Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végül nekem is sikerült beszerezni Az oligarcha vérvonalát, ráadásul e-book formájában, ami külön öröm, mert karácsonyra kaptam egy Kind.le-t és most vadászom rá az olvasnivalót. :) A vásárlás teljesen legális volt, remélem, ez is számít majd az eladási statisztikákban. :) A véleménnyel hamarosan jelentkezem.

Természetesen számít, sőt, például regények esetén a jutalék is nagyobb e-könyves vásárlás esetén (a terjesztők 50% ugye abba nincs benne). Megkérdezhetem, melyik e-könyvesboltban lett megvéve?

Hogy tetszik a Kindle? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok első évad kapcsán

 

 

Khal Drogo viszont egész más lapra tartozik. Neki volt egy nagyon jól felépített szála. A brutál barbár lassan kezdett szimpatikussá válni, ráadásul jól felvezették, hogy miként lesz ő az első khal aki hajlandó Westerosba menni (itt megjegyzem hogy a tűznél elmondott beszéde amikor elmondja, mint fogja feldúlni a kontinenst, az egyik kedvenc jelenetem). És aztán fogja Martin és kihajítja a szemétre, mondván, hogy igen ez egy érdekes szál lehetett volna, de inkább mutatok valami teljesen mást. Ez az egyik legtökösebb írói húzás amit valaha láttam. Martin sokat hajtogatja, hogy szeretné ha az olvasói mindig félve lapoznának és sose gondolnák, hogy bármelyik szereplő is biztonságban van. Na nálam ezt Khal Drogo kiírásával érte el.

 

 

Sárkányok tánca megaspoiler!!!

 

Ami úgy ért véget, hogy Dany a sárkánnyal landolt az új khal és khalasarja előtt. Tehát elképzelhető, hogy a Dothraki klán mégis eljut valahogy Westerosra Dany khaleesi vezetésével :rock:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen számít, sőt, például regények esetén a jutalék is nagyobb e-könyves vásárlás esetén (a terjesztők 50% ugye abba nincs benne). Megkérdezhetem, melyik e-könyvesboltban lett megvéve?

Hogy tetszik a Kindle? :)

Na ez igazán jó hír. :) A Kossuth Kiadó által üzemeltetett multimediaplaza.com-nál vettem, itt találtam egyébként eddig a legtöbb e-book-ot magyarul, sajnos egyelőre nem túl nagy a választék. Főleg a magyar klasszikusok elérhetőek általában, azok nagy része ingyenes is. A Trónok harcát is kerestem (azt lenne nagy nyereség így olvasni, mert nem a nagy könyveket kellene hurcolni), de csak PDF-ben tölthető le, ami a Kindle-en reménytelen olvasnivaló. Túl kicsi a betűméret.

A Kindle által támogatott formátumokban viszont kiválóan lehet olvasni, mert minden állítható. :) Holnap a metrón is letesztelem, ott milyen lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz. :) Én anno nagyon ágáltam az e-könyvek ellen, de amióta kaptam egy Kindle-t, elválaszthatatlan tőlem. Én több mint ötven könyvet tárolok már rajta, és mégis elfér egy zsebben. Én még beszereztem hozzá egy ilyet:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005QDM798/ref=ox_sc_sfl_title_3?ie=UTF8&smid=A2PA6SVKIURG13

Így a kijelző védve van - mivel kicsit megkésve vettem, az enyém már kissé karcos -, és a lámpával éjszaka is tudok olvasni, ha pl. buszon ülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyelőre maradok a mobilnál, bár azon is remekül lehet olvasni. Csak kicsi a kijelző, de úgysem tartom túl messzire magamtól, az ősszel egy "vastag" könyvet kiolvastam rajta a vonaton suliba menet, jövet. Sokszor nekem is gond, hogy nem fér be még egy könyv a táskába, így útra nagyon jó. Jó olvasó progik vannak androidra.

