogja azt jelenti az EPIV amit pl. Zééé -nek vagy nekem. Nekik az EPI az EPIV! Ők lecsokizzák a történelmet, mert az érzelmeikre nem az hat, hanem az átélt élmény. Mint ahogy mi se tudjuk milyen volt a WWII, hisz nem éltük át. Ennek ellenére a világtörténelem legnagyobb hatású eseménye.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TEEEEEEEEEEEEEE(E) és ki mondta, hogy Frenkie-vel vagy egy véleményen? Én erre az ésszerű hozzászólásodra reagáltam.

 

"De felesleges is ide bármit írni már látom, mert az ebet a karóhoz effektus van érvényben. "

 

Ne haragudj, nem tudom, hogy ki vagy, de különösebben nem is érdekel. Írtál nekem és válaszoltam rá. Peace! :peace:

 

"Puzsér kifejtette a véleményét, ami tartalmaz baromságokat, TI pedig egy ember véleményét kiekézitek azzal, hogy hülye, barom, idióta, akasztani való, darabolni kell. Gratulálok....tényleg egészen mások vagytok mint Puzsér. ROSSZABBAK!"

 

Ha jól emlékszem ő írt hasonlókat (bár visszanézni már nem lehet mer törölve lett) és a "ti" egyértelműen a vele való egy kalap alá sorolást jelenti, de hagyjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem érzed az ellentmondást. Ezek lennének az önmagukban értelmezhető tények??? Ezek mind-mind az OT-t veszik alapul, sőt állítják be minden tekintetben etalonnak és mércének. Elhiszem, hogy Neked ez természetes és elfogadható. Nekem is az egy egyszerű nézőnél, feltéve persze, hogy beismeri ezen elfogultságát. Ellenben egy kritikus esetében (aki elvileg egy szakma képviselője és pénzt kap ezért) nekem ez elfogadhatatlan. Egyedül Jar-Jar karakterével kapcsolatban hallok reális és független kritikát IS a prequel kapcsán. Az összes többi esetben nem mondják el, hogy konkrétan mi a gond más karakterekkel, helyszínekkel vagy eseményekkel. Azon kívül persze, hogy nem Han, Vader vagy a Hoth szerepel.

 

Vagdalkozni meg hülyeségeket beszélni egy 5 éves gyerek vagy egy laikus is tud. Egy a SW világában kicsit is járatosabb felnőtt embertől én már többet várnék. Egy olyantól, aki hivatásszerűen filmekkel foglalkozik, ebből él, attól meg aztán pláne sokkal többet. Remélem érthető már mi a gond ;)

 

Puzsér tekintetében megértem, hogy nem vagy kibékülve a véleményével, de azt tudni kell, hogy Ő nagyon benne van az OT filozófiájában, nagyon szereti a Star Warst és úgy érzi, hogy az OT esszenciáját a prequel nem finoman kiegészítette, hanem otrombán csorbította. Most abba belekötni, hogy nincs tisztában a 26 ezredik felújítással és véletlenül azt mondta, hogy Jar Jar bekerült a Birodalom Visszavágba....nos ilyenbe felesleges belekötni, mert tényleg volt jónéhány kiadása a Star Warsnak, és ember legyen a talpán, aki mindegyik változtatást fejből fújja.

 

Ami pedig a mezei mozibajáró véleményét illeti, az pedig azért olyan amilyen, mert a többség nem vizsgálja a két trilógia közötti logikai kapcsolatot. Úgy vannak vele, hogy érzelmi alapon nem tudtak kibékülni a történetvezetéssel, mert az sok olyan elemet tartalmaz, amire nagyon oda kell koncentrálni, hogy az ember megértse. Kedvenc példám az EPII-ben Mass Ameda és Palpatine színjátéka a szavazás előtt. Biztos vagyok benne, hogy sok ember nem fogta fel, hogy Palpatine végig arra játszott, hogy Amidala ne legyen ott a szavazáson és így más nyújtsa be helyette az indítványt a különleges jogok biztosítására. Az a jelenet számunkra értékes, a mezei néző számára meg unalmas és értelmetlen, mert megint semmi nem történik, csak politika. Kinek van igaza? Annak, aki hatalmas mélységet fedez fel a jelenetben, vagy annak aki az OT-ből építkezve folyamatosan várja a Millenium Falcon felbukkanását.

