Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát nem tudom, én kétlem hogy ez a filmből lenne.

Egy TéDéKáeR-es járgányokkal foglalkozó cikkből van a kép de az még nem garancia arra hogy tényleg a filmhez tartozik. Amúgy én nem bánnám ha nem úgy nézne ki mint amilyen a lentebbi képen van. Nem igazán jön be.

 

 

Inkább a Mindörökké Batmanből.
Abból nehezen mert annak a batröpije egészen másképp fest.

 

Batwing.jpg

 

Valószínűbb hogy a Burton-ös batröpije lenne. Annak is utánanéztem és az már jobban hasonlít.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűbb hogy a Burton-ös batröpije lenne. Annak is utánanéztem és az már jobban hasonlít.

Igen, a lenti kép a '89-es Batmanből van. Ez az a Repcsi, amit Joker a gatyójából előhúzott hosszúcsövű pisztolyával szedett le. (Fene a piszkos fantáziátokat :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Balin és Dwalin

 

Balin_Dwalin.jpg

 

Fili és Kili

 

Fili_Kili.jpg

 

Bombur, Bofur és Bifur

 

]Bofur_Bombur_Bifur.jpg

 

 

Lassan már egy egész Aprajafalvára való törp fog Középföldén lézengeni. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Potter 8

 

Ö... kissé fura volt a film. Kivetni valót nem igazán tudnék belőle mondani, csak a szokásost, hogy nem mindenben követték a könyvet, de még azt se tudom rossznak felfogni, mert jó megoldásokat találtak ki helyette és az egyetlen szemetszúró könybeli hibát is elég jól kijavították, mégis...

 

... valahogy nem volt olyan nagyon átütő, mint azt vártam. Valamivel nagyobb, gigantikusabb, monumentalista csatát vártam és hát volt egy hatalmas csata, de valahogy nem az igazi. Ezt nem lehet leírni, látni kell, bér lehet, hogy másnak ez bejövős lesz mégis.

Nagy kár, hogy a 6.-ból kihagyták a nagy összeütközést :(

Piton amúgy elég jól le volt rendezve, átjött, hogy ő mit miért csinált, szóval ez jó.

A Voldi vs. Harry csatán kicsit kiakadtam, ez így kissé gagyesz volt :) A könyvben egy baromi jó szófosása van Harrynak, nagyon jó mondatokkal meg lehet érezni a feszültséget, a filmben meg semmi, egy kis lövöldözés, kutya nem figyeli őket, ami hát kissé érdekes, pedig a mindent eldöntő csatáról volt szó.

A gonoszak közül kedvenc karakterem Bella kinyírása pedig elég ötletes volt, de hát ez csak természetes, hisz a jók nem mondhatják ki az AK-t :)

Ron és Hermione kapcsolata meg hát... égből villámcsapás, erre kár, hogy nem mentek rá jobban, bár amit Yates kapott a 6-ban szereplő Harry és Ginny szerelmi bemutatásáról teljesen megértem őt ezzel kapcsolatban.

 

Összességében egy jó kis szórakozás volt, a végső harc nem volt túl monumentális, mint ahogy várná az ember és az ember kissé ürességet érezz a film közben is, mivel van 1-2 elég felesleges momentum amivel csak az időt húzzák, miközben még így is a legrövidebb Potter film. Éppen ezért nem is értem, miért nem mentek rá a készítők a film felétől kezdődő csatára még jobban.

 

Még valami: A sárkány nem tetszett, a Sucker Punchban meg a 4. részben is jobb sárkányok voltak :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak Tölfapajzsi/Tölgypajzsos Thorin hiányzik.

A legközelebbi képen talán rajta lesz.

 

 

Hapci hol marad? :D

Lenn rekedt a bányában. Az a fránya súlytólég... :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajlakk

 

Nem gondoltam volna hogy valaha a Mamma Mia-t megközeliti egy zenés film is. Hát ez megközelítette. Életvidám optimista film, az embert nagyon felvidítja. Travolta nőként hatalmas. :D

Amerika ezért is nagy. Ez a pozitív kisugárzás ami a filmből árad fantasztikus. Legszívesebben táncra perdültem volna a film alatt. Nagyon jó aranyos film ,minden kesergőnek kötelező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én holnap egyáltalán nem dolgozok, azért tudok erre az időponti előadásra menni, de még így is, épp, hogy volt jegy :)

A Mammutban voltunk, barátnőm unokahúgai pedig a Westendben ugyanakkor. Oda meg már napokkal korábban sem volt normális helyre jegy. A csajok mondták, hogy raktak be még termet, azért tudtak aznap szerezni oda jegyet. A foglalásokat látva biztos levették kevesebb előadásra a TF3-at :D

 

Lassan már egy egész Aprajafalvára való törp fog Középföldén lézengeni. :D

Hát ha egyszer ennyien csinálják végig a bulit, akkor nem hagyhatnak ki senkit :D

 

Már csak Tölfapajzsi/Tölgypajzsos Thorin hiányzik.

