Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Arról nem is beszélve, hogy dramaturgiailag is pofán vágás lenne, ha a film alatt a Tatoiine v2.0-ról átugrunk a Tatoiine-ra. Mi értelme lenne kitalálni egy második sivatagbolygót, ha az elsőt is szerepeltetik? Ez így nem kerek.

 

Mint írtam én sem tartom valószínűnek, bár szerintem működhetne, főleg ha Jakku közel van Tatooinehoz.

 

 

 

Szerintem egyébként Luke nem bukott meg mint mester. Talán nem érte el Qui-Gon szintjét, de biztosan nem volt csapnivaló tanár. Ha jól emlékszem kilenc tanítványa volt az elmúlt 30 évben. Szerintem ezek a tanítványok (ha nem is mind) fel fognak tűnni, ha nem ebben, akkor majd a nyolcadik, vagy a kilencedik részben, mégpedig Luke oldalán. Kylo pedig nem hiszem hogy egy rossz útra tért tanítvány volna. Inkább azt tudom elképzelni, hogy a Ren lovagok főnöke az egyike Luke 9 tanítványának, aki valami miatt bepöccent egykori mesterére. Kylo meg csak eszköz. De könnyen megeshet hogy teljesen tévúton járok. :D

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars: Az ébredő erő - kiszivárogtak az egyik első társasjáték képei

http://www.gamestar.hu/fantasy-flight-x-wing-miniatures-szivargas-star-wars-vii-tarsasjatek.html

A felső képek űrhajói nem az új filmből vannak, hanem a régi EU-ból. Az egyik a Rebels Assaut 2-ből a Tie Phantom. Ott ez egy láthatatlanná váló prototípus volt.

tiephantom.jpg

 

A másik a Tie Defender

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lehet hogy a filmbe is átemelik őket.

Lehet viszont gyanús, hogy erről a társasjátékról ahogy az irásban is emlitve van csak amatőr fotóink vannak. A két Tie-ről viszont fent profi promó képek láthatóak (a gépeknek pedig az emlegetett amatőr fotókon nyomuk sincs). Ráadásul a két EU-s Tie modell mellett egy EU-s Z-95-ös van az új X-wingek helyett.

 

Közben miközben ezt legépeltem rátaláltam, hogy pontosan mi ez: X-wing miniatures néven még 2012-ben kiadták a két legismertebb régi trilógiás gép kicsinyitett mását, ez a négy gép -köztük a Tie Phantommal és a Tie Defenderrel- pedig egy 2014-es bővitő csomagban szerepelt. ITT olvasható a leírás a pakkokról és itt van az a kép is amit a cikk írói használtak a cím felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az információ honnan van? Ugye nem a Legends (régi EU) művekből mert akkor az nem számít.

 

Nem ez nem Legends info. Valahol olvastam még tavaly amikor az első trailer megjelent. Lehet persze hogy hamis információ, már nem emlékszem a forrásra, de mintha megbízható helyről származott volna. Ti még nem hallottátok ezt a "pletykát"? (ha nem akkor az jelentősen rontja a hitelességét)

 

@Fulcrum

De lehet hogy a filmbe is átemelik őket.

 

Nem hiszem. Olyan szinten el akarnak határolódni a legends érától, hogy szerintem csak azt veszik át, amit nagyon muszáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon kifordított és irreális ellenérv volt egy nagyon naiv és irreális nézettel kombinálva. :) Az ellenérved már ott megbukik, hogy Anakin jó mestere volt Ahsokának, Obi-Wan meg pocsék mestere Anakinnak. Ki is tanította egyetlen leckére Luke-ot? Amúgy meg, ha a tanítvány valamit nem tud jól hasznosítani a tanultakból, arról azért nem csak és kizárólag a tanítvány tehet. Nem ezért vagy azért, de nem a tanároknak kell arról tennie, hogy kiokosodjon? Na ugye, hogy de. Luke simán lehet jó ember, de a körülmények, a megtanult dolgok mennyisége és még számtalan más dolog miatt mint tanár, megbukhat. Elég csak arra gondolni, hogy nem véletlen tanították 10-20 éven át a Jediket. Luke erről semmit sem tud. Őt tanították jó esetben néhány hónapig. Szerinted abba a pár hónapba valóban bele tudta sűríteni Yoda mindazt, amit máskülönben egy-két évtizedig tanítanak, próbák során át kell bizonyítania a tanoncoknak, és még évekig egy mester mellett is tanulniuk kell? Hát hogyne, álmainkban talán. És ha ő ezt a metódust alkalmazza másokra, azzal jól beletenyerel a kakiba. Gyorstalpaló minden útba eső Erőérzékenynek? Az biztos nem jelent futószalagon érkező Sötét Oldal rabokat...