Kicsit off, de kipróbáltam rajta a videónézést is, egy Fringe epizódot másoltam fel, mit ne mondjak, elképesztően szép volt rajta a kép, és a feliratot is gond nélkül gyönyörűen lejátszotta (persze ehhez telepítettem megfelelő lejátszót) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a telefonnal az volt a baj, hogy a rossz szemem miatt nehezebben olvasom a kicsi betűket, plusz a háttérvilágítás hamar fárasztja (ez különösen rossz, ha Pesten előtte/utána sokat metrózok, mert attól még pihenten is megfájdulnak a szemeim). Mondjuk én főleg melóban olvasok, ott viszont 8-10 órát. Az e-könyv olvasókban meg az a jó, hogy a betűméret normál könyv méretű, a háttér pedig nincs megvilágítva, hanem olyan, mint egy papírlap. Így kímélőbb, pláne hosszútávon. Ja, és az e-könyv olvasók egy feltöltéssel hónapokig használhatók. Sajnos a telefonom ha alkalmazást futtatok (márpedig ezen a téren azért nem kímélem, ha már egyszer okos), egy napot sem bír ki. :(

 

A filmek tényleg szépek a mobilon, csak én ott sem tudom a feliratot rendesen olvasni. Plusz egy film hipergyorsan megeszi az aksimat reggelire. De hát ezért van laptopom, meg hordozható DVD lejátszóm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, tudom, hogy a szem nagyon közrejátszik. Nekem még szerencsém van, jól látok (ha meg nem, akkor is távolra látok homályosan). A háttérvilágítást pedig nagyon alacsonyra veszem. Nekem is jobb volna egy ilyen kütyü, de majd egyszer csak :) Persze nekem nincs alkalmam ennyit olvasni egyszerre. Filmet nem nézek rajta (csak kipróbáltam, hátha egyszer szükségem lesz rá), arra egyelőre itt a gép :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is baromira ellene vagyok az e-olvasóknak de ahogy itt olvasom olvasni szerető emberek véleményét lehet beszerzek majd én is egyet. Attól tartottam hogy lcd-képernyője van és fárasztja a szemet.

Tényleg megéri, de igazán akkor, ha utazás vagy melóban, nyaraláskor, stb. közben szeretsz olvasni. Csak otthonra felesleges. Tényleg a legnagyobb erénye, hogy nem kell a nagy könyveket cipelni, akár egy könyvtár is elfér a zsebedben.

 

Mondjuk nekem sem lenne még, ha nem kapok, mert tényleg baromira ellene voltam. A könyv az papír és oldalak vannak benne, amit hajtogatni kell. Nem egy kijelző, gombokkal műanyag tokban. :) Meg különben is, tönkremegy, lemerül, fárasztó, nehéz, hű de sok kifogásom volt. Aztán kaptam egyet tesztelésre (egy Prestigot) és néhány félelmem valóban igazolódott. A Prestigo például egy hetet nem bírt ki egy feltöltéssel (egy hétig volt nálam), négy-öt lapozás után frissítenem kellett a képernyőt, nem volt kézreálló a gombkiosztás, és a súlya is kényelmetlenné tette.

Aztán ajándékba érkezett a Kindle, és hát na... Ez könnyű, kézre áll, egy töltéssel hónapokig elvan, nem kell frissítgetni. És másfél év után eddig a legnagyobb bajom az volt vele, hogy egyszer lefagyott. Bár az enyém a legalapabb billentyűzet nélküli modell (fekete-fehér kijelző, semmi extra, lényegében csak és kizárólag olvasásra jó, de hát mi a frász más kellene még egy e-könyv olvasóra?), simán tökéletes. Ha valaki ilyenbe gondolkodik, én csak a Kindle-t javaslom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett: Malleus

Abnett itt még magasabbra tette a lécet, mint eddig. A történet tele volt feszültséggel és izgalmakkal, szinte lehetetlen volt letenni. Az utolsó összecsapás egy kicsit rövidre sikerült, de ezt az apróságot leszámítva maximálisan elégedett vagyok a könyvvel. Két könyv után az Eisenhorn-trilógia máris a kedvenc 40k sorozatom lett.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz. :) Én anno nagyon ágáltam az e-könyvek ellen, de amióta kaptam egy Kindle-t, elválaszthatatlan tőlem. Én több mint ötven könyvet tárolok már rajta, és mégis elfér egy zsebben. Én még beszereztem hozzá egy ilyet:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005QDM798/ref=ox_sc_sfl_title_3?ie=UTF8&smid=A2PA6SVKIURG13

Így a kijelző védve van - mivel kicsit megkésve vettem, az enyém már kissé karcos -, és a lámpával éjszaka is tudok olvasni, ha pl. buszon ülök.

