Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom hogy volt-e és ha nem biztos páran már utánajártak de azoknak írom ezt akik esetleg lemaradtak volna. Lehet tudni mi az Eredet vége, mármint hogy Cobb álmodja-e vagy sem a hazatérést(azok kedvéért akik jobb szeretnék e infó nélkül nézni a filmet inkább spoiler mögé rakom):

Cobb gyűrűjét kell nézni, már ha van gyűrűje, mert álmában viseli de a valóságban nem, (mégegy)SPOILERezek alapján a tényleg hazatér és nem álmodik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabopolasszar: Már volt, de inkább legyen többször :)

 

Amúgy nekem sosem volt kérdés, hogy álmodik-e vagy sem, mert az álomba csak úgy belecsöppenünk, a végén pedig tudjuk, hogy leszállt a repülő, kiszálltak belőle és elment a házához.

Valamint más ruhába voltak a gyerekek is, mint az álomban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, Eredethez:

 

Nem tudjuk, mikor lépünk az álomba, de nem is láttuk valójában leszállni a gépet, csak sejtjük, hogy leszállt, már csak azt, amikor mennek az útlevél-miegymás vizsgálatra.

Ellenben az, hogy a gyerekek más ruhát viselnek, nem tűnt fel (ami itt gyanús, hogy sose nőnek, mindig ugyanakkorának néznek ki, vajon mennyi idő telt el a feleség halála óta?, ilyen kicsi gyerekeknél fél év is számít), ezt visszanézem. A gyűrűs megoldás is tetszik, ezt is meg fogom majd sasolni :) Nem rémlik, hogy olvastam volna korábban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

(ami itt gyanús, hogy sose nőnek, mindig ugyanakkorának néznek ki, vajon mennyi idő telt el a feleség halála óta?, ilyen kicsi gyerekeknél fél év is számít)

 

 

 

A film végén más színészek játtszák a pár évvel idősebb gyerekeket. Ha megnézed a stáblistát, van 3 meg 5 éves James és Philippa. :)

 

 

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csata: Los Angeles a Föld Inváziója új előzetes!!!!

 

Moziba nézős azt mondjátok?

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=er-2uzDO6Lc

 

Atyajóúristen. Ez moziban nézős 100 %-ra. Első nap megyek is megnézni nem várok szombatig. Nagyon régóta várok egy ilyen filmet. Végre nem idióták(Smith és haverja), hanem a hadsereg száll szembe velük. Ahogy nagyjából lenne a valóságban is. Azok a helikopterek nagyon durvák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok pedig "csak" csapatszállító helikopterek. Kicsit tartottam is, hogy nem lesznek igazi harci gépek, de azért egy vadászgép is feltűnt az előzetesben. :)

 

Tudom a Chinook-ok. De olyan szépek ahogy szálnak. Viszont van egy képsor ahol szemben vannak a helikopterek a tengerparton. Azok már harciak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy csodálatos elme

Anno régen láttam az első fél óra-3/4 órát belőle és lenyűgözött. Sajnos azóta méltatlanul elfelejtkeztem róla, és csak most jutott eszembe, hogy meg kéne nézni. :)

Bámulatos és egyben letaglózó is. Nash egy zseni és egy örült volt egyszemélyben, Crowe alakítása pedig nagyon tetszett.

A vége a tollakkal nagyon megható volt, egy élet teljes megkoronázása. Számomra ez nagyobb megtiszteltetést jelentett, mint a közgazdasági Nobel-díj bemutatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom a Chinook-ok. De olyan szépek ahogy szálnak. Viszont van egy képsor ahol szemben vannak a helikopterek a tengerparton. Azok már harciak.

