Ugrás a kommentre

5x13 - Point of No Return


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De nem sározódtak be, az mind csak koholmány volt. :) És azért a Jedi vezetők nélkül felálló Jedi rendet azért könnyebb lett volna térdre kényszeríteni. Nekem ez az egés zolyan, mintha azt mondanánk, hogy Palpi nem tudott az Alderaan felrobbantásáról. :D Részben hasonló eset.

 

Más. Elkészült az guide, az első posztban olvasható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem sározódtak be, az mind csak koholmány volt. :) És azért a Jedi vezetők nélkül felálló Jedi rendet azért könnyebb lett volna térdre kényszeríteni. Nekem ez az egés zolyan, mintha azt mondanánk, hogy Palpi nem tudott az Alderaan felrobbantásáról. :D Részben hasonló eset.

Igen koholmány, aminek a tükrében kicsit más a jedik halála, mint úgy hogy hősiesen odavesztek. Vezetők nélkül meg aligha maradnak, maximum új vezetők lesznek, korábban már kipróbált mesterekből. Elképzelni se tudom hogy ettől miért könnyebb térdre kényszeriteni őket. A tragédia általában épp hogy összefog egy-egy szervezetet/nemzetet. A jedikben az összetartozás csak még fontosabbá vált volna és még körültekintőbbek lettek volna mint korábban. (Ad absurdum mi van ha az új vezetőség kilép a Klón-háborúból mert azt mondja hogy lám, tényleg inkább a béke útján kéne járnunk, eltévejedtünk... azt szegény Palpi hiába nyomja a 66-os parancsot)

 

Nekem meg ez a Palpin kivül senki nem tud katonai hadmozdulatot végezni a Klón-háborúban a főgonosz erős túldimenzionálásának tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen koholmány, aminek a tükrében kicsit más a jedik halála, mint úgy hogy hősiesen odavesztek. Vezetők nélkül meg aligha maradnak, maximum új vezetők lesznek, korábban már kipróbált mesterekből. Elképzelni se tudom hogy ettől miért könnyebb térdre kényszeriteni őket.

Csak két nevet mondok. Obi-Wan Kenobi és Yoda mester. Nos ők azért igen csak sok borsot törtek Vader és Luke orra alá a későbbiekben. Mennyivel egyszerűbb lett volna az élet, ha ők itt kinyiffannak. Gondolj csak bele.

 

Nekem meg ez a Palpin kivül senki nem tud katonai hadmozdulatot végezni a Klón-háborúban a főgonosz erős túldimenzionálásának tűnik.

Én azt mondom, hogy ilyen nagy és fontos! hadmozdulatot nem végezhetnek el Palpi nélkül. Természetesen kisebb akciókhoz nem kell őt hívni. Szerintem ilyen volt az Onderon szál is, ahol az egészet egyedül Dooku irányította a szepik részéről.

 

 

Merr-Sonn. Épp ez benne a jó. :) Persze ez csak akkor működik ha vannak benne partnerek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak két nevet mondok. Obi-Wan Kenobi és Yoda mester. Nos ők azért igen csak sok borsot törtek Vader és Luke orra alá a későbbiekben. Mennyivel egyszerűbb lett volna az élet, ha ők itt kinyiffannak pl? Gondolj csak bele.

