Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Bérmikor szívesen kölcsönadom majd, ha kedved támad egyszer elolvasni. Itt csücsül a polcon. :)

Dumas regényeit valahogy sosem sikerült jól megfilmesíteni. Ha nulláról indulva nézi az ember, akkor még elmegy, de ha már olvastam az adott könyvet, akkor nekem mindig nagyon leegyszerűsítettnek tűnt a filmváltozat, mert pont azok a kis finom intrikák maradnak ki belőle, ami miatt olyan jó volt olvasni. Jó példa (vagyis inkább rossz) a Monte Christo grófja, amiből készült már többféle filmváltozat, és tv sorozat is, de egyik sem volt az igazi. :( Pedig az volt az egyik nagy kedvencem a romantikusok terén, és olan jó lett volna egyszer teljes egészében látni Edmond Dantes históriáját. A másik nagy kedvencem szinté nDumas-tól A három testőr című kötetettel induló 8 kötetes regényfolyam (ebből két kötet a Húsz év múlva, és még öt a Bragelonne Vicomte), ami szépen végigkiséri a francia történelmet és nem mellesleg nagyon jó kalandregény, jó sok korabeli politikával megfűszerezve. :)

Köszönöm szépen, szerintem élni fogok vele, most már nincs sok a suliból, több idő jut egyéb olvasásra is :) Nekem is a gróf úr története (volt) a kedvencem, először még általános iskolás koromban olvastam. Gyerekkoromból (80-as évek) rémlik egy orosz tévésorozatos verzió, ami 3 részben követi végig a 3 kötet történetét elég hűen, de azóta sem volt szerencsém hozzá. Valószínűleg mai szemmel nézve már nagyon avítt sorozat lehet, de homályosan az rémlik, hogy az egyetlen könyvhű feldolgozása volt a történetnek (ami nem azt jelenti, hogy önmagában jó sorozat is lett volna, de erre már igazán nem emlékszem). Egyébként én is ezt tapasztaltam, jó filmet még soha nem sikerült készíteni egyik könyvből sem. MC-ból is csak akkor lehetne, ha a kor divatja szerint mindjárt trilógiában vinnék vászonra, követve a köteteket, mint a LOTR esetében :hehe: Jól meg lehetne valósítani, ha valaki nagyon szeretné, és nem hinném, hogy ne lenne rá közönség.

Sajnos a Húsz év múlva utáni könyvekhez kölyökként nem jutottam hozzá, és fura mód felnőttként nem jártam utána, hogy beszerezzem, ezért eddig kimaradt az életemből.

Ha már franciák és történelem, akkor tudom ajánlani (nem emlékszem, hogy szó volt róla, de ha mégis, akkor elnézést) Robert Merle Francia história sorozatát. A 7. kötetig nagyon szerettem, utána volt pár kötet, ahol túlsúlyba került az udvari intrika a kaland rovására, és sajnos a 13 kötetből az utolsó kettő kritikán alulira sikeredett. Már a 11. kötetnél érezni, hogy belefáradhatott az író, csak valahogy "kötelességből" végig akarta vinni a kort. Ez a regényfolyam a francia vallásháború idejére visz el minket egészen XIV. Lajos koráig. Korban A három testőr pont beleesik a regényfolyam második felébe, elég érdekes teljesen más szemszögből olvasni XIII. Lajosról vagy éppen Richelieu-ről :) Pont ez a része kevésbé kalandos, ami nekem már annyira nem tetszett, mint a Henrikek kora, de azért még élvezhető olvasmány az utolsó 2-3 kötet kivételével. Izgalmas időszak volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andrzej Sapkowski: Vaják: A végzet kardja.

Nagyrészt remek írások vannak a könyvben.

A lehetőségek határa. Kalandos izgalmas, és meglepő is 5/5

Jégszilánk. Ez elég unalmas lett. Volt benne pár szép, érzelmes rész, de inkább csalódást keltő. 5/3

Az örök tűz. Mulatságos kis történet volt. Nagyon szórakoztató. 5/5

Némi áldozat. Határozottan remek történet, tele érzelmekkel és belső vívódással 5/5

A végzet kardja. Jól megmutatja milyen kapzsi és mohó is az emberek népe, mennyire visszaszorították a többi fajt. Izgalmas és drámai is. 5/5

Több annál. Talán ez lett a legjobb a kötetből. Geralt karakterének talán ez adott legtöbb mélységet. 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: a Húsz év múlva-t is szívesen odaadom, ha majd időd jut rá, az is megvan, a folytatásokkal együtt. Bár lehet, hogy ma már kevésbé jönne be Dumas stílusa. :) Mindegy, majd meglátod.