Luke-ot annyira készítették fel, hogy ne harapjon fűbe az első kardrántásnál, mert az idő erre volt elég. Arra, hogy Jedi Rendet neveljen, távolról sem. Azt Luke-nak kell megtanulnia, hogyan kell csinálni, és mivel az Erő nem piskótatorta, ha ezt elhibázod, abba a Galaxis beleroppanhat. És Luke azért hibázott már élete folyamán, emlékezzünk csak a barlangra, vagy Bespinre. ;)

 

 

Te Anakint jó mesternek tartod, míg Obi-want pocséknak?

A naívságról meg: tegye fel a kezét aki az ewok buli után biztos volt a Birodalom bármi nemű fennmaradásában! A kezem lent...-Igen. Én naív vagyok. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te Anakint jó mesternek tartod, míg Obi-want pocséknak?

A naívságról meg: tegye fel a kezét aki az ewok buli után biztos volt a Birodalom bármi nemű fennmaradásában! A kezem lent...-Igen. Én naív vagyok. :)

Kezem fent a magasban. Sose gondoltam, hogy egy galaxisnyi hadsereg nyugdíjba vonul és minden katonai vezetőről kiderül, hogy nem is gondolta ezt az egészet komolyan és csak egy életben lévő Palpatine miatt maradt ezen a pályán. Csak úgy gondoltam már nincs több fordulat és hosszú vagy rövid harcok után de mind meghalnak, aminek a részletes bemutatása már nem releváns a Saga szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezem fent a magasban. Sose gondoltam, hogy egy galaxisnyi hadsereg nyugdíjba vonul és minden katonai vezetőről kiderül, hogy nem is gondolta ezt az egészet komolyan és csak egy életben lévő Palpatine miatt maradt ezen a pályán. Csak úgy gondoltam már nincs több fordulat és hosszú vagy rövid harcok után de mind meghalnak, aminek a részletes bemutatása már nem releváns a Saga szempontjából.

 

Azért hosszabb távon te is a birodalom bukását érezted.

És mikor bejelentették, hogy ennyi a saga és dőlt a Palpi szobor is a Jediben 97-óta, azóta én is úgy értékeltem az eseményt, mint a birodalom végnapját.

Sok paródia is szájára vette ezt; pl.: a Robot Chickenben is közli Vader előremutatólag, hogy a Birodalmat Ewokok döntig majd meg.. :D

Itt a fórumon is kiváncsiak voltunk emlékszem, hogy új ellenség lesz-e, vagy a birodalom maradványai.

Utóbbit kellett elfogadnunk, de mind a kettőre lehetett volna logikus magyarázat.

Ha virágzó új Jedirend lenne és vele virágzó Új köztársaság és egy "ősi sötét erő" :lol: "ébredne most fel" senki sem csodálkozott volna. Vagy igen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te Anakint jó mesternek tartod, míg Obi-want pocséknak?

A naívságról meg: tegye fel a kezét aki az ewok buli után biztos volt a Birodalom bármi nemű fennmaradásában! A kezem lent...-Igen. Én naív vagyok. :)

A kezem nekem is fenn van. Ha visszakeresel évekkel az ep7 bejelentése előtti időkre, akkor is olvashatsz tőlem olyat, hogy szerintem a Birodalom tovább létezett még egy ideig az ep6 után. Képtelen ötletnek tartottam, hogy összedőljön, csak mert eltaknyolt Palpatine, és meghalt Vader, aki ráadásul még nem is volt tartópillére a Birodalomnak. Ez például mindig is tetszett az EU-ban (az már kevésbé, hogy mindig egy Sötét Jedi volt a gazvezér).