 

Azt is leírtam már többször, hogy az embereknek a történet súlyozásával van problémájuk. Ugyanis az OT nézői (tekintsünk el a fórum közösségétől) meg szerették volna ismerni Han Solo, Csubi, Lando, Leia hercegnő, a Falcon, Jabba és még megannyi kultikus és favorizált karakter előéletét. És ugye ebből semmit nem kaptak, mert a prequel nem az OT karaktereinek a kibontására koncentrál, hanem egy társadalmi változást helyezett a középpontba. A prequel főszereplője maga a politika, intrika, árulás, társadalmi változás. A prequel nem az OT szereplőiről szól, nem az Ő előéletüket dolgozza fel, hogy azután a szálak az OT-ben sikeresen összeérjenek. Neeem. A prequel azt vette alapul, mi történik akkor, ha a szenátus adókat szavaz meg és különleges jogokat biztosít egy gonosz embernek. Ez a történet azonban sok rajongót nem érdekelt. Főleg nem azokat, akik majd meghaltak, hogy végre láthassák a fiatal Solot, amint a fiatal Csubival fuvarozza a fűszert a fiatal Jabbának. Főleg nem hatotta meg azokat, akik azt akarták látni, miként épül meg az első Halálcsillag, miként lép Leia a lázadás élére. Nem hatotta meg a fikázókat az sem, hogy Lando és Han híres kártyacsatája helyett végtelen parlamenti vitákat voltak kénytelenek bámulni és az sem különösen használt a prequelről alkotott véleményüknek, hogy az OT lepukkant, züllött és olajfoltos látványvilágát felváltotta az ógörög eposzok hangulata. Többek között ezért is vannak negatív véleménnyel és magyarázhatod neki, hogy milyen összetett is PAlpatine ármánykodása, ha egyszer Ők arra vágytak, hogy láthassák Hant és CSubit fiatalon, vagy hogy lássák a fiatal Tarkint, amint a Halálcsillag építése körül sündörög.

 

ÉS tudjátok mit....pontosan ezért törölték a Clone Warst és rántották elő a kalapból a Rebelst. Biztos vagyok benne, hogy a Rebels tele lesz olyan elemekkel, ami újra visszahívja a képernyő elé azokat az OT fanokat, akik csalódtak a prequelben. Egyértelmű és másként nem is magyarázható, hogy az új trilógia, de kiemelten az EPVII is ebben a szellemben fog foganni. Minél több régi rajongót visszacsábítani, akiket nem hatott meg a prequel. Ezért már most borítékolható, hogy az j részek olyan messziről el fogják kerülni a politikai intrikát, amennyire csak lehet. A látvány is lerágott, ócska, olajos és mocskos lesz, ez már a kikerült képeken is látszik. Vissza fogják hozni azt a Star Wars hangulatot, ami sokak számára kizárólagosan csak az OT-t jelenti.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban én is egyetértek Zéé-vel, hogy ebben a formában nincs nagyon értelme ennek a topic-nak. Még csak nem is a gyűlölködés miatt (bár amiatt sem), hanem nem igazán értem, hogy az miért jó, hogyha valaki nagyon lehúzza azt, ami nekünk kedves, akkor itt jól lehordjuk + elmondjuk, hogy az illető mekkora baromságokat mond és nem értette meg a filmek lényegét. Ez olyan, mintha jól megerősítenénk magunkat abban, hogy ez a film igenis értékes! Nem érzem úgy, hogy egyrészt erre bármilyen szükség lenne, másrészt pedig ezzel bármit is elérnénk. Itt, ha a Puzsért felkeresitek és vele vitatjátok meg, abba legalább lett volna valami ráció. Annak nem sok (ellenben igen kevés) értelme van, hogy itt egymást megerősítjük abban, hogy az adott blogger/megmondó véleménye primitíven egysíkú.

