Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Van egy rossz hírem Wilde :P

Ha elérsz a Kardok Vihara végéig (cirka 1200 oldal :D ), akkor tuti hogy nem bírod ki, hogy nem folytasd, mert pofátlanul egy nagy csattanóval ér véget a sztori :P:)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy a könyvek annyira komplexek és részletgazdagok, hogy én ha akarnék se tudnék "másodhegedűsként" tekinteni rájuk.

Természetesen van, ahol a sorozat jobban teljesít, és annak ellenére hogy imádom, azért szerintem az csak egy "homályos leképezése" a könyvek által lefestett világnak. Mintha egy kulcslyukon keresztül nézné valaki a Feszty körképet - a lényeg átjön, de a részletek (amelyek letehetetlenné teszik számomra a könyveket) elvesznek.

 

Amúgy a Kardok viharával csak óvatosan, mert a sorozat kronológiája ott már nincs teljes összhangban a könyvekével.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban tudnátok segíteni, hogy pontosan hol is tart most a sorozat a könyvekhez képest? Tehát melyik könyv nem "szerepelt" még?

Egyébként én megértem, amit írsz Nabo, én is így vagyok mondjuk a Harry Potter univerzummal, hogy a filmek csak egy "homályos leképezését" adják a könyveknek. Itt viszont a Trónok Harca esetében először láttam a sorozatot és nekem ezért mindig az lesz az első, míg a könyvek egyfajta ilyen "bővített rendezői változatot" jelenetnek számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vörös nászig (Kardok vihara 700. oldal körül) simán olvashatod, utána viszont már figyelni kell, mert például a következő Jon-os fejezet (és a többi fallal kapcsolatos rész) majd valamikor csak az évad vége fele lesz bemutatva, de az után következő fejezetek a Lila nászt írják le, ami ugye már a második részben lement.

Egy szó mint száz vigyáznod kell majd, de az még vagy 2700 oldalnyira van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is beszélve arról, hogy a 4. és 5. könyvből is lesznek már jelenetek a sorozatban.

Igen, Dany például a mostani részben történtekkel zárta a Kardok viharát, de az ő történetét nem lehet itt abbahagyni, viszont a sztorija folytatása már csak az 5. könyvben van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. A 4. könyvtől érezni, hogy a sztori kezd túlnőni az írón, bár sokakkal ellentétben, én az utolsó két könyvet is jónak tartom, még ha a cselekmények a leírásokhoz (történelem stb.) képest háttérbe szorultak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit hosszabb vélemény a végével kapcsolatban? Annak idején kétszer olvastam el egymás után az utolsó néhány oldalt, de aztán csak nevettem rajta :) Remek befejezésnek tartom, akárhogyan értelmezzük.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit esetleg érdekel:

A Tűz és Jég világa könyv

Gondolkodom azon, hogy be kellene szerezni :hmm:

Én akkor is megvettem volna, ha Magyarországon nem adják ki. Kellemes meglepetés, hogy itthon is kijön. Többek közt egyébként tele lesz új illusztrációkkal is. Itt van egy példa. Balerion a "Fekete Iszonyat", hátán Aegon a Hódítóval.

 

Aegon_on_Black_Dread_J.Gonzalez-1024x683.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit hosszabb vélemény a végével kapcsolatban? Annak idején kétszer olvastam el egymás után az utolsó néhány oldalt, de aztán csak nevettem rajta :) Remek befejezésnek tartom, akárhogyan értelmezzük.

 

 

Én ma reggel olvastam ki, így még fel kell dolgoznom :D Nekem vegyes érzéseim vannak a végével kapcsolatban. Szerencsétlen Roland vándorolt éveken át, hogy elérje végre a Tornyát erre kezdheti elölről az egészet, igaz emlékezni már nem fog rá. Mindenesetre megnyugtató hogy a Kürt innentől már nála van, szóval előbb-utóbb csak megnyugvásra lel. Amit viszont nem értek: kezdi elölről a vándorlást, akkor most újra átéli az egészet az 1. könyvtől a végéiig? Újra gyengék lesznek a sugarak vagy azokat már véglegesen helyreállították? King azért megmagyarázhatotta volna ezeket, vagy csak nekem nem tiszták? :)

 

Maga az egész történet nagyon magával ragadó volt, amikor tehettem haladtam vele tovább, de így is fél évbe telt mire a végére értem, ezért is van egy nagyon pici keserű szájízem a végével kapcsolatban. Valami monumentálisabbat vártam ha már ilyen hosszúra nyúlt az egész és annyi mindenen keresztül mentek, de legkíváncsibb még is arra voltam hogy mi van a Torony legfelső szobájában. Gondolom azt akarta jelképezni hogy mi van valami a halál után, vagy van e isten vagy sincs, szerintem az utóbbi lesz, de javíts ki ha tévedek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Balerion a "Fekete Iszonyat", hátán Aegon a Hódítóval.