De Vader orra alá nem is kell semmit dörgölni, ha ez a terv sikerül, hisz akkor Anakin odaveszik. És ez a másik főérv amellett, hogy ezt Palpatine szervezte. Saját vezérkar + kiszemelt tanitvány megölése ahhoz, hogy a Jedi Tanács meghaljon. Itt mindenki arról ír, hogy Palpatine micsoda tervező géniusz és közben ennyire futja a zsenitől, hogy leendő tábornokait és leendő Sith tanitványát kell kinyirja ahhoz, hogy végezzen a jedi tanáccsal? Mindezt úgy hogy a 66-os parancs már be van készitve, tehát ott egy nagyságrendekkel jobb terv arra hogy mindezt veszteségek nélkül megússza? Nekem ez igy nem áll össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az a lényeg, hogy még minden képlékeny. 66 -os bekészítve? Még nem biztos. De ha be isvan programozva, még akkor se 100%, hogy használni is tudja majd. Akkor még olyan sokismeretlenes az egyenlet, hogy egy ilyen lehetőséget nem hagyhatott ki. Lehet, hogy túl csábító volt a lehetőség. :) Nyilván elkövetett volna egy hibát ezzel, de nem épp azt mondjuk, hogy nem mindenható? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké csak annyit azért kinézek Palpatine-ból hogy ki tud találni olyan ötletet, hogy a Jedi Tanács likvidálásához ne kelljen a leendő bizalmasaitól is megszabadulni. Mert az elég fura, hogy egyik pillanatban minden hadsereg pont oda mozdul ahova ő mondja, de eközben meg emellett nem tudja úgy tologatni őket, hogy ne ölje meg egy rakás saját emberét köztük leendő sith tanitványát egy merénylet közben. Ennyire csak nem béna :) A 66-os parancs meg én úgy tudom genetikailag beléjük lett kódolva. Ezért is nem kérdőjelezték meg. Ha igy van akkor pedig már meg kell legyen (de egyébként is valószinütlen, hogy Palpatine a háború kimenetelét és a jedik kiiktatását menet közben találja ki... az például hogy miként fogja kontrollálni a klónokat elég fontos kérdés, ahogy az is hogy miért fognak belemenni leendő vezetőik kiiktatásába és miért nem fognak puccsot végrehajtani... ez speciel pont olyasmi amit még a háború elött ki kellett találjon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként van "folytatása" is a történetnek, annyiban, hogy Tarkin a caridai incidens után pár héttel ír egy mondhatni hadügyi reformról szóló javaslatot Palpatinenak, amiben leírja, hogy a Jedik már mennyire nem alkalmasak a klónhadsereg irányítására, és hogy jobb ötlet lenne képzett tiszteket a vezetésbe ültetni, akiknek enyhén szólva nincs közük a Jedikhez és elveikhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké csak annyit azért kinézek Palpatine-ból hogy ki tud találni olyan ötletet, hogy a Jedi Tanács likvidálásához ne kelljen a leendő bizalmasaitól is megszabadulni. Mert az elég fura, hogy egyik pillanatban minden hadsereg pont oda mozdul ahova ő mondja, de eközben meg emellett nem tudja úgy tologatni őket, hogy ne ölje meg egy rakás saját emberét köztük leendő sith tanitványát egy merénylet közben. Ennyire csak nem béna :) A 66-os parancs meg én úgy tudom genetikailag beléjük lett kódolva. Ezért is nem kérdőjelezték meg. Ha igy van akkor pedig már meg kell legyen (de egyébként is valószinütlen, hogy Palpatine a háború kimenetelét és a jedik kiiktatását menet közben találja ki... az például hogy miként fogja kontrollálni a klónokat elég fontos kérdés, ahogy az is hogy miért fognak belemenni leendő vezetőik kiiktatásába és miért nem fognak puccsot végrehajtani... ez speciel pont olyasmi amit még a háború elött ki kellett találjon).

Innentől már Palpi lapjaiba kellene belelátni, ami ebben az időben még úgy se lehetséges mint később. :)

 

Egyébként van "folytatása" is a történetnek, annyiban, hogy Tarkin a caridai incidens után pár héttel ír egy mondhatni hadügyi reformról szóló javaslatot Palpatinenak, amiben leírja, hogy a Jedik már mennyire nem alkalmasak a klónhadsereg irányítására, és hogy jobb ötlet lenne képzett tiszteket a vezetésbe ültetni, akiknek enyhén szólva nincs közük a Jedikhez és elveikhez.

