Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bár nem láttam, így nem tudok teljes értékű véleményt formálni.

Így látatlanban, azt mondom nézzük a jó oldalát.

Legalább nem szinkronizálták újra az egészet, és így nem az egész film szinkronja szokatlan, hanem csak kizökkent.

Hát ha ez jó oldal? :peace:

Emiatt is angolul nézem, mert baromi gagyi ez a hullámzás, meg egy új pocsék szinkron miatt is angolul nézném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, de ennyi erővel újra is szinkronizálhatták volna. Nem szokta túlságosan érdekelni őket, hogy mekkora kultuszfilm, szóval nem tom itt miért nem tették meg. Bár félre értés ne essék, azért örülök, hogy nem tették meg, csak mégis, ez a kiegészítés így kicsit felemás. Na most úgy van, hogy "ha van rajta sapka, azért, ha nincs rajta, akkor azért".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez azért sokkal jobb megoldás. Nem kell egy teljesen újat megszokni, hanem csak egy-egy részlet erejéig becsukjuk a fülünket, vagy átváltunk angolra.

Le kellene szokni az újra szinkronizálásról.

Ha a 1962-ben készült Hamupipőke szinkronjából 5.1-et varázsoltak a dvd-re akkor semmi sem lehetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az eredeti szinkront keverték fel 5.1-re, csak úgy, mint a második résznél (a harmadiknál már nem kellett). De pl a Predatornak is megtartották a mostani kiadáson az eredeti szinkronját, és azt is felkeverték 5.1-re (és sehol az angol DTS)... és itt a poén, a Predator 2-nél, bár ott is megvan az eredeti szinkron, de ott már nem bajlódtak keveréssel, rátették alanatúr a 2.0-as Sorroundot (de lett angol DTS). Ez a jellemző a magyar kiadókra, két része ugyan azon filmnek, egyszerre adták ki ugyan azon "akció" keretében, és az egyiknél még vették a fáradtságot, a másiknál már nem. Ha még így sem tudnak egységeset alkotni, mert szarnak az egészre, kiadjuk, had igya a nép. Aztán csodálkoznak, hogy a kalózverzió meg terjed, mint az influenza, mert azon már van 5.1 a 2. részen is, meg angol DTS, meg anyám kínja.

 

Na meg, ha már újraszinkron. Egye fene, csinálják, bár mind bebukják, na de spongyát rá, ha úgy járnak el, mint a Piedone filmekkel vagy a Terminator 1-el. Ott az új "hiperszuper" szinkron mellé betették a "ratyi" eredeti szinkront is, aztán nézze mindenki úgy, ahogy akarja. Milyen jó megoldás. De ezt miért nem lehet minden újraszinkronizált filmmel eljátszani??? Pl a Vissza a jövőbe trilógiára a cseh hangsáv helyett nem lett volna értelmesebb egy mezei eredeti szinkron a borzalmas új mellé? Így jó sokan inkább meg sem vették (én sem, viszont letöltöttem úgy, hogy egy korongon van angol hang, új szinkron és régi szinkron). Ez az eljárás miért nem jó? Jó lenne tudni, mennyibe került egy újra szinkron és mennyibe a régi újrakeverése. De szerintem az utóbbi olcsóbb, gazdaságosabb lenne, esetleg olcsóbb lehetne a DVD is, stb... ja mondjuk ebbe bele is kéne gondolni. De egye fene, legyen drágább, de akkor tegyék az új szar mellé a régi jó szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább a bővített GYU tisztességes szinkront kapott. Az is több a semminél.

No, az igen. Valóban normális szinkront kapott az egész film bővítményestől együtt. Annyira, hogy ez az a film, amit még én is szinkronnal nézek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem pártolom az újraszinkront. Megszokta az ember egy bizonyos szinkronnal, rossz utána más hangokkal nézni a kedvenc filmeket (kivéve, ha eleve mindig eredetiben nézi valaki, de most nem erről van szó), akárhogy is sikerül az újraszinkron. Ha meg rosszabb is a réginél, akkor le vele!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.