Valójában CH-46 Sea Knightok, nem Chinookok. A CH-47 Chinookot csak a US Army használja (meg a Királyi Légierő). Azon kívül a levegőben csak UH-1N Huey-t láthattál még (meg elhúz egy F/A-18... hogy a A vagy C, azt meg nem mondom ennyiből :D), de 00:02:02-nél ha lemerevíted a képernyőt, a reptéren láthatsz AH-1W Cobrákat (lehetne Z is, de szerintem mikor a film animátorai dolgozni kezdtek, azokat még nem gyártották, mert csak tavaly szeptemberben álltak hadrendbe :)). Szóval ahogy elnézem, a film felvonultatja majd a US Marine minden eszközét, és elég hitelesen állítják be (ellenpélda a jó öreg Transformers). Remélem ilyen szempontból tényleg lesz olyan jó, mint a Black Hawk Down. Ami kicsit zavar, hogy "hős ámerikánise" érzés már a trailerben jelentkezik, bár díjazandó, hogy csak egy pillanatra. Azért remélem kivételesen nem verjük meg az UFO-kat. Remélhetőleg ezek eszes idegenek, és megnézték, nem-e mérgező számukra a levegő, az ivóvíz, a kaja, és telepítettek vírusirtókat, meg felhúztak tűzfalakat a számítógépeikre :lol:

Megjegyzem, kár, hogy már megint csak egy fegyvernem tűnik fel (leszámítva a Navy elsüllyedt hajóját). Szerintem egy ilyen konfliktusban az Army-tól a Marine és Air Force alakulatain át a Navy-ig mindent bevetnének.

Megjegyzés kettő: a Csillagkapu Parancsnokság valamit nagyon elszúrt :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolmilan, Eredethez

 

Úgy látszik, ennyire rossz megfigyelő vagyok, mert cseppet sem tűnt fel, hogy mások a gyerekek. Meg fogom azt is sasolni, köszi, hogy szóltál.

 

 

Egy csodálatos elme

Jó film volt, moziban láttam a maga idejében, de maga a film nem lenne annyira kiemelkedő Crowe fantasztikus alakítása nélkül. A tollas jelenet valóban jobb, mivel bensőségesebb és nagyon megható :) A díjátadó már csak a teljesség kedvéért kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valójában CH-46 Sea Knightok, nem Chinookok. A CH-47 Chinookot csak a US Army használja (meg a Királyi Légierő). Azon kívül a levegőben csak UH-1N Huey-t láthattál még (meg elhúz egy F/A-18... hogy a A vagy C, azt meg nem mondom ennyiből :D), de 00:02:02-nél ha lemerevíted a képernyőt, a reptéren láthatsz AH-1W Cobrákat (lehetne Z is, de szerintem mikor a film animátorai dolgozni kezdtek, azokat még nem gyártották, mert csak tavaly szeptemberben álltak hadrendbe :)). Szóval ahogy elnézem, a film felvonultatja majd a US Marine minden eszközét, és elég hitelesen állítják be (ellenpélda a jó öreg Transformers). Remélem ilyen szempontból tényleg lesz olyan jó, mint a Black Hawk Down. Ami kicsit zavar, hogy "hős ámerikánise" érzés már a trailerben jelentkezik, bár díjazandó, hogy csak egy pillanatra. Azért remélem kivételesen nem verjük meg az UFO-kat. Remélhetőleg ezek eszes idegenek, és megnézték, nem-e mérgező számukra a levegő, az ivóvíz, a kaja, és telepítettek vírusirtókat, meg felhúztak tűzfalakat a számítógépeikre :lol:

Megjegyzem, kár, hogy már megint csak egy fegyvernem tűnik fel (leszámítva a Navy elsüllyedt hajóját). Szerintem egy ilyen konfliktusban az Army-tól a Marine és Air Force alakulatain át a Navy-ig mindent bevetnének.

Megjegyzés kettő: a Csillagkapu Parancsnokság valamit nagyon elszúrt :cool:

 

 

Akkor ez a CH-46 nagyon hasonlít a Chinookra. Miben különböznek? A vadászt láttam. Viszont 0:56-nál a tenger felett azok a felénk néző helikopterek mik? Mert nagyon harcinak tünnek. Hogy miért csak U.S Marine van? Szerintem ők maradtak L. A.-t védeni. meg ahogy múltkor írtad ők a támadó erők. Lehet hogy a tüöbbi fegyvernem máshol harcol, vagy annyira hirtelen történik a támadás, hogy csak őket sikerül mozgósítani.

