Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem a 2 tetszett a legjobban.

 

Leggázabb meg a feliratok utáni rész. Annyira nem kellett oda, nem csodálom hogy nem rakták be a filmbe.

 

 

 

Viszont volt egy hatalmas Űrgolyhók- utalás benne :clap:

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javában töltöm le a Prestige-t. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Eddig még Nolan egyetlen filmjében sem csalódtam, mind nagyon tetszett. Nálam már-már Lucas szint (már abból a szempontból, hogy tökéletesen el tudja találni az ízlésemet).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javában töltöm le a Prestige-t. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Eddig még Nolan egyetlen filmjében sem csalódtam, mind nagyon tetszett. Nálam már-már Lucas szint (már abból a szempontból, hogy tökéletesen el tudja találni az ízlésemet).

Eszméletlen jó film.Nem fogsz benne csalódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javában töltöm le a Prestige-t. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Eddig még Nolan egyetlen filmjében sem csalódtam, mind nagyon tetszett. Nálam már-már Lucas szint (már abból a szempontból, hogy tökéletesen el tudja találni az ízlésemet).

Én már 3-szor néztem meg, de egyszer sem unatkoztam. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Death Proof

 

death_proof.jpg

 

Egy teljes egészében, ízig-vérig szórakoztató tyaranytyinyó-múví. Persze mint nála általában, itt sem illik semmit komolyan venni, és ha ez sikerül, akkor szinte garantáltak a kellemes pillanatok. A filmzene szokás szerint befosósan van válogatva, megvannak az idióta dialógusok is, meg persze Kurt Russell és egy rakat dögös cicababa, mindez tetézve egy halálbiztos kaszkadőr-mobillal. Talán egyetlen hibája az, hogy néhol túl sok és fárasztó a szövegelés, de ezen kívül hozza azt, ami egy ilyen filmtől elvárható. A sok szöveg hallatán az azért eszembe jutott, hogy talán a film eredeti, rövidebb verziója az ütősebb? 7/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a második részben még tudtak bánni az arányokkal (kieg: najó, ugy ahogy :))... megvolt a helye a poénoknak is meg az akciónak is. A Kraken támadása ott zseniális. Itt viszont minden egybefolyik... készül a nagy akció ám a folyamatos elhuzott poénkodással -ami szerintem ráadásul cseppet sem volt vicces- rögtön el is szurják az egészet.

 

Arról nem is beszélve, hogy mennyire látszott, hogy menetközben találták ki a történetet. Egy csomó új dolgot dobtak be, hogy aztán semmit se kezdjenek velük. A Kalóz Tanácsnak annyi az értelme, hogy verekszenek egyet asztalon és a végén üdvrivalganak egyet mikor Jackék megnyerték nekik a harcot. Ezért aztán igazán kár volt... Calypso dettó... a szeszélyes istennő csinál egy nagy örvényt és csokolom. Megintcsak a második részt tudnám ellenpéldának felhozni, ami nem votl hibátlan, de legalább volt a történetnek fő irányvonala és jutott idő némi hangulat csepegtetésre is, s az ötletek kiaknázására.

ezzel nem értek eggyet.

az élet sem olyan, hogy van egy iránya és kész, van hogy elindulsz egy irányba azt meggondolod magad és egy másik irányba fordulsz

 

és szerintem a POTC3 nagyon jó volt

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az is sok helyen irányt váltott

De az egy film... aminek mellesleg kb semmi köze valósághoz. Ráadásul még rosszul is van megirva... szerintem. Felőlem váltogathatja az irányokat, ha jól csinálja, de a Karib tenger 3-ban nem csinálták jól. Egyszerüen csak koncepciótlan és buta volt, amiről leritt, hogy menetközben találták ki miről szoljon. Még egyszer mondom: szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre az imdb-n is fent van, hogy már akkor forgatták a filmet, amikor még nem volt meg a végleges forgatókönyv :) Ez persze a végeredményről nem feltétlenül árulkodik... az már izlés kérdése, de mindenesetre érdekes filmes hozzáállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre az imdb-n is fent van, hogy már akkor forgatták a filmet, amikor még nem volt meg a végleges forgatókönyv :) Ez persze a végeredményről nem feltétlenül árulkodik... az már izlés kérdése, de mindenesetre érdekes filmes hozzáállás.

ez is egy hozzáállás, elkezdeni félkészen majd lesz valami

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre az imdb-n is fent van, hogy már akkor forgatták a filmet, amikor még nem volt meg a végleges forgatókönyv :) Ez persze a végeredményről nem feltétlenül árulkodik... az már izlés kérdése, de mindenesetre érdekes filmes hozzáállás.

