Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Huhh, nem egyszer volt emiatt vitám srácokkal, h nem adtam nekik cigit, vagy sört. Volt, amelyik kanál vízben fojtott volna meg. Közértben persze kaptak. :cool:

Egyszer haverral két hölgy ismerős társaságában császkáltunk éjszaka. Éppen buli volt Veszprém city-ben - utcazene fesztivál - így úton-útfélen füstölő, részeg fiatalokat lehetett találni (ez különösen jópofa látvány a Benedek hegyen, korlát nuku, csak 30 méteres mélység). Na, a lényeg, hogy odajött hozzánk egy tagbaszakadt rocker külsejű srác, ránézésre 16, és kért tőlünk bagót. Hát, én nem dohányzom, haver sem, az egyik csaj sem, de a másik, na ő igen. Kapott is az alkalmon a srác, széles vigyorral fordult oda, kéri a cigit és jött a kérdés: Hány éves vagy? Elmúltál már 18? Srác megrökönyödött, hebegett, habogott, majd nagy nehezen megkérdezte: Miért, nem mindegy? Mire ismerősöm: Mivel rendőr vagyok, nem. Kérem a személyid. Ilyen gyorsan én még nem láttam kiürülni a Benedek hegyet. Nem telt bele öt perc, és az addig tinédzserekkel tömött hegyen alig maradt pár korunkbeli. Mi meg majd megszakadtunk a röhögésről, mert az a pofa, amit a srác vágott, halálos volt. Elsápadt, nyökögött, kapkodta a fejét a haverjai felé, akik kezdtek elsunnyogni... végül ő is elnézések kérése közepette lelépett, szép ívben kikerülve ismerősöm és minket (lehet azt hitte, mi is rendőrök vagyunk) :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 1986-tól 2004-ig dohányoztam.Hogy miért szoktam rá?Brahiból, attól olyan nagyfiúnak látszott az ember.Szüleim rendesen szívták a cigit(kb napi egy doboz), a mai napig emlékszem milyen büdös volt a trabantban mikor mentünk Szerncsre nagymamámhoz.Annyira undorodtam tőle, hogy enni sem tudtam a kocsiban.Ennek ellnére rászoktam, haverral.Érdekes anyámék nem szóltak(pedig azt hittem kapok érte rendesen).Akkor anyagilag sem rendített meg, 12 ft volt egy doboz Sopiane.Az egészséggel nem foglalkoztam mert nem éreztem, hogy bajom lenne tőle.Nem krágogtam és köhögtem.Úgy csináltam hogy minden órában szívtam el egyet.Mivel 3-man cigiztünk a családban azt sem éreztem hogy büdös tőle a ruha(mások viszont mondták).

Aztán 2004-ben anyám látott egy hírdetést, hogy valami biorezonanciával leszoktatnak róla.Nem lesznek elvonási tünetek.Akkor már elég drága volt a cigi.Az egészségem akkor sem érdekelt, mert semmilyen káros tünetet nem éreztem(illetve futás az nehéz volt).Igazából a pénzért szoktam le.Elmentünk, ránkraktak több elektródát ,mielött bementünk elszívtam egy cigit, és azóta egyet sem.Érdekes, hogy talán egy hétig rossz volt(de nem annyira), de aztán olyan volt mintha sosem szívtam volna.Azóta sem hiányzik és nem értem hogyan szívhattam régen.

Az alkohollal való kapcsolatom is érdekes.Kb 25 éves koromig minimálisat ittam.A cigivel ellentétben a piát szülök szigorúan tiltották.Tizenévesen még a sört is rühelltem, órákig ültem 1 üveg felett.Leszerelés után volt egy kb egy hónapos tivornya, ahol néha seggrészegre ittam magam vbk-val és Vecsésen kötöttem ki összehányva addig az utat.De egy nap a tükörbe néztem és döntöttem.Ezután évekig nem ittam alkoholt csak szilveszterkor és bulikba sem jártam.25 éves koromban beiratkoztunk egy angoltanfolyamra egy haverral és ott olyan jó társaság jött össze(a mai napig pár ember onnan a társaság része), hogy néha buliztunk.Na ezen bulikon szerettem meg a sört.De az izét és nem a hatását.Viszont mindig csak spiccesre ittuk magunkat soha nem hányásig.Pár sör és feles ennyi volt és nem minden hétvégén.30 felett már koncerter is jártam és kezdtem meghülyülni.2 éve költöztem el otthonról és azóta lazábban fogom fel az alkoholtémát.De ugyanakkor zavar az egész.Nagyon jó kollégáim vannak szinte baráti a kapcsolatunk és évente szoktam 2 bulit tartani itt nálam ami persze nem sok.De ami zavar, hogy pl a most decembert rendesen végigittuk.Hol egy partnercég hozott söröket, hol mi mentünk ünnepelni, szilveszter stb.Még abszolút nem érzem ,hogy függő lennék, de ugyanakkor félek az alkoholizmustól.Nyáron csináltam olyanokat ,hoghy pénteken vettem kb 5 sört és megittam aznap.