A BHD az nagyon jó film volt a kedvenceim közé tartozik. Főleg mert megtörtént esetet dolgoz fel. Anno még '93-ban az újságokban is benn volt az amcsi kommmandósok blamája Szomáliában. Gondolom mivel megtörtént esemény, nem volt nehéz az akkori fegyverzetet bevetni a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez a CH-46 nagyon hasonlít a Chinookra. Miben különböznek?

Hasonlít, mivel ugyanúgy a Boeing gyártja őket, ugyanúgy '62-től, ugyanarra a feladatra, A fő különbség a méretben érhető tetten, a Chinook kétszer akkora. A Sea Knightot anyahajókra tervezték, így helytakarékosnak kellett lennie. Értelemszerűen ez kisebb szállítási kapacitást jelent (a Chinook 55 embert is el tud vinni, a Sea Knight csak 25-öt).

 

Viszont 0:56-nál a tenger felett azok a felénk néző helikopterek mik?

Mindegyike Sea Knight. Szemből elég morcosan néznek ki (és harapni is tudnak, mert a pilótafülke mögött általában géppuska vagy gépágyú szokott lapulni, és a far rakodórámpára is szoktak hasonló jószágot tenni - pont itt látható is egy).

 

Hogy miért csak U.S Marine van? Szerintem ők maradtak L. A.-t védeni. meg ahogy múltkor írtad ők a támadó erők. Lehet hogy a tüöbbi fegyvernem máshol harcol, vagy annyira hirtelen történik a támadás, hogy csak őket sikerül mozgósítani.

Az a baj, hogy pont California azon kevés államok egyike, amelyben mind a négy fegyvernemnek van több bázisa is. Csak a légierőnek ott van a Los Angeles Air Force Base. Mondjuk a trailerből nem derül ki, hogy az idegenek egyből a városok ellen mennek, vagy tanultak otthon stratégiát, és útba ejtenek pár katonai bázist is (bár ahogy elnézem a nagy számú tengerészgyalogos jelenlétet, a válasz nem :().

Az a baj, hogy nem hiszem, hogy ilyen esetben ne keverednének a fegyvernemek. Pláne, hogy itt támadás van földön, vízen, levegőben, amit egy fegyvernem nem is tud uralni. De majd a moziban kiderül, mi a titok nyitja.

 

A BHD az nagyon jó film volt a kedvenceim közé tartozik. Főleg mert megtörtént esetet dolgoz fel. Anno még '93-ban az újságokban is benn volt az amcsi kommmandósok blamája Szomáliában. Gondolom mivel megtörtént esemény, nem volt nehéz az akkori fegyverzetet bevetni a filmben.

Annál a filmnél annyira ügyeltek az ilyen részletekre, hogy a színészeket elküldték kiképzésre ahhoz az osztaghoz, ahol szerepük szerint játszottak (és a poén, hogy némelyiküket pont az tanította, akit játszott :)). Érdemes megnézni az extra DVD-t - bár sajna nincs magyar felirat -, nem finomkodtak. És végig teljes katonai figyelem központjában állt a film, szóval nem lehetett eltérni ilyenekben (persze a valósághoz képest a sztori azért eltért, hiszen mégis mozifilm volt, nem dokumentumfilm, de katonai dolgokban nagyon tip-top, a legjobb ilyen téren). Nekem a kedvenc katonai filmem.

 

A végén az az űrhajó ősréginek tűnik amire várost építettek!!!! :o vagy csak tévedek? :hmm:

Nekem a többi hajó is elég lehasználtnak tűnik. Szerintem ez is egy alagútból, vagy egy híd alól emelkedik ki.

 

Igen, valszeg már korábban itt lehetett néhány űrhajó.