Szép nagy sárkány :)

 

A Setét Toronyhoz

 

Én ma reggel olvastam ki, így még fel kell dolgoznom :D Nekem vegyes érzéseim vannak a végével kapcsolatban. Szerencsétlen Roland vándorolt éveken át, hogy elérje végre a Tornyát erre kezdheti elölről az egészet, igaz emlékezni már nem fog rá. Mindenesetre megnyugtató hogy a Kürt innentől már nála van, szóval előbb-utóbb csak megnyugvásra lel. Amit viszont nem értek: kezdi elölről a vándorlást, akkor most újra átéli az egészet az 1. könyvtől a végéiig? Újra gyengék lesznek a sugarak vagy azokat már véglegesen helyreállították? King azért megmagyarázhatotta volna ezeket, vagy csak nekem nem tiszták? :)

 

Maga az egész történet nagyon magával ragadó volt, amikor tehettem haladtam vele tovább, de így is fél évbe telt mire a végére értem, ezért is van egy nagyon pici keserű szájízem a végével kapcsolatban. Valami monumentálisabbat vártam ha már ilyen hosszúra nyúlt az egész és annyi mindenen keresztül mentek, de legkíváncsibb még is arra voltam hogy mi van a Torony legfelső szobájában. Gondolom azt akarta jelképezni hogy mi van valami a halál után, vagy van e isten vagy sincs, szerintem az utóbbi lesz, de javíts ki ha tévedek.

 

 

Elég hosszú sorozat, nem csodálom, hogy fél évedbe telt. Akkor kezdtem olvasni, amikor még csak 4 kötet volt, aztán vártam egy évet a következő, majd még egy évet, és kettőt!! az utolsóra. Akik olvasták, azok érthetik, kb. mit jelentett a két év szünet a 6. után és a vége előtt.

Nem tudom, hogy King megmagyarázott-e valaha bármit a könyv végével kapcsolatban, lehet, hogy érdemes lenne utánanézni.

Nekem elég extrém ötletem támadt rögtön az elolvasása után a végével kapcsolatban. Egy ilyen nagy ívű és világmegmentős történetnél valóban valami monumentális, lehengerlő történetvégre számítunk. Mi van, ha King szándékosan nem írta ilyenre a végét? Vagyis sokkal lényegesebb az addig megtett út bejárása (mint ahogy ő maga szerette írni/kalandozni a történetben évtizedeken át), hogy együtt fedezzük fel, merüljünk el Roland világában, mint hogy azért menjünk végig rajta, hogy mi a fene lesz ennek a furcsa történetnek a vége. Persze ennek ellenmond az, hogy Roland következő köre biztosan nem olyan lesz, mint az előző, hiszen nála van egy olyan tárgy, ami előtte nem volt. Ezen a gondolaton annyira jót szórakoztam magamban, hogy nekem egy csepp rossz szájízem sem maradt utána, akármennyire is épületes marhaságnak hangzik. Tegyük hozzá, ha én írnék egy ilyen sztorit, képes lennék ezt megcsinálni :evil:

Szóval lehet agyalni egy olyan teórián, amibe minden belefér, a világ újbóli megmentése, Roland személyes sorsa, stb. Nekem sem teljesen tiszta, hogyan indulhat el újra a körforgás, elvégre nem csak Roland személyes sorsáról van szó, hanem egész világokról (vagy legalább is az övéről biztosan). Biztos, hogy valami több van a végében, mint az én extrém elgondolásom, csak nem könnyű összerakni úgy, hogy minden beleférjen egy értelmezésbe. Mi van akkor, ha Roland ott ragadt a legfelső szinten valamiféle hibernált/egyéb állapotban, miután megmenekült a világ, de csak a saját "fejében" járja végig az utat ismét, és csak akkor szabadulhat meg valójában (pl. meghalhat vagy szimplán elsétál a Toronytól), ha egyszer úgy járja végig az utat, hogy igaz lesz :hmm: A világ megmenekült, és egyszer majd ő is megkapja a maga személyes feloldozását, ha olyan döntéseke hoz, amelyek méltóak lesznek egy harcoshoz (pl. nem hagy egy gyereket lezuhanni). Elvégre a Torony megidézett neki egy sor eseményt az életéből, akkor képes lehet látomásként végigjáratni vele az útját még egyszer és még egyszer... na egyik nap lekapom a polcról, és elolvasom a végét megint.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A Setét Toronyhoz

