Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Színes fátyol

 

Már régóta szerettem volna megnézni eme remekművet. Az I. világháború után játszódik ez a romantikus-dráma Edward Norton és Naomi Watts főszereplésével. A történet váza nagyon egyszerű, viszont annál inkább üt érzelmileg. A kor, az ebben levő két fő karakter és a mellékszál profin van összegyúrva. Nemes értékeket próbál közvetíteni, és végig érezni, hogy a történések teljes mértékben valóságosak. Az idei top 5-ömben tuti helyet foglal, igaz nem tudnám sokszor megnézni, mivel ez egy olyan film, ami után az ember kóvályog az érzelmeiben. Persze nem árt házasnak lennie hozzá, mert akkor még jobban átérzi. :para:

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imho az amcsi Salvation trailer, elfogadható felbontásban, kissé más kezdéssel. :) Most már hatalmasat üt az egész nekem is. :para:

Innét letölthetőek:

http://movies.apple.com/movies/wb/terminat...-tlr2_h480p.mov

 

http://movies.apple.com/movies/wb/terminat...-tlr2_h720p.mov

 

http://movies.apple.com/movies/wb/terminat...tlr2_h1080p.mov

 

Nekem bejött a trailer, főleg a HK-s jelenetek :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött a Batman DVD. Eszméletlen jól néz ki már a doboz is. Az egyes részek 3D-s (!) hatást keltenek. Ilyen a Batman jel és a házon látható robbanás. Pénteken nagy mozizást rendezek. :)

Csinálj képet, légyszi... :para:

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött a Batman DVD. Eszméletlen jól néz ki már a doboz is. Az egyes részek 3D-s (!) hatást keltenek. Ilyen a Batman jel és a házon látható robbanás. Pénteken nagy mozizást rendezek. :para:

 

Én is megvettem hétfőn, de elég nagy csalódás ez a kiadás. Extrák mennyisége/minősége, képminőség, menürendszer, és még sorolhatnám. A hang az egyedüli ami nagyon jól sikerült, de a többi.. Minden idők egyik legjobb és legsikeresebb filmje nem ilyen kiadást érdemel, főleg nem ennyi pénzért.

Amúgy én a slipcase-t nem mondanám 3D-snek, simán csak fényesebb a papírja néhány helyen.

 

A másik két kiadás meg csak ilyen bóvli vacakokat tartalmaz, és mernek elkérni értük 6-10 ezret. Steelbook, digipack persze szóba se jöhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még csak belenéztem, de hozza az átlag DVD szintjét. Aki ennél jobbat akar az vegyen Blu-Ray -t. A hangkeveréssel mintha kis gondok lennének, mert néhol hangosnak találtam az effekteket a zenét meg halknak. De mondom, csak az elejét láttam és az alapján ez az érzésem. Az extrák között is akad néhány érdekes, ezekről majd akkor ha megnéztem őket. Szép és igényes kiadás, bár semmi extrát nem vonultat fel. A minősége viszont jó és ez nekem elég.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét lovag

 

Ma délután megnéztem a DVD-t. Khm...na jó....a biztonsági másolatát. :) De ez nem von le sokat az élvezhetőségi értékből. :)

Azt kell, hogy mondjam így másodjára, az elődjéhez hasonlóan, jobban bejött. :para: Szinkronnal néztem és ezzel máris érthetőbbé vált a szöveganyag feldolgozása. :D Amúgy szerintem nagyon jó lett a szinkron, a film végére Joker hangja kivejezetten tetszett Stolh " ezennel lezárom a szavazást" András tolmácsolásában. :D Kicsit furcsa volt viszont Morgan Freeman szinkrona, asszem az ővét megváltoztatták az első részhez képest. Talán még Fekete Ernő hangja zavart Batman részéről amikor eltorzította a hangját.

Hang. Fenomenális! :D Ilyen intenzív, torzításmentes mélyhangokat ritkán hall az ember. Nekem nem volt gond a beszéd és a zenehangok terén. Amikor átfedésbe kerültek akkor is érthető volt a centercsatorna hangja. :D

Egyedül, a tömörítésnek köszönhetően a képpel voltak apróbb gondok, a sötét, éjszakai égboltnál csúnyán pixelesedett.