Most jelenleg azt találtam ki hogy nagyobb ünneplések után nem iszok egy darabig(tavaly egy hónapig semmi alkoholt nem ittam).

A drogok meg abszolút hidegen hagynak sosem próbáltam semmi és nem is fogok.Egy drogost nem tudok sajnálni, csak megvetést érzek irántuk.Tudja nagyon jól hogy káros és halálso és mégis felszívja a kokót.A károst úgy értem hogy ezerszer károsabb mint a cigi és nincs öntudatánál az ember.Aki drogozik azt bezárnám egy szobába és vinném be neki a cuccot, hogy löjje magát halálra(ha ilyen hülye).

A legkevésbé káros a cigi, az ha normálisan csinálja az illető csak őt magát pusztítja, nem okoz agressziót, nem kell érte ölni stb.Sok tök normális embert ismerek aki cigizik.Ezért nem értem Dzséjt támadását Gyoka ellen, hisz teljesen normális ember és senki egészségét nem károsítja a fórumon, ezenkívűl nem hiszem hogy köze lenne hozzá mit csinál Gyoka a pénzével és mire költi.Azért mert a fórumon irogatunk egymásnak nincs jogunk beleszólni az életébe is mégha nekünk nem tezsik az, hogy valaki cigit vesz dvd helyett akkor sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legkevésbé káros a cigi, az ha normálisan csinálja az illető csak őt magát pusztítja, nem okoz agressziót, nem kell érte ölni stb.Sok tök normális embert ismerek aki cigizik.Ezért nem értem Dzséjt támadását Gyoka ellen, hisz teljesen normális ember és senki egészségét nem károsítja a fórumon, ezenkívűl nem hiszem hogy köze lenne hozzá mit csinál Gyoka a pénzével és mire költi.Azért mert a fórumon irogatunk egymásnak nincs jogunk beleszólni az életébe is mégha nekünk nem tezsik az, hogy valaki cigit vesz dvd helyett akkor sem.

 

H a cigi nem okoz agressziót? Hát anyám megveszett egy szálért, ha épp elfogyott, és nem jött "időben" a következő.

Sajnos a passzív dohányzás ugyanolyan káros lehet hosszú távon. Tehát pl ha valaki gyerek mellett cigizik a lakásban.

Az jogos, h nem szólhatunk bele senki életébe, de én mindig is igyekezni fogok, h jóra szoktassam a haverjaim. Természetesen normál határokon belül. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy talán egy hétig rossz volt(de nem annyira), de aztán olyan volt mintha sosem szívtam volna.Azóta sem hiányzik és nem értem hogyan szívhattam régen.

Húgom is leszokott már évekkel ezelőtt, de ha rossz napja van, bizony szíve szerint nyúlna a cigi után. Kinél hogy és meddig marad meg a hatása :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Sajnálkozol? :( Te is igénybe szoktad venni ám a nagy kiszolgáló "cégeket", ha letöltésről van szó :D

Attól még sajnálhatom, nem? Sajnálatos, hogy nem keresek annyit, hogy ne szoruljak rájuk, és sajnálatos, hogy szándékommal ellentétben nekem is igazolnom kell ezt a tényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legkevésbé káros a cigi, az ha normálisan csinálja az illető csak őt magát pusztítja, nem okoz agressziót, nem kell érte ölni stb.

Vezető halálok Magyarországon. És a passzív dohányzás, az mi? Agressziót valóban nem okoz, de a keménydrogok közt is van olyan, ami "békés" kábulatot okoz. Az meg, hogy a rávalót ki hogyan szerzi meg, az csak attól függ, hogy mennyire hozzáférhető, mennyire illegális, és hogyan alakulnak az árfolyamok. Megjegyzem, egy komoly dohányos néha többet költ dohányra mint rendes élelmiszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nem arra értettem, hogy az egészséger a legkevésbé káros a cigi.Hanem arra gondoltam hogya társadalomra nézve.Pl egy piástól lehettartani hogy részegen belédköt(sok álladék barom még a családot is megagyalja és kiteszi őket a lakásból), vagy egy drogostól, hogy belédmártja egy kést mert kell az anyag.Egy dohányos ilyeneket nem csinál, azaz nem káros a környezetére(ha kimegy az utcára és ott szívja nem bent).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nem arra értettem, hogy az egészséger a legkevésbé káros a cigi.Hanem arra gondoltam hogya társadalomra nézve.Pl egy piástól lehettartani hogy részegen belédköt(sok álladék barom még a családot is megagyalja és kiteszi őket a lakásból), vagy egy drogostól, hogy belédmártja egy kést mert kell az anyag.Egy dohányos ilyeneket nem csinál, azaz nem káros a környezetére(ha kimegy az utcára és ott szívja nem bent).