 

Azt se értem, hogy ha valaki szidja a prequelt, akkor miért kell automatikusan úgy visszavágni, hogy az eredeti trilógiát állítjuk pellengérrel. Én mind a hat filmet egyformán szeretem, számomra nincs prequel és klasszikus, hiszen a 6 film egy egy egységes, összefüggő történetet mondott el.

 

Ezzel nagyon egyetértek. A PT nem azért lesz jó, mert az OT gyenge, vice versa. Mindkét trilógiát a saját értékei miatt lehet szeretni, vagy elmarasztalni, de az butaság, hogy a másik trilógiából vezetem le az értékeket/negatívumokat az egyik esetében. Az pedig nem érv, hogy az ellentábor is ezt csinálja, ugyanis nekünk attól még nem kell az ő hibájukat elkövetni és ebben a hibás paradigmában értékelni a két trilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puzsér tekintetében megértem, hogy nem vagy kibékülve a véleményével, de azt tudni kell, hogy Ő nagyon benne van az OT filozófiájában, nagyon szereti a Star Warst és úgy érzi, hogy az OT esszenciáját a prequel nem finoman kiegészítette, hanem otrombán csorbította. Most abba belekötni, hogy nincs tisztában a 26 ezredik felujítással és véletlenül azt mondta, hogy Jar Jar bekerült a Birodalom Visszavágba....nos ilyenbe felesleges belekötni, mert tényleg volt jónéhány kiadása a Star Warsnak, és ember legyen a talpán, aki mindegyik változtatást fejből fújja.

 

Tudod miben van benne tövig Puzsér? Magamat tiltanám ki ha leírnám. :D Ne vicceljünk már... Puzsér egy kirakat majom. A lételeme, hogy beszéljenek róla mert különben vége. Ő annak a társadalomnak a végterméke amit annyira utálsz. Hogy lehetne tisztában az SW lényegével kapcsolatban, ha a PT nem tartja semmire? Mert azért valljuk meg, az SW lényegének legalább a fele a PT -ben van! Aki azt lehúzza a klotyón az mit is ért meg? Szerintem semmit. Persze lehet lázadni, hogy Lucas hülye, meg a 4-5-6 -ot különben is Kurtz rendezte, írta és még Fischert is ő k*félte meg, de ennek én nem látom értelmét. Aminek nincs értelme annak nincs értelme. ezek a videó blogok pont ilyenek. Csak feltűnésből készülnek, pusztán üzleti érdekből. Csak egy alsós kisiskolás hiszi, hogy ebben van bármiféle elkötelezettség Puzsér részéről. És még érti is az SW lényegét. :):D:lol::lol2:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod miben van benne tövig Puzsér? Magamat tiltanám ki ha leírnám. :D Ne vicceljünk már... Puzsér egy kirakat majom. A lételeme, hogy beszéljenek róla mert különben vége. Ő annak a társadalomnak a végterméke amit annyira utálsz. Hogy lehetne tisztában az SW lényegével kapcsolatban, ha a PT nem tartja semmire? Mert azért valljuk meg, az SW lényegének legalább a fele a PT -ben van! Aki azt lehúzza a klotyón az mit is ért meg? Szerintem semmit. Persze lehet lázadni, hogy Lucas hülye, meg a 4-5-6 -ot különben is Kurtz rendezte, írta és még Fischert is ő k*félte meg, de ennek én nem látom értelmét. Aminek nincs értelme annak nincs értelme. ezek a videó blogok pont ilyenek. Csak feltűnésből készülnek, pusztán üzleti érdekből. Csak egy alsós kisiskolás hiszi, hogy ebben van bármiféle elkötelezettség Puzsér részéről. És még érti is az SW lényegét. :):D:lol::lol2:

 

Hidd el, nagyon szereti a Star Warst.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9HD5_MCZL2s

https://www.youtube.com/watch?v=S7PT3ak6TUU

https://www.youtube.com/watch?v=ZKOiBNm98iE

 

Nyilván nem könyvtári a tudása, de nem is kell, hogy az legyen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TI nálad egyenlő Frenkivel? A TI az mindenki, aki oldalakon keresztül fikázta Puzsért és folyamatosan beszúrja az ellenkező véleményeket és jót mulat rajta, vagy izgalmában a vakolatot is lerágja. Ők a TI és ebbe a TI-be te is benne vagy.

