Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Aki jót akar röhögni, az olvassa el az sw.hu-n Beba hírértékű cikkét. ;) Szegénykém nem gondolta át, hogy mibe is vágja a fejszét. Nálam kiment pár biztosíték. ;)

Beba megint alkotott. A lényeg max. két mondatban is elmondható, ő egy kisregényt kerekített hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beba megint alkotott. A lényeg max. két mondatban is elmondható, ő egy kisregényt kerekített hozzá.

Én igyekszem tényleg hasonlóságot találni a hírértékű cikkjében megjelent két fotó között, de ilyen Nincs. A radartányérok nem válnak kunyhóvá, se egy lenyugvó Napból, nem lesz két idegen csillag. Szerintetek gond van nálam? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igyekszem tényleg hasonlóságot találni a hírértékű cikkjében megjelent két fotó között, de ilyen Nincs. A radartányérok nem válnak kunyhóvá, se egy lenyugvó Napból, nem lesz két idegen csillag. Szerintetek gond van nálam? ;)

Szerintem Bebánál van gond de ezt eddig is tudtuk. Tehát ha csinálok egy naplementés képet egy síkságon, és beállok a képbe, akkor az már NH utalás? Bravo!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bebánál van gond de ezt eddig is tudtuk. Tehát ha csinálok egy naplementés képet egy síkságon, és beállok a képbe, akkor az már NH utalás? Bravo!

Plágium a javából, ha pedig nyilvánosságra hozod, jogsértés. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam a Valkűrt, egész jó film, pedig igazán nem vártam sokat tőle, és túl sok jót sem hallottam felőle, de számomra hozta mindazt, ami egy érdekes történelmi filmhez kell: izgalmas volt, tetszettek a karakterek (Tom Cruise jó volt a hitét vesztett, és a megváltásért árulóvá is válni kész ezredes szerepében, és a többi szereplőre sem tudok egy rossz szót sem mondani), és a végét is szépen lekerekítették. Tökéletesen sikerült átadni a film mondanivalóját, miszerint a náci Németországban sem volt mindenki fanatikus, és még a katonai vezérkarban is akadtak olyanok, akik látták, mivé vált szeretett országuk és népük, és tenni is mertek az őrület ellen.

 

Pár éve láttam A bukást is, ami épp az ellenkezőjéről szól: ott megnézhettük, mennyire elvakultak voltak, akik az utolsó pillanatig hittek Hitlernek és Hitlerben, akik még a saját gyermekeiket is képesek voltak megmérgezni, mert nem hittek benne, hogy a gyerekeknek a Führer után is érdemes élniük és felnőniük...

 

A bukás megdöbbentőbb volt, ezt viszont jól esett látni, mert olyan sablonos, hogy a II. világháborús filmekben a német tisztek mind negatív szerepben tűntek fel (legalábbis én nem emlékszem másra), pedig tény, hogy volt 15 merénylet Hitler ellen, amelyet németek (bár nem mindig tisztek) követtek el. Így igazságos, hogy egyszer erről, ezekről az emberekről is készüljön film.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olykor a szinkronellenzőknek ( tényleg a kemény magnak ;) ) betennék egy '80-as évekbeli hangalámondásos videokazit. Lássák és hallják, hogy nekünk mit kellett szenvedni. És érdekes mód egy szavunk se volt akkor ez ellen. Örültünk, hogy videozhattunk. ;)

Én azért nem rajongtam értük, bár nem is hallottam túl sokat (amire emlékszem, az az Alien, az Aliens meg a Star Wars ep6, meg van még valami, amire már nem emlékszem, de tudom, hogy alámondásosan láttam :) ).

 

Aki jót akar röhögni, az olvassa el az sw.hu-n Beba hírértékű cikkét. :D Szegénykém nem gondolta át, hogy mibe is vágja a fejszét. Nálam kiment pár biztosíték. :P

Hogyan kell egy jelentéktelen, már-már semminek vehető dologról esszét írni. De most komolyan, ilyet bármelyik filmről lehetne írni, kezdve az ep4-el.

