Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oldie

 

 

Amikor Cobb a csajjal járkál Párizsban akkor a csaj álmában vannak, és ott tanítja meg egy-két dologra és magyaráz ki kicsoda. Akkor mondja, hogy az álmodó az aki felépíti a világot. Mondjuk lehet, hogy csak arra a konkrét esetre gondolt, mert Fishernél a nő építette fel ahogy írtad is.

 

 

Nem éppen mert még Cobb inti is őt, hogy ne nézze a járó kellőket mert azok az ő tudatalattijának az őrei. ;) És ott volt az a pont is amikor Ariadne véletlenül az emlékeiből építette fel a hidat. Erre föl Cobb rögtön megpillantotta saját magát és a feleségét. Szóval ez Cobb álma volt.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem kaptál egyértelmű választ? ;)
A film utolsó pár perce nem került tökéletesen a helyére, épp az utolsó mondat miatt, de Oldie mindent megvilágított. :D

Spoiler:

Az összeesküvés-elmélet nekem túl direkt lett volna, ezért komolyan sosem hittem benne, akkor lepődtem volna meg, ha az lett volna a megoldás. :D Pedig a film nagyon ebbe az irányba igyekezett terelni, és épp ez volt a gyanús. :P Egyébként én az utolsó csavar nélkül is beértem volna, simán lehetett volna azzal is vége, hogy egyszerűen visszaesik a rögeszméjébe, mint eddig mindig. Nagy húzás, hogy nem így lett, és erre egyetlen mondat utal. :D

DiCaprio nagyon jó a filmben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

Spoiler:

Tuti mentek egyre lejjebb, meg különben az évtizedeket nem élhették volna le közösen. Plussz volt egy bevágás arról, hogy öregen sétálnak az általuk felépített városban. Szóval azért is csinálták így, hogy fönt ne tartson olyan sokáig az alvás. Gondolom én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

Spoiler:

Pedig a csaj álmának kellett lennie, mert őmaga hajlította meg a várost és Cobb mondja is, hogy bármit megtehet. Cobb csak megtölti a nő álmát, ő itt alany.Cobb minden álomban az asszonyt vagy a gyereket látja.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

 

Tuti mentek egyre lejjebb, meg különben az évtizedeket nem élhették volna le közösen. Plussz volt egy bevágás arról, hogy öregen sétálnak az általuk felépített városban. Szóval azért is csinálták így, hogy fönt ne tartson olyan sokáig az alvás. Gondolom én.

Donát

 

 

Pont most erről az öregen sétáltak dologhoz olvastam egy észrevételt. Volt ugye az a jelenet amikor Cobb és Mal úgy akartak kiszabadulni ebből a világból, hogy a sínekre hajtották a fejüket. Node akkor éppen FIATALOK voltak! :D Szerintem ez itt egy baki, mert öregnek kellett volna ott lenniük.

Másik észrevétel. A final részben mikor a harmadik szinten síeltek, akkor ott miért nem lebegtek? Elvégre oda is kihatással kellett volna lennie a mikróbusznak, ahogy az a második szintre is gyakorolta ezt a hatást. Érdekes :D

 

 

 

Oldie:

 

 

Pedig a csaj álmának kellett lennie, mert őmaga hajlította meg a várost és Cobb mondja is, hogy bármit megtehet. Cobb csak megtölti a nő álmát, ő itt alany.Cobb minden álomban az asszonyt vagy a gyereket látja.

Frenkie:

 

 

A csaj bármelyik álomban képes lett volna ilyet csinálni. Elvégre az is ilyen képesség, hogy létrehoz egy világot épületekkel. A végén az alpesi vidéken pl Fisher harmadik szintű álmában a szellőző beiktatását idézte elő. ;)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

Spoiler:

A szellőző már előre megvolt, nem akkor jött létre. A kulcsmondat viszont az, hogy Cobb azt mondja hogy" az alany létesíti be védőkkel az álmot, nem az álmodó. Mivel a védők Cobbhoz tartoztak ,ezért tuti a csaj álmodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

Spoiler:

Időközben csak az építő módosíthatja a "pályát". A sínes észrevételeddel szerintem az a helyzet, hogy leszedálták magukat Cobb és Mal, így miután meghaltak (sín), kerültek a váróba, amit maguk alakítottak ki, és ott töltöttek el ötven évet.

