Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Összességében igazad van Bomarr.

Csak most direkt figyeltem a héten a nagyobb boxoffice elemző oldalakat, mivel drukkoltam a filmnek, és hogy J.J. megcsinálja első 100+ os nyitóhétvégéjét, és mindenhol azt olvastam, hogy az "előrejelzések szerint" 100 felett is fog nyitni. Na gondoltam, ez így van rendjén, mégiscsak folytatás, mert jó kis hájpot rittyentett a Paramaunt a film alá.

 

Erre kicsit meglepett, hogy még azért is kapaszkodnia kell, hogy az első rész nyitóbevételét elérje, így magasabb 3-Ds jegyárak mellett :( (ergo ha a jegyeladásokat nézzük, akkor még kevesebb is fogyott így... )

Csak szokatlan a helyzet számomra :(:P Fura ez, folytatást illetően, de ebből látszik az ilyen űrhajós sci-fik még mindig nehezen rúgnak labdába egy nyári film dömping mellett..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy olyan kérdésem lenne Dzséjt, hogy az ST-nél volt valaha is egy olyan pont a Franchise életében, hogy "Na most így kerek minden, tökéletes, ne nyúljunk hozzá"?

Bár Dzséjtnek címezted a kérdésed, azért elmondom a véleményem. Szerintem ilyen soha nem volt, elvégre teljesen más a két franchise között az alaphelyzet. A Star Wars-ban egyetlen egy történetet mesélnek el hat epizódban, azaz Anakin felemelkedését, bukását majd visszatértét. A Star Trek ellenben egymáshoz alig kapcsolódó epizódok összeségge, ahol egy-egy problémát oldanak és a végére beáll a status quo (persze később kialakulnak hosszabb bonyodalmak is, mint a DS9-ben a Domínium, vagy az ENT-ben a Xindi-konfliktus). Arról nem is beszélve hogy a különböző sorozatok több évszázadot ölelnek körül. A ST-ben soha nem a szereplők közti kapcsolaton volt a hangsúly, a Star wars ebben a tekintetben (is) merőben más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is megnéztük ma a Star Treket, és nem csalódtam. Remek kikapcsolódás volt, rendesben beszippantott a film, után még kicsit vártunk a stáb alatt, hallgattam a zenét, és csak aztán indultunk ki a teremből. A hosszabb litániát meghagyom másnak :D

Bár Dzséjttel nem beszéltünk össze, szülői kérésre mi is megnéztük a JP-ot. Kb. 15 éve láttam a filmet utoljára, szóval jó alkalom volt az ismétlésre. Én sem láttam annak idején moziban, és most úgy voltam vele, hogy miért ne. Tulajdonképpen ez a film még mindig kiváló szórakozás (bár sose tudott a kedvencemmé válni a könyvhöz képest sok eltérés miatt, de önmagában nézve jó film), a 3D pedig messze jobban működött, mint az ep1 esetében. Nem rossz dolog, hogy 3D-ben is bemutatnak egy-két régebbi filmet, legalább meg lehet nézni moziban. Ez esetben az sem volt utolsó, hogy John Williams egyik legfantasztikusabb dallamával kísért képsorokat láthatunk a moziban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok SW vs. ST vitát nyitni, de az ST elég tetemes része hulladék. Főleg a filmek....hááát...izé. Azoknál nem volt nehezebb jobbat alkotni. Néha a kevesebb több. Ezt látjuk az SW -nél.

Egyrészt, a Star Trek elsősorban TV-sorozat, azok az alapművek, a filmek "csak" kiegészítés. Másrészt, ezért a hulladék kijelntésért megérdemelnél egy tockost! Távolról sem igaz, egyenesen baromság! Vannak pocsék részek a sorozatokban, de a TOS, TNG, DS9 sorozatok kiválóak, sőt, a DS9 egyenesen zseniális, a Voyager simán jó, kellemes matiné sorozat, az Enterprise pedig ebből a kellemesből csapott át zseniálisba.

A tizenkét filmből meg csak kettő hulladék, egy meg szimplán rossz, a többi a szórakoztató, a remek és a zseniális között mozog. Szerintem ez azért nem rossz arány.