 

 

Elég hosszú sorozat, nem csodálom, hogy fél évedbe telt. Akkor kezdtem olvasni, amikor még csak 4 kötet volt, aztán vártam egy évet a következő, majd még egy évet, és kettőt!! az utolsóra. Akik olvasták, azok érthetik, kb. mit jelentett a két év szünet a 6. után és a vége előtt.

Nem tudom, hogy King megmagyarázott-e valaha bármit a könyv végével kapcsolatban, lehet, hogy érdemes lenne utánanézni.

Nekem elég extrém ötletem támadt rögtön az elolvasása után a végével kapcsolatban. Egy ilyen nagy ívű és világmegmentős történetnél valóban valami monumentális, lehengerlő történetvégre számítunk. Mi van, ha King szándékosan nem írta ilyenre a végét? Vagyis sokkal lényegesebb az addig megtett út bejárása (mint ahogy ő maga szerette írni/kalandozni a történetben évtizedeken át), hogy együtt fedezzük fel, merüljünk el Roland világában, mint hogy azért menjünk végig rajta, hogy mi a fene lesz ennek a furcsa történetnek a vége. Persze ennek ellenmond az, hogy Roland következő köre biztosan nem olyan lesz, mint az előző, hiszen nála van egy olyan tárgy, ami előtte nem volt. Ezen a gondolaton annyira jót szórakoztam magamban, hogy nekem egy csepp rossz szájízem sem maradt utána, akármennyire is épületes marhaságnak hangzik. Tegyük hozzá, ha én írnék egy ilyen sztorit, képes lennék ezt megcsinálni :evil:

Szóval lehet agyalni egy olyan teórián, amibe minden belefér, a világ újbóli megmentése, Roland személyes sorsa, stb. Nekem sem teljesen tiszta, hogyan indulhat el újra a körforgás, elvégre nem csak Roland személyes sorsáról van szó, hanem egész világokról (vagy legalább is az övéről biztosan). Biztos, hogy valami több van a végében, mint az én extrém elgondolásom, csak nem könnyű összerakni úgy, hogy minden beleférjen egy értelmezésbe. Mi van akkor, ha Roland ott ragadt a legfelső szinten valamiféle hibernált/egyéb állapotban, miután megmenekült a világ, de csak a saját "fejében" járja végig az utat ismét, és csak akkor szabadulhat meg valójában (pl. meghalhat vagy szimplán elsétál a Toronytól), ha egyszer úgy járja végig az utat, hogy igaz lesz :hmm: A világ megmenekült, és egyszer majd ő is megkapja a maga személyes feloldozását, ha olyan döntéseke hoz, amelyek méltóak lesznek egy harcoshoz (pl. nem hagy egy gyereket lezuhanni). Elvégre a Torony megidézett neki egy sor eseményt az életéből, akkor képes lehet látomásként végigjáratni vele az útját még egyszer és még egyszer... na egyik nap lekapom a polcról, és elolvasom a végét megint.

 

 

 

 

Hát hihetetlen mennyire izgalmas egy sztorit kanyaríntott, kíváncsi voltam már a végére, de annyira el tudtam merülni a világában, hogy inkább ne lett volna vége :) Szerintem direkt ilyen a vége, én is elgondolkoztam hogy fontosabb az amit átélt. Szerintem arról van szó, hogy Roland visszakerült az időben, mert ugye le is van írva hogy mostmár eszébe jutott a kürt a Jericho-hegynél és nem hagyta ott. Szóval egyszer már megtette ezelőtt is az utat akkor sem volt nála, most sem, és majd a harmadik próbálkozásnál jár sikerrel, mert ahogy a versben is benne van megfújja a kürtöt amikor a Toronyhoz ér. Mellesleg a ka egy kerék ami önmagába fordul vissza így szerintem ekörül lesz az igazság :) Különböző oldalakon is nagyjából így van értelmezve a vége, meg az ismerősöm szerint is aki ajánlotta nekem a sorozatot. Nem hiszem, hogy igaznak kellene lennie hogy megszünjön a körforgás mert többször is megjósolták már neki hogy áldozatokkal fog járni amíg elér a Toronyig és ne is induljon el. Jake és Eddie is előre tudta hogy megfognak halni és az ő áldozatuk árán jutott el végül a céljához. Susannah-t tartom nagy tahónak hogy meglépett a vége elött :roll:

 

Még a Régi Népet tartom érdekesnek, főleg a technológiáikat például csikesz meg fénykard :D Mi korunkhoz képest is mennyivel lehettek vajon előrébb? Ami feltünt hogy mikor Susannah-val Fedic alatti folyosókon mászkáltak, hogy az egyik ajtó mögött voltak ilyen lények amelyek azt súgták nekik hogy lassanként átfúrják magukat és elérik az egyik ajtót amely a mi világunkba nyílik. Na, szerintem ezek azok akik A Köd-ben vannak (csak a filmet láttam eddig nem tudom tényleg így van-e). Másik a Dandelo nevű lény amelyik az érzelmekkel táplálkozik, elvileg King nyilatkozta hogy egy fajból származik Pennywise-al az Az-ból. Durva mennyire összekapcsolódnak ezek :D, végig is olvasom az elérhető King könyveket de most kicsit elkalandozok majd a Trónok Harca meg egyéb könyvek fele :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Setét torony

 

NorbiLordi, szerintem mi egészen hasonlóan látjuk. :) Én 3-4 hónap alatt olvastam el mind a 8 kötetet (köztük legvégül a 4,5. részt, amit utólag írt az író (gondolom, neki is kedve támadt még egyet-kettőt kalandozni ebben a világban, ami annyira érdekesre sikerült, hogy minden bizonnyal ő maga is visszavágyott ide. :)

A végével kapcsolatban, amit már MissKarrdéval korábban beszéltünk is:

 

Egyben olvasva számomra teljesen egyértelmű, hogy Roland sorsa az, hogy többször is megtegye ezt az utat, mert mindig más világok megmentésére van szükség, de ő csak arra emlékszik a korábbiakból, mi indította el az úton, de maga az út az változik, közben tanul a hibákból, amelyeket addig elkövetett. Minden egyes út egy külön történet, amelyekben mások a segítőtársai, és csak a vége közös. Ilyen értelemben valóban az odavezető út az érdekes, a lényeg, hiszen a két végpont nem változik. Az érdekes kérdés, hogy ez az idők végezetéig így lesz-e, vagy lesz olyan út, ami már oly tökéleteses sikerül, hogy Roland végre megnyugvást nyerhet. De ha van is, ez még odább van. :)

 

Nagyon tetszett ezt a befejezés egyébként, igazán méltó ehhez a regényfolyamhoz. :)

 

Susannah-hoz:

 

Igen, ő lelépett, de eltalált egy olyan világba, ahol még Eddie és Jake is életben van, és noha nem tudják miért, de a nőre vártak. :) Nekem ez tökéletes befejezés volt így az ő szempontjukból. Azzal, hogy Susannah lelépett a vége előtt, gyakorlatilag őket is megmentette. Ccsak jól kellett megválasztani, hová és mikorra lép át az ajtón, de ezt megálmodta előtte. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Setét torony

 

NorbiLordi, szerintem mi egészen hasonlóan látjuk. :) Én 3-4 hónap alatt olvastam el mind a 8 kötetet (köztük legvégül a 4,5. részt, amit utólag írt az író (gondolom, neki is kedve támadt még egyet-kettőt kalandozni ebben a világban, ami annyira érdekesre sikerült, hogy minden bizonnyal ő maga is visszavágyott ide. :)

A végével kapcsolatban, amit már MissKarrdéval korábban beszéltünk is:

 

Egyben olvasva számomra teljesen egyértelmű, hogy Roland sorsa az, hogy többször is megtegye ezt az utat, mert mindig más világok megmentésére van szükség, de ő csak arra emlékszik a korábbiakból, mi indította el az úton, de maga az út az változik, közben tanul a hibákból, amelyeket addig elkövetett. Minden egyes út egy külön történet, amelyekben mások a segítőtársai, és csak a vége közös. Ilyen értelemben valóban az odavezető út az érdekes, a lényeg, hiszen a két végpont nem változik. Az érdekes kérdés, hogy ez az idők végezetéig így lesz-e, vagy lesz olyan út, ami már oly tökéleteses sikerül, hogy Roland végre megnyugvást nyerhet. De ha van is, ez még odább van. :)

 

