Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lucas már megint szembemegy a szokásossal :)

 

http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-16525977

 

Nem mintha nem tudná kifizetni az egész filmet.... amúgy asszem erre mondják, hogy "I find your lack of faith disturbing."

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek háborús filmek, nem Benetton reklámok. Az meg hogy nem néznek fekás filmeket az amcsik.. Hadd ne említsem hogy a legfizetettebb és legnépszerűbb amerikai színész nem más mint Will Smith, aki nem éppen a hófehér bőréről híres.

 

Spike Leenél nagyobb rasszistát meg keresve se találhatnánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek háborús filmek, nem Benetton reklámok. Az meg hogy nem néznek fekás filmeket az amcsik.. Hadd ne említsem hogy a legfizetettebb és legnépszerűbb amerikai színész nem más mint Will Smith, aki nem éppen a hófehér bőréről híres.

 

Spike Leenél nagyobb rasszistát meg keresve se találhatnánk.

Azt mondta, hogy amiben CSAK feketék a főszereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tudnám, hogy ezzel most mi a baj? Igen, a Red Tails egy olyan film, ami feketékről szól és egy igaz történetet mesél el a második világháborúból, ennyi, miért kell ezt ennyire túldramatizálni? Mi a bajuk azzal, hogy a fehérek nem kapnak jelentős szerepet a filmben? Könyörgöm, a feketék se reklamálnak, amikor egy filmben kizárólag fehérek vannak. Aki az egészben pusztán ennyit lát meg, hogy feketék vannak benne az nem más, mint rasszista.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tudnám, hogy ezzel most mi a baj? Igen, a Red Tails egy olyan film, ami feketékről szól és egy igaz történetet mesél el a második világháborúból, ennyi, miért kell ezt ennyire túldramatizálni? Mi a bajuk azzal, hogy a fehérek nem kapnak jelentős szerepet a filmben? Könyörgöm, a feketék se reklamálnak, amikor egy filmben kizárólag fehérek vannak. Aki az egészben pusztán ennyit lát meg, hogy feketék vannak benne az nem más, mint rasszista.

Nincs vele semmi baj, csak valszeg kevesebbet hoz a konyhára és semelyik producer nem szeret kockáztatni. A többségében fekete-szereplős filmekből egyébként egy rahedlit mutatnak be Amerikában minden évben de ezek rendszerint olcsóbb vigjátékok vagy drámák és a tapasztalatok szerint ezeket főleg a fekete lakosság nézi. Nyilván attól tartanak, hogy itt is ez lesz. Ez nem rasszizmus, csak kalkuláció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondta, hogy amiben CSAK feketék a főszereplők.

Olvastam, de ha ennyire nagy lenne a rasszizmus, akkor Will Smith se lenne a legnépszerűbb színész.

 

Szerintem is túl van lihegve. Mint ha Lucas nem 1-1 néger szereplővel dobálózott volna trilógiánként, mert kell egy feka is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, de ha ennyire nagy lenne a rasszizmus, akkor Will Smith se lenne a legnépszerűbb színész.

 

Szerintem is túl van lihegve. Mint ha Lucas nem 1-1 néger szereplővel dobálózott volna trilógiánként, mert kell egy feka is.

Szerintem nem azért nem nézik a full fekete filmeket kevesebben mert rasszisták lennének az emberek. :) Meglátjuk mennyire lesz sikeres a Red Tails. A fehéreknek ott lesz a látvány. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam, de ha ennyire nagy lenne a rasszizmus, akkor Will Smith se lenne a legnépszerűbb színész.

 

Szerintem is túl van lihegve. Mint ha Lucas nem 1-1 néger szereplővel dobálózott volna trilógiánként, mert kell egy feka is.

Nem rasszizmusról van szó, hanem arról hogy a full-fekete szereplőgárdájú filmeket kevesebben nézik és nehezebb őket szponzorálni. Ez nem felfújás hanem tény. És semmin nem változtat Will Smith mert továbbra is a full-fekete szereplőgárdájú filmekről van szó.

 

A Star Wars egyébként épp hogy szakitott a kötelező fekete sztereotip figurájával: anno pont azért raktak fekete szereplőket a filmekbe, hogy ezzel azt mutassák kifelé: nem is rasszisták és hogy legyen oka a fekete lakosságnak is beülni. Mivel az egész a politikai korrektségről szólt, ezért maguk a figurák is politikailag korrektek voltak - jószivü, de a történet szempontjából teljesen fölösleges karakterek. Billy Dee Williams pont azért vállalta el Lando szerepét anno mert ez volt az első nagyszabású film forgatókönyv amiben a szerepéből egyáltalán nem következett a feketeség. Simán ott volt, hogyha ő nem vállalja lehet elvállalja egy fehér szinész. (Ő az áruló az ep.5-ben!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem azért nem nézik a full fekete filmeket kevesebben mert rasszisták lennének az emberek. :) Meglátjuk mennyire lesz sikeres a Red Tails. A fehéreknek ott lesz a látvány. :D

Engem például nem zavarna a dolog, nem is értem miért tenné. Csak ne hangsúlyozzák ki a film anti-rasszista jellegét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem azért nem nézik a full fekete filmeket kevesebben mert rasszisták lennének az emberek. :) Meglátjuk mennyire lesz sikeres a Red Tails. A fehéreknek ott lesz a látvány. :D

 

Akit érdekel a téma mint engem, az úgyis megnézni szerintem. Amúgy nem értem mi van abba hogy csak fekák vannak benne? Basszus ha egyszer a Tuskegee-ben csak fekák voltak... Az ilyet annyira utálom, mintha ők valami UFO-k lennének úgy csinálnak az emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel a téma mint engem, az úgyis megnézni szerintem. Amúgy nem értem mi van abba hogy csak fekák vannak benne? Basszus ha egyszer a Tuskegee-ben csak fekák voltak... Az ilyet annyira utálom, mintha ők valami UFO-k lennének úgy csinálnak az emberek.