 

Az egyik legsemmitérőbb és legfeleslegesebb "szakma" a kritikus. Belekötni-bármibe bele lehet és ezeknek ez a "munkájuk". Azoknál akik fizetnek ezért nekik már csak azok hülyébbek, akik azért néznek vagy nem néznek meg egy filmet, mert a kritikusok agyon dicsérték illetve lehúzták a porba.

 

Azt kellene megérteni, hogy kritika és fikázás között ég és föld a különbség mint vita és veszekedés közt. Előbbiek a normális társadalmi, morális körülmények közt zajlanak ésszerű, logikus következtetéseken, érveken át. Ha valaki nem tudja a különbséget vagy nem akarja akkor van a másikra oltás, személyeskedés csak az ilyen egyének azt nem veszik észre, hogy szánalomra méltó viselkedésükkel saját magukat degradálják le. Az intelligencia meg nem kor függő. Arra verni magát valakinek, hogy ő x éves megint no comment, mondom ezt 25 évesen szóval jöhet a sav, hogy én sem értek semmit mert nem moziban láttam az OT-t. Egyébként aki valamelyik trilógiát utálja az ne nevezze magát rajongónak szerintem, mi több tovább megyek legyen szó bármely SW műről azt legalább kicsit szeretni kell ha Rajongó vagy. Nem értem az ilyeneket, nem, hogy örülne neki, hogy bővül állítólag hőn szeretett Univerzuma beleköt minden apró kicsi dologba.

Tudom divat lett, hogy attól "egyéniség", meg zorall arc valaki ha utál valamit, just do it. Öröm hír nektek jön az új trilógia lesz megint mit haterkedni, utálni.

 

Hát nem egészen, újra fikázás-kritika különbség, azt mondják hogy az atom reaktor szar és imádjuk a tüzet. De felesleges is ide bármit írni már látom, mert az ebet a karóhoz effektus van érvényben.

 

TEEEEEEEEEEEEEE olvass már vissza ember, én egyáltalán nem voltam egy véleményen Frenkie-vel, meg ne sorolgassál be ilyen vagy olyan csoportba ha egy mód van rá, én sem tettem ha jól tudom. Ha vissza olvasnál(talán nem esik le a karika gyűrű az ujjadról) ott kiderül, hogy én mindegyik trilógiát szeretem sőt mindent ami Star Wars(bár ezt konkrétan ilyen formán még nem írtam le, de szövegértés, talán menni fog)

 

"Puzsér kifejtette a véleményét, ami tartalmaz baromságokat, TI pedig egy ember véleményét kiekézitek azzal, hogy hülye, barom, idióta, akasztani való, darabolni kell. Gratulálok....tényleg egészen mások vagytok mint Puzsér. ROSSZABBAK!"

 

Ha jól emlékszem ő írt hasonlókat (bár visszanézni már nem lehet mer törölve lett) és a "ti" egyértelműen a vele való egy kalap alá sorolást jelenti, de hagyjuk.

 

 

 

Ez az összes hozzászólásom a topicban melyikben is fikáztam Puzsért???

 

És az első beszúrásom, tőled:

Amikor Puzsér vagy akárki más a prequelt szidja, nem tesz mást, mint kijelenti; nekem a tűz feltalálása nagyobb eseményt jelent, mint az első atomreaktor felépítése és igaza van. A tűz feltalálása nagyobb esemény volt, mint a nukleáris fúzió, az OT nagyobb esemény volt mint a prequel. DE ez nem jelenti azt, hogy a kisebb esemény értéktelen, vagy, hogy nincs hatása.

 

mire írtam ezt:

 

Hát nem egészen, újra fikázás-kritika különbség, azt mondják hogy az atom reaktor szar és imádjuk a tüzet. De felesleges is ide bármit írni már látom, mert az ebet a karóhoz effektus van érvényben.