És egy dolog tény, akárhogy ágáltok ellene, ezt nem tudjátok elvitatni: a Star Trek egy 47 éve létező franchise. Nem vészelte volna át ezt a lassan ÖTVEN évet, ha csak fele igaz lenne annak, amit állítotok. Valami van benne, és az nem hulladék... :roll:

 

Nekem egy olyan kérdésem lenne Dzséjt, hogy az ST-nél volt valaha is egy olyan pont a Franchise életében, hogy "Na most így kerek minden, tökéletes, ne nyúljunk hozzá"? Mert ha volt, akkor aki akkor hozzányúlt, annak a szerepét lehetne a mostani Abramshez viszonyítani szerintem. Mert oké, hogy prequel-sequel-reboot, stb. lett a 2009-es, és egyedi módon bolygatta meg a Franchise-t, de akkor szerintem a legkevesebbek tekintettek a Star Trek univerzumra úgy, mint egy tökéletes, kerek, lezárt egész. Az SW-nél viszont most ez van, ezért van szerintem százszorta nehezebb dolga az SW-s esetében most Abramsnek.

Nincsen, mert a Star Trek egy világról szól, a Star Wars egy családról. Egy család történetét le lehet zárni, egy világét elég nehéz. De egy új világ indítása semmivel sem egyszerűbb, mint egy család történetének folytatása. Tekinthetjük ennek tükrében a Star Trek Nemesist lezárásnak, mert azzal lezárult minden, ami az 1966-ban megnyitott világban volt. Ez meg egy új Star Trek világ, amit alapjaitól kell felépíteni, úgy, hogy az új legyen, de megőrizze valahol az eredetit is. És erre az új film remek példa, annyi dolgot változtattak meg, annyi mindent rúgtak fel, hogy az hihetetlen (képzelj el egy olyan alternatív Star Wars filmet, amiben Anakin nem áll át a Sötét Oldalra -> ilyen színtü változásokról van szó). Ezeknek működnie kell, és működnek is. És ez nem kis feladat, nem könnyű feladat egy már működő univerzumra és mellé felépíteni egy újat. Aki ezt állítja, az fogjon tollat, aztán kísérelje meg.

Persze az ep7-tel sem lesz könnyű dolga szegény Abrams-nak, de ott a sztorival - ahogy a Treknél is - nem neki kell foglalkoznia, szóval azt ne már rajta kérjük számon. Neki csak képernyőre kell vinnie a sztorit. De ettől függetlenül nehéz lesz, viszont vannak segédeszközök: egyrészt, a Star Wars a Skywalker család filmje, nem egyedül Anakin filmje. Így működhet, hogy az első trilógia Anakiné és Padméjé, a második Luke-é és Leiáé, a harmadik meg az új generációé. Másrészt, hat filmnyi világ áll rendelkezésre továbbfejlesztés céljából. És tovább fejleszteni könnyebb, mint újat csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, a Star Trek elsősorban TV-sorozat, azok az alapművek, a filmek "csak" kiegészítés. Másrészt, ezért a hulladék kijelntésért megérdemelnél egy tockost! Távolról sem igaz, egyenesen baromság! Vannak pocsék részek a sorozatokban, de a TOS, TNG, DS9 sorozatok kiválóak, sőt, a DS9 egyenesen zseniális, a Voyager simán jó, kellemes matiné sorozat, az Enterprise pedig ebből a kellemesből csapott át zseniálisba.

A tizenkét filmből meg csak kettő hulladék, egy meg szimplán rossz, a többi a szórakoztató, a remek és a zseniális között mozog. Szerintem ez azért nem rossz arány.

És egy dolog tény, akárhogy ágáltok ellene, ezt nem tudjátok elvitatni: a Star Trek egy 47 éve létező franchise. Nem vészelte volna át ezt a lassan ÖTVEN évet, ha csak fele igaz lenne annak, amit állítotok. Valami van benne, és az nem hulladék... :roll:

Ez mind szép, csak sajnos én nem vagyok ST rajongó, és bár élveztem az újabb sorozatok közül egyet kettőt, valahogy nem hagyott mély nyomokat bennem. Nem vitatom, hogy ilyen szép kort csakis akkor élhet meg valami, ha van benne kraft. Én csak leírtam, miképpen látom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár Dzséjtnek címezted a kérdésed, azért elmondom a véleményem. Szerintem ilyen soha nem volt, elvégre teljesen más a két franchise között az alaphelyzet. A Star Wars-ban egyetlen egy történetet mesélnek el hat epizódban, azaz Anakin felemelkedését, bukását majd visszatértét. A Star Trek ellenben egymáshoz alig kapcsolódó epizódok összeségge, ahol egy-egy problémát oldanak és a végére beáll a status quo (persze később kialakulnak hosszabb bonyodalmak is, mint a DS9-ben a Domínium, vagy az ENT-ben a Xindi-konfliktus). Arról nem is beszélve hogy a különböző sorozatok több évszázadot ölelnek körül. A ST-ben soha nem a szereplők közti kapcsolaton volt a hangsúly, a Star wars ebben a tekintetben (is) merőben más.

 

Én is így gondoltam, viszont Dzséjt alább szépen kifejtette, hogy miért tévedtem, mikor azt hittem, hogy emiatt Abramsnek (illetve a forgatókönyvet íróknak) könnyebb dolga lesz az EpVII esetében.

 

Mi is megnéztük ma a Star Treket, és nem csalódtam. Remek kikapcsolódás volt, rendesben beszippantott a film, után még kicsit vártunk a stáb alatt, hallgattam a zenét, és csak aztán indultunk ki a teremből. A hosszabb litániát meghagyom másnak :D

 

Én most indulok, már nagyon kíváncis vagyok rá! :)

 

Nincsen, mert a Star Trek egy világról szól, a Star Wars egy családról. Egy család történetét le lehet zárni, egy világét elég nehéz. De egy új világ indítása semmivel sem egyszerűbb, mint egy család történetének folytatása. Tekinthetjük ennek tükrében a Star Trek Nemesist lezárásnak, mert azzal lezárult minden, ami az 1966-ban megnyitott világban volt. Ez meg egy új Star Trek világ, amit alapjaitól kell felépíteni, úgy, hogy az új legyen, de megőrizze valahol az eredetit is. És erre az új film remek példa, annyi dolgot változtattak meg, annyi mindent rúgtak fel, hogy az hihetetlen (képzelj el egy olyan alternatív Star Wars filmet, amiben Anakin nem áll át a Sötét Oldalra -> ilyen színtü változásokról van szó). Ezeknek működnie kell, és működnek is. És ez nem kis feladat, nem könnyű feladat egy már működő univerzumra és mellé felépíteni egy újat. Aki ezt állítja, az fogjon tollat, aztán kísérelje meg.

Persze az ep7-tel sem lesz könnyű dolga szegény Abrams-nak, de ott a sztorival - ahogy a Treknél is - nem neki kell foglalkoznia, szóval azt ne már rajta kérjük számon. Neki csak képernyőre kell vinnie a sztorit. De ettől függetlenül nehéz lesz, viszont vannak segédeszközök: egyrészt, a Star Wars a Skywalker család filmje, nem egyedül Anakin filmje. Így működhet, hogy az első trilógia Anakiné és Padméjé, a második Luke-é és Leiáé, a harmadik meg az új generációé. Másrészt, hat filmnyi világ áll rendelkezésre továbbfejlesztés céljából. És tovább fejleszteni könnyebb, mint újat csinálni.

Ez igaz, csak más típusú kihívás előtt állnak a forgatókönyvírók, és persze maga Abrams is. Az általad említett sorozatokba szívesen belenéznék valamikor. Milyen sorrendben érdemes belenyitni a Star Trekbe? A sorozatok olyan Babylon V feelingűek? Csak mert azt néztem, és tetszett (bár még sokkal fiatalabb voltam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind szép, csak sajnos én nem vagyok ST rajongó, és bár élveztem az újabb sorozatok közül egyet kettőt, valahogy nem hagyott mély nyomokat bennem. Nem vitatom, hogy ilyen szép kort csakis akkor élhet meg valami, ha van benne kraft. Én csak leírtam, miképpen látom. :)

Persze, így oké, csak az előbb nekem úgy tűnt, hogy általános igazságként kezeled, hogy a Star Trek nagyja hulladék és a közelébe sem ér a Star Warsnak. De így rendben, érthető.