A Francia história regények első kötetével én is megpróbálkoztam, mert sokan ajánlották, de nekem valahogy nem keltette fel az érdeklődésemet az első néhány fejezet alapján és végül nem is olvastam végig. Persze lehet, hogy ez hiba volt, talán neki kellene fogni újra. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen előre is, szerintem élni fogok a lehetőséggel :)

A Francia históriával kapcsolatban teljesen kiment a fejemből, hogy az elején picit nehezebb túlesni, mert a főhős gyerekkora kevésbé érdekes, mint a későbbiek, amikor már Párizsban járunk. Hogy őszinte legyek, én először a 6. kötetet kaptam kölcsön, azt olvastam, aztán a 7-et, és utána a könyvtárban a 3. résztől volt bent, azokkal folytattam annak idején, ezért az eleje sokáig kimaradt az életemből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Malaziai Bukottak Könyvének Regéje Ciklus első kötete

A hold udvara

bk041775nagy.jpg

Általában fantasy fórumokon ezt regény sorozatot szokták emlegetni, amely nagy konkurenciája GRRM Trónok Harca sorozatának.

Csak ez mágia központú, viszont nemesi családok, katonák, és kémek besúgók hálózatának szövevényes intrikái itt is kiütköznek, tehát valamilyen szinten megértem a párhuzamot.

Tehát amíg nincs új Trónok Harca kötet, addig ezt végig olvasom. ( 10 kötetes :D )

 

A Világról:

Ezt idézem, mert nagyon jó össze van foglalva (by Pc Guru)

A Történet egy egyedülálló fantasyvilágba repít bennünket, amire minden jellemző, csak az nem, hogy hasonlítana a tucatfantasy termékek világaira(gondolok itt Forgotten Realm, M.A.G.U.S., Káosz...stb). Persze itt is vannak halhatatlanok(Tiste Andii névre hallgatnak), vannak élőholtak(T'lan Immas a nevük). Van itt is mágiarendszer, de ez gyökeresen eltér a többi világ rendszerétől. Itt a mágusok úgynevezett üregekből nyerik a varázserejüket, és az üreg jellege és a mágus affinitása az üreghez határozza meg azt, hogy mit is tud előhúzni a tarsolyából. A történetvezetés is egyedi, egyszerre fut párhuzamosan rengeteg szál (az ember győzze átfogni épp ésszel), melyek a történt végére vagy elvarratlanok lesznek, vagy tovább lesznek víve a következő regénybe.

 

Legjobb karakter: Pálinkás őrmester :D , aki egy elit katonai csapat, a Hídégetők vezetője. Beszivárgó egység, az ellenség területén szabotőrködik. Az ő kalandjait volt a legélvezetesebb olvasni, na meg persze két varázsló, Fürge Ben és Szélfogó viszontagságait.

 

 

Pozitívum: A kb 700 oldalas könyv cselekménye úgy repül, hogy csak na. Páratlanul izgalmas az eseményvezetés. Azon kaptam magam, hogy csak még egy oldalt elolvasok, aztán fekszem :D

Sok a párhuzamos eseményszál, melyek a végén azért úgyahogy összefutnak, és minden világossá válik az olvasó előtt, viszont sok új kérdést vet fel, és alig várja az ember, hogy rávesse magát a folytatásra :yes:

10/10

Nagyon élveztem.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S Kemp: Alkonyat

A fantasy trilógia 1. kötete a Forgotten Realms világán játszódik. Különösebb háttérismeret a világhoz nem szükséges. Viszont jó lett volna, ha a kiadó a teljes Sembia regényciklust kiadta volna ezen kötet előtt. A könyvben sok utalás történik a Vihartorony, az Árnyék tanúja, illetve egyéb, magyarul még meg sem jelent Sembia kötetekre. A szereplőkről. Erevis Cale, egy volt orgyilkos, jelenleg az Uskevren nemes család szolgálatában áll, komornyikként tevékenykedik, titokban pedig Selgaunt városának mindenféle alvilági ügyleteibe is belekeveredik néhanapján. Menekül a sötét múlktja elől Ellenlábasa Drasek Riven, egy másik orgyilkos, aki szintén egy árnyékszervezet tagja. Ő már egy vérbeli gazember. Jak Fleet, a félszerzet tolvaj-pap Cale barátja.

A történet szerint egy kölönös csoportosulás érkezik Selgauntba, akik egy titokzatos gömböt keresnek, mely egy közelgő fontos eseményt jósol meg, mely változást hoz a világba. A gömb az Uskevrenekhez került, így meg akarják szerezni mindenáron. Ám nem számolnak Erevis Cale-lel és társaival, akik nyakig belemerülnek az eseményekbe. Kalandos, izgalmas, fordulatos Forgotten Realms regény, árnyaltabb karakterábrázolással. Volt benne pár erőltetett jelenet, de nem túl sok.

