Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez utóbbi engem annyira nem fog zavarni, csak a lényeg maradjon, de az biztosan meg fog egyezni. Így a könyv is ígér majd izgalmakat a végén, még ha a főbb karakterek sorsát tudni is fogjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy világépítős fantasy írókra ez állítólag eléggé jellemző. Én Robert Jorden Idő Kereke sorozatában tapasztaltam meg ugyanezt. Ott is az írónak megvolt a képe arról, hogy mi a sztori eleje és mi a vége. A probléma közben jött, ugyan is egy idő után már túl sok szereplőt, cselekményszálat emelt be a történetbe. Eléggé ráment a világépításre. Sajnos ez egy pár könyvben meg is látszik. Pl. a 10. könyvben gyakorlatilag alig történik valami, gyakorlatilag szinte egy helyben toporgás az egész. Jorden-nél is úgy volt, hogy az elején megbecsülte, hogy milyen hosszú lesz a sztori. Az elején még 5-6 könyvvel számolt. A vége az lett, hogy megírt 11 könyvet + egy előzményregényt, de még mindig tetemes dolog maradd hátra. Sajnos a végén idő előtt elhunyt, de szerencsére a sorozat vége részben, illetve vázlat formájában elkészült, így a legjobb barátja, Brandon Sanderson befejezte a nagy művet Jordan maradék anyaga alapján. Így a sorozat 14+1 könyv lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor jól csinálom, én azt tudom, mi lesz a vége, de hogy azt hány könyvben mesélem el, azt nem terveztem előre meg. :) Eljutok a végére, amikor eljutok a végére. :D

Apropó, kis helyzetjelentés. A könyvem az első szerkesztési fázison már véglegesen átesett (korábban is volt már módosítás, de most tekinthető az első fázis lezártnak), már nincs is egymillió karakter, hat oldal ment a levesbe. Nem tűnik soknak, de hogy legyen mihez viszonyítani: most hat oldallal rövidebb, mint a Napok háza című könyv, ami 606 oldalas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca: nekem megfelel úgy is, ha a TV sorozat előbb fut tovább, mint a könyvsorozat, és még az sem zavar majd, ha eltérnek részleteiben egymástól. Csak jó legyen. Az írói válság viszont nem hangzik túl jól...

 

Apropó, kis helyzetjelentés. A könyvem az első szerkesztési fázison már véglegesen átesett (korábban is volt már módosítás, de most tekinthető az első fázis lezártnak), már nincs is egymillió karakter, hat oldal ment a levesbe. Nem tűnik soknak, de hogy legyen mihez viszonyítani: most hat oldallal rövidebb, mint a Napok háza című könyv, ami 606 oldalas.

És most milyen fázis jön majd? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most milyen fázis jön majd? :)

Ez volt a "na, húzd ki szépen, amit te feleslegesnek ítélsz" szakasz, most pedig jön a "most én húzom ki, ami felesleges". Lényegében most alaposan átsasolja a szerkesztő, kigyomlálja a még benn maradt hibákat (főleg a túlírt vagy nyögvenyelős mondatokra hajt), aztán újra átolvassa, hogy a történet ismeretében is lássa az egészet, aztán én javaslatai alapján módosítok avagy sem, és ez addig tart, amíg közös nevezőre nem jutunk. Akkor lesz a könyv kiadásra kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt a "na, húzd ki szépen, amit te feleslegesnek ítélsz" szakasz, most pedig jön a "most én húzom ki, ami felesleges". Lényegében most alaposan átsasolja a szerkesztő, kigyomlálja a még benn maradt hibákat (főleg a túlírt vagy nyögvenyelős mondatokra hajt), aztán újra átolvassa, hogy a történet ismeretében is lássa az egészet, aztán én javaslatai alapján módosítok avagy sem, és ez addig tart, amíg közös nevezőre nem jutunk. Akkor lesz a könyv kiadásra kész.