 

Ez igaz, csak más típusú kihívás előtt állnak a forgatókönyvírók, és persze maga Abrams is. Az általad említett sorozatokba szívesen belenéznék valamikor. Milyen sorrendben érdemes belenyitni a Star Trekbe? A sorozatok olyan Babylon V feelingűek? Csak mert azt néztem, és tetszett (bár még sokkal fiatalabb voltam).

Teljesen más típusú, az fix. A sorozattal kapcsolatban a sorozat topicban válaszolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, így oké, csak az előbb nekem úgy tűnt, hogy általános igazságként kezeled, hogy a Star Trek nagyja hulladék és a közelébe sem ér a Star Warsnak. De így rendben, érthető.

A mozifilmekre gondoltam főleg. Egyébként nekem a TOS nagy kedvencem, anno amikor a TV3 -on ment mindig néztem. Egyébként talán nem meglepő, de szerintem az SW jobb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek: Megnéztem. Évek óta nem láttam ennyire jó filmet.

 

 

Életemben először ültem be Star Trekre moziba. Ennek apropóján azt mondtam: ha most képes lesz megfogni, akkor elkezdek vele komolyabban foglalkozni. Mit ne mondjak: 100%-ra teljesítette. Szemben a Vasember III-mal, amelyre szintén hatalmas várakozásokkal ültem be, itt minden működött - leszámítva a 3D minőségét, amiért külön nekem kellett szólnom, hogy nem jó, mert minden homályos, és még ezután sem sikerült tökéletesen belőnie a személyzetnek a képet :fuckoff: - a fordulatoktól kezdve Kahnnal bezárólag, akiről amúgy szinte semmit sem tudtam, de így is ütött, mert rémlett, hogy fontos karakter az ST-ben. Nagyon sötét volt, na persze nem a látvány, mert a szokásos - és helyenként felesleges - fények most sem maradhattak el. Örültem a másik univerzumból jött Spock vendégjátékának is (apropó, onnan nem hiányolják? Vagy egyszer majd visszajut majd azért?).

 

Szóval zseniális volt, Abrams el tudta érni, hogy majdnem úgy lenyűgöződjek mint az első SW mozi élményem esetében (Klónok). Kahn elképesztően jó volt. A szuperintelligens sakkjátékos feeling teljesen jól átjött (valami ilyesmit vártam amúgy Moriarty proftól is a Sherlock Holmes kapcsán, de ott nem sikerült teljesen jól eltalálni), és itt pl. elég erős volt nálam a kontraszt a korábban idézett Vasember III-hoz képest, ahol

 

pont egy ilyen, igazán gyűlölhető karaktert hiányoltam. Számomra sem az arab csóka, sem Guy Pierce nem volt az.

 

 

Frenetikusan jó a Star Trek főtéma is (ezt is rebootolták?), a dallam dúdoltatja magát, már a 2009es filmben is feltűnt, de számomra itt teljesedett ki. A karakterek élnek, mi több még azok a karakterek is, akik félig egy érzelemmentes robotot közelítenek (Spock). A történetet jól írták meg, nekem legalábbis tetszett. Az meg kimondottan vagány volt, ahogy az egyik űrhajó kisodorta a hipertérből a másik űrhajót, ilyenre én speciel még nem emlékeztem sehol, de persze lehet tévedek.

 

Azért van egy fontos és egy kötekedő kérdésem:

 

A fontos, hogy mi a helyzet Kahn múltjával? Ha jól emlékszem 2257 körül jártunk, és azt mondták, 300 éves. De 1957-ben hogy csináltak egy ilyen szuperkatonát és fagyasztották le? Nem vagyok benne biztos, hogy sikerült megértenem ki ő, úgyhogy ezzel kapcsolatban szívesen veszek válaszokat. Másrészről: ha a vére egy halott embert feltámasztott, ezzel számomra kvázi azt üzenték a készítők, hogy Kahn halhatatlan, hiszen a saját vére mindig ott van, hogy megmentse. Ja, és mit mondhatott Spock I Spock II-nek, ami révén ő le tudta győzni Kahnt? Csak mert a film végi ütközetben nem tűnt úgy, hogy a mi Spockunk bármi plusz infót használt volna fel Kahn legyőzéséhez. Szóval kíváncsi lennék, hogy ki ez a Kahn, és halandó-e avagy sem?