Én egyébként azt se tartanám lehetetlennek, hogy a producereket azért nem érdekelte a sztori, mert egy olyan csapatról szól az egész akiknél egyetlen pilótát se lőttek ki. Én legalábbis anno már ott elvesztettem az érdeklődésem mikor ezt bejelentették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyébként azt se tartanám lehetetlennek, hogy a producereket azért nem érdekelte a sztori, mert egy olyan csapatról szól az egész akiknél egyetlen pilótát se lőttek ki. Én legalábbis anno már ott elvesztettem az érdeklődésem mikor ezt bejelentették.

 

Most őszintén szólva arról mi a toszt tehetnek színészek? :D Ha egyszer jók voltak akkor jók voltak. Lehet olyan háborús filmet is csinálni ahol nem hal meg senki fontos szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...mert egy olyan csapatról szól az egész akiknél egyetlen pilótát se lőttek ki.

Igazából a háború alatt ők is vesztettek 66 pilótát(+ 32 pilóta már egy német fogolytáborban várta meg a háború végét). Az az "egy gépet se lőttek ki" (ellenséges vadászgépek- mert ugye a földről jövő elhárító tűz ellen nem sok mindent tudtak tenni) csak azokra a bombázókra vonatkozik akiket ők kísértek - és ez valóban így is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki el tudná nekem magyarázni mi a különbség a retcon és a reboot között? Mindkettő átír egy már létező storyt, illetve a reboot igazából a kezdetet. Ez ok, de ezenkívűl?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki el tudná nekem magyarázni mi a különbség a retcon és a reboot között? Mindkettő átír egy már létező storyt, illetve a reboot igazából a kezdetet. Ez ok, de ezenkívűl?

Húha, érzem a különbséget, de nehéznek érzem az elmagyarázását. A retcon ugye a Star Wars franchise-ből már ismerős, amikor egy adott dolgot a történetben utólag módosítanak és attól kezdve az lesz a hivatalos álláspont. A retcon csak ritka esetekben szokott egész történeteket kivágni az ablakon, általában csak apróságokban módosít. A reboot pedig újrakezdi az egészet, mint például az idén debütáló Pókember film, semmi köze az előző három filmhez, elmeséli még egyszer ugyanazt a történetet más főgonosszal. Vagy például a három Megtorló film, ami megjelent, mindhárom egymás rebootja volt. Nem tudom mennyire voltam érthető, de remélem nem mondtam hülyeséget. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Norbilordi: Ki beszélt a szinészekről?

 

Úgy értettem hogy arról nem tehetnek a pilótákat stb. játszó színészek hogy az általuk megformált emberek sikeresek voltak és ezért nem érdekelte a producereket a sztori. Remélem így érthető :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez inkább a remake. :) A reboot inkább: ezt már nagyon összeb*szkurálták, kezdjük elölről.

Kb. Egy reboot számomra a történet komolytalanságát és kifulladását testesíti meg, azt a pillanatot, amikor a rókabőr effektus tényleg bejön a képbe. És itt most nem a minőségről beszélek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. Egy reboot számomra a történet komolytalanságát és kifulladását testesíti meg, azt a pillanatot, amikor a rókabőr effektus tényleg bejön a képbe. És itt most nem a minőségről beszélek.

Egyetértek, még ha olyan zseniális rebootok is születtek, mint a Battlestar Galactica, a Nolan Batman-széria vagy a Star Trek (2009).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, még ha olyan zseniális rebootok is születtek, mint a Battlestar Galactica, a Nolan Batman-széria vagy a Star Trek (2009).

Pontosan. Magát a franchise -ot nem lehet már komolyan venni. Mert ugye most mihez igazodsz? Egy nagy katyvasz az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Magát a franchise -ot nem lehet már komolyan venni. Mert ugye most mihez igazodsz? Egy nagy katyvasz az egész.

Pláne poén, mikor megpróbálják össze is fűzni az eredetit a reboottal. A Star Trekben még működik, hiszen az időutazás és az alternatív valóságok szerves részei a franchise-nak (ráadásul ott tényleg úgy oldották meg, hogy egyben folytatása is az eredeti univerzumnak, hiszen az abban lejátszottak nélkül Spock és Néró nem kevert volna vissza a múltba), de például a BSG-ben szerintem elég idiótán jött ki, amikor a reboot múltjában lévő dolgokat az eredeti BSG-ből importálták. Kedves gesztus volt, de a franchise keretein belül idiótán jött ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha, érzem a különbséget, de nehéznek érzem az elmagyarázását. A retcon ugye a Star Wars franchise-ből már ismerős, amikor egy adott dolgot a történetben utólag módosítanak és attól kezdve az lesz a hivatalos álláspont. A retcon csak ritka esetekben szokott egész történeteket kivágni az ablakon, általában csak apróságokban módosít. A reboot pedig újrakezdi az egészet, mint például az idén debütáló Pókember film, semmi köze az előző három filmhez, elmeséli még egyszer ugyanazt a történetet más főgonosszal. Vagy például a három Megtorló film, ami megjelent, mindhárom egymás rebootja volt. Nem tudom mennyire voltam érthető, de remélem nem mondtam hülyeséget. >.<

 

Köszi. Teljesen világos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.