Tényleg a legjobb FR regények egyike.

5/5

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm kérdésed, elég jól állok vele. Annyira jól, hogy ha most valaki seggbe rúgna, holnap estére befejezném. Aztán már csak a (nagy)javítás van hátra, mert még olyan nyers szegényke, hogy a tinta rá sem száradt a monitorra. De az nem tart sokkal tovább, mint elolvasni egy könyvet. Annyi különbséggel, hogy közbe javítás és átírás folyik, tehát olyan egy-két hét. Szóval ha sikerül leküzdenem a lustaságom, és az élet sem sodor elém váratlan eseményeket, jövő héten készen leszek.

 

Két órával később: "és az élet sem sodor elém váratlan eseményeket" -> mint például egy átfogó cikk készítése a legsikeresebb magyar videojáték-szériáról és az azt fejlesztő stúdióról. Hm... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érzem, hogy az ugrott. :( Három munkát sajnos nehezebb összehangolni, mint szeretném, és ennek főleg a regényírás válik áldozatává, mert bár a vagyonőrködést jórészt letojom, de azért a hajnali négyes kelések és a 24 órás fennlétek - még a kis bólintásokkal együtt is - rossz hatással vannak a szellemi kapacitásra. Ami marad, azt a napi játékhírekre lövöm el.

Mondjuk most pont kapóra jön, hogy a rám bízták ezt a cikket. Ugyan ez több kutatómunkával jár, de az nem olyan megterhelő, mivel erre nem óráim, hanem napjaim vannak. Emiatt a héten nem kell hírekkel foglalkoznom, ráadásul, csütörtök 06:00-tól szabin vagyok négy napig (a cikket szerdáig kell letudnom). Úgyhogy pihenés és regényírás ezerrel, mert négy teljes napon át nem sok más dolgom lesz (oké, péntek reggel irány Pest, Star Trek és Holdfény-con, de ezt leszámítva pihi... meg hát, ez is pihi). Szóval a héten azért csak letudom ezt a regényt, és ha van még egy kis szerencsém, talán júliusra, legkésőbb augusztusban a polcon lesz. Ámen, úgy legyen, stb... :clap2:

Az a baj, hogy ez a része főleg rajtam múlik. Ha engem kivonnánk a munka alól, már készen lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis részlet akkor közkívánatra. :D

 

"A pestisjárványt terjesztő londoni patkányok Mickey Egerek voltak a fotelból előmászott utcai harcoshoz képest. Hordószerű csupasz teste olyan hosszú volt, mint Rozsenko alkarja, és széles, mint a mellkasa, vékony, szelvényezett farka legalább egy méter. Hegyes pofájában elfért volna a bakancsa. Hátsó, izmos lábán egy-egy sarlószerű karom kopogtatta a padlót, mellső mancsának hosszú ujjai horgas karmokban végződtek.

Hegyes füle ósdi radartányérokat idézve forgott feje búbján. Macskaszeme fenyegetően méregette a szállására behatolt embert – kétség sem fért hozzá, ő már kivette a szobát, csak még senki sem tudta tájékoztatni a motel tulajdonosát.

Rozsenkoból akkor szakadt ki egy öblös hmm, amikor a lény két lábra állt. Az energiaháborúkban mutálódott ősökkel büszkélkedő patkány, mintha csak a férfinak válaszolna, vakkantott egyet.

Deneuve magát törülközőbe csavarva kíváncsian kilépett a fürdőszobából.

– Hogy mondt… – és már ott sem volt. A fürdő ajtaja nagyot csattanva záródott be mögötte.

Rozsenko mellőzve minden hirtelen mozdulatot, felállt az ágyról és szembefordult morcos főbérlőjével. Kezét az övébe tűzött késén nyugtatta. A lény izmai megfeszültek.

– Jól van, hogyan akarod lejátszani? Megpróbáljuk egymást darabokra szedni, vagy menjünk mindjárt torokra?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ez a része főleg rajtam múlik. Ha engem kivonnánk a munka alól, már készen lenne. :D

Olyan verzióra nem vagyok kíváncsi :P

Oks, augusztusban úgyis születésnapom szokott lenni, szóval majd a családnak félreérthetetlenül tudomására hozom, hogy mi az óhajom :D

 

Egy kis részlet akkor közkívánatra. :D

Köszi, ebből nagyon sok minden kiderült a sztorit illetően :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ez a lényege a Metro-nak, a filizófálgatás :D. Olvastam Glukhovsky-től a Szürkületet is ami a világvégével foglalkozott, na ha a Metro száraz volt akkor ezt sikítva dobnád el :D. Dmitry ő filozós író, én special pont ezt szeretem benne.