397709_494382640601035_1296078543_n.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként zseniális ez a levél. :D Ha jól értem kiderül belőle, hogy ennek az akciónak a kódolásához kellet a modul. Tök jó, hogy Tarkin szerint hiba volt droidokra bízni ezt a fontos küldetést. A Jedi gyerekekről írtak meg felteszik a koronát az irományára. Katonaként tekintve, valahol igaza van.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, szerintem Palpatine tudott a tervről, az ellenkezője több, mint hihetetlen. De nem írom le újra. Viszont nem hinném, hogy beáldozta volna Anakint... a számos erőfeszítés irányába arra utal, hogy igen fontos szerepet játszik megálmodott Birodalmában, akinél megfelelőbbet keresve se találna. Maul, Dooku, Grievous... hasonló funkcióval, de csak egyszerű, cserélhető eszközök voltak, míg Vader egy jelkép, aki olyan hatalom birtokában állt, mint Palpatine-on kívül talán senki más (persze őt is lecserélte volna idővel, de itt még erről nem volt szó). Ezért kétlem, hogy az öreg csak így beáldozta volna azért, hogy végezzen a Jedikkel, akik megölésére egyébként már elő volt készítve egy olyan terv, aminek beteljesedésével nem a háború hősi áldozataiként vonulnak be a történelemkönyvekbe, hanem a Köztársaság árulóiként. Nem látom értelmét, pedig ha tudott a tervről, akkor végezni akart a jelen lévő Jedikkel, ez biztos. Talán úgy volt vele, hogy a Tanács megsemmisülése megrendíti a Rendet, a többi Jedit pedig ugyanúgy be tudja mártani a 66-ossal. Míg Anakinról jelenlétéről talán nem tudott, hiszen egy ekkora galaxisban ő se tudhat mindenről mindent, bármennyire profi informátorai is vannak. Skywalker nyilván R2 újbóli hőssé válásának céljából került be a sztoriba, a drámai hatás kedvéért, de nálam sem ez, se a droid robbanás utáni túlélése nem áll össze teljes mértékben. Bele lehet magyarázni ezt vagy azt, ami szemmel láthatóan érdekes hsz-eket szül, de a tisztánlátás és egyértelműség kedvéért pár mondat szintjén nem ártott volna tisztázni a látottakat. Egyértelműen kiderül, mi Palpatine szerepe a helyzetben; R2 egy robbanásbiztos mentőkabinban húzta meg magát, stb... apróságok, de sokkal biztosabb lábakon állna tőlük a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, szerintem Palpatine tudott a tervről, az ellenkezője több, mint hihetetlen. De nem írom le újra. Viszont nem hinném, hogy beáldozta volna Anakint... a számos erőfeszítés irányába arra utal, hogy igen fontos szerepet játszik megálmodott Birodalmában, akinél megfelelőbbet keresve se találna.

Palpatine mindent átlát irányit, épp csak elfelejtette lezsirozni, hogy kiszemelt tanitványa ne jelenjen meg a Jedi Tanács ölő merényletekor. Világos. Ilyen szervezőkészség mellett tényleg tuti hogy semmi nem kerüli el a figyelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lényeg Sky, hogy nincs a szádba rágva, így több verzió is lehetséges. Ha minden olyan egyértelmű lenne, akkor alig élnének a topikok. :) Én ezt szeretem az SW -ben, hogy több értelmezési lehetősége is van az egyes szituációknak. Ez így felvezetve most pont olyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért Palpi sejthette, hogy Anakin is ott lesz, hisz -mint Obi mondta- ott az alkalom, hogy a felvetéseit, kifogásait hangoztassa a konferencián, és hát tudjuk hogy a Kiválasztottunk nem szokta magában tartani a mondanivalóját (hát még ha ilyen kritikus a téma).

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg ezek a verziók lehetségesek:

 

- Palpatine nem tudott semmit a támadásról, így Anakin jelenlétéről sem.

- Palpatine tudott a támadásról, de Anakin jelenlétéről nem.

- Palpatine tudott a támadásról és Anakin jelenlétéről is.