 

A bukás megdöbbentőbb volt, ezt viszont jól esett látni, mert olyan sablonos, hogy a II. világháborús filmekben a német tisztek mind negatív szerepben tűntek fel (legalábbis én nem emlékszem másra), pedig tény, hogy volt 15 merénylet Hitler ellen, amelyet németek (bár nem mindig tisztek) követtek el. gy igazságos, hogy egyszer erről, ezekről az emberekről is készüljön film.

Ott a Vaskereszt, abban nincsen (mindegyik) negatívan feltűntetve. Most kapásból ez jutott eszembe, igaz, hogy ez nem is mostani film. Ja, meg a Das Boot is ilyen, ahol a németek nem az ultra gonoszok. Na meg A halál ötven órája, Kelly hősei, ezekben sem annyira gonoszok, csak ellenségek (csak eszembe jutnak a régi nagyok :P ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új X-men trailer

 

Azért felháborító, hogy a Fox szanaszét vágja a filmjeit. A Dragonball mozi állítólag 80 perces lesz, imdbn is ennyi van, ez az új X-Men meg 95 perces ami vicc, ha azt nézzük, Farkas előtörténetét meséli el, plusz még a végén sok akció...Össze lesz ez csapva..

 

Miért nem akar kijönni a Fox rendes két órás minőségi filmekkel?

Még szerencse hogy James Cameron fityiszt mutatott a FOX-nak, mert az ő AVATAR-ja, kb 3 órás mozi lesz, ami számomra istenien hangzik ;) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, már nem. Azóta már kiderült (és McG és a trailerek is igazolták), hogy a film a T3 jövőjét meséli el. Vagyis a háború 2004-ben tört ki, itt van Kate, aki terhes (a T3-ban volt róla szó, hogy John gyerekei idővel fontosak lesznek), benne lesznek a T1-esek (a minigunos lánctalpasok a T3-ból), és valószínűleg Skynetnek nem lesz központi magja. Illetve erre utal az a szöveg is, hogy: "Ez nem az a jövő, amiről anyám mesélt." Pár dolog így megváltozott.

 

Érteeem. Tehát akkor ez egy olyan jövő, amiről nem tudunk semmit? (mármint alapból?)

 

John akár túl is élheti?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érteeem. Tehát akkor ez egy olyan jövő, amiről nem tudunk semmit? (mármint alapból?)

 

John akár túl is élheti?

Pontyosan, ez egy olyan jövő, amiről se mi, se a szereplők nem tudnak semmit, vagy legalábbis, amit tudnak, az nem biztos, hogy úgy valósul meg.

John is valószínűleg túléli, hiszen a T3-ban megtudta, hogyan és mikor hal meg és ki végez vele, így valószínűleg 2032. július 4-én nem fog egyetlen Arnold Schwarzenegger (vagyis inkább William Candy főtörzsőrmester ;) ) küllemű embert sem közel engedni magához, max úgy, hogy azonnal plazmát enged belé ;)

Viszont ez egyben a film(trilógia) egyik problematikája is lesz, hiszen így már semmi sincs előre megírva, vagyis John, Kate, de ami rosszabb, Reese is bármikor meghalhat azelőtt, hogy az időgépet használnák... vagy, kérdéses, hogy egyáltalán sikerül-e annyira visszaszorítani Skynetet, hogy az végső kétségbeesésében az időgép megalkotására fanyalodjon (hiszen a 2029-es történet szerint Skynet utolsó elkeseredett lépése volt, hogy visszaküldte a két terminatort az időben, majd Johnék lekapcsolták, ezzel megnyerték a háborút... legalábbis abban az idősíkban). Szóval, ez egy olyan jövő, amiben bármi megtörténhet, ami szerintem jó dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jobban örülök neki, mintha ez egy "előzmény" trilógia lenne. És az sem baj, ha Reese meghal, vagy a háború hamarabb fejeződik meg, de az sem, ha időgépet egyáltalán nem építenek meg, ugyanis az ilyen multiverzumos időutazásban ez az új jövő alapból paradoxont jelent, tehát teljesen mindegy, hogy körbe ér-e a dolog (azaz visszaküldenek-e 2 terminátort a végén, vagy sem), mert ez már eleve egy alternatív jövő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért érdekesnek találnám, ha az "eredeti" forgatókönyv szerint zajlana a kör bezáródása. ;) Az új trilógia végén vissza a két termit, Kylet, átprogramozott Arniet, aztán Connor csapatának győzelmét a Skynet fölött. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Soha többé háborút