Azért remélhetőleg nen lesz egy-kettőnél több kör, mert ez eléggé megnyújthatja a folyamatot. Meg aztán nem tudom, hogyan lehet mindig újra friss szemmel olvasni ugyanazt a történetet, hogy valóban a végén a lehető legjobb legyen, pl. a kihúzásokat ne vigyétek túlzásba, vagy ne legyen valami túlságosan leegyszerűsítve vagy megbonyolítva. Ez nem lehet egyszerű.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nagyon drasztikus változtatások már nem hiszem, hogy lesznek, kihúzni sem lehet már igazán nagy anyagokat. Amit én most töröltem, azok tényleg ilyen filler dolgok voltak, például van a történetben egy űrcsata. Ennek - mivel imádom az űrcsatákat - elég hosszú lett a terjedelme, komplett fejezet van, ami azon túl nem szól semmiről, minthogy lövik egymást. Ezt kitöröltem, mert ugyan kalandosabbá teszi a történetet, de haszna nincsen, pláne, hogy a csata emellett tovább zajlik.

A másikfajta változtatás az átírás lehet itt-ott, ez általában a benn maradt logikai bukfencek okán jöhet elő. Példával élve, Az igazság, mely álarcot hord egyik jelenete tartalmát tekintve nem lett átírva, de a helyszín teljesen megváltozott.

 

Az a jelenet, amelyben Rozsenko és Waltz találkozik. A találkozóra a könyvben egy plázában kerül sor, és Waltz hologram. A végén pedig a Függetlenségiek szétlövik a plázát Rozsenko köröl. No, ez a kéziratban még úgy nézett ki, hogy a találkozóra egy nyílt téren került sor (egyedül a szökőkút szerepel mindkét változatban), ahová Waltz katonák és egy ágyunaszád kíséretében ment el és az egész úgy zárult, hogy Waltz békésen visszatért a hajóra, Rozsenko meg elindult megölni Becket.

A szerkesztő finoman megfogalmazta a jelentről a véleményét: baromság. Értelmetlen volt, hogy Waltz nem öleti meg Rozsenkót, míg Rozsenko hagyja elmenni Waltzot. Az egyiknek nem állt érdekében, a másik meg egyáltalán nem olyan fickónak tűnt, mint ahogy viselkedett. Ezért meghagytam a párbeszédet - az csak lényegtelen dolgokban változott -, de megváltoztattam a szituációt és annak végkimenetelét. És jobb is lett a végeredmény.

 

Szóval ilyenek lesznek most, ha lesznek. De remélhetőleg ilyenek sem lesznek. :) Sőt, elég biztos vagyok benne (aztán lehet, az élet majd megcáfol), hogy nem lesznek. Az Igazságot... borzalmas körülmények között írtam (az első 12 oldal elveszett a számítógépem meghibásodása miatt, aztán állva kellett írnom a melóban a kamerák számítógépén éjjel), átnézni csak egyszer néztem át, akkor is inkább a helyesírásra és fogalmazásra koncentrálva, semmit a sztorira. Ráadásul, azt egy hét alatt összeraktam (Sanyi azóta sem érti, hogyan voltam rá képes, mondjuk azon is megakadt, hogy ilyen terjedelmű könyvet mindössze öt hónap alatt megírtam :)). Mégis, a végén minimális szerkesztésen esett át (valójában vissza sem került hozzám, kaptam egy e-mailt, hogy a fent ecsetelt jelenetet írjam át, aztán ennyi volt minden szerkesztés a részemről). A könyvet nyugodt körülmények között írtam, kényelmes tempóban és gépen, és nagyon sokszor átnéztem én is, Krande is átnyálazta, szóval sokkal jobban ellenőrzött. Szóval elviekben a végeredménynek is jobbnak kell lennie.

Az egyetlen, amitől tartok, hogy a sok módosításnak megmaradt itt-ott néhány maradványa. Még én sem ismerem azért betűről betűre a történetet, így megeshet, hogy egy törölt cselekményszálra visszautalnak, csak nem emlékszem rá, így az utalás benn maradt. De hát erre van a szerkesztő. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Még egyetlenegy Leslie L. Lawrence könyvet se olvastam, viszont azt tapasztalom, hogy itthon nagy népszerűségnek örvend az író, és könyveit látom mindenütt az Auchan, Tesco és társai polcain.

 

Érdemes olvasni őket? Misztikus kalandos könyvek, melyben tibeti szerzetesekről ír legfőképp? Csak a könyvei témái főleg ebben kimerülnek, persze lehet hogy ez csak a látszat.