Pedig nem egyedi esett. Jurassic Park III, Alien3, ezek is úgy indultak, hogy még forgatókönyv sem volt, aztán meg lett tíz is forgatás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem egyedi esett. Jurassic Park III, Alien3, ezek is úgy indultak, hogy még forgatókönyv sem volt, aztán meg lett tíz is forgatás közben.

Igen az Alien3-at fel is akartam hozni pozitiv példának. Van még pár, de például a Jurassic Park 3 inkább a Karib-tenger hasonló sorszámu alkotásával van egy szinten nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok szöveg hallatán az azért eszembe jutott, hogy talán a film eredeti, rövidebb verziója az ütősebb?

Én még sajnos nem láttam a filmet, de valahol azt irják, hogy van egy 15 percnyi fekete-fehér betét benne és az a plusz az amerikai verzióhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen az Alien3-at fel is akartam hozni pozitiv példának.

Hát pozitív példának maximum az SE-t hoznám fel, mert az eredeti mozis vágás azért nem olyan jó. A karakterek szétestek, egyesek el is vesztek (szó szerint, pl.: Golic), a történet tagolatlan, ütemtelen. Egyedül a végső katarzis, illetve a kutya pusztulása az, ami jobb a moziban, mint az SE-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Alien3-ba a mozis verzión keresztül szerettem bele. Lehet, hogy a karakterek nem voltak teljesen kimunkálva, viszont olyam tömény és karcos hangulat áradt az egész filmből, mint egyetlen más Alien filmből sem. Megőrizte az első rész horrorisztikus jellegét, de némi groteszkkel lötybölte meg.

Persze hibája is volt nem is kevés: a falon mászó alien maxigáz (már ami a megjelenitését illeti), de ezekkel együtt is a kedvencem lett. Az SE-t én is csipem egyetlen jelenetet leszámitva:

 

A végén Ripley hasából nem jön ki az alien-királynő... a film egyik csúcsjelentét sikerült ezzel szerintem elrontaniuk. Nagy kár érte :(
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az egy film... aminek mellesleg kb semmi köze valósághoz. Ráadásul még rosszul is van megirva... szerintem. Felőlem váltogathatja az irányokat, ha jól csinálja, de a Karib tenger 3-ban nem csinálták jól. Egyszerüen csak koncepciótlan és buta volt, amiről leritt, hogy menetközben találták ki miről szoljon. Még egyszer mondom: szerintem.

Egyetértek, azzal a kis kiegészítéssel, hogy menet közben sem tudták kitalálni, hogy miről szóljon. Nem is szól semmiről. Csak összehánytak valamit, a minőség úgyis tökmindegy, mert garantáltan profitot hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még sajnos nem láttam a filmet, de valahol azt irják, hogy van egy 15 percnyi fekete-fehér betét benne és az a plusz az amerikai verzióhoz képest.

A ff rész emlékeim szerint elég jó volt, kár lenne kivágni, de sztem nem csak ennyi a különbség. Az imdb szerint a vágott verzsön 90 perc, az európai meg 127...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak összehánytak valamit, a minőség úgyis tökmindegy, mert garantáltan profitot hoz.

Magával az összegyűjtéssel nincs semmi gond, csak utána szelektálni kellett volna. Meg az örvény helyére berakni egy valódi vihart.

 

Amúgy szerintem nekik sem érdekük hazavágni az egész PotC-t, mert akkor nehezebb lesz a következő bőrt lehúzni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SE-t én is csipem egyetlen jelenetet leszámitva

Igen, az nagyon elrontott dolog. Az egész film csúcspontja, Ripley rémálmának megvalósulása. Pedig az eredeti elképzelések tényleg így szóltak, csak Fincher sem véletlen forgatta le újra a jelenetet. Ugyan ez a kutyával is, amit szintén direkt újra vettek. Azért ezt figyelembe vehették volna.

 

Az Alien3 sajátos hangulata szerintem is nagyon ott van, ráadásul az alien ebben a legbrutálisabb (fej leszakítás, ember ketté tépése, stb). Remekül megfogták a kolónia nyomorúságát, az ott élők torzságát. Ehhez pedig még egy remek zene is társul. Nekem tényleg sokáig csak a karakterekkel volt a bajom.

Az alien tényleg elég gáz, de akkoriban azért a CGI még elég kezdetleges stádiumban járt. Bár engem akkoriban lenyűgözött, hogy egész alakos alient láthatok (azóta mondjuk már az AR és AVP-ben is láthattam).