 

Ezek közül nekem még mindig a 2. a legelfogadhatóbb, szerintem elég világosan leírtam, miért. De a többi mellett is szólnak érvek pro és kontra. Egyértelműen nem derül ki a sztoriszálból, pedig nem egy elhanyagolható apróság, mert mindegyik verzió más megvilágításba helyezi a dolgokat Palpatine kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké csak annyit azért kinézek Palpatine-ból hogy ki tud találni olyan ötletet, hogy a Jedi Tanács likvidálásához ne kelljen a leendő bizalmasaitól is megszabadulni. Mert az elég fura, hogy egyik pillanatban minden hadsereg pont oda mozdul ahova ő mondja, de eközben meg emellett nem tudja úgy tologatni őket, hogy ne ölje meg egy rakás saját emberét köztük leendő sith tanitványát egy merénylet közben.

Már ha a bázison a leendő bizalmasai voltak. Tarkin ott volt, de ez egy ember, viszont nem feltétlen igaz az, hogy mindenki, aki nem-Jedi és a GAR vezetője, az egyben Palpatine kebelbarátja. Meg eleve, katonákról beszélünk, akiket nem feltétlen ideológia vezet, hanem elkötelezettség. Vagyis Sidious vezérkarában - legalábbis az elején mindenképpen - simán lehettek olyan tisztek, akik azért voltak mellette, mert hittek benne, és nem azért, mert tudták, hogy ő kicsoda (nyilván később ezekből lettek a Lázadók vezetői).

Mindehhez vegyük hozzá, hogy valószínűleg a Jedik is beleszóltak abba, kikből álljon a katonai vezetés, ha már egyszer ők vezették ezt a háborút Köztársasági részről. Nyilván nem olyanok kerültek elő, akik egyértelműen Jedi-ellenes, katonai rezsim elveket vallottak. Szóval, én el tudom képzelni, hogy a háborúban még a GAR vezérkarában - ahogy a Szenátusban - is többségében voltak azok, akik azért nem favorizáltak volna egy diktatúrát, ennél fogva akár az is elképzelhető, hogy Tarkin tök egyedül volt Palpatine párti azon a bázison. Mindenki más Jedi párti, vagy olyan tiszt, aki a kancellár demokratikus elveiben hisz, és fogalma sincs az öreg valódi szándékairól. Egyszóval olyan, aki ugyanolyan, mint a Szenátusban élő megvezetett marhák. Az ilyenek tömeges eliminálására, pláne, ha még a Jedi Tanács is megy velük a levesbe, tökéletes egy ilyen akció.

 

A másik, a Jedi Rend egységesedésében a Tanács elvesztése esetén nem igazán hiszek, mivel már ez a Tanács sem tudja előhozni az egységességet, de még kontrollálni tudja a renitenseket. Már most vannak Dookuk, Krellek, Anakinok és Nahdar Vebbek, jóllehet nem tömegesen, de jelenlétük azt sejteti, hogy a Rend már rég nem a régi, nem egységes, és a Tanács képtelen is kezelni őket. Az ilyen személyeket az olyan Jedik halála, mint Windu vagy Yoda, még nagyobb haragra gerjesztheti. Mert itt azért nem olyanokról van szó, akik majd kisírják magukat aztán megnyugszanak, hanem olyanokról, akik feje fölött, ha már ilyen sötét kilengéseik vannak, non-stop leng a Sötét Oldal kaszája. És nem elképzelhetetlen, hogy az új Tanácsban helyet kap egy új Krell. Most képzeljünk el egy ilyen forgatókönyvet, amiben egy olyan Jedi, vagy Jedi csoport képviseli a Tanácsot, ami Krell észjárásával egyezik, vagy Dooku szeparatista elképzeléseivel, esetleg Anakin hevességével. Palpatine csak hátradől és nézi, ahogy a Rend bemocskolja önmagát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lényeg Sky, hogy nincs a szádba rágva, így több verzió is lehetséges. Ha minden olyan egyértelmű lenne, akkor alig élnének a topikok. :) Én ezt szeretem az SW -ben, hogy több értelmezési lehetősége is van az egyes szituációknak. Ez így felvezetve most pont olyan.