 

A másik kérdés, hogy amikor leszállnak azon az elhagyatott bolygón, miért csak egy élőlényt mutat a scanner? A járőröknek álcázó berendezése van?

 

Ja, és még valami: kész tényként kapjuk meg, hogy már majdnem háborúban állunk egy másik fajjal, de erre nem sok magyarázatot ad a történet. Mi a probléma ezekkel a Klingonokkal? Mi miatt van köztünk feszültség? Mert azt hittem, ez a 2009-es film folyománya, de onnan csak a Romulánok rémlenek, mint ellenség.

 

Összegzésként: 10/10, Zseniális.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek - Into Darkness

 

Örültem a másik univerzumból jött Spock vendégjátékának is (apropó, onnan nem hiányolják? Vagy egyszer majd visszajut majd azért?).

Az eredeti spockot a primér univerzumban az "EU" szerint halottnak nyilvánították, mert nem tudták, hogy a Jellyfish (vagy a Narada) képes átvészelni, ha beszívja őket egy fekete lyuk.

 

Frenetikusan jó a Star Trek főtéma is (ezt is rebootolták?)

A film végi "az űr a legvégső határ" monológ alatt hallható zene az egyetlen, ami az eredeti Star Trek muzsikák közül megmaradt. Az a zene a TOS opening témája, persze az új filmben áthangszerelték. Az Abramsverse mozifilmek teljesen új hanganyagot kapott.

 

A fontos, hogy mi a helyzet Kahn múltjával? Ha jól emlékszem 2257 körül jártunk, és azt mondták, 300 éves. De 1957-ben hogy csináltak egy ilyen szuperkatonát és fagyasztották le? Nem vagyok benne biztos, hogy sikerült megértenem ki ő, úgyhogy ezzel kapcsolatban szívesen veszek válaszokat. Másrészről: ha a vére egy halott embert feltámasztott, ezzel számomra kvázi azt üzenték a készítők, hogy Kahn halhatatlan, hiszen a saját vére mindig ott van, hogy megmentse. Ja, és mit mondhatott Spock I Spock II-nek, ami révén ő le tudta győzni Kahnt? Csak mert a film végi ütközetben nem tűnt úgy, hogy a mi Spockunk bármi plusz infót használt volna fel Kahn legyőzéséhez. Szóval kíváncsi lennék, hogy ki ez a Kahn, és halandó-e avagy sem?

Megpróbálom spoilermentesen elmondani, mert Khan a TOS a TOS 1x24 Space Seed és a Star Trek II: The Wrath of Khan antagonistája, és ha ezeket még csak ezután fogod látni, akkor azért nem lőném le a poént (amúgy ajánlanám e kettő megnézését, az Into Darkness utána még lenyűgözőbb lehet, ha rájössz, micsoda csavar van a sztoriban).

Először is tudni kell, hogy a Star Trek múltja - révén egy hatvanas években futó sorozat alapozta meg, kicsit romantikusan gondoltak még a jövőre akkor - nem a mi világunk, hanem egy a miénkkel párhuzamos világnak tekinthető. Így a Star Trek világában kicsit fejlettebbek voltunk a '90-es években, például már képesek voltunk a csillagok közötti utazásra, de még csak hibernátorral. Plusz előrehaladott volt a géntechnológia, meg más dolgok. 1992-ben válik el a mi történelmünktől, amikor kitör az Eugenikus Háború, ami 1996-ig tart és harminc millió emberi áldozatot követel. Ennek a háborúnak a kirobbantója Khan Noonien Singh, az egyik legjobban sikerült genetikusan teremtett szuperember. Végül a sima emberek legyőzték Khan követőit, így az öreg lelépett 72 emberével. Khan tehát egy genetikailag manipulált szuperember.

Nem teljesen halhatatlan, de baromi nehéz megölni. Ha felrobbantják, azt rosszul viseli. :) De akkor is meghal, ha fejbe lövik - Kirknél is az volt a szerencse, hogy meg tudták őrizni az agyfunkciókat - vagy olyan sugárral találják el, ami folyamatos szövetkárosításra képes, ilyen a klingonok vagy a jem'hadar disztruptora, amik akárhol találnak el, valószínűleg meghalsz, ha nem kerülsz kórházba. Illetve minden sugárfegyver megölheti, ha romboló fokozaton trafálja el, mert akkor a sejtjei atomjaira bomlanak.