A drogos azért késel, mert többe kerül a drog mint a cigi. Ha a heroint árulnák minden sarki trafikban párszázért és a cigaretta birtoklása lenne bűncselekmény, akkor szerintem fordított helyzet lenne. Függőséget meg mind a kettő okoz, csak a heroin gyorsabb öngyilkosság.

Az alkoholnak nincs mentsége, felelősséggel kéne tudni inni, nem családi balhékig és még kevésbé kéne ittasan vezetni. Amúgy ha a mobiltelefonálást tiltják mert elfoglalja a sofőr kezét, akkor a cigizést is lehetne....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alkoholnak nincs mentsége, felelősséggel kéne tudni inni, nem családi balhékig és még kevésbé kéne ittasan vezetni. Amúgy ha a mobiltelefonálást tiltják mert elfoglalja a sofőr kezét, akkor a cigizést is lehetne....

Kéne tudni, de nem tudnak úgy inni, elvesztenek minden kontrollt.

Utóbbi meg valóban nem lenne rossz, telefonos ügyet tudok most, ba*i nagy terepjárós telefonált, nem figyelt, előtte megállt 3 kocsi, ő beléjük, az első kocsiban ülő majdnem meghalt a helyszínen, az utolsóban hátul ülő 20 éves lány most otthon fekszik 3 hónapig mozdulatlanul, nyaka-feje keretben, mert 2 nyakcsigolyája eltört. Az a f*** meg kiszállt karcolás nélkül telefonnal a kezében. Ez a napokban volt a közelben, ismerőssel.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
Amikor arról van szó hogy a haverokkal minél kevesebb pénzből próbálunk meg elleni, akkor tökéletes az ilyen Arany Ászok-Kőbányai-féle sörök.

Jó hát én nem is vagyok szakértő, egy olcsóbb sört sokkal nagyobb hévvel iszok mint mondjuk egy márkásabb sört amiért elkérnek ilyen 5-600-akat, és sokszor még az ízük is.. hát érdekes.

 

Hol kérnek el el 5-600-at? Múlt héten vettem 159-ért az Auchanban Gössert ami azért fényévekkel jobb mint a Köbányai. De mondhatom azt is, hogy ugyanabban az Auchanban a Kaiser dobozos 135 ft volt. Ez azért már majdnem ingyért van. Figyelni kell az akciókat, és amikor valamelyik márkás sört akciózzák, akkor kell venni. Persze a Sparban, meg ha nincs akció olyan 220 és 300 ft között van egy üveg. De nem akkor kell venni.

Érdekes, viszont, hogy a csapolt Arany Ászokat szeretem a dobozost meg nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ilyen drágább sörök, de nem is igazán érik meg az árukat.

 

Dobozost én se iszok, gagyi alumíniumíze van és még inni se épp kényelmes belőle. A sörivásnak meg kell adni a módját. :D Van egy szép nagy söröskorsóm amit ajándékba kaptam egyszer, abból még a Kőbányai is mennyei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ilyen drágább sörök, de nem is igazán érik meg az árukat.

 

Dobozost én se iszok, gagyi alumíniumíze van és még inni se épp kényelmes belőle. A sörivásnak meg kell adni a módját. :D Van egy szép nagy söröskorsóm amit ajándékba kaptam egyszer, abból még a Kőbányai is mennyei.

Szerintem is, ha lehetőség van rá akkor üvegből igyon az ember sört. Jobb az íze. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, ha lehetőség van rá akkor üvegből igyon az ember sört. Jobb az íze. :D

 

Igen, ez érdekes.A legjobb a hordóból, majd az üveg, utána a csapolt és a sort a műanyag palack és a doboz zárja.Tényleg döbbenetes, hogy ugyanannak a sörnekl tök más íze van dobozban és űvegben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez érdekes.A legjobb a hordóból, majd az üveg, utána a csapolt és a sort a műanyag palack és a doboz zárja.Tényleg döbbenetes, hogy ugyanannak a sörnekl tök más íze van dobozban és űvegben.
Szerintem is a csapolt a legjobb, persze ha friss (értsd nem a poshadás szélén áll).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a szavazás kissé vicces ma már nem? :D

Jaja, lehet újat kéne csinálni. Azóta felnőtt egy generáció :P Szerintem legelőször még én is arra szavaztam, hogy "nem fogyasztok sört", most meg... :D Bár tény, most sem vagyok nagy sörivó, inkább a bort szeretem (csak a gyomrom nem bírja).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

London'"s Pride-ot inni, az lesz a nehéz, nem az önmegtartóztatás :D

Tudom :D

 

Ebben a listában nem szerepel pl. az Edelweiss, ami szerintem vinné az első helyet, ahogy én ezt a társaságot ismerem :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra sem iszom sört....

 

Rendkívül ritkán iszom egyébként is alkoholt, sőrt meg egyáltalán nem. Részeg pedig még sohasem voltam és büszke vagyok rá! Mégis 25 éves vagyok. Ez van.

21 éves koromig én se ittam egy korty alkoholt se. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.