 

2034 tényleg kicsit csalódás volt de ezt maga az író is elismerte, sajnos ez a kiadó hibája is, gondolták meglovagolják a 2033 sikerét.

A filózással nincs is bajom, a Metró: 2033-ban bírtam is. A bajom a 2034-gyel viszont az, hogy az agyalgás a történet és a cselekmény rovására ment.

 

Azt nem tudom, hol a kiadó hibája, ha az író elcseszi a könyvet. Oké, hogy erőltették, de egy, az író mondhatott volna nemet rá, vagy alkudozhatott volna a kiadási határidővel, kettő, az arányokat csak az író tudja elszúrni.

 

Köszi, ebből nagyon sok minden kiderült a sztorit illetően :evil:

Az volt a lényeg. :D

Az igazság, mely álarcot visel folytatása lesz, pár perccel annak befejezése után veszi fel a fonalat a sztori (de azért igyekszem úgy megírni, hogy élvezhető legyen annak ismerete nélkül is). Úgyhogy nagyjából elképzelhető, mivel fog foglalkozni a könyv.

 

Christophe és Rozsenko a központi szereplők, de nagy szerepet kap az új császár, egy orgyilkos céh vezetője, a kémelhárítás korábbi igazgatója, egy másik Árnyékbrigádos, egy macska, és a Birodalom kancellárja is - őt anno "ki kellett vágnom" a kisregényből. És persze, lesz itt intrika, űrcsata, tűzpárbaj, szerelem, düh, merénylet, szóval minden, ami egy űroperához kell.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filózással nincs is bajom, a Metró: 2033-ban bírtam is. A bajom a 2034-gyel viszont az, hogy az agyalgás a történet és a cselekmény rovására ment.

 

Azt nem tudom, hol a kiadó hibája, ha az író elcseszi a könyvet. Oké, hogy erőltették, de egy, az író mondhatott volna nemet rá, vagy alkudozhatott volna a kiadási határidővel, kettő, az arányokat csak az író tudja elszúrni.

 

A pénz nagyúr, mást nem tudok mondani :D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Van egy jó hírem, úgy néz ki nyár közepén megjelenik James S. A. Corey Leviatán Ébredése könyve, ami egy tökös űropera, mint az a borítón is látszik a reklámszövegből :P

Amiért különlegesség, és felkaptam a fejem rá: :cool:

Az író rögtön két személyt is takar. Daniel Abraham fantasy-írót, aki George R. R. Martin (Game of Thrones) egyik üdvöskéje, valamint Ty Franckot, aki magának Martinnak az asszisztense.

 

 

198857_464129733666020_1876823155_n.jpg

 

Tartalom

Az emberiség meghódította a Naprendszert, de dicsőséges utópia helyett szűkös erőforrásokon marakodó bolygók és aszteroidák óvatos egyensúlya alakult ki, amelyet egyetlen lökés is kibillenthet, ezzel elszabadítva a háborút. A Leviathan Wakes az idei Hugo-ra jelölt regények között is felbukkant, és ízig-vérig izgalmas, modern űropera, sok-sok főhajtással az elődök felé.

 

Millert, az alkoholista, jobb napokat is látott ceresi detektívet egy látszólag egyszerű ügyre állítják: egy gazdag földi család anarchistát játszó lányát kell a család kebelére visszaterelnie – ám Julie-nak nyoma veszett. Eközben James Holden, egy veterán, aki a Canterbury nevű jégszállítón szolgál, segélyhívást kap a Scopuliról, amelynek teljes legénysége elpusztult, és a vészjelet egy marsi rádióadó sugározza. Mielőtt azonban kideríthetnék, mi történt, magát a Canterburyt is álcázott hajók támadják meg, és Holden űrbe szétsugárzott jelentése nyomán kirobban a háború.

további ismertető:

http://sfmag.hu/2012/08/28/james-s-a-corey-leviathan-wakes/

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben elolvastam a Keresztapát, köszönöm Dzséjt az ajánlást, nagy hatással volt rám a könyv, egy Mestermű! :shocked::yes:

Míg a film (Part1-2) tényleg zseniális, addig ebből a könyvből kb minden érdekeset meg lehet tudni egy szicíliai család felemelkedéséről, a Maffia belső hálózatáról, a hagyományokról, és a véres leszámolásokról.

Fantasztikus olvasmány volt.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.