Nem kell szájba rágni (mint az tették a Sunny Day in the Void-ban, amikor Gascon annyira ecseteli az ösztön fontosságát, hogy 10 másodpercen belül kétszer is említi), de azért egy ilyen karakterek szerepében és kapcsolatukban fontos kérdésnél igazán sugallhatnának valamit.

Sky jól írta, a drámaiasság oltárán feláldozták a józan észt és a logikát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindehhez vegyük hozzá, hogy valószínűleg a Jedik is beleszóltak abba, kikből álljon a katonai vezetés, ha már egyszer ők vezették ezt a háborút Köztársasági részről. Nyilván nem olyanok kerültek elő, akik egyértelműen Jedi-ellenes, katonai rezsim elveket vallottak. Szóval, én el tudom képzelni, hogy a háborúban még a GAR vezérkarában - ahogy a Szenátusban - is többségében voltak azok, akik azért nem favorizáltak volna egy diktatúrát, ennél fogva akár az is elképzelhető, hogy Tarkin tök egyedül volt Palpatine párti azon a bázison. Mindenki más Jedi párti, vagy olyan tiszt, aki a kancellár demokratikus elveiben hisz, és fogalma sincs az öreg valódi szándékairól. Egyszóval olyan, aki ugyanolyan, mint a Szenátusban élő megvezetett marhák. Az ilyenek tömeges eliminálására, pláne, ha még a Jedi Tanács is megy velük a levesbe, tökéletes egy ilyen akció.

Ha ez igy van akkor a Jedik elképesztően rossz emberismerők. Obi-Wannal meg Anakinnal egy olyan arc bazsevál, aki ott ül a Halálcsillag brainstorming termében is (ti szerintem jobban tudjátok hogy kiről van szó :D). Engem meglepne, ha Palpatine nem azoknak az embereknek az útját egyengetné akik ideológiailag is egy követ fújnak vele. Itt van Tarkin esete: nem hiszem hogy csak azért jutott előre, mert akkora stratégiai géniusz. Valószinüleg az is, de ugyanakkor hasonló elveket vall ami szintén jó pont lehet. És miért menne máshogy a többiekkel?

De ha feltesszük hogy igazad van: akkor a jövőben mindenképp látnunk kell a katonai vezetők kivégzését/merényletét.

 

A másik, a Jedi Rend egységesedésében a Tanács elvesztése esetén nem igazán hiszek, mivel már ez a Tanács sem tudja előhozni az egységességet, de még kontrollálni tudja a renitenseket. Már most vannak Dookuk, Krellek, Anakinok és Nahdar Vebbek, jóllehet nem tömegesen, de jelenlétük azt sejteti, hogy a Rend már rég nem a régi, nem egységes, és a Tanács képtelen is kezelni őket.

 

Nekem egyelőre túl pici arányban vannak a kilengő jedik a jófejekhez képest, hogy ebben gondolkodjak (ha elfogadjuk, hogy a rosszak vagy rosszra hajlók vannak a Renden belül is többségben vagy komoly frakciót képviselnének akkor igazából nincs is drámája a 66-os parancsnak: ha többségében sötét oldallal kokettáló lovagokat öltek meg, akkor hurrá, nem?) . És nem hiszem, hogy a jó fej jedik a sötét oldalra hajlókat választanák ki maguk közül. Yoda meg a többiek pedig elég inkompetens vezetőknek bizonyulnak ahhoz, hogy a minőség-vesztés azért annyira ne álljon fent :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky jól írta, a drámaiasság oltárán feláldozták a józan észt és a logikát.