Az Obi-Wanosra a helyén válaszolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Soha nem fogadtam el, hogy az Endoron végső győzelmet arattak (eleve, amikor először láttam az ep6-ot, még nem is volt olyan íze a végének, később meg szó volt az ep7-8-9-ről), de sohasem volt hiányérzetem, mert világéletemben ott volt az EU, és rengeteg történetet elfogadtam belőle, mint folytatást. Számomra Thrawn admirális, Mara Jade, Kyle Katarn, a későbbi Zsivány és Lidérc osztag, és még sok más része volt a Star Warsnak, azután is, hogy Endoron lezárult egy fejezet. Nekem a Star Wars sosem ért véget az ep6-tal. Amikor befejeztem a hatodik részt, fejben tudtam, hogy Hannak, Leiának és Luke-nak még sok dolga van. Még ott van a Birodalom, aztán a Maradvány, ott van Luke-nak, hogy létrehozza a Jedi Akadémiát a Yavin IV-en, ott van a politikai csatározás, mire megalapul az Új Köztársaság, Wedge-nek még fel kell állítania a Lidérc osztagot, Kyle Katarnnak meg kell küzdenie a Maradvánnyal és ki kell képeznie Jaden Korrt, stb. Szóval, számomra a sztori mindig is folytatódott könyvekben, képregényekben és videojátékokban, most film formájában fog. Aminek személy szerint jobban örülök. :)

Sőt, még én magam is találtam ki történeteket az ep6 utánra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Soha nem fogadtam el, hogy az Endoron végső győzelmet arattak (eleve, amikor először láttam az ep6-ot, még nem is volt olyan íze a végének, később meg szó volt az ep7-8-9-ről), de sohasem volt hiányérzetem, mert világéletemben ott volt az EU, és rengeteg történetet elfogadtam belőle, mint folytatást. Számomra Thrawn admirális, Mara Jade, Kyle Katarn, a későbbi Zsivány és Lidérc osztag, és még sok más része volt a Star Warsnak, azután is, hogy Endoron lezárult egy fejezet. Nekem a Star Wars sosem ért véget az ep6-tal. Amikor befejeztem a hatodik részt, fejben tudtam, hogy Hannak, Leiának és Luke-nak még sok dolga van. Még ott van a Birodalom, aztán a Maradvány, ott van Luke-nak, hogy létrehozza a Jedi Akadémiát a Yavin IV-en, ott van a politikai csatározás, mire megalapul az Új Köztársaság, Wedge-nek még fel kell állítania a Lidérc osztagot, Kyle Katarnnak meg kell küzdenie a Maradvánnyal és ki kell képeznie Jaden Korrt, stb. Szóval, számomra a sztori mindig is folytatódott könyvekben, képregényekben és videojátékokban, most film formájában fog. Aminek személy szerint jobban örülök. :)

Sőt, még én magam is találtam ki történeteket az ep6 utánra.

 

Számomra nem létezett sohasem az EU. Akkor lehet, hogy neked még nehezebb dolgod van. Hisz ignorálnod kell szeretett dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már megbékéltem rég a helyzettel, pedig szerintem nagyobb rajongója voltam (vagyok) az EU-nak, mint Dzséjt, szóval nem nehéz. De a Thrawn, X-szárnyú történetektől függetlenül is nekem egyértelmű volt, hogy a Birodalom nem egy-kettőre bukott meg. Az hogy a Coruscant elesett, ahogy a SE utolsó jeleneteiben látható, nem jelent semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra nem létezett sohasem az EU. Akkor lehet, hogy neked még nehezebb dolgod van. Hisz ignorálnod kell szeretett dolgokat.

Egyáltalán nincs nehéz dolgom, kicsit sem. Tulajdonképpen az EU eltörlését egy laza vállrándítással éltem meg. Két okból. Az első, hogy mindig is a kánon felé hajlottam, és számomra a mai napig a filmek az elsődlegesek. Még a TCW és a Rebels is alárendelt a szememben. Az EU meg még azok alá is rendeltetett. Szerettem, léteztek számomra, de az eltörlésük nem zavart. Már csak azért sem, mert lényegében akkor lettem rajongó, amikor az EU változott, hiszen ahogy készült az ep1-2-3, úgy változott sok minden meg. Néhány dolgot átformáltak, néhány dolgot már akkor töröltek. Aztán meg jött a TCW és minden borult. A Disney döntése már csak egy újabb lépcsőfok volt, amit megmásztam. Amíg a filmeket nem törlik el, addig tulajdonképpen a többi nem fog izgatni. Hiába volt számomra része Mara Jade a Star Warsnak, ha most azt mondják, hogy sosem létezett, hát istenem. De...