 

Melyben pusztán arra akartam rávilágítani, hogy ha valamit szidnak az nem teljesen egyenértékű azzal mintha azt mondanám Ez jobb mint Az. Erre ki kezdte el besorolgatni az embert, hát nem én. És nem, nem mulatozom rajta és a vakolatot sem rágom, de nem fogom hagyni, hogy valaki olyat állítson rólam ami rohadtul nem igaz.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hidd el, nagyon szereti a Star Warst.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9HD5_MCZL2s

https://www.youtube.com/watch?v=S7PT3ak6TUU

https://www.youtube.com/watch?v=ZKOiBNm98iE

 

Nyilván nem könyvtári a tudása, de nem is kell, hogy az legyen.

De ebből mit kellene megértenem? Szereti a 4-5-6 részeket. Ezt eddig se kérdőjeleztem meg. Lentebb másról írtam. A nagy egészről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ebből mit kellene megértenem? Szereti a 4-5-6 részeket. Ezt eddig se kérdőjeleztem meg. Lentebb másról írtam. A nagy egészről.

Számára ennyi a nagy egész. Ők az OT fanok. :D Te többnyire OT fikázóként ismered őket Ody. :lol:

 

Én is így gondoltam, akkor ezt megbeszéltük.

Úgy értettem, hogy ha megismersz, majd nem írsz...a többiek tudják és értik, hogy mire gondoltam. Te is meg fogod érteni koma! :D

Meg sem fog fordulni a fejedben, hogy kötekedő, lenéző és a személyemet sértő vitát kezdj velem....csak most nagyon fáradt vagyok a munkám miatt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OT fikázók? Szerintem ezt elírtad. PT fikázók talán. :) De azok is, ezen nem is érdemes vitatkozni. Nálad biztos legitimálják magukat az OT imádatukkal de nálam nem, mert én SW fan vagyok. 1-6. Persze én nem akarom a Dunába lőni őket, sem árokba, egyszerűen magasról teszek rájuk. :) Alaphelyzetben a lőtéri kutyát nem érdekelné mit nyarvognak össze.

 

Viszont azt nem igazán értem, hogy ha feljön egy ilyen téma akkor erre mindig ugrasz. Semmi, de semmi más nem mozgat meg téged ezen a fórumon csak a konfliktushelyzet. Ott van az EPV elemzés, de nem érdekel. Ellenben ha veszekedni kell akkor hiperaktív vagy. Nem vagyok pszichológus, de ez nem sok jót jelent az álmos könyv szerint. :) Nagyon sok elfojtott feszültséget érzek benned.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OT fikázók? Szerintem ezt elírtad. PT fikázók talán. :) De azok is, ezen nem is érdemes vitatkozni. Nálad biztos legitimálják magukat az OT imádatukkal de nálam nem, mert én SW fan vagyok. 1-6. Persze én nem akarom a Dunába lőni őket, sem árokba, egyszerűen magasról teszek rájuk. :) Alaphelyzetben a lőtéri kutyát nem érdekelné mit nyarvognak össze.

 

Viszont azt nem igazán értem, hogy ha feljön egy ilyen téma akkor erre mindig ugrasz. Semmi, de semmi más nem mozgat meg téged ezen a fórumon csak a konfliktushelyzet. Ott van az EPV elemzés, de nem érdekel. Ellenben ha veszekedni kell akkor hiperaktív vagy. Nem vagyok pszichológus, de ez nem sok jót jelent az álmos könyv szerint. :) Nagyon sok elfojtott feszültséget érzek benned.

 

Bocses...PT fikázók. Mindjárt eldőlök, olyan álmos vagyok.

Az EPV elemzést nézegetem, de ott Dzséjt mindent leír. Ha van érdekesség, tudod jól, hogy beírom. ÉS azt is nagyon jól tudod, hogy a híreket is beszúrom. És a képeket is beszúrom. És a videókat is beszúrom. A háttérinfókat is le szoktam írni.