A hangot adó űrhajó a vákuumban marha jól hangzó jármű. Feladták a józan észt és a logikát. Ez az SW. Önmagán belül logikus. Magadnak elintézheted ezzel, mi azonban beszélgetünk a lehetőségekről. Ne fájjon már ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine -t két cél vezérelte. Megszerezni a teljhatalmat, és az akadékoskodókat, elsősorban az ősellenség Jediket mindenáron kiirtani. Az egész háború ezt szolgálta. Ettől kezdve pedig Dzséjttel értek egyet. Palpatine -nak olyan volt egy Jedi tanács gyűlés Coruscanton kívül, mint egy tálcán felkínál lehetőség. Azzal szerintem egyetérthetünk, hogy otthon megölni a tanács minden tagját gyanú nélkül, szinte lehetetlen lett volna. Itt viszont remek alkalom nyílt a kiiktatásukra, még magyarázat is lett volna rá. Ezt a ziccert nem szabadott kihagyni akkor, amikor a nagy terv egyik alappillére pont ez! A nép szemében a Jedik mártírrá válnak? Ideig-óráig biztosan. Palpatine azonban úgy is bemártotta volna őket idővel, ez már a legkevesebb. Szóval ez a csapásmérés mindent megért, még Anakin elvesztését is (aki miatt ráadásul még a legvégén is barna csíkos volt Palpi gatyája, hogy egyáltalán átáll-e).

 

Erre volt kitalálva a 66-os parancs, és nem egyszerre ölte meg őket, de mindegyiket külön-külön. Volt akikkel otthon végzett a Coruscanton mégse lett belőle felhajtás... A nagy terv alappillére szerintem pont az volt, hogy létrehoz egy hadsereget, akikkel aztán kiiktatja az ellenségeit, majd ezzel a hadsereggel tartja fent az uralmát! Minden a tervei szerint haladt, miért áldozta volna be akkor a tanítványát, ezt nem értem továbbra se! Dookunál sokkal többre tartotta Anakint, már évek óta arra áhítozott, hogy a maga oldalára állítsa. Fel is építette ezt a kapcsolatot, a bizalmába férkőzött és csak úgy feladta volna... talált egy olyan ígéretes tanítványt a személyébe, aki messze túlmutatott Dookun. Már csak azon logika elvén haladva, hogy a kivételes képességekkel rendelkező Anakin szolgálataival még erősebb lehetne a Birodalma és amúgy is megvolt a terve a jedikre akkor felesleges pazarlás lett volna feláldozni Anakint, aki a Birodalom szempontjából is kulcs szereplő volt. Ő volt az, akitől félni kellett, a gonoszság és a megtorlás megtestesítője. A szeparatista vezetőkkel, a jedik ifjakkal és a 66-os parancsot túlélő maradék jedivel is ő végzett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangot adó űrhajó a vákuumban marha jól hangzó jármű. Feladták a józan észt és a logikát. Ez az SW.

De itt nem csak egy egyszerű hangulatelemről van szó, hanem 1) Anakin szerepéről Sidious számára, ami a saga főszereplőjénél és főg*cijénélnem egy elhanyagolható dolog, 2) Sidious tényleges hatalmáról, ami ismét nem egy elhanyagolható infó lenne. Ez nem éppen egy súlycsoport az űrhajók hangjával

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre volt kitalálva a 66-os parancs, és nem egyszerre ölte meg őket, de mindegyiket külön-külön. Volt akikkel otthon végzett a Coruscanton mégse lett belőle felhajtás...

Nem hát mert akkor már volt rá indítéka!!! Windu mesterék megtámadták őt, a jóságos kancellárt, ergo a Jedik árulók, le velük. Ez tiszta sor. De ebben az időben még kinyírni a Jedi tanács tagjait a Coruscanton felettébb gyanús lett volna. Vagy ha nem is gyanús, azért elég nehéz. Ez egy könnyű megoldás lett volna Palpatine számára.