Nekem is van tokom hozzá, bár lámpa nélküli, ami néha jól jönne. :)

 

Amúgy csodás a kis jószág. :) Én is az alapkészüléket birtoklom, vagyis olvasásra jó, de nem is kell ennél több. A metrón kiváló volt olvasni, csak figyelni kell, hogy a világosabb fénycsövekkel ellátott kocsiba szálljon az ember (ebben már rutinom van, mert ez rendes könyvnél is fontos). Már úgy megszoktam, pedig még csak pár napja van meg. Magam sem gondoltam volna, hogy kell nekem ilyen, de jó, hogy ez a családnak eszébe jutott. :) Az már csak hab a tortán, hogy mennyivel olcsóbb így egy könyv, mint papíron, ezt eddig én sem tudtam.

 

Az igazság, ami álarcot hord - nekem is nagyon tetszett. :) Izgalmas történet szépen kidolgozott részletekkel, főleg a technika terén, nem meglepő módon.

A vége felé különösen jó, a végső csavaron nagyon meglepődtem. :) Az elején még sejtettem, hogy a nyitó képsoroknak még jelentősége lesz, de aztán kisöpörte a fejemből a történet lendülete.

Gratulálok, és jöjjön mielőbb a folytatás. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Úgy látszik, ezzel a nyitó képsorral Pildi is kb. úgy járt, ahogy én :)

 

Dzséjt, azért nem mellékesen elgondolkodtam rajta, hogy egy ilyen sztorit hogy tudtál mindössze röpke 70 oldalba beleszuszakolni :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Úgy látszik, ezzel a nyitó képsorral Pildi is kb. úgy járt, ahogy én :)

 

Dzséjt, azért nem mellékesen elgondolkodtam rajta, hogy egy ilyen sztorit hogy tudtál mindössze röpke 70 oldalba beleszuszakolni :D

Spolierhez: Kb. ugyanúgy, csak miután leírtam, azután olvastam el a Te spoileredet. :)

Azért tudta, mert író. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Ildi, örülök, hogy tetszett! :)

 

Dzséjt, azért nem mellékesen elgondolkodtam rajta, hogy egy ilyen sztorit hogy tudtál mindössze röpke 70 oldalba beleszuszakolni :D

Na látod, azt én sem tudom. :D A sok novellapályázatnak valószínűleg érvényesült az egyik haszna: megtanultam sűríteni. Bár Szélesi Sanyi még így is infarktust kapott, amikor meglátta a terjedelmet. Enyém is lett a leghosszabb történet a kötetben. :)

 

 

Sok elem került amúgy kihúzásra. Eredetileg lett volna két másik csata. Az egyik a nyitás lett volna, Waltz-zal, amikor elfoglalják a Zénó holdat, ez, további más cselekménnyel szerepelt az első tizenkét oldalon (köztük egy Ornella által elkövetett császárnő elleni merénylettel, amiben Rozsenko testőrszázados meghalt), de ez az eredeti tizenkét oldal megsemmisült, amikor a laptopom vinyója tönkrement írás közben. Ekkor picit megzuhantam, kicsit kétségbe is estem, hiszen a határidőig egy hét volt csak, ebből három napot töltöttem szoliban, ami azt jelentette, hogy csak négy napom volt írni, úgy, hogy mindent félre teszek és keveset alszom. De aztán telepítettem a videókamerák monitorára az Office-t, így állva - mivel a kamerák monitora a fejünk fölött van és nem állítható, ráadásul az is éppen hibásan működött, mert a kép a felére csökkent -, egy ezer éves, porral teli billentyűzeten álltam neki újra. Ekkor fogant meg az új kezdet, ami innét nézve telitalálat lett. :D És mint látható, minden más átalakult, Rozsenko szerepe - bár ekkor még mindig nem mondtam le a megöléséről, csak áttettem a végére -, Ornella szerepe. Aztán írás közben lemondtam a második csatáról, amiben Rozsenko kiszabadította volna Becket a Függetlenségiek fogságából - gondolván, hogy éppen elég lesz egy csata a végére -, közben Rozsenko is nagyobb szerepet kapott. Ahogy látható, korábban nagyon mellékszereplőnek képzeltem, de nem ült meg a valagán és központi figura lett. :) A végét még pofátlan mód túl is élte. Ellenben a császárnővel, akit viszont életben akartam tudni a folytatásra. Morcos is vagyok rá, mert az utódját gyűlölöm. És persze jelentősen csökkent Astrid szerepe - eredetileg volt egy beszélgetése a titkos fegyverről a két udvarhölgyével és Petrosszal, akit meg lényegében egy jelentéktelen szereplővé degradáltam, Varinia meg épp csak megjelent egyszer a császárnő mellett. Meg kimaradt a Szenátus, a kancellár, ezzel a teljes politikai vonal, a canisok sorsát jobban bemutató jelenetek (ez utóbbit azért sajnálom, mert ezek adták volna át, miért is olyan rossz a birodalom -> momentán úgy érzem, mint a Star Warsszal kapcsolatban: csak azért lázadnak a birodalom ellen, mert ki lett mondva, hogy az rossz, de sehol sincs megmutatva, miért is az). Persze ezeket most a folytatásba szépen felhasználom.