Nos, mondana róluk véleményt valaki, aki szereti és olvasta őket? :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben elég sok könyvét olvastam, jóformán mindet, ami a 2000-es évek kb. közepéig megjelent. Azóta elvétve, mert nem szántam rá időt. Csak egy része "tibeti szerzetes" sztori, inkább a kisebbik része, sok könyv egyéb helyszíneken, körökben játszódik, de többnyire egzotikus helyszíneken. Gyilkolászós-nyomozós, izgalmas sztorikat olvashatunk tőle, többnyire egyes szám első személyben, a nyomozást többnyire a kutató/nyomozó LLL végzi, aki majdnem mindig mindent tud, és persze a jó nők is mindig nála landolnak, és nagyjából 3-6 történeti csavarral számolhatunk könyvenként. Néha elég lököttek a sztorik és/vagy a karakterek. A szépirodalom címszó alatt ne keresd, de azért elég olvasmányosak, hogy nagyjából addig, amíg tartanak, kikapcsolják az agyad. Kb. mint egy közepesnél jobb, egzotikusabb akciófilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm MissKarrde. :) Elképzelhető, hogy később elkezdem olvasni az első regényeitől kezdve.

De talán nagyobb prioritást élvez Stephen King könyveinek elolvasása :) Már régóta tervezem, hogy szépen az elejétől fogva elolvasom az összeset :hmm:

Borzalmak városa, Carrie, Az... hát kb ezeket a klasszikusokat még el se olvastam tőle, de pl a Ragyogást se. Idén talán erre is lesz idő.

 

Szépirodalom terén meg...moly.hu-n rábukkantam egy kortárs japán író munkásságára. Murakami Haruki-ról ódákat zengenek, és Japánban is roppant népszerű író,

A A kurblimadár krónikája I-III., 1Q84 , a legismertebb művei.

Az íróról amit érdemes tudni.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyetlenegy Leslie L. Lawrence könyvet se olvastam, viszont azt tapasztalom, hogy itthon nagy népszerűségnek örvend az író, és könyveit látom mindenütt az Auchan, Tesco és társai polcain.

 

Érdemes olvasni őket? Misztikus kalandos könyvek, melyben tibeti szerzetesekről ír legfőképp? Csak a könyvei témái főleg ebben kimerülnek, persze lehet hogy ez csak a látszat.

Nos, mondana róluk véleményt valaki, aki szereti és olvasta őket? :)

 

 

Én körülbelül a nyolcvanas évek óta olvasom, anno nagy rajongója voltam. Ma is elolvasom őket, rengeteg meg is van. Nagyjából egyetértek azzal amit Karrde írt, annyival egészíteném ki hogy szinte mindegyik nyelvezete egy kaptafára készült. Ma már engem zavar egy kicsit az életszerütlen párbeszédek tömkelege, persze ugyanakkor humorosak. A könyvei felépítése is szinte ugyanaz, elmegy valami egzotikus országba, ott elkezdenek hallottak eltünni, sok a gyilkosság, a végén meg van az űberfinálé, amik nekem a mai napig tetszenek.

Szóval szerintem nem egy A-kategóriás író szerintem, úgy képzeld el mintha egy jobb B-filmet néznél. Kiváncsi leszek a véleményedre, ha elkezded őket olvasni.

Stephen King-et meg mindenképp ajánlom, szintén a nyolcvanas évek óta olvasom, nagyon olvasmányosan ír. De tőle a legjobb az nem egy horror-regény, hanem a Setét Torony című fantasy, amiben keverednek a műfajok pl a sci-fi és a western.

Na ez a sorozat mindet ver. Egyszerűen letehetetlen annyira jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm MissKarrde. :) Elképzelhető, hogy később elkezdem olvasni az első regényeitől kezdve.

De talán nagyobb prioritást élvez Stephen King könyveinek elolvasása :) Már régóta tervezem, hogy szépen az elejétől fogva elolvasom az összeset :hmm:

Borzalmak városa, Carrie, Az... hát kb ezeket a klasszikusokat még el se olvastam tőle, de pl a Ragyogást se. Idén talán erre is lesz idő.