 

A nagy terv alappillére szerintem pont az volt, hogy létrehoz egy hadsereget, akikkel aztán kiiktatja az ellenségeit, majd ezzel a hadsereggel tartja fent az uralmát! Minden a tervei szerint haladt, miért áldozta volna be akkor a tanítványát, ezt nem értem továbbra se! Dookunál sokkal többre tartotta Anakint, már évek óta arra áhítozott, hogy a maga oldalára állítsa. Fel is építette ezt a kapcsolatot, a bizalmába férkőzött és csak úgy feladta volna... talált egy olyan ígéretes tanítványt a személyébe, aki messze túlmutatott Dookun. Már csak azon logika elvén haladva, hogy a kivételes képességekkel rendelkező Anakin szolgálataival még erősebb lehetne a Birodalma és amúgy is megvolt a terve a jedikre akkor felesleges pazarlás lett volna feláldozni Anakint, aki a Birodalom szempontjából is kulcs szereplő volt. Ő volt az, akitől félni kellett, a gonoszság és a megtorlás megtestesítője. A szeparatista vezetőkkel, a jedik ifjakkal és a 66-os parancsot túlélő maradék jedivel is ő végzett.

Na itt álljunk meg egy pillanatra! Dooku itt még messze Anakin felett áll. Tudásban, taktikai érzékben, erőhasználatban...mindenben! Anakin a háború alatt fejlődik ki igazán, ezért is jó, hogy annyiszor csapnak össze a gróffal mert tisztán látni a fejlődést a fiún. Anakin csupán egy tehetség, ami nem biztos, hogy beváltható. Palpi azért is tesztelgeti néha, hogy mennyit tud fejlődni (lásd a Crisis on Naboo -t). Anakin amúgy is a háborúban harcolt, ahol elvileg bármikor meghalhatott volna. Ezért ez egy teszt is számára.

 

De itt nem csak egy egyszerű hangulatelemről van szó, hanem 1) Anakin szerepéről Sidious számára, ami a saga főszereplőjénél és főg*cijénélnem egy elhanyagolható dolog, 2) Sidious tényleges hatalmáról, ami ismét nem egy elhanyagolható infó lenne. Ez nem éppen egy súlycsoport az űrhajók hangjával

Megválaszolhatod magadnak. Sky alapból három verziót is felvázolt. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre volt kitalálva a 66-os parancs, és nem egyszerre ölte meg őket, de mindegyiket külön-külön. Volt akikkel otthon végzett a Coruscanton mégse lett belőle felhajtás... A nagy terv alappillére szerintem pont az volt, hogy létrehoz egy hadsereget, akikkel aztán kiiktatja az ellenségeit, majd ezzel a hadsereggel tartja fent az uralmát! Minden a tervei szerint haladt, miért áldozta volna be akkor a tanítványát, ezt nem értem továbbra se! Dookunál sokkal többre tartotta Anakint, már évek óta arra áhítozott, hogy a maga oldalára állítsa. Fel is építette ezt a kapcsolatot, a bizalmába férkőzött és csak úgy feladta volna... talált egy olyan ígéretes tanítványt a személyébe, aki messze túlmutatott Dookun. Már csak azon logika elvén haladva, hogy a kivételes képességekkel rendelkező Anakin szolgálataival még erősebb lehetne a Birodalma és amúgy is megvolt a terve a jedikre akkor felesleges pazarlás lett volna feláldozni Anakint, aki a Birodalom szempontjából is kulcs szereplő volt. Ő volt az, akitől félni kellett, a gonoszság és a megtorlás megtestesítője. A szeparatista vezetőkkel, a jedik ifjakkal és a 66-os parancsot túlélő maradék jedivel is ő végzett.

Na igen, nagyjából nekem is ez a gondom a "Palpatine tudott a tervről és Anakin jelenlétéről" verzióval. A Jedi Tanács caridai kiirtására továbbra is azt a magyarázatot tudom elképzelni, hogy Palpatine biztosra akart menni a megölésükkel, mert ahogy azt 2 filmes példa is bizonyítja, a 66-os Parancs nem garancia minden Jedi halálára, de ha a TCW-t is figyelembe vesszük, a klónok részéről sem 100%-os az engedelmesség ténye, bármit állított is Lama Su. Főleg akkor nincs garancia a Parancs sikerére ha a célszemélyek értelemszerűen magasabb szintű képességekkel rendelkező Tanácstagok. A megmaradt Jediken Palaptine ugyanúgy gyakorolhatta volna az árulónak bélyegzést, majd a 66-ost, mint ahogy meg is tette. Ha ehhez hozzávesszük, hogy valami folytán nem értesült Skywalker jelenlétéről, akkor szvsz még egész épkézlábbá válik a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért ez egy teszt is számára.