Hát remélem ilyen Világok harca baromság nem lesz benne :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt. A '62-es évszámon csak tátottam a szám. Meg voltam győződve róla hogy ezen tipusú helikopterek a 90-es években jelentek meg először az angol hadseregben. Anno a '91-es Öböl-háborút végignéztem tv-ben és sehol nem láttam ezt a típust sőt azelött sem. Biztos nem mutatták.

 

A BHD-t megvettem dvd-n anno megnéztem én is az extrát és tényleg kemény volt a színészek kiképzése. :D Nagyon megfog ez a film. Még moziban láttam először haverral ,a trailere miatt mentünk el rá, Meg kiváncsi voltam mennyire lesz azonos az újságok beszámolóival. '93-ban volt egy kép mely bejárta a sajtó melyen a Black Hawk halott pilótáit húzták a porban alsógatyában. Na ez benne volt. Meg talán azért fogott meg mert akkor az amerikai tengerészgyalogság jóü ügyért volt ott. A segélyszállítmányokat védték a szomáliai haduraktól. Aztán eme blama után vonták ki őket, gondolom a politika ezt már nem vállalta tovább.

Amúgy mi a véleményed az akcióról magáról? Én nagy hülyeségnek tartottam hogy az ellenség központjába egy szük utcájú városba amely tele van fegyveressel fényes nappal bemennek a tábornokért. Igaz komandósok voltak de a végén ki kellett őket menekíteni és városi gerrilaharcra kényszerültek ami nem az erősségük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ALIEN 5 Fontos Infók!!!

 

Forrás: aeonflux blog

 

A hét elején még az amerikai Lisbeth Salander fizimiskáját elemezgettük, de most az eredeti tetovált lány is feltűnt Hollywoodban: Noomi Rapace kapta Ridley Scott eddig Paradise munkacímen futó Alien prequeljének főszerepét, egy Elizabeth Shaw nevű kutatónő képében. Csakhogy a film most már nem is Alien prequel, legalábbis nem egészen.

 

A végül PROMETHEUS címre keresztelt sci-fi forgatókönyvének első változatát Jon Spaihts (a még be nem mutatott THE DARKEST HOUR írója) jegyezte, ezt dolgozta át Scott a LOST-kreátor Damon Lindelof segítségével, a végeredmény azonban elrugaszkodott az eredeti tervektől, és egy független sci-fi univerzumba helyezte a történetet. A rendező szerint "az igazi rajongók felfedezhetik majd benne az Alien 'DNS-ét', de a filmben tárgyalt gondolatok egyediek, nagyszabásúak és provokatívak."

 

Lindelof sem fogalmazott kisebb szavakkal: "Hihetetlenül megdöbbentem, mennyire eredeti volt Ridley víziója, különösen egy prequelek, folytatások és remakek által uralt világban. Merész, elemi erejű és valószínűleg teljesen más, mint amire az emberek számítanak."

 

A bemutató dátuma 2012. március 9., de mielőtt megkezdődhetne a forgatás, az öt főszerep fennmaradó helyeit is be kell tölteni - a másik női főhősre a pletykák szerint Angelina Jolie és Charlize Theron van célba véve.

 

Én részemről nagyon örülök ennek a döntésnek: eddig a projekttel kapcsolatos izgatottságomat elhomályosította a félelem, amit az Alien mitológia további sárba tiprása iránt éreztem, de a franchisetól való függetlenítés után már igazi gyermeki lelkesedéssel várom Ridley első sci-fi moziját a BLADE RUNNER óta (harminc év, emberek, harminc év!). Azt hiszem, nálam már csak ő izgatottabb:

 

"Ennél nem is lehetnék boldogabb, miután megtaláltam a történetet, amit kerestem, mellyel végre visszatérhetek ehhez a műfajhoz, mely a szívemhez oly közel áll."

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is kíváncsian várom... talán nem vagyok annyira vérfan Alien téren, hogy ez a hír felbőszítsen.

 

Majd kiderül, hogy sz*r lesz-e, mikor megnéztük és kijöttünk a moziból (hozzáteszem szerintem!... másnak már most is lehet sz*r :D)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
csillagozzuk ki a csúnya szavakat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.