 

Bár az Aliens marad az örök kedvencem, azok közül is a DC (nem mintha a mozis nem lett volna a kedvencem). Egyszerűen remek folyatás, sikeresen új színt vitt a történetbe. Remek karakterek, iszonyú jó látvány még mai szemmel is (igaz, a királynő mozgása már kicsit lassú, de szvsz még mindig jobb, mint az AVP CGI királynője, ahol rendesen eltúlozták néhány mozdulatát). Az akció meg olyan magasra tette a szörnyes-írtást, hogy azóta csak egy film tudta megközelíteni, a Starship Troopers.

 

Az Aliennel csak egy bajom van. Mivel már vagy 1000x láttam, az első egy órán már elalszom. Ráadásul a DC bár új elemekkel bővítette a filmet, nem bocsátom meg Scottnak, hogy három fontos jelenetet is kivágott annak szellemében, hogy pörgősebb legyen a film. Mert így szegényebb lett, de pörgősebb az egyáltalán nem.

 

Alien Resurrection, a sajátos hangulat miatt szeretem, bár a végén a rémség nem kellett volna. Meg a klónozásdi. Azon túl viszont a humor remek benne, a kalóz karakterek is jó ötletek voltak (Whedonnak nagyon bejönnek ezek a törvényen kívüli karakterek, Firefly, Alien Resurrection...). A látvány is jó.

 

Alien vs Predator... nem lenne rossz, van benne pár jópofa tisztelgés az elődök felé. Csak, Anderson nem jó rendező és még rosszabb író. A karakterekkel nem tud mit csinálni, az alien és predator univerzumokat meg nem ismeri eléggé. Ráadásul a vérszegénység is sokat elvesz a filmből, mivel mindkét szörny igen vérbő. Pedig az alapkoncepcióval egy elég jó Kocka utócsengésű, Stargate-es misztikumos Alien és Predator múvi lehetett volna.

 

AVP2... hát ez elválik. Föld, jelen, az AVP közvetlen folytatása. A tagline minden esetre a Whoever wins... we lose... (Bárki győz... mi veszítünk... milyen igaz volt ez a rajongókra, de a filmre egyáltalán nem) helyett most ez: No Peace On Earth (Nincs béke a Földön. Hát ez meg tény.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magával az összegyűjtéssel nincs semmi gond, csak utána szelektálni kellett volna. Meg az örvény helyére berakni egy valódi vihart.

 

Amúgy szerintem nekik sem érdekük hazavágni az egész PotC-t, mert akkor nehezebb lesz a következő bőrt lehúzni róla.

Szerintem meg rendesen kellett volna megírniuk a forgatókönyvet, és utána forgatni, akkor talán kisült volna belőle valami nézhető trilógia - de nem, nekik valami nem túl nehezen kitalálható okból muszáj volt rohadt gyorsan leforgatni és moziba dobni a cuccost... Egyetértek Bomarral, ordít a filmről, hogy csak úgy összehányták menet közben. És gyanítom, az sem segítene rajta, ha a felét kivágnák, mert akkor sem szólna semmiről. Hányásszaga van.

 

Az ő érdekük az volt, hogy hamar moziba kerüljön a két folytatás, nem az, hogy minőséget gyártsanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prestige

 

Nolan megint bizonyította nagyságát! Hihetelen ahogy ez az ember össze tud rakni egy filmet. Megjegyzem akkorát nem durrant, mint ahogy itt beharangoztátok, de így is nagyon jó filmnek tartom. Még utánna is, ahogy agyaltam rajta, egyre másra bukkantak fel a zsenialitásai. Sok mondat és szó nyert értelmet a végét ismerve. Shaymalant tudnám hozzá hasonlítani, de Nolan sokkal jobb. :(

 

10/9

 

Én már a film közepén rájöttem az egyik meglepire, vagyis hogy Borden a mérnök is, ám úgy gondoltam, hogy azért van kettő, mert használta Tesla gépét. A végén azonban egyszerűbb magyarázatot kaptam, ami végtére is sokkal jobbnak tekinthető. A végén látható hullát, én csajnak néztem. :D Majd meglesem mégegyszer, mert azt írtátok, hogy az Angier.
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis Transformers videó áradat (spoileresek)

http://www.firstshowing.net/2007/06/03/new...vs-bonecrusher/

 

http://www.mtv.com/overdrive/?id=1561537&vid=153077

 

http://www.virb.com/michaelbay/videos/13602

 

Nagyon odavág majd ez a film, de még mindig nem tudom, hogyan fog egy egésszé összeállni (ha összeáll egyáltalán). Minden esetre már nagyon várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.