No igen, őt a végére hagyják, mint legfontosabb törpöt.

 

Harry Potter 8

 

Potter 7/2

Jó film volt, de vannak hiányérzeteim, arról nem is beszélve, hogy aki nem olvasta, azt a film egy-két ponton másféle tereli apróbb eseményeket illetően, mint ami a könyvben volt. Na most kellőképpen homályos voltam, de majd spoiler mögött a többit.

Látványos, mint mindig, a színészek is hozzák a formájukat, szóval egy "szokásos" Potter-filmet kapunk. Amiben jobb, mint az előzők, az a zene. Szerintem az első 3 film után ehhez sikerült leginkább jó zenét írni. A filmvégi párbaj nekem nem az igazi, de ezt más tudtam a trailerekből.

 

Phobos, nem értek mindenütt egyet Veled. Eléggé könyvhű volt, mint ahogy a 7/1 is, ami nem jelenti azt, hogy ez volt a legjobb verzió, amit filmre vihettek. Egy könyv történetét, szellemét nem mindig a teljes hűség tudja a legjobban filmre vinni, tekintve, hogy ami könyvben jó, az vásznon rosszul mutathat, és könyvbeli apróságokat tudnak remekül vásznon megjeleníteni. De ez egy kis kitérő volt. A kevés változtatásról már lehetne vitázni, mert van, ami jó, van ami meg nem annyira.

A csata szerintem remek volt, és ennyi éppen elég is volt. Ha az egész film nem is volt annyira átütő, láthattunk jó pár átütő jelenetet, pl. Aberforthék megjelenése a csatában, és a többi. Nekem tetszett Neville minden feltűnése, kivéve ahogy a végén Naginit elintézi, szerintem azzal erős túlzásba estek. És ha már itt tartunk, a Voldi-Harry párbaj nekem sem jött be. Itt maradhatott volna a könyves verzió, az egyik dolog, amit a legjobban vártam, hogy mit fognak Harry dumájából berakni a filmbe, mert a könyvben ez iszonyúan tetszik. Itt meg semmit sem kapunk belőle, ami pár mondat meg elhangzik, azok sem itt (pl. a pálca). Látványra sem jött be, Voldi halála pocsékul fest.

Neked jó volt a Piton-szál, nekem meg az tetszett a legkevésbé. Az emlékeiből nagyon sok minden kimaradt. Nekem kellett volna a vonatos jelenet is, de ha már az nem, akkor az évekkel későbbi veszekedésük Lillyvel. Itt érzem nagy hibának azt, hogy sose derül ki, Piton lesárvérűzte Lillyt. Ez a jelenet már a 4. részből is hiányzott, amikor Harry belemegy Piton emlékeibe, de gondoltam, itt majd helyrerakják, mivel utána jön a vitázós rész. Hiányzik :( Így a csak filmet nézők nem tudják, hogy a barátságukat ez és Piton hovatartozása törte ketté. Attól még, hogy később összejön Jamesszel, még maradhattak volna barátok Lilly részéről. Az a rész viszont tetszett, ahogy Lilly halála után Piton megtalálja őt holtan.

Szerintem az epilógus sem sikerült rosszul, bár itt a közönség sokat nevetett a megöregített szereplőkön :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Potter 7/2

Jó film, hozza azt amit az eddigiek. Sajnos a hangulat sötétségét úgy kívánták éreztetni hogy a film kb harmadában fekete háttér előtt fekete mozgás "látszik", moziban jó, de egy családi tévén nem lesz már nagy durranás. Alapvetően hűen követi a cselekmény a könyvet, amit kihagytak azért nem kár, amit átírtak az alapvetően jót tett. Amit hiányoltam, Hermione kérdése a fakó sárkánnyal kapcsolatban (a sárkányos jelenet egyébként zseniálisan könyvhű lett), ami zavart, az a kígyós jelenet megbonyolítása csak azért hogy Ron és Hermione kicsit többet hősködhessen a vásznon. Piton szálát szerintem jól megoldották, bár soha nem volt a kedvencem. A zárójelenet aranyos, és jóval kevésbé giccses mint a könyvben.

