Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bár nem értek mindenben egyet, de szerintem is nagyon eltúlzott az hogy a birodalom óta a legjobb folytatás, meg hasonlók.Az első rész szerintem jobb volt, mert épp hogy az nem volt az össze-visszaság, hanem lineáris(abb) volt a játékmenet.

És persze ott vannak a nagyon erőltetett viccek, és eltúlzások mint pl a két kerekezés, vagy Jack saslikja.De összeségében nagyon bejött a film.

De az első rész 10/9.5 :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán én is anno a Birodalommal állítottam párhuzamba, és nálam tényleg a legjobb folytatás a Birodalom óta, de hát ez az én személyes véleményem :) <-- a gond az, hogy ezt lehagytam anno az üzimből :oops:

 

Donát

Szerkesztve: - Csabai Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben a T2 a legjobb folytatás. Az, hogy kijött DVD-n a kibővített változat, még rátett egy lapáttal. Anno 91-ben megvettem könyvalakban, amiben benne volt az összes jelenet, amit utólag beraktak. Több mint 10 évet kellett rá várnom, hogy láthassam őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félreértések elkerülése végett én leszögezem, hogy nekem a Karib 2 nem mint nagyon jó folytatás ütött meg, hanem nagyon jó volt a befejezése. Részemről ez a pálya. :)

Dettó, bár nekem folytatásnak is bejött a sok apró részlet miatt, amit átvettek az előző részből (Norrington kardja, Jack P-betű "billoga" a Kelet-Indiai társaságtól, stb), de a vége volt az, ami nagyon odavágott.

A filmtörténelem legjobb folytatás szerintem az Aliens :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben a T2 a legjobb folytatás. Az, hogy kijött DVD-n a kibővített változat, még rátett egy lapáttal. Anno 91-ben megvettem könyvalakban, amiben benne volt az összes jelenet, amit utólag beraktak. Több mint 10 évet kellett rá várnom, hogy láthassam őket.

Van T2 kibővitve?Milyen plussz jeleneteket raktak bele?Nemrég kiadták díszbobozban a 3 Terminátort, de nem vettem meg mert lassan kezdődik a T4 forgatása, és szerintem a 4 rész is lesz majd egybe.Na azt majd megveszem.

Nekem a legjobb folytatások a Halálos fegyverek.Mind a 4 egyformán jó.Mindegyikben új poénokkal, új akciókkal, ugyanakkor nagyon emberien mutatják be a rendört(Murtaugh-nem biztos, hogy így kell írni).Vagy akár a Vissza a jövőbe sorozat is naygon jó.Egyik része sem rosszabb vagy jobb a másiknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van T2 kibővitve?Milyen plussz jeleneteket raktak bele?

Van egy jó pár benne:

-Sarah-nak beadnak egy bogyót a diliházban. Ettől azt álmodja, hogy elmegy hozzá a muki az elsőből, eztán a csaj kirohan az udvarra és akkor álmodja meg először az atomrobbanást.

-Miután a Törnibátor kicseszik a T1000-rel, az kimegy a házból, kinyírja a kutyát és megnézi a nyakörvén a nevét.

-A gyerek és a csaj kiveszi a Törnibátor prociját, hogy átállítsák gondolkodásra, és a csaj össze akarja törni.

-Törnibátor kománk egy gyerekről próbálja leutánozni a vigyorgást.

-Dyson a nejének magyaráz a chipről, amit csinál.

-A sivatagban a csaj dumcsizik egy kicsit a mexikói pacákkal.

-Az a rész amikor a Tbátor a gyerekkel nézi a fegyvereket a föld alatt, egy kicsit hosszabb lett.

-A kohóban a T1000 keze felveszi a korlát színét amikor megfogja, a lába pedig a padló mintáját.

-Amikor a T1000 felveszi a csaj alakját, a srác onnan tudja meg hogy az nem az anyja, hogy kiszúrja annak a padlóval összefolyt lábát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt hallottam, ezekről a régi-új jelenetekről, hogy elég gázak, mert a szinkron el lett cseszve, ugyanis az akkori szinkronszínészek mostani hangjával szinkronizálták le. Lehet, rosszul tudom, de hallottam valami ilyesmit. Persze feliratosan biztos szuperek,a szinkronmizériától függetlenül.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb mint a SW-V? :)

Számomra jobb. Az ep5-öt mivel már nagyon kis korom óta nézem folyamatosan, nem is emlékszem, milyen hatást keltett bennem. Ráadásul nincs annyi összekötő elem a két rész között. Ha az ep5-öt megnézed, nem fogod tudni, mi történt az ep4-ben.

Viszont, az Aliens 5 vagy 6 éves koromban láttam először, és mikor jó pár évvel később (az már biztos 7 éves korom után, mert egy általános sulis osztálytársammal néztem és még alsós voltam) láttam az első részt, az Alient, mindent tudtam róla, holott azt sem tudtam, hogy van több része a Bolygó neve halálnak. Egyszerűen az Aliens-ben annyira jól elmesélik az Alien történetét, hogy láthatatlanban is tudtam ki Kane, Ash (ráadásul a legénység képét mutatják is), hogyan ölte meg Ripley a szörnyet, mi a Nostromo (azt sem tudtam, hogyan néz ki, de tudtam, hogy mi az ára az akkori árfolyamon és hogy M osztályú). Szóval az apró részletek nem voltak csak világosak, minden mást pontosan ismertem a második részből.

 

Nekem a legjobb folytatások a Halálos fegyverek.Mind a 4 egyformán jó.Mindegyikben új poénokkal, új akciókkal, ugyanakkor nagyon emberien mutatják be a rendört(Murtaugh-nem biztos, hogy így kell írni).Vagy akár a Vissza a jövőbe sorozat is naygon jó.Egyik része sem rosszabb vagy jobb a másiknál.

