Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk tőlem a fantasy mint műfaj is idegen.

Azt hiszem, alapvetően nálam is ez a baj, hiszen egyetlen egy fantasy mű van, ami teljes mértékben bejött és a mai napig szívesen veszem elő, ez pedig a Sárkányszív. Ezen kívül semmi. GyU, kétszer láttam, először nem tetszett, másodszorra, immár éberebb állapotban (először este néztem) már láttam benen fantáziát, de annyira továbbra sem fogott meg. Humort nem igazán találtam benne, a mászkáló fák, mezítlábas emberekék (alias hibbitok), kertitörpék, tündi-bündik meg nem vonzanak, legalábbis akkor nem, ha nem vágnak hozzájuk valami high-tech ketyerét.

Mert ugye a Star Wars sem másabb, csak paci helyett hajó van, gyűrű helyett Sötét Oldal, szimpla kard helyett fénykard, ork sereg helyett meg droid és klón sereg. A realitást azonban mindkettő elég sajátosan kezeli.

Szóval, nekem a high-tech-fantasy jön be, a szimpla nem. Ráadásul a GyU-nak még ott van az az írdatlan hossza is, amit nem tudok kibírni egy ültő helyembe. Nem visz rá a lélek (ugyan ez a King Konggal, tetszett, de a hosszúsága riaszt és a mozi óta csak egyszer néztem meg).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvadaptáció volta miatt nem is lehetne rövidebb filmet csinálni, még így is sokak szerint túl sokat hagytak ki a filmekből.

A Jurassic Park is könyvadaptáció, még is rövidebb. A Harry Potter filmek sem az örökkévalóságba nyúlnak terjedelmükben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ugyanott találtam:

http://www.sg.hu/cikkek/52015/magneto_a_nacik_ellen

 

Hát momentán annyi a véleményem róla, hogy brühühü. Bőven elég volt az X-men III-ban az a megjegyzése, hogy azóta tű nem ért a bőréhez. Meghagyta talányosnak, főleg azt a kérdést, hogy hogyan sikerült rátetoválni.

 

Az X-men az általánosságban vett el nem fogadásról szól, nem pedig egy konkrét esetről. Mi több, pont az benne a jó, hogy nem konkrét.

 

Arról nem is beszélve, hogy ha már belemegyünk hogy hol volt akkor Magneto, akkor jön a kérdés, hogy hol volt az összes korabeli mutáns. Ha nem voltak, akkor erőltetett, ha voltak, akkor meg belepancsolnak a filmesek a történelembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A filmben mindössze pár másodpercnyi, mindössze flashback formájában felbukkanó részt hat éjszakán keresztül forgattak. Az 1000 statiszta és 25 stábtag mellett 14 állami szerv (például a Nemzeti Gárda) vett részt a forgatáson. A film bemutatója idén decemberben lesz."

Mennyit megspóroltak volna egy CGI híddal és 1000 CGI statisztával... máris már csak 145 millióba kerülne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hol a trailer elején látott sok ember?

Megették a vármpírok :D

Ez majd kiderül a filmből. Ilyen a jó trailer. Bemutat egy csomó mindet, aztán annyi kérdés lesz a fejedben, hogy beülsz a moziba, hátha választ kapsz (az a pech, ha kiderül, hogy kb annyiból áll a film, mint amennyit a trailerben láttán).

Mondjuk, azt én sem szűrtem le a trailerből, hogy ez vámpírokról fog szólni. Azt hittem megint valami zimbes-zombis-ufós-vírusos film lesz, vagy ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én is az ufós receptre tippeltem, leginkább a Világok harca trailerére emlékeztetett. De legalább arra célozhattak volna, hogy vérszívók lesznek! Ne a melléolvasásból kelljen megtudni.

Persze lökött reklám ellenére még lehet jó a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szimpatikus hír. Bár én mozifilm helyett csak DVD/TV filmről olvastam (Razor címmel). Szvsz a BSG-ből egyáltalán nem lehetne mozifilmet csinálni. Egyrészt, nagyon összefüggő, másrészt, nincs túl sok olyan téma benne, amely megélne a vásznon, harmadrészt, ez kifejezetten olyan sorozat, ahol az előzményeket igencsak kell ismerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.