 

A másik kérdés, hogy amikor leszállnak azon az elhagyatott bolygón, miért csak egy élőlényt mutat a scanner? A járőröknek álcázó berendezése van?

Az a bolygó nem volt elhagyatott, csak a terület, ahol leszálltak. A bolygó a Qo'noS, a klingon anyabolygó. A járőrnek álcázóberendezése van. Két faj használ álcázót, a romulan és a klingon. Ezekkel akár az emberi szem számára is láthatatlanná tudnak válni. Az utóbbiak az előbbiektől szerezték. Illetve pár száz év múlva a Föderáció USS Defiant nevű hajója is kap álcázót a romulanoktól, amikor kitör a Domínium krízis, de az még odébb van, és valószínűleg nem is így fog alakulni. Itt azért baromi nagy technikai ugrás történt az eredeti idővonalhoz képest (a szubtér-sugárzást kétszáz évvel korábban találta fel Scotty, mint eredetileg -> igen, Scotty ugyanúgy élt a 2380-as években, mint Spock, de hogy hogyan lehet több, mint 140 éves, azt nem árulom el. :P).

 

Ja, és még valami: kész tényként kapjuk meg, hogy már majdnem háborúban állunk egy másik fajjal, de erre nem sok magyarázatot ad a történet. Mi a probléma ezekkel a Klingonokkal? Mi miatt van köztünk feszültség? Mert azt hittem, ez a 2009-es film folyománya, de onnan csak a Romulánok rémlenek, mint ellenség.

Sajnos az Into Darkness-hez már több Star Trek előismeret kell, ez például egy olyan dolog, amihez legalább az alapokkal tisztában kell lenni. Vagyis a Bolygók Egyesült Föderációja és a Klingon Birodalom Kirk idejében igencsak rosszban voltak, ezért is létezik egy Klingon-Föderációs semleges zóna. Hogy miért vannak rosszban, arra bővebb magyarázatot az Enterprise sorozat ad (a TOS is ad, de az ugye itt ignorálva van). A legfőbb ok, hogy a klingon egy harcos nép, erőszakosan hatol be az űrbe, sokat hódít, és ez probléma, főleg az egyre mélyebben az űr mélyére hatoló Föderációnak. A TOS idejében volt is villámháború, aztán pont a hatodik Star Trek film szól arról, hogy békét kötnek. Itt annyit változott a helyzet, hogy az előző filmben a Narada komoly károkat okozott a Csillagflottának (9 hajót vesztettek), emiatt több bolygó védtelen maradt a Klingon-Föderációs határon, ami felbátorította a klingonokat. Ezért fenyeget a háború.

Amúgy hasonló a helyzet a romulanokkal, viszont velük volt egy teljes körű háborúja az emberiségnek még a Föderáció megalakulása előtt. A háborút az emberek nyerték, a Romulanok visszavonultak a területükre és száz évig - Kirkék idejéig, ami azt illeti, pont az Enterprise előtt - elő sem másztak, és létrejött a romulan-Föderáció semleges zóna. A Narada érkezése két dolgot borított fel:

1) Húsz évvel előbb tudták meg az emberek, hogy a romulanok a vulcaniak rokonai.

2) Mivel a Narada romulan hajóként a Föderáció területén szétlőtte a USS Kelvint, újra elmérgesedett a helyzet, ezért is volt a Csillgaflotta fő flottája a Star Trekben a Laurentin-rendszerben, járőröztek a határon. Valószínűleg csak azért nem lett végül háború, mert a Naradát a Romulanok nem ismerték el magukénak (de valószínűleg nagyon szerették volna megkapni, csak az éppen a klingonok kezén volt :)).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek

 

 

Még egy kérdés maradt megválaszolatlan: Spock I mit mondhatott Spock II-nek Kahn elintézéséről? Csak mert a végén nem úgy tűnt, hogy a mi Spockunk bármit is hasznosított volna abból, amit a végén ő hallott (és mi nem) .