Szóval egyoldalú volt ez a kritikai megjegyzés. :D

 

Nem kűzd bennem semmi. :peace:

 

Védem azokat, akiknek mindössze annyi a hibájuk, hogy az OTből eredeztették volna az előzményeket. Bántja az igazságérzetemet, hogy kifigurázzátok őket. Meg nem is szép dolog úgy bántani a másikat, hogy az nem tud visszavágni, én meg vagyok annyira sok, hogy 5 ember helyett is kiállok. De hát ismersz. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Too much angry him, like his father. :D

 

Na jó kicsit túloztam, de akkor se értelek. Ennyi erővel Quarront is meg kellett volna értened. Ugyanez az eset volt.

Azért az más volt...meg Ő meg tudta magát védeni. Az engem is zavar, ha valaki illogikus dolgokat és zagyva baromságokat ír le. De attól még a véleményemet közvetlenül neki írom le és nem a háta mögött.

Ez a topik egy baromság. De az oldal a tied én csak megtűrt vendég vagyok. :) Mindenkinek a véleménye ér annyit, hogy meghallgassuk, de mivel mindig az a vége, hogy az nem rajongó, aki nem érti a prequelt, ezzel a mentalitással nem tudok kibékülni. A prequel egy összetett és bonyolult dolog, nem mindenki tud vele azonosulni. De attól még a rajongótársunk és rajongani valamiért csak csoportban érdemes, azért vagyok én is itt, mert itt mindenki szereti a Star Warst. Meg mert érdekes dolgokat is lehet olvasni, meg mert ez a legjobb Star Wars fórum.

 

Viszont éppen Puzsér az aki az esetek többségében úgy bánt másokat, hogy azok nem tudnak visszavágni.

 

Ez annyiban nem igaz, hogy Puzsért már a világból is kiperelték. Nem védem, de rajta kívül nem sok ember meri a kamerába mondani, hogy ez meg az az ember képmutató és álságos féreg. Mindenki csak sunyít, Ő meg beleordítja a véleményét a világ képébe. Lehet, hogy arrogáns, lehet, hogy nagyra van magával, de nem ijed meg és felvállalja a véleményét. Ez önmagában még nem érdemel tiszteletet, de jelenleg ott tartunk, hogy a net adta névtelenség miatt nagy a szája az embereknek, az utcán meg rögtön félreállnak, ha segíteni kell...vagy éppen konfrontálódni kell egy másik ember érdekében.

 

Jut eszembe, engem az első középsulimban halálra cikiztek a Star Wars rajongásom miatt. Emlékszem, akkor jött ki a Behind the Magic enciklopédia CD. Teljesen le voltam nyőgözve. Ez 98-ban történt és akkor vittem végig a Dark Forces 2: Jedi Knight játékot is. A suli nagyon rossz volt, de abban az évben kezdett újra felpörögni a Star Wars láz. Előtte évben volt az SE a mozikban és azzal párhuzamosan jöttek ki a SOTE figurák. Ha jól rémlik nálunk a Slave I-et lehetett megvenni és két kombó packot, amihez képregényt is adtak. De szép is volt. :D Pénzem az nem volt, de emlékszem, álltam a kirakat előtt és képes lettem volna órákig nézegetni Xizor herceg figuráját. Eszembe is jutott mi volt a kombó pack. Az egyikben Boba Fett volt és IG 88 a másikban pedig Dash Rendar és Xizor. Annyira akartam azokat a figurákat, teljesen odáig voltam meg vissza.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez annyiban nem igaz, hogy Puzsért már a világból is kiperelték. Nem védem, de rajta kívül nem sok ember meri a kamerába mondani, hogy ez meg az az ember képmutató és álságos féreg. Mindenki csak sunyít, Ő meg beleordítja a véleményét a világ képébe. Lehet, hogy arrogáns, lehet, hogy nagyra van magával, de nem ijed meg és felvállalja a véleményét. Ez önmagában még nem érdemel tiszteletet, de jelenleg ott tartunk, hogy a net adta névtelenség miatt nagy a szája az embereknek, az utcán meg rögtön félreállnak, ha segíteni kell...vagy éppen konfrontálódni kell egy másik ember érdekében.