Ja, és egy baki: amikor a Weasley ikrek beszélgetnek a csata előtt, mindkettőnek mindkét füle azaz négy fül megvan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hívják mélységi analízisnek :D Hatalmas film amúgy.

Én úgy vagyok Tarantinóval hogy megnézem tőle amik érdekelnek de nagy hatással egyik filmje sincs rám. Eddig csak brigantiékat, a Kill Billeket, a Terrorbolygót, a Moteleket, a Desperadót és egy Vészhelyzet-epizódot láttam teljesen a munkái közül.

Nemsoká talán a Kutyaszorítóbant és a Tiszta románcot is megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok Tarantinóval hogy megnézem tőle amik érdekelnek de nagy hatással egyik filmje sincs rám. Eddig csak brigantiékat, a Kill Billeket, a Terrorbolygót, a Moteleket, a Desperadót és egy Vészhelyzet-epizódot láttam teljesen a munkái közül.

Nemsoká talán a Kutyaszorítóbant és a Tiszta románcot is megnézem.

A Desperado és a Terrorbolygó Robert Rodriguez filmjei, Tarantino csak producerük (ahogy a Moteleknek is).

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Desperado és a Terrorbolygó Robert Rodriguez filmjei, Tarantino csak producerük (ahogy a Moteleknek is).

Ej de éreztem hogy valaki nem bírja ki és bele fog kötni az irományomba. Tudom én már jó ideje hogy melyik film hogyan kötődik Tarantinóhoz. A munkáiba nemcsak a rendezései hanem az egyéb ténykedései is beletartoznak ha már mással is foglalkozik a rendezésen kívül. Max akkor lehetne belekötni ha "rendezői munkái"-t írtam volna de direkt nem úgy írtam hátha abban a formában nem szúrja senkinek se a szemét.

 

Ha már ebbe az irányba tévedtünk akkor azt még hozzáteszem hogy a Tiszta románcnak meg csak az írója.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ej de éreztem hogy valaki nem bírja ki és bele fog kötni az irományomba. Tudom én már jó ideje hogy melyik film hogyan kötődik Tarantinóhoz. A munkáiba nemcsak a rendezései hanem az egyéb ténykedései is beletartoznak ha már mással is foglalkozik a rendezésen kívül. Max akkor lehetne belekötni ha "rendezői munkái"-t írtam volna de direkt nem úgy írtam hátha abban a formában nem szúrja senkinek se a szemét.

Nem kötözködésnek írtam, csak Tarantino-nak van egy nagyon jellegzetes stílusa, ami minden általa rendezett filmen megmutatkozik, ezért nem érdemes szerintem olyanokkal egy lapon emlegetni, amiknek csak a producere volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piton szálát szerintem jól megoldották, bár soha nem volt a kedvencem.

 

Ja, és egy baki: amikor a Weasley ikrek beszélgetnek a csata előtt, mindkettőnek mindkét füle azaz négy fül megvan :)

Hmmm... akkor csak én találom hiányosnak egy picit Piton szálát? Mondjuk nálam benne van a top2-ben, mint karakter, szóval biztos azért szerettem volna, hogy tisztességgel foglalkozzanak vele.

Hehe, ezt a bakit a barátnőm is észrevette a moziban :)

 

Ha valaki Pesten jár, el tudna nekem rakni egy eheti Pesti Estet? A mostani az ezredik szám, de sajnos nem tudom megszerezni. :(

Fenébe, pont most nem vettem el, mert nem volt rá szükségem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarantino-nak van egy nagyon jellegzetes stílusa, ami minden általa rendezett filmen megmutatkozik, ezért nem érdemes szerintem olyanokkal egy lapon emlegetni, amiknek csak a producere volt.

Akkora Tarantino-s nem vagyok hogy a stílusa miatt szétválasztgassam a rendezéseit az egyéb munkáitól. Azt se tudom milyen a stílusa.

Az olyanokkal mint például a rendezői stílus, a kamerakezelés, a vágás meg a dramaturgia nem is szoktam foglalkozni. Utóbbiról még azt se tudom mi az de nem is izgat különösebben.

A filmekkel jobbára csak azon a szinten foglalkozok hogy amik tetszenek azokat többször is megnézem, amik nem, azokat meg csak egyszer nézem meg vagy nem is nézem meg teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.