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek Into Darkness, főleg Donátnak

 

Nekem is vannak erősen hiányosságaim ST-téren, ezért mindig elolvasom, amit Dzséjt ír/írt az évek folyamán róla, mert így ragadt rám némi info. Az a röhej, hogy a Kirk-féle mozikból egyedül a Khan haragját nem láttam annak idején! Ezért természetszerűleg ezeket az infokat én sem ismertem. Egyet kivéve, mivel a Kirk-féle mozik 3. része miatt (talán amiatt) tudom részben, hogy miféle árról beszélt Spock I., amit most nem lőnék le, se a csavart a mostani filmben, hátha nekiállsz a mozifilmeknek is hamarosan. Legalább is nekem ilyen homályos emlékeim vannak, aztán Dzséjt majd kijavít, hogy h*lyeségeket beszélek :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek

 

 

Még egy kérdés maradt megválaszolatlan: Spock I mit mondhatott Spock II-nek Kahn elintézéséről? Csak mert a végén nem úgy tűnt, hogy a mi Spockunk bármit is hasznosított volna abból, amit a végén ő hallott (és mi nem) .

 

Ha nézed majd a mozifilmeket, ez egy erősen spoileres info, persze ha nagyon szeretnéd tudni, szerintem Dzséjt biztos megírja. Valószínűleg nem véletlenül hagyta ki lentebb a válaszok közül :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek Into Darkness, főleg Donátnak

 

Nekem is vannak erősen hiányosságaim ST-téren, ezért mindig elolvasom, amit Dzséjt ír/írt az évek folyamán róla, mert így ragadt rám némi info. Az a röhej, hogy a Kirk-féle mozikból egyedül a Khan haragját nem láttam annak idején! Ezért természetszerűleg ezeket az infokat én sem ismertem. Egyet kivéve, mivel a Kirk-féle mozik 3. része miatt (talán amiatt) tudom részben, hogy miféle árról beszélt Spock I., amit most nem lőnék le, se a csavart a mostani filmben, hátha nekiállsz a mozifilmeknek is hamarosan. Legalább is nekem ilyen homályos emlékeim vannak, aztán Dzséjt majd kijavít, hogy h*lyeségeket beszélek :D

 

 

Nem is az árra gondolok főként, hanem amikor megkérdezi Spock, hogy hogy is győzte le Kahnt, akkor vált a kamera, és nem halljuk a választ. Én ebből akkor arra következtettem, hogy ez fontos lesz a mi Kahnunk legyőzésekor, de a rész végi csatában nem tűnt úgy, hogy bármi plusz infora szüksége lett volna ehhez a mi Spockunknak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát

 

Az csupán egy kikacsintás volt az eredeti idősík Khan-os eseményeire. A lényeg ott csupán annyi volt, hogy "nagy árat kellett fizetni érte"... nos láttuk mi történt az Into Darknessben, mi volt az a nagy ár. Az eredeti idősíkban is nagy ára volt - ahogy Spock II mondta, hogy pontosan mi, majd nézd meg a szóban forgó részt vagy filmet (sosem hittem volna, hogy valaha ezt mondom, de én is meg fogom... bár sejtem a választ :P) Már le is szedtem az első ST mozifilmet. Ha a sorozatokat nem is, a filmeket mindenképpen megnézem + a TOS Khan-os epizódját is.

 

 

 

Dzséjt

 

Nem akarok belekötni, de nem a TOS 1. évadának a 24. része a Khan-os epizód, hanem a 22. A cím (Space Seed) stimmelt. Biztos csak elírtad.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, nem írtam el. A TOS-nak több sorrendje is lett az idők folyamán, amit én írtam, az a hivatalos sorrend szerinti számozás. Amire te gondolsz, az a TV-ben vetített eredeti sorrend szerinti (eléggé össze-vissza adták a részeket), de például a felújított változat szerint pedig a 1x11. Sőt, létezik egy produkciós sorrend is, ami egyben a kronológiai sorrend, úgy meg az 1x25.

 

Donát kérdésével kapcsolatban tévedtek, ez nem csak kikacsintás.