 

Remek kis fogolytáboros film a II. Világháború távol-keleti régiójából. Kicsit van benne Híd a Kwai folyó-ból, kicsit pedig Hart háborújából, mégis a nagyobb hangsúly a morális kérdés körül bontakozik ki. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért érdekesnek találnám, ha az "eredeti" forgatókönyv szerint zajlana a kör bezáródása. ;) Az új trilógia végén vissza a két termit, Kylet, átprogramozott Arniet, aztán Connor csapatának győzelmét a Skynet fölött. ;)

Azért megváltozott jövő ide vagy oda, ez lesz valószínűleg a vége. Mindenki ezt várja, szembe menni ezzel elég nagy filmes öngyilkosság lenne a trilógiára nézve.

Spoiler:

És McG is azt nyilatkozta még a kezdet kezdetén, hogy a történetet azzal zárná, hogy Kyle Reese elindul vissza a múltba, és ez 2029-ben lesz. Ezt erősíti, hogy a T5 2028-ban fog játszódni, és a háború már az egész bolygón dúlni fog. Legalábbis ilyenről beszéltek legutóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért felháborító, hogy a Fox szanaszét vágja a filmjeit. A Dragonball mozi állítólag 80 perces lesz, imdbn is ennyi van, ez az új X-Men meg 95 perces ami vicc, ha azt nézzük, Farkas előtörténetét meséli el, plusz még a végén sok akció...Össze lesz ez csapva..

No comment ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, meg a Das Boot is ilyen, ahol a németek nem az ultra gonoszok. Na meg A halál ötven órája, Kelly hősei, ezekben sem annyira gonoszok, csak ellenségek (csak eszembe jutnak a régi nagyok ;) ).

A régi nagyok közé még hozzá sorolandó A piszkos tizenkettő is. ;)

A negatívon csakis azt értettem, hogy ellenség, nem azt, hogy gonosz. Viszont az ellenséget ritkán szokták pozitívan bemutatni, legjobb esetben is csak semleges - kivéve, ha éppen ez a történet lényege, hogy felcserélődnek a jófiú-rosszfiú szerepek. De ez a II. világháborús történetekben nem igazán működik, hisz mindenki tudja, ki volt a megszálló és ki az ellenálló.

A Das Boot kivétel, valóban, erről elfeledkeztem (nem láttam, csak ismerem a történetét nagyjából), mert ott németek a főszereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rozsomák film csak 95 perces lesz?? Ne már! ;) Remélem ez éppúgy hamis hír, mint a tavalyi a TDK csak 100 perces lesz dolog.

Egyébként az új Rozsomák trailer nagyon jó.

 

Nemrég forgattak hozzá új jeleneteket, szóval csak hosszabb lesz ;)

 

Watchmen egész jól kezdett imdbn, 8.5 aránnyal. Kíváncsi vagyok rá már nagyon.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó nézz ki, de azért remélem nem egy tinifilmet fognak bemutatni. És ezt nem csak a szereplők kamasz korára értem.

Nem hiszem, hogy azt csinálnának belőle. Amúgy mi másra érted még?

De végre magyarázatot kaptunk, miért annyira más ez a Star Trek világ. Nagyon úgy fest, hogy kellemes története lesz ennek a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra a sok hanyatt döntésre. :P Mondjuk a Starship Troopersben egyáltalán nem zavart. :P

Az a hanyatt döntés teljesen korrekt, alapvető Star Trek adalék, ha James Kirk és egy jó nő egy díszletbe kerül :rock: Amúgy, ha tippelnék, azt mondanám, hogy az a nő Carol Marcus (Kirk kicsi fiának anyukája, kb. ekkortájt kell felcsinálnia, hogy a 20+ évvel később játszódó filmben már 20+ éves legyen a srác... már ha ez ebben az idővonalban is megtörténik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is idegennek érzem az új ST -t. Nem biztos, hogy be fog válni az ami a Batman -nél.

Azt nem is akarják elérni, amit a Batmannél. Ez nem reboot, bár kezelhető annak is, de mégis, folytatása a Nemesisben elért dolgoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.