De a törlés idejekor a TCW-nek hála már kismillió dolog át volt mentve, a filmek is áthoztak egyet s mást (egyik kedvencem, Dash Rendar 1997 óta benne van a filmben - oké, csak az Outraider látható, de számomra ez azt is jelenti, hogy Dash Rendar is ott van a pilótafülkében). A Rebels még tovább fűzte ezt, a következő könyvek, képregények, videojátékok, filmek és sorozatok még tovább fogják. Két éve volt Új Köztársaság. Tavaly ilyenkor már nem létezett. Ma újra a kánon része és lehet, hogy még az ep7-ben is benne lesz. Szóval lehet, hogy tegnap még nem volt Mara Jade, de ki tudja, hogy holnap sem lesz-e?

Az ep7 miatti törlés számomra csak egy dolgot jelentett: izgalmas lesz újra felfedezni a Star Wars hátterét. Ás izgalmasabb, mint régen, hiszen most a filmekkel párhuzamosan sorozatok is vannak, meg ott van a régi EU is. Várhatom az új dolgokat, várhatom a régi kedvencek visszatérését. Ez nem nehéz, ez örömteli! :D

Másrészt, az eddigi információk alapján a Galaxis az ep7-ben pont olyan állapotban lesz, amit én reméltem (széttagolt, nincs egyetlen, egységes galaktikus kormány), és amit még az EU sem tudott jól vázolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Én nem olvastam még Zahn trilógiáját sem. Megvan, de valahogy nem került napirendre.

Most örülök, mert nincs is viszonyítási alapom az ep7-tel kapcsolatban.

Nem tudom szóba jött-e a kötetek megfilmesítése, de valószínűleg nagyon fajsúlyosnak ítélték, hogy az új részek igenis ÚJAK legyenek.

 

Amúgy a sztorikat karaktereket jórészt ismerem -csak nem túl részletesen és mélyen- a régi EU-ból. Hála a régi starwars.hu nagy kronológiájának. Azt nagyon szerettem olvasni!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Struzan azt állítja, hogy a Force Awakens lesz valószínűleg a legjobb Star Wars film, ami valaha elkészült!!! :shocked:

http://www.slashfilm.com/drew-struzan-force-awakens-opinions/

 

Meg lehet nyugodni :psycho:

 

Kezdődik! Reméltem is, hogy senki nem fogja szidni sw berkekből!

Még várhatunk hasonlókat;

Kitalálom: "a forgatás egy életreszóló élmény volt, egy nagy család lettünk, JJ egy óriási tehetség, blablabalabla.." :P

Egyébként szinte 100%, hogy nagyon jó lesz, nehogy támadásnak vedd Jake együttérzek veled!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Struzan azt állítja, hogy a Force Awakens lesz valószínűleg a legjobb Star Wars film, ami valaha elkészült!!! :shocked:

http://www.slashfilm.com/drew-struzan-force-awakens-opinions/

 

Meg lehet nyugodni :psycho:

Biztos jó lesz, de őszintén mi mást mondhatna? James Cameron egekig magasztalta az új Terminátort azt maximum egy gyenge közepes lett a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Struzan azt állítja, hogy a Force Awakens lesz valószínűleg a legjobb Star Wars film, ami valaha elkészült!!! :shocked:

http://www.slashfilm.com/drew-struzan-force-awakens-opinions/

 

Meg lehet nyugodni :psycho:

Ja, hát ha az lesz a sztori ami az X-Wing játék hátulján volt, akkor inkább hagyjuk. ;)

 

Soha nem fogadtam el, hogy az Endoron végső győzelmet arattak (eleve, amikor először láttam az ep6-ot, még nem is volt olyan íze a végének, később meg szó volt az ep7-8-9-ről),

Amikor bemutatták, olyan szépen lezárt végének tűnt mint annak a rendje! Az, hogy azután miket találtak ki hozzá, teljesen másodlagos. A pénz miatt kellett valamit kreálni. Lucas később is arra hajtott rá az új jelenetekkel, hogy az általa kreált konfliktusnak vége az EPVI végén. Ezt készül pofán vágni az új trilógia.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor bemutatták, olyan szépen lezárt végének tűnt mint annak a rendje! Az, hogy azután miket találtak ki hozzá, teljesen másodlagos. A pénz miatt kellett valamit kreálni. Lucas később is arra hajtott rá az új jelenetekkel, hogy az általa kreált konfliktusnak vége az EPVI végén. Ezt készül pofán vágni az új trilógia.