Hogy túlélheti-e, ha a pofájába robbantanak egy robbanószerrel megtöltött Venatort... Tényleg remek teszt

Megválaszolhatod magadnak. Sky alapból három verziót is felvázolt. :)

De amint már mondtam egyik sem logikus

Ha ehhez hozzávesszük, hogy valami folytán nem értesült Skywalker jelenlétéről, akkor szvsz még egész épkézlábbá válik a sztori.

Pont a mindenre számító Sidious nem számítana arra, hogy a személy - akit mellesleg jól ismer - elmegy egy olyan konferenciára, amire már régóta várt, hogy hangoztassa nemtetszését a GAR hadviselésében kapcsolatban?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a mindenre számító Sidious nem számítana arra, hogy a személy - akit mellesleg jól ismer - elmegy egy olyan konferenciára, amire már régóta várt, hogy hangoztassa nemtetszését a GAR hadviselésében kapcsolatban?

Épp ez a lényeg, hogy még Sidious sem mindenre számító. Ha így lenne, nem végezte volna a Halálcsillag II. reaktoraknájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hát mert akkor már volt rá indítéka!!! Windu mesterék megtámadták őt, a jóságos kancellárt, ergo a Jedik árulók, le velük. Ez tiszta sor. De ebben az időben még kinyírni a Jedi tanács tagjait a Coruscanton felettébb gyanús lett volna. Vagy ha nem is gyanús, azért elég nehéz. Ez egy könnyű megoldás lett volna Palpatine számára.

 

Miért volt rá indítéka... mert ő adott rá nekik. Ezt bármikor megteheti :) és miért kellett volna ebben az időben kinyírni a tanács tagjait a Coruscanton... később is megteheti más helyszíneken.

 

Na itt álljunk meg egy pillanatra! Dooku itt még messze Anakin felett áll. Tudásban, taktikai érzékben, erőhasználatban...mindenben! Anakin a háború alatt fejlődik ki igazán, ezért is jó, hogy annyiszor csapnak össze a gróffal mert tisztán látni a fejlődést a fiún. Anakin csupán egy tehetség, ami nem biztos, hogy beváltható. Palpi azért is tesztelgeti néha, hogy mennyit tud fejlődni (lásd a Crisis on Naboo -t). Anakin amúgy is a háborúban harcolt, ahol elvileg bármikor meghalhatott volna. Ezért ez egy teszt is számára.

 

Ez így igaz, mármint, hogy itt még felülmúlta volna Anakint! DE, egy valamit ne felejtsünk el, Anakinba olyan lehetőségek rejlenek amik Dookuba nincsenek meg ezért éri meg inkább ő, mert rá a jövőt lehetett építeni. Dooku már nem fejlődhet sehová, Anakin viszont rengeteget, egy ilyen potenciális tanítvány mindenképpen értékesebb, mint a gróf! A fejlődése pedig már itt megmutatkozott, úgyhogy megéri Sidiousnak vele tervezni, azt meg már nem is említem, hogy gyerek kora óta figyeli és foglalkozik vele, így sokkal nagyobb befolyása van felette...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy túlélheti-e, ha a pofájába robbantanak egy robbanószerrel megtöltött Venatort... Tényleg remek teszt

Én a háború egészére értettem a tesztet. És bizony abba beletartoznak ilyen húzós esetek is. De tarthatta volna burokban, a szoknyája mellett az irodájában. Akkor tuti túléli. :)

 

úgyhogy megéri Sidiousnak vele tervezni, azt meg már nem is említem, hogy gyerek kora óta figyeli és foglalkozik vele, így sokkal nagyobb befolyása van felette...

Mellékesen említem, hogy ez az Anakin, akit oly' régóta pátyolgatott, már az átállása utáni órákban simán kinyírta volna Palpit. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.