 

 

Kingel nem tudod mire vállalkoztál, annyi könyve van mint égen a csillag :D Borzalmak városát pont tegnap olvastam ki, aztán folytatom a Setét Torony: Callai Farkasokkal. Torony szerintem a karrierje csúcsa hihetetlen hogy kihúzta 8 kötetig, ráadásul egy kötet van vagy 600 oldal és több. Jól teszed ha elolvasod végig őket mert a Toronyhoz nem egy könyv kapcsolódik ami néha ugyan nem abban a világban játszódik de utal rá, sőt Borzalmak városából az egyik szereplő is csatlakozik Roland ka-tetjéhez a Torony fele, a Végítéletből pedig az egyik főellenfél. Sőt még Pennywise az Az-ból is lehet hogy a Torony világából való. Ha láttad a Ködöt akkor az abban szereplő lények onnan kerültek át a mi világunkba ám hogy hogyan lehetséges ez, az majd a Setét Toronyból kiderül. Még én se értem a végére de ezt a kérdést nekem már megválaszolta :)

 

Laci bát pedig én is nagyon ajánlom én a Szádhuk című könyve óta olvasom rendszeresen, ha nem a telefonomon olvasok akkor kivétel nélkül őt olvasom, nem érdekel ha egy regényét 20x kiolvastam, akkor is bele tudom élni magam :D Egyébként arra is jó hogy kicsit kitágítja a tudásunkat a világról, hiszen akár a Indiában, akár St. Martenen játszódik a könyv ő elmegy személyesen, körülnéz és utánna már úgy írja le a tájat mintha mi is ott lennénk. A kultúrákról már nem is beszélve, neki hála kezdtem el érdeklődni a buddhizmus iránt és az indiai istenségekről is miatta tudok egyáltalán valamit :) Lámákról meg azért ír sokat mert az ő érdeklődésébe is beletartozik, arról tanult az egyetemen és nem egyszer volt Mongóliában. Eredetileg arabok érdekelték volna de olyan meg nem indult :) Leslie-t amúgy Bondról mintázta nem titkoltan azért köt ki nála minden bögyösebb csaj :D Finálék meg hasonlóak az Agatha Christie Ms. Marple és Poirot könyvekre ott is mindenki összegyűlik és a detektív pedig lerántja a leplet mindenkiről. Szóval sok oldalú Lőrincz L. László hiszen a szórakoztatás mellett még tanít is. Ír egyébként ifjúsági regényeket is ott is főleg a keleti dolgokról pl. Dzsingisz Kán hogy nől fel és válik belőle a rettenthetetlen kán. Ja és ha gondod-bajod van akkor dobsz neki emailt és pár napon belül válaszol, rendes ember :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lesz mit olvasni, lesz mit... csak fejezzem már be Dan Brown-tól az Elveszett jelképet és az Inferno-t :D

Utóbbit illetően várom, hogy befejezd, mert végre valakivel meg tudnám beszélni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elolvastad az Infernot, rájössz, miért azt szeretném kibeszélni. Az Elveszett jelképet is olvastam annak idején, de nem jut eszembe, hogy miről szólt :hmm: Úgy látszik számomra nem volt maradandó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Elveszett jelképet is olvastam annak idején, de nem jut eszembe, hogy miről szólt :hmm: Úgy látszik számomra nem volt maradandó.

 

Most fejeztem be a Elveszett jelképet... Dan Brown bácsi leggyengébb könyve. Én se emlékeznék rá ennyi idő elteltével, annyira középszerű.

És az utolsó 50 oldal..

 

Peter Solomon bazsalyog és mosolyog Langdonnal, a jobb keze hiányzik, pár órája tudta meg , hogy Malak a szadista tetovált gyilkos tulajdonképpen a fia, a nővére meg hablatyolt a Bibliában található kódolt mondatokról, és egyszeriben a végén Langdon megvilágosodott, ahogy felkelt nap.

Tessék??? :pfff:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stephen King-et meg mindenképp ajánlom, szintén a nyolcvanas évek óta olvasom, nagyon olvasmányosan ír. De tőle a legjobb az nem egy horror-regény, hanem a Setét Torony című fantasy, amiben keverednek a műfajok pl a sci-fi és a western.

Na ez a sorozat mindet ver. Egyszerűen letehetetlen annyira jó.