Amikor bemutatták arról volt szó, hogy jön a következő trilógia. Lucas és a stáb egy rakás helyen nyilatkozott erről. Egy csomó közülük itt a fórumon is bevolt már rakva párszor. Arról hogy az ep.6 lesz a vége csak a Baljós készitésének a megindulása után merült fel először, amikor Lucas úgy döntött hogy nincs kedve még egy trilógiát csinálni. De még a Baljós forgatásának az indulásánál is úgy volt hogy lesz ep.7-8-9. Ugye akkor még a hivatalos oldalon is előre be volt készitve az ep. 7-8-9-nek a helye, amiről a screenshot ha jól tudom még a making of könyvbe is bekerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az érzésről beszélek ami elfogott a Jedi végén. Nem kétlem, hogy meg akarták lovagolni a sikert, de mint tudjuk ebből sose lett semmi. Slusszpoénnak pedig jó az új film, amiben Lucas annyira van benne, mint én az USA parlamentjében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg nincs benne semmilyen formában sem. Persze lehet, hogy amikor nagyon megakadtak fű alatt megkérdezték pár dologról. :) Nagy összeveszés nem lehet, hisz megkapta a Disney egyik illusztris díját.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas mikor még elkezdte az első filmet irni már akkor rengeteg részben gondolkodott. A Jedi lehet hogy ennek érződött de sose készült azzal a szándékkal, hogy lezárja a sztorit. A készités során mindig is több filmről volt szó. Persze a sztori ahogy Lucasnál lenni szokott nem csak hogy nagyon vázlatos volt, de még a vázlat is állandóan változott: látszik az ep.7-8-9-ről tett nyilatkozataiból is hogy hol erről szólna hol amarról, de hát ez már a régi trilógiára is igaz (az ep.4 bemutató után még komolyan felmerült hogy majd Leia lesz a végén a galaxis királynője, az ep.5-nél meg hogy Luke majd részekig kutatja a befagyasztott Hant). A prequelnek is úgy ült neki, hogy az egész annyira nem volt még kidolgozva, hogy pl. Qui-Gon hiába tűnik kulcsfigurának csak akkor került bele mikor már folytak az előkészületek. De hát ő már csak ilyen szeszélyes, hisz egyszer fontos hogy Maul meghaljon utána meg inkább mégis úgy akarta hogy éljen.

 

Pont mint ez az új trilógia. Hiába zárt le bármit is az SE-vel a sequel trilógiát ő inditotta be még akkoris ha a sztoriban nem vesz részt. Elég csak megnézni a felvásárlás után készült videót: olyan természetességgel beszél arról hogy jönnek az új SW filmek mintha nem ezt tagadta volna előtte vagy 15 évig minden fronton. Az SW-nek ebbe a kissé ad-hoc alakulásába szerintem jól belepasszol hogy most kapunk még három filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az üzletről is szól. Lucas amikor épp eladta az SW -t nem beszélhetett arról, hogy majd éppen most nem lesz semmi. :) Ezzel a vevőnek is alávágott volna. Épp ellenkezőleg. Az alkotónak kell kimondani, hogy most aztán itt az SW Kánaán az új tulajjal. Ezzel segíti a vevőt, aki valami nagy volumenű eventel hamarosan elő is áll. Az, hogy korábban mit mondott, itt már nem is érdekes.... Persze azt ő se gondolta, hogy a saját univerzumából szinte kizárják, de ezt ő főzte magának, szóval egye meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ez igy van, de ugyanakkor Lucasnak nincsenek anyagi problémái. Nem szorult rá erre az eladásra és az SW az ő hagyatéka: simán opció lehetett volna, hogy azt mondja, hogy azt nem adja el. Ha már össze akart kalapozni az unokái leendő nyugdijára eladhatta volna az ILM-et meg néhány mellékes céget meg mondjuk az Indy jogait. De ő inkább azt mondta hogy legyenek új filmek és menjen az egész. Hamill is mondta hogy nekik már korábban szólt hogy lesz valami. Nyilván ebben rengeteg dolog közrejátszott: az is felmerülhetett benne, hogy előbb-utóbb ha más nem a halála után úgyis lesz új SW film és akkor inkább ő akarja kiválasztani a készitő stúdiót/producereket.