 

A nagy ár érthető, de az Into Darkness-ben is elhangzik, mit mondott az eredeti Spock. Azzal győzte le, amit Khan akart, ez esetben vissza akarta kapni az embereit bármi áron. Spock "visszaadta" őket neki. Az eredeti idővonalban is így győzték le Khant, megkapta, amit akart, csak nem éppen úgy, ahogy akarta. De spoileres információk miatt ez most kevésbé kifejthető. A lényeg, hogy az elsődleges univerzumban is hasonlóan átverték Khant. De ennek akkor is ára volt, és most is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez esetben elnézésedet kérem, gondoltam rá, hogy ilyesmi lehet a válasz, de megzavarhatja Donátot, ha konkrétan az 1x24 alapján keres. Cím alapján már semmi vész. IMDB-n és egy nmagos packban is 1x22-ként szerepel... csak ezért gondoltam. ;)

 

És köszönöm a másik pontosítást is. Ha megnézem a szóban forgó TOS epizódot és a mozifilmet nekem is össze fog állni a kép. Addig csak spekulálok. :P

 

Gondolom Khant a mozifilmben győzik le?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik packban meg 1x24. Sajnos a TOS esetében mindenképpen cím alapján érdemes keresni, mert a sorrend attól függ, melyik változatot használja a feltöltő. Nekem az eredeti változat a produkciós sorrendben van meg például, a reamstered pedig a hivatalos sorrendben. És hát ott a te általad ismert pack is. Szóval, éppen melyik pakkot kapja ki. :)

A másik kérdésedre inkább nem válaszolnék, de támpontot adhat az Into Darkness.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok.

 

Azért nem semmi, hogy ez a két új ST film (főleg az Into Darkness) képes rávenni az eredeti Khan sztori megnézésére ... sőt az összes korábbi ST film bepótolására.

Ez nálam ST terén óriási eredmény.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, megmondom őszintén, konkrétan semmit sem várok, csupán két dolog hajt:

 

1. Kíváncsiság.

2. Elhatároztam, végig is csinálom.

 

+ én X évenként meg szoktam nézni a 2001 Space Odyssey-t. Nehezen fogyasztható rettenetesen vontatott műnek tartom, mégis mindig megfog benne valami. Rejtély, hogy mi. A 2010 - A kapcsolat éve már jobban tetszik és annak fényében a 2001 is jobbá válik a szememben. Hát... érdekes egy ízlésem van :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most állok egy nagy ST maraton előtt. Az orginal series-sel kezdem értelemszerűen. Szegény trekik csak kapkodhatják a fejüket a Spoc I. II., meg a többi elhajlás hallatán. Rendesen meg lett rángatva a bajszuk. Nekem roppant élvezetes volt az Into Darkness tegnap láttam, az egész nap azzal telt, hogy a dallamát dudorásztam. Rendkívüli élmény, ami nagy szó nálam, mert sose voltam az a Pickar akcuó figura gyüjtő. Én az szeretem a ST-ben ami a SW-ban nem nagyon van. A pozitív jövőkép, és a humor. Mondjuk a SW-nak nem is arról kell szólnia. Kíváncsi vagyok, hogy a SW esetében is lesz-e ilyen fokú átformálás, megújulás. Lehet hogy nem kellene annyira a más szemszög, hiszen a SW nem haldokott mint az ST.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát kérdésével kapcsolatban tévedtek, ez nem csak kikacsintás.

 

A nagy ár érthető, de az Into Darkness-ben is elhangzik, mit mondott az eredeti Spock. Azzal győzte le, amit Khan akart, ez esetben vissza akarta kapni az embereit bármi áron. Spock "visszaadta" őket neki. Az eredeti idővonalban is így győzték le Khant, megkapta, amit akart, csak nem éppen úgy, ahogy akarta. De spoileres információk miatt ez most kevésbé kifejthető. A lényeg, hogy az elsődleges univerzumban is hasonlóan átverték Khant. De ennek akkor is ára volt, és most is.

 

 

Köszi, teljesen elfelejtettem :oops: Mivel együtt ment most a DW-vel (nem is beszélve arról, hogy közben folyamatosan nyúzom a TB törvényt), kicsit szétszórt vagyok, így aztán nem emlékeztem mindenre pontosan, hogyan zajlott le a filmben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.