 

A mikrobuszon én még a moziban gondolkodtam, és arra jöttem rá, hogy egy szint stabilitását a fölötte lévő szint stabilitása határozza meg. Az 1. szintet a repülő, a második szintet a mikrobusz a harmadik szintet pedig a liftes világ stabilitása. Így a mikrobusz csak a liftes szintre hat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát

 

Spoiler:

A stabilitásról egyetértünk. Szerinted amikor a csaj hajlíitotta Párizst, akkor kinek az álmában voltak? Ahogy írod ia igazából Cobb és Mal közös álma egyenlő a váróval.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak intettem neked, mert zenét hallgattam
Akkor nem voltál valami kitartó. :D

Engem amúgy már az is meglepett hogy megpróbáltad felhívni magadra a figyelmem. Azok után hogy lazán egyetértettél azzal hogy ne menjek talizni egyáltalán nem számítottam volna ilyenre. Na meg olyanra se hogy arra biztatsz hogy újra irkáljak.

 

Ugye te se gondoltad, hogy majd pontos óra/perc időpontot mondok neked, hogy ráakadj a kérdéses kijelentésre? :D
Azt nem de az jól jött volna hogy kábé mit is mondott a skac a csajnak. Akkor talán beugrana a filmbe való belenézegetés nélkül is. :D

 

Én elhiszem úgy is, ha valaki mondja, nincs okom kételkedni :D
Okés ;) Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

 

Időközben csak az építő módosíthatja a "pályát". A sínes észrevételeddel szerintem az a helyzet, hogy leszedálták magukat Cobb és Mal, így miután meghaltak (sín), kerültek a váróba, amit maguk alakítottak ki, és ott töltöttek el ötven évet.

 

A mikrobuszon én még a moziban gondolkodtam, és arra jöttem rá, hogy egy szint stabilitását a fölötte lévő szint stabilitása határozza meg. Az 1. szintet a repülő, a második szintet a mikrobusz a harmadik szintet pedig a liftes világ stabilitása. Így a mikrobusz csak a liftes szintre hat.

 

 

A sínes dolog azért volt, mert Cobb úgy akarta kihozni a feleségét az együtt eltöltött idők álomszintjéből. Szóval ez az ötven év után történt meg. A váró meg nem egyenlő az ő közös világukkal.

 

A stabilitás dologra meg amit írsz, lehet magyarázat, bár akkor Saitó sebesülésének is el kellett volna tűnnie az n-2.-dik szinten, ahol n=azzal a szinten ahol a találatot kapta.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem de az jól jött volna hogy kábé mit is mondott a skac a csajnak. Akkor talán beugrana a filmbe való belenézegetés nélkül is. :D

Spoiler:

Hát sajna a pontos szövegkönyvet most nem fogom leírni. :D Ariadne kérdezget Párizsban a fizikáról, a lehetséges halálról, meg hogy pl túl élhetné e azt ha leugrana valahonnan. Ennyi. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbb fejeztem be a Szabadnapos babát. Még mindig jókat tudok nevetni rajta. :D

- Értsem ezt úgy, hogy egy rakás... lángoló... here fölött... sütöttetek... szalonnát?!

- Lóhere volt az igazi.

;)

 

Spoiler:

Hát sajna a pontos szövegkönyvet most nem fogom leírni. :D
Ezzel tisztában voltam. Azért is írtam azt hogy kábé. Majd kiderül pontosan a szitu ha megint megnézem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie:

 

Spoiler:

Pedig egyenlőnek kell lennie, hisz Cobb azt mondta ha meghalnak akkor a váróba kerülnek. Fisher és Saito meghalt és hova kerültek? Az ő álomvilágukba. Az még lehetséges, hogy Cobb és Mal alakította át a várót olyanná amilyen, ahogy Donát mondta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.