 

Ebben van igazság és vannak dolgok amiben egyetértek Puzsérral, mondjuk úgy a munkássága 50%-át kedvelem, de ott a másik fele amikor nagyon átesik a ló túloldalára. De pl. ha nyilvánosan egy tv riportban vagy egy újságban el is mondja a véleményét akárkiről ott sem mindig tudnak visszavágni az érintettek, mert nincsenek ott, hogy ezt megtegyék, jó eséllyel persze értesülnek róla de van, hogy napokkal, hetekkel később. De van facebook oldala is, ahol rendszeresen postolgat ilyen témákban az pedig már közel sem kap ennyi nyilvánosságot. Egyébként sajnos tényleg olyan világot élünk ahol az emberek nagyon nem segítenek egymásnak, de ez már egy másik történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van igazság és vannak dolgok amiben egyetértek Puzsérral, mondjuk úgy a munkássága 50%-át kedvelem, de ott a másik fele amikor nagyon átesik a ló túloldalára. De pl. ha nyilvánosan egy tv riportban vagy egy újságban el is mondja a véleményét akárkiről ott sem mindig tudnak visszavágni az érintettek, mert nincsenek ott, hogy ezt megtegyék, jó eséllyel persze értesülnek róla de van, hogy napokkal, hetekkel később. De van facebook oldala is, ahol rendszeresen postolgat ilyen témákban az pedig már közel sem kap ennyi nyilvánosságot. Egyébként sajnos tényleg olyan világot élünk ahol az emberek nagyon nem segítenek egymásnak, de ez már egy másik történet.

 

Puzsér azért jó, hogy jelen van, mert az embereket sajnos szembesíteni kell a dolgok valódi arcával. A valóság nem az a látszatvilág, amiben egyesek élnek. Puzsér egy hívő ember, szigorúan az elveinek él és ez az érték ma már kiveszni látszik a világból. Ha feladod az elveidet, magadat adod fel. Puzsér úgy van vele, hogy inkább megtartja az elveit és szrik rá, ha ezzel sok ellenséget szerez magának....nem mellesleg én is így vagyok ezzel. Nem érdekel, hogy ki szeret vagy utál, az elveim én vagyok, abból pedig nem adok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Puzsér tekintetében megértem, hogy nem vagy kibékülve a véleményével, de azt tudni kell, hogy Ő nagyon benne van az OT filozófiájában, nagyon szereti a Star Warst és úgy érzi, hogy az OT esszenciáját a prequel nem finoman kiegészítette, hanem otrombán csorbította.

...

Hidd el, nagyon szereti a Star Warst.

Magyarul nem a SW-t szereti, hanem az OT-t. Nincs olyan, hogy valaki szereti a SW-t, de elutasítja valamely filmet. Nem a néző dönti el, mi a SW és mi nem. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy szeretem a krumplis tésztát, de a krumpli az nem tartozik hozzá. A Saga egy nagy kerek egész, ha valaki ennek egy nagyobb szeletét elutasítja, akkor összességében nem szereti a SW-t, csak vmi részhalmazát. Érteni meg szintén nem érti a lényegét, hiszen ahhoz masszívan hozzátartozik az egyik fele ugyanúgy, ahogyan a másik.

 

Most abba belekötni, hogy nincs tisztában a 26 ezredik felújítással és véletlenül azt mondta, hogy Jar Jar bekerült a Birodalom Visszavágba....nos ilyenbe felesleges belekötni, mert tényleg volt jónéhány kiadása a Star Warsnak, és ember legyen a talpán, aki mindegyik változtatást fejből fújja.

Ne bohóckodjunk már, kérlek, ezt Te se gondolhatod komolyan. Milyen az, aki elhiszi a hülye haverjának, hogy az egyik kedvenc filmjébe utólag beleerőszakoltak egy új karaktert? Ennyire fogalmatlan ne legyen már vki... Azt se tudták, hogy a Kamino vagy a Tatooine nem a Köztársaságban van. A midikloriánok szerepét se értették meg, vagy azt mondta Chewie-ról, hogy szánalmasan vicces. Ő lenne a nagy OT-szakértő-rajongó? :facepalm:

 

Ugyanis az OT nézői (tekintsünk el a fórum közösségétől) meg szerették volna ismerni Han Solo, Csubi, Lando, Leia hercegnő, a Falcon, Jabba és még megannyi kultikus és favorizált karakter előéletét. És ugye ebből semmit nem kaptak, mert a prequel nem az OT karaktereinek a kibontására koncentrál, hanem egy társadalmi változást helyezett a középpontba.