Amúgy még most se tudom teljes mértékben megbocsájtani a nagy hypnak azt, hogy ennyire túlértékelődött a film. Sajna most is érzem Gotham első részbeni látványvilágának hiányát. Ledgert se tartom kirívó színésznek e szerep miatt. Messze nincs attól amit Freeman vagy akár Cain sugároz magából amikor feltünnek a vásznon, illetve a képernyőn. Szóval közel sem érzem a filmmel továbbra se azt, hogy túlajnározni kéne. Nagyon jó kis akciófilm, olykor hatalmas hangulati elemekkel, de világot nem váltotta meg a számomra. :D

Az ünnepek után majd ha lejebb megy a DVD kiadás ára, tuti beszerzem. :D

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az extra DVD-n vannak a Gotham City híradók. Valami hatalmas hangulatuk van. :para: Úgy beszélnek a szereplőkről, mint valami hírműsorban, ezáltal olyan az egész mintha a valóságban történne. :) Oldi mindenképp érdemes megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az extra DVD-n vannak a Gotham City híradók. Valami hatalmas hangulatuk van. :) Úgy beszélnek a szereplőkről, mint valami hírműsorban, ezáltal olyan az egész mintha a valóságban történne. :) Oldi mindenképp érdemes megvenni.

Majd meglátjuk :para:

Minden esetre valamelyik nap megnézzem a Michael Keaton-os változatot. Ott emlékeim szerint piszkosul jól mutattak azok az épületek amik elvonatkoztatni engedtek Chicagótól :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd meglátjuk :para:

Minden esetre valamelyik nap megnézzem a Michael Keaton-os változatot. Ott emlékeim szerint piszkosul jól mutattak azok az épületek amik elvonatkoztatni engedtek Chicagótól :)

Talán egyszer látni azt a magasvasutat amit az első részben. A film legelején, amikor Joker a járdán áll, a háttérben láthatjuk két másodpercig. De az is lehet, hogy az csak a sima Chicago -i magasvasút. Utóbbi eset ultra gáz lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egyszer látni azt a magasvasutat amit az első részben. A film legelején, amikor Joker a járdán áll, a háttérben láthatjuk két másodpercig. De az is lehet, hogy az csak a sima Chicago -i magasvasút. Utóbbi eset ultra gáz lenne. :para:

Én is kiszúrtam. De való igaz, ugyanaz a téglatestű, hullámlemezes oldalú volt mint ami Chicagóban járőrözik. Még a pillérek is valódiak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kiszúrtam. De való igaz, ugyanaz a téglatestű, hullámlemezes oldalú volt mint ami Chicagóban járőrözik. Még a pillérek is valódiak voltak.

De láthatólag nem is akartak semmi idegent belevinni a megjelenésbe. Nem értem, mert így ez a film egyik gyenge pontja számomra is. Majd megnézem holnap, hátha én voltam figyelmetlen. :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De láthatólag nem is akartak semmi idegent belevinni a megjelenésbe. Nem értem, mert így ez a film egyik gyenge pontja számomra is. Majd megnézem holnap, hátha én voltam figyelmetlen. :)

Ez így olyan Supermanes. Az ha jól tudom tényleg a való világban "játszódik", míg a Batmen-nek érzésem szerint egy alternatív világban kéne helyet kapnia. Nagyon ebbe nem mélyednék bele, nem akarok okoskodni-nem is olvastam anno még képregényt se- de valahogy hiányzik az a plusz, hogy jobban bele tudjuk képzelni ezeket a negatív, ördögi szereplőket a sztoriba. Elvégre elég sután festene az itteni világban egy fején zsákkal rohangáló ember, egy kimaszkírozott gonosz bóhoz, vagy a fertőzésekre fittyet hányó megégett arcú karakter. Szóval legyen valami kapaszkodó, hogy el tudjuk őket vonatkoztatni a tipikus mai világbéli környezetből. :para:

Az első részben az a zöldes-ködös Gotham szigetvilág nagyon jól mutatott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan egyszer azt nyilatkozta, hogy azért eltérő Gotham hangulata a Begins-ben látottétól, mert most magasabb társadalmi rétegek között játszódik a film. Itt nincsenek nyomornegyedek, bűzölgő sikátorok, és gondolom a magasvasút se errefelé jár.

 

Amúgy aki még nem hallotta volna, a TDK egy jelölést kapott csak a Golden Globe-on, méghozzá Ledger-t jelölték a legjobb mellékszereplő kategóriában. Ami külön vicces hogy Tom Cruise-t is jelölték erre, a Tropic Thunder-beli cameo-ja miatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért elég sokfelé zajlottak események :) Mégis mindenhol Chicago köszönt vissza.

 

 

Nekem Kirk Lazarus jelőlése tetszett. :) Esküszöm ha tehetném rá szavaznék, de főleg Robert Downey Jr. -ra. Mind a Vasemberben, mint a Trópusi Viharban hatalmasat alakított. :D De gondolom a sznob kultúrát ez nem fogja érdekelni, majd a MTV Awardson bezsebel pár díjat. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a züllöttebb helyszíneken jobban visszaköszönt Gotham hangulata.

 

 

Én is örülök Downey jelölésének, a Tropic-ban baromi jól alakított. De azért tegyük hozzá azt is hogy az Iron Man-ben nem volt olyan kitűnő, nem is volt olyan a szerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.