Na ezzel is mélységesen egyet értek, imádom is mind a négyet, éppen a múlt héten néztem végig őket DVD-n. Amúgy jól írtad, Murtaugh és Riggs, mert őt is jól mutatják be, sőt az ő fejlődése talán jobb, mint Murtaugh-é. Na meg Leo Getz. És még egy pozitívum a Halálos Fegyverekben, a legapróbb szereplők is vissza-visszatérnek. Pl a 2. részben a klotyóbombánál ugyan az a tűzszerész, aki a 3. részben lecseszi Riggset a klotyóban, amiért felrobbantották a házat. Vagy említhetném a pszichológust, aki végigmegy a 4 részen, Murphy-t, a rendőrfőnököt, sőt, a 3. rész kibővítése után már a Murtaugh házát átalakító ács is visszatérő szereplő lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt hallottam, ezekről a régi-új jelenetekről, hogy elég gázak, mert a szinkron el lett cseszve, ugyanis az akkori szinkronszínészek mostani hangjával szinkronizálták le. Lehet, rosszul tudom, de hallottam valami ilyesmit. Persze feliratosan biztos szuperek,a szinkronmizériától függetlenül.

 

 

Donát

Igen, ami Gáti Oszkárnál és Sarah Connor hangjánál még nem gond, révén felnőtt emberként már nem sokat változott a hangjuk (azért a terminél érezhető már a különbség, de Sarah Connoré még mindig remekül illeszkedik), azonban Johné borzalom. Ott is az eredeti hang szólal meg, de hülyén fest, ahogy a felnőtt hangot rácuppantották a gyerek hangra, persze igyekszik játszani, de ez még siralmasabbá teszi szerintem. Totálisan kizökkentő, így inkább szól angolul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálos fegyvereket én is nagyon szeretem, régebben sokat néztük itthon. Viszont az első kettőt egy kicsit jobban, a harmadik egy hajszállal marad le, és a negyedik még egy picikével. A negyediket már moziban láttam, a többit még csak kazettáról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az első valahogy nem jön be igazán, a másodikat a Kozák András szinkronja miatt szeretem, a harmadikat bírom a legjobban, a negyediet jónak tartom, de nem jön be annyira mint az előző.

 

Kozák volt Riggs hangja eredeti szinkronban, mert az RTL volt olyan jó és újraszinkronizáltatta az első kettőt, talán azért hogy ugyanazok legyenek a hangok. Nekem jobb a régi, de megszerzem kibővítve angolul, mert azokat még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ami Gáti Oszkárnál és Sarah Connor hangjánál még nem gond, révén felnőtt emberként már nem sokat változott a hangjuk (azért a terminél érezhető már a különbség, de Sarah Connoré még mindig remekül illeszkedik), azonban Johné borzalom. Ott is az eredeti hang szólal meg, de hülyén fest, ahogy a felnőtt hangot rácuppantották a gyerek hangra, persze igyekszik játszani, de ez még siralmasabbá teszi szerintem.

Hát a Termiét borzalmasan gépiesre torzították, a gyerek hangja viszont nem a régi, mert az eredeti csákó hangja jócskán megváltozott. Emezt is gyerek szinkronizálta, de az ő hangja nem passzol igazán a Johnny-hoz. Amúgy én is első nézés után csak angolul nézem.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kozák volt Riggs hangja eredeti szinkronban, mert az RTL volt olyan jó és újraszinkronizáltatta az első kettőt, talán azért hogy ugyanazok legyenek a hangok. Nekem jobb a régi, de megszerzem kibővítve angolul, mert azokat még nem láttam.

Nem at RTL hanem az Intercom, mert megjelent nálunk is bővített verzióban és ahhoz készült az új, egységes szinkron. A kiadók és a TV marhasága, hogy mindez csak a legújabb tavai kiadásra került rá. Amúgy a második szinkronnal egyszer leadta még anno a TV3 is, bár arra nem emlékszem, hogy ők a kibővítetett adták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az fel sem tűnt az RTL-en hogy az bővítve lett volna, mert annyira nem bírtam azt a szinkront, hogy pár perc után hagytam a francba.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tűnt volna fel, mert bár a bővítetthez készített szinkronnal nyomták, nem a bővített volt, hanem a rendes mozis és ahhoz igazították a bővített szinkronját. Pont úgy jártak el, mint az Alienssel. Annak is megcsinálták a bővített változatát, csináltak is rá szinkront, de TV-ben a bővítetett egyedül a TV3 adta le (azóta senki sem adta le még a simát sem), és még a '97-es VHS kiadásra is a mozis került fel, de a rá igazított bűn rossz bővített szinkronnal. És bár a rendezői változat van mint az Alien Legacy, mind az Alien Quadrilogy DVD kiadáson, egyiken sincs magyar szinkron (illetve a Quadon a mozis verzióhoz hozzácsapták a rá igazított bővített új szinkront).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ami Gáti Oszkárnál és Sarah Connor hangjánál még nem gond, révén felnőtt emberként már nem sokat változott a hangjuk (azért a terminél érezhető már a különbség, de Sarah Connoré még mindig remekül illeszkedik), azonban Johné borzalom. Ott is az eredeti hang szólal meg, de hülyén fest, ahogy a felnőtt hangot rácuppantották a gyerek hangra, persze igyekszik játszani, de ez még siralmasabbá teszi szerintem. Totálisan kizökkentő, így inkább szól angolul.

Bár nem láttam, így nem tudok teljes értékű véleményt formálni.

Így látatlanban, azt mondom nézzük a jó oldalát.

Legalább nem szinkronizálták újra az egészet, és így nem az egész film szinkronja szokatlan, hanem csak kizökkent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.