Nagyon tetszett ezt a befejezés egyébként, igazán méltó ehhez a regényfolyamhoz. :)

 

 

8. kötet még nem szereztem be, most a képregényt olvasom :)

 

 

Én úgy képzelem el hogy minden ugyanaz kivéve a kürt, magyarán visszakerült az időben. De aztán ki tudja hogy van ez. :D

 

Susannah-hoz:

 

Igen, ő lelépett, de eltalált egy olyan világba, ahol még Eddie és Jake is életben van, és noha nem tudják miért, de a nőre vártak. :) Nekem ez tökéletes befejezés volt így az ő szempontjukból. Azzal, hogy Susannah lelépett a vége előtt, gyakorlatilag őket is megmentette. Ccsak jól kellett megválasztani, hová és mikorra lép át az ajtón, de ezt megálmodta előtte. :)

 

 

 

Persze boldog vége lett neki, meg megértem hogy már unta az egész Tornyos dolgot, de ahogy lelépett az nekem unszimpatikus volt. :)

 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Setét Torony

 

Sajnos némileg hátrányban érzem magam, mert régen olvastam a könyveket, ezért már sok részletre nem emlékszem jól.

Lentebbről ez a megjegyzés nagyon helyénvalónak tűnik:

"Mellesleg a ka egy kerék ami önmagába fordul vissza így szerintem ekörül lesz az igazság :)"

Mindenesetre gondolkodni fogok még rajta, nem mellesleg beterveztem egy újraolvasást a közeljövőre, hátha a közben elejtett infok segítenek egy kicsit bővebben értelmezni a végét. Persze nem ezért olvasnám el ismét, hanem mert jó lenne ismét és most már közvetlenül egymás után elolvasni az egész sorozatot.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Setét Torony

 

Sajnos némileg hátrányban érzem magam, mert régen olvastam a könyveket, ezért már sok részletre nem emlékszem jól.

Lentebbről ez a megjegyzés nagyon helyénvalónak tűnik:

"Mellesleg a ka egy kerék ami önmagába fordul vissza így szerintem ekörül lesz az igazság :)"

Mindenesetre gondolkodni fogok még rajta, nem mellesleg beterveztem egy újraolvasást a közeljövőre, hátha a közben elejtett infok segítenek egy kicsit bővebben értelmezni a végét. Persze nem ezért olvasnám el ismét, hanem mert jó lenne ismét és most már közvetlenül egymás után elolvasni az egész sorozatot.

 

 

 

Hajrá :D Könyvben szó szerint így van leírva szóval szerintem King meg is adta a választ. De elgondolkozok ezen még egy darabig, nem 1 nap megemészteni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként King ezt az ominózus mondást elég sokszor használja a sorozatban, úgyhogy ebben a tekintetben nincs is sok agyalnivaló. :)

Egyébként jelenleg két másik teljesen eltérő stílusú könyvet olvasok párhuzamosan (a Millenium trilógia befejező részét és a Százéves ember, aki kimászott az ablakon c. svéd műveket), amelyek egész jók, de elvonási tüneteim még mindig vannak a Setét torony befejezése miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt években többször is felröppent a hír, hogy megfilmesítik ilyen vagy olyan formában, talán a legutóbbi az volt, hogy film és sorozat felváltva formában kerül vászonra és képernyőre. Egy ideje csönd van körülötte, és nem emlékszem, hogy vajon azért, mert véglegesen letettek róla, vagy pedig csak napolták a projektet. Általában a fórumra is bekerültek ezek a hírek. Majd megpróbálok utána olvasni valahol. Szerintem piszok nehéz filmes alapanyag, és könnyen lehet, hogy sose fogják filmre vinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt években többször is felröppent a hír, hogy megfilmesítik ilyen vagy olyan formában, talán a legutóbbi az volt, hogy film és sorozat felváltva formában kerül vászonra és képernyőre. Egy ideje csönd van körülötte, és nem emlékszem, hogy vajon azért, mert véglegesen letettek róla, vagy pedig csak napolták a projektet. Általában a fórumra is bekerültek ezek a hírek. Majd megpróbálok utána olvasni valahol. Szerintem piszok nehéz filmes alapanyag, és könnyen lehet, hogy sose fogják filmre vinni.

 

Elvileg King miatt, mert ő akar olyan színvolanat ami marha sok pénzbe kerülne. Legutóbb Aaron Paul neve merült fel mint Eddie Dean, ami jó választás is lenne szerintem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.