De kit érdekel, ki mit akart látni? Ez érv egy adott alkotás kritizálásában? Most ha én a Mona Lisa esetében egy pucér nőt akarok látni, akkor az a festmény egy fos? Pont ezt írtam, hogy hülyeség abból kiindulni, ki milyen prekoncepciókkal vágott neki a prequel-nek. Az alapján csalódhat, de ez csak az ő egyéni problémája, semmi köze az adott alkotás minőségéhez. Tökéletesen megértem, amit írsz és igazad is van bizonyos szempontból. Én csak azt mondom, hogy a prequel szakmai értékelésébe ezek az aspektusok nem tartozhatnának bele. Vagy értékeljék az adott filmet teljesen függetlenül a többitől, vagy vegyék figyelembe a teljes Saga-t és annak tükrében. Totálisan ökörség a prequel-t csak és csupán az OT fényében górcső alá venni.

 

ÉS tudjátok mit....pontosan ezért törölték a Clone Warst és rántották elő a kalapból a Rebelst. Biztos vagyok benne, hogy a Rebels tele lesz olyan elemekkel, ami újra visszahívja a képernyő elé azokat az OT fanokat, akik csalódtak a prequelben. Egyértelmű és másként nem is magyarázható, hogy az új trilógia, de kiemelten az EPVII is ebben a szellemben fog foganni. Minél több régi rajongót visszacsábítani, akiket nem hatott meg a prequel.

Nem akarlak elkedvetleníteni, de hatalmasat fogsz koppanni. Teljesen mindegy milyen lesz az új trilógia vagy a Rebels, mennyire fogja visszahozni az OT hangulatát. Ugyanúgy mindenkinek van egy elképzelése arról, hogy mi az OT közvetlen előzménye és folytatása. Ezzel többnyire ugyanúgy nem fog egyezni, amit filmre visznek, szóval ugyanúgy jönnek majd az agyatlan fikázók, akik nonszensz dolgokon fognak lovagolni. Sőt, most már nemcsak az OT lesz referencia, de lesznek, akiknek a prequel-hez viszonyítva lesz kiábrándító az új tartalom stb.. Ha tetszik, ha nem, sajnos csak jobban meg fogja osztani a tábort az egész.

 

Hogy lehetne tisztában az SW lényegével kapcsolatban, ha a PT nem tartja semmire? Mert azért valljuk meg, az SW lényegének legalább a fele a PT -ben van! Aki azt lehúzza a klotyón az mit is ért meg? Szerintem semmit. Persze lehet lázadni, hogy Lucas hülye, meg a 4-5-6 -ot különben is Kurtz rendezte, írta és még Fischert is ő k*félte meg, de ennek én nem látom értelmét. Aminek nincs értelme annak nincs értelme. ezek a videó blogok pont ilyenek. Csak feltűnésből készülnek, pusztán üzleti érdekből. Csak egy alsós kisiskolás hiszi, hogy ebben van bármiféle elkötelezettség Puzsér részéről. És még érti is az SW lényegét. :):D:lol::lol2:

Egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezután mi jön majd? Puszér a messiás? :D Majd ő megmondja mi a stájsz! Ugyan már... Lehet, hogy valamiben igaza van, de ő se tévedhetetlen. Komolyan, mintha a modern kori Krisztusról beszélnénk. Aki még a PT -t se érti. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értettem, hogy ha megismersz, majd nem írsz...a többiek tudják és értik, hogy mire gondoltam. Te is meg fogod érteni koma! :D

Meg sem fog fordulni a fejedben, hogy kötekedő, lenéző és a személyemet sértő vitát kezdj velem....csak most nagyon fáradt vagyok a munkám miatt.

 

Csak nem bírod befejezni látom. Egyrészt nem én kezdtem kötekedni, semmi lenézőt, sértőt nem írtam, amúgy ez valami fenyegetés vagy WTF?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.