De jó, hogy szóba került a Setét Torony! Én is épp most vagyok a derekán a regényfolyamnak (épp befejeztem az 5. kötetet, és belekezdtem a 6.-ba), amelyet MissKarrde jóvoltából és ajánlására kezdtem el, és abszolút igazat adok Neked is. :) Életem egyik legjobb története, amit valaha olvastam. Emlékezetesek a karakterek és a történet is, annyira eredeti minden, de ami még nagyon megfogott benne (és ez biztosan nagy mértékben köszönhető a remek fordításnak is), az a dolgok, gondolatok, érzések megfogalmazása, a szóhasználat, ami annyira egyedi és pontosan passzol azokhoz a világokhoz, ahol játszódik a történet egy része. Sosem hittem volna, hogy King ilyen jó író. Nem szeretem a horrort, valószínűleg ezért nem jöttem erre rá már régebben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letudtam a Mass Effectes könyveket. Egész jó kikapcsolódás volt elolvasni őket.

A tetszési sorrend a következő: Megtévesztés-Felismerés-Megtorlás-Felemelkedés

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elolvastad az Infernot, rájössz, miért azt szeretném kibeszélni.

Az Inferno már sokkal jobb, mint az előző könyve :) Az első 100 oldalon vagyok túl, és eddig nagyon bejövős :)

 

Szóval a népességszabályozás van a háttérben? Alig várom, hogy kiderüljön, mi lehet az összefüggés Dante és a szabályozás között :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala trilógia: régen daráltam már be így könyvsorozatot. Kilenc nap alatt befaltam az egész szériát, ami nálam annyiból rekord, hogy ritkán olvasok ennyit egyszerre, inkább 1-2 fejezet per nap ütemben szoktam haladni. Kivétel, ha megragad egy könyv, márpedig ez a három könyv baromira megfogott. Annak ellenére, hogy láttam az első két filmet, végig lekötött - pedig remekül adoptálták a könyveket a filmkészítők, tényleg csak annyit változtattak, amennyit kell, és azt hagyták ki, amit fölösleges lett volna a vásznon (pl. a könyvben Katniss-t a családja és Gale mellett egy barátnője és Peeta apja is meglátogatja az aratás után, és mindenki egy órát kap, míg a filmben csak a családja és Gale látogatja meg, és három-három percet kapnak - a változtatás érthető). Viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy a harmadik könyv adoptálása már "hollywoodibb" lesz, ugyanis az első két film sem olyan véres, mint a könyvek, de a harmadik könyv, a Kiválasztott (Miért nem lehetett a magyar cím is Fecsegőposzáta? :facepalm: ) még az első két részhez képest is durva. A vége konkrétan sokkolt (a legvégét meg megkönnyeztem). Van egy jelenet benne, amit eléggé kizártnak tartok, hogy abban a formában visszaköszön a filmben, annyira kegyetlen.

Mellesleg, a könyv azon kívül, hogy elég jó támpontot adott, hol lesz a harmadik film befejezve, azt is megmutatta, hogy valószínűleg a harmadik mozi a negyedik híján erőteljesen negatív kritikákat fog kapni. Abból gondolom, hogy már a másodiknál is nehezményezték, hogy a lázadásból alig-alig látni valamit. Majd a negyedik film fogja azt hozni, amit a másodiktól is már vártak a népet. Viszont nekem pont ez tetszett a könyvben, hogy nem azt adja, amit az ember úgyszólván elvár. Az egész forradalom ügyét más szemszögből közelíti meg. Filmben ez annyira szerintem nem fog jól mutatni, de a könyvben nagyon jó volt. Akárcsak Katniss "jellemfejlődése", idézőjelbe, mert a leépülés sokkal jobb szó. Kicsit a Harry Potter könyvsorozat végéhez tudnám hasonlítani, annyi különbséggel, hogy Potter kalandja nem ért ily durva véget. Harry Potter Dark, varázslók nélkül. :)

Szóval csak ajánlani tudom. Ne higgyen senki az olyan "kritikáknak", hogy ez az Alkonyathoz hasonló. Több helyen olvastam már ezt, de ez egy f*szság! Akik ezt le bírják írni, azokról két dolog kijelenthető: jó nagy barmok és legfeljebb a fülszöveget olvasták a könyvből. Közös nevező csupán annyi, hogy itt is egy fiatal lány a főszereplő, aki vergődik két pasi között, de a kivitelezés sokkal jobb (mondjuk úgy, hogy Suzanne Collins író, Stephenie Meyer meg jó helyesírásból). A végén tuti lepadlózik az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.