Szóval, a sztori nagy utat tett meg onnan, hogy a Byzantium egy vontatóhajó volt, amivel el akartak lopni egy holdat. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néztem a könyvben, hogy a tied a leghosszabb, közben elolvastam még néhány sztorit, ha a végére írtam, akkor írok róla, melyik hogy tetszett.

 

Tényleg jó hosszú utat tett meg a sztori a születésétől :D Na de legalább a vinyó tönkremenetelének volt egy olyan haszna, hogy más kezdést kapott a történet, és az milyen jól sikerült! Csak hát egy ilyen esemény nem kevés idegességgel jár. Inkább el sem képzelem, milyen lehetett ilyen körülmények között írni. Hiába nincs bemutatva, miért rossz a birodalom, egyszer sem támadtak kétségeim afelől, hogy ez így van. Nem kell feltétlen valamit bemutatni részleteiben, hogy a történetből ne hiányozzon, mert közben a többi úgy van felépítve, hogy nem marad hiányérzet (legalább is bennem nem volt). Na ezt most jól megfogalmaztam :hehe:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, novella esetén azt lehet a legnehezebb eltalálni, mi az a terjedelem, ami még rövid és velős, de benne van minden lényeges mozzanat, ami nemcsak a megértéshez, hanem az élményhez is kell. Dzséjt, a Te írásodat ebből a szempontból inkább már kisregénynek nevezném (bár nem tudom, mi a novella kategória határa, ez csak érzés), de őszintén szólva így lett jó, ahogy lett. :) Hosszabb, mint a novellák általában, de szépen megágyaz egy igazi regénynek, mert az embert kíváncsivá teszi a Byzantium világ iránt. Épp az apró információk miatt, amelyek mögött felsejlik valami izgalmas, amibe épp csak beleszagolunk most.

A plusz két csatát nem hiányolom, mert így az akció helyett a rejtélyen maradt a hangsúly.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ken Follett: A Megfagyott Világ(Évszázad- trilógia 2. rész):

 

Még csak 70 oldalt olvastam el belőle de letehetetlen. Döbbenetes mennyire jól bemutatja az emberek szemén keresztül Hitler hatalomra kerülését. Szóval aki olvasta az első rést ezt ki ne hagyja, szerintem jobb mint az volt. Sajnos a könyv ára brutális(4600 ft), nekem szerencsém volt és megkaptam. Most azt sajnálom hogy jövő szombat előtt nem fogom tudni továbbolvasni. :cry: :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az eleje a legjobb benne, utána vannak eléggé sematikusan kidolgozott részek is, szóval nagyon hullámzó a minősége. Az a baj, hogy ha minden szálat önmagában olvasunk el, akkor vannak jól sikerültek, és nagyon rosszul sikerültek is. Az utóbbiakat vagy ki kellett volna hagyni, vagy megírni azokat is rendesen. Elbírta volna még a terjedelem. Bár nem vékony könyv, de ha jól megnézzük, egy-egy oldal nem is tartalmaz olyan sok szöveget, elég megtévesztő ránézésre. És a párbeszédekre is ráférne sok helyen a kipofozás. Egyébként vannak letehetetlen részei, szóval nagyon kár a rosszul sikerült epizódokért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.