Nekem egyébként úgy tűnik hogy nem nagyon érdekli, hogy nincs benne a dolgokban, hisz az egész eladásnak valahol ez volt a célja. Időközben megházasodott, szerintem milliószor fontosabb neki már a nyugodt öregkor megélése minthogy ott tüsténkedjen a következő filmeken. Én hajlamos vagyok hinni neki amikor azt mondja hogy kiváncsi az érzésre milyen lesz életében először beülni egy SW filmre úgy hogy minden egyes jelenet meglepetés (még a trailer kijövetelekor mondott hasonlót).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a romantikus oldala a dolognak. Nyilván van benne igazság, csak a végeredmény ne igya meg a levét annak, hogy nincs ötlet, vagy legalábbis be vannak sz*rva az igazi bevállalós újdonságoktól. Szerintem ezt Lucas sem akarná. Márpedig amit leírtak sztorit, az az önismétlésnek a legalsó formája. Pedig az utóbbi időben minden olyan jól alakult.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas mikor még elkezdte az első filmet irni már akkor rengeteg részben gondolkodott. A Jedi lehet hogy ennek érződött de sose készült azzal a szándékkal, hogy lezárja a sztorit. A készités során mindig is több filmről volt szó. Persze a sztori ahogy Lucasnál lenni szokott nem csak hogy nagyon vázlatos volt, de még a vázlat is állandóan változott: látszik az ep.7-8-9-ről tett nyilatkozataiból is hogy hol erről szólna hol amarról, de hát ez már a régi trilógiára is igaz (az ep.4 bemutató után még komolyan felmerült hogy majd Leia lesz a végén a galaxis királynője, az ep.5-nél meg hogy Luke majd részekig kutatja a befagyasztott Hant). A prequelnek is úgy ült neki, hogy az egész annyira nem volt még kidolgozva, hogy pl. Qui-Gon hiába tűnik kulcsfigurának csak akkor került bele mikor már folytak az előkészületek. De hát ő már csak ilyen szeszélyes, hisz egyszer fontos hogy Maul meghaljon utána meg inkább mégis úgy akarta hogy éljen.

 

Pont mint ez az új trilógia. Hiába zárt le bármit is az SE-vel a sequel trilógiát ő inditotta be még akkoris ha a sztoriban nem vesz részt. Elég csak megnézni a felvásárlás után készült videót: olyan természetességgel beszél arról hogy jönnek az új SW filmek mintha nem ezt tagadta volna előtte vagy 15 évig minden fronton. Az SW-nek ebbe a kissé ad-hoc alakulásába szerintem jól belepasszol hogy most kapunk még három filmet.

 

Jó meglátás. A régi trilógiát Lucas 97-ben "megölte", majd jött a prequel, aminek egy kisebb részét pedig a 2005-ös TCW alkalmával írta felül. Lucas nem konzekvens, gondolatai szabad áramlásának semmi nem szabhat határt. Ezért is volt elkerülhetetlen az EU és a kánon szintű anyagok összeboronálása. A Star Warsnak mindig kölcsönzött egyfajta különleges ízt ez az örökké fennálló ellentmondás. Tényleg olyan mesévé dagadt, amit nem a saját rendszerén belüli igazságok tartanak össze, hanem a mese üzenete. Persze ezek az ellentmondások többnyire apróságok voltak, így a lényeges üzenetet nem is érinthették volna. Viszont a prequel nagyon sokat merített az EU-ból. Helyszíneket, űrhajókat, karaktereket emelt onnan át. Hol kedves kikacsintások, hol pedig lényeges történeti elemek formájában. A 91-ben megjelent Birodalom örökösei című regény adta a klónhengereket, ott jelent meg először a jeditanács, Kashyyyk, Lando hajója a Lady Luck (Personal Luxury Yacht 3000), ami mint típus, állandó szereplője lett a TCW-nek. Zongorázni lehetne, hogy mennyire visszaható folyamatról beszélünk. Az EU nagyszerű kalandokat kínált és a Valhallás időkben más táplálékunk sem volt, csak az EU kínálta kalandok. Voltak köztük emészthetetlen szemetek is, de örök kincseket is találhatott az ember. Valamikor 96 környékén szereztem meg a Star Wars szerepjáték könyvet egy nagy csomag Runa magazin társaságában, ami ugye tele volt Star Wars matériával. Akkor jutottam hozzá a Novoplast Csillagok Háborúja társasjátékához is és abban az időben kezdtem begyűjteni a Valhallás SW könyveket is. Igazán nagyszerű korszak volt, sajátosan magyaros ízzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.