Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Olvasom ezeket a kommenteket és csak az jut eszembe hogy a kákán is csomót... :facepalm:

Én ezért nem is válaszolok rá. Nekem bejön és kész, a többi nem tud érdekelni. :) Ráadásul anno már lejátszottuk ezt a menetet, nem kezdem megint. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hát azt mutatják, hogy a bünözők etetik őket a hónapok során. Ebbe nekem belefér, hogy menetközben néhány fegyvert el is vesznek.

 

 

Most néztem a filmet meg, a legtöbben fegyverrel a kicsi kacsójában jön ki, szóval nekem személy szerint ebbe nem fér bele semmi. :) De amúgy is sok gond van a TDKR-rel, nagyon összecsapott film, főleg a vége. Olyan logikai bukfencek vannak benne, hogy ihaj. Például Bruce beszél Taliaval a városházán, és mondja neki, hogy most nem tudja kimenteni. Majd öt perccel később megkérdi Gordontól immár Batmanként, hogy hol van a csaj, aki persze elmondja, hogy a városházán. :facepalm: Nagyon feledékeny lett ez a Becci. Vagy Cicanéni kirobbantja az alagutat, erre Blake mindenki a hídon akar átvinni, ami le van zárva... És ő lesz a következő Batman? Jajj, Gothamnak. :)

 

 

Olvasom ezeket a kommenteket és csak az jut eszembe hogy a kákán is csomót... :facepalm:

Ha nem tetszik, nem kell elolvasni. ;) Bár amit első megtekintésre a pofámba üvölt, azt nem nevezném különösebb keresgélésnek. Eddig ugyanis kétszer láttam, egyszer moziban, meg öt perce most. Biztos sokat keresgéltem azt a bizonyos kákát a csomón. :P Éppen elég baj, hogy most ennyitől feltűnnek és zavarnak, ez jelzi számomra, hogy baj van a filmmel.

 

Sajnos második megtekintésre sem javult az első benyomásom a filmről: kapkodós, sok logikai bukfenccel, és bár önmagában nagyon jó film lenne, ez egy trilógia záró akkordja, aminek legalább olyan jól kellett volna sikerülnie, mint az első kettőnek, ha nem jobban. Meg sem közelíti felépítésében és karaktereiben azt a két filmet, és nagyjából Gotham megszállásától kezdve a színvonal drasztikusan süllyed. Nem keresem a hibákat, ezért baj, hogy így is megtalálom őket. Ha keresném, már az elsőnél fennakadtam volna, aminek még a sztorija is ostoba, ennek ellenére tartom zseniális filmnek és a kedvencem a szériából. Szóval ez így egymás után megtekintve nagyon lejött. Kár, mert amúgy a TDKR is nagyszerű film, de nem zseniális, fasorban sincs az első kettővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Most néztem a filmet meg, a legtöbben fegyverrel a kicsi kacsójában jön ki, szóval nekem személy szerint ebbe nem fér bele semmi. :) De amúgy is sok gond van a TDKR-rel, nagyon összecsapott film, főleg a vége. Olyan logikai bukfencek vannak benne, hogy ihaj. Például Bruce beszél Taliaval a városházán, és mondja neki, hogy most nem tudja kimenteni. Majd öt perccel később megkérdi Gordontól immár Batmanként, hogy hol van a csaj, aki persze elmondja, hogy a városházán. :facepalm: Nagyon feledékeny lett ez a Becci. Vagy Cicanéni kirobbantja az alagutat, erre Blake mindenki a hídon akar átvinni, ami le van zárva... És ő lesz a következő Batman? Jajj, Gothamnak. :)

 

 

Akkor biztos a táraikat vették el :P

 

Ezt a Blake-eset viszont nem értem: Batman azt mondja hogy vigye ki az embereket a hidon át. Persze hogy a hidon át viszi őket ha ezt beszélték meg. Honnan tudna arról hogy mit csinál a cicanéni?

 

Edit: Meglep egyébként hogy szerinted a fasorban sincs az első kettővel. Szerintem a második tragikus. Batman leesik az x századik emeletről és semmi baja? Ehhez képest hogy kinél mennyi tár van szerintem bagatel. És még ezer ilyen van abban a filmben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont mit nem értesz Blake "hidazásával" (szép szó) kapcsolatban?

 

Sok vélemény alapján, amiket több helyen is olvastam a Sötét Lovagot tartják a legjobbnak a trilógiából Joker miatt. Én nem rangsorolom a részeket, mint Trilógia egyszerűen zseniális! Imádom. Pedig nem vagyok Batman fan! És szvsz a TDKR méltó volt az első két részhez és a lezárás is frenetikus!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont mit nem értesz Blake "hidazásával" (szép szó) kapcsolatban?

Dzséjt írására reagáltam és a felvetésére a jelenet kapcsán. Lásd:

Vagy Cicanéni kirobbantja az alagutat, erre Blake mindenki a hídon akar átvinni, ami le van zárva... És ő lesz a következő Batman? Jajj, Gothamnak. :)

- erre reagálva írtam, amit írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor biztos a táraikat vették el :P

 

Ezt a Blake-eset viszont nem értem: Batman azt mondja hogy vigye ki az embereket a hidon át. Persze hogy hidon át viszi őket ha ezt beszélték meg. Honnan tudna arról hogy mit csinál a cicanéni?

 

Edit: Meglep egyébként hogy szerinted a fasorban sincs az első kettővel. Szerintem a második tragikus. Batman leesik az x századik emeletről és semmi baja? Ehhez képest hogy kinél mennyi tár van szerintem bagatel. És még ezer ilyen van abban a filmben.

 

 

 

A legjobb az a TDK -ban, amikor Joker berobbantja az őrsöt. Mindenki halott, de ő karcolás nélkül megússza. :facepalm:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja értem...

 

 

Egyértelmű, hogy az alagúton át is mentek a népek. Blake feladata volt a híd megnyitása. Nem jött össze. Gondolom az alagúton közben menekültek ezerrel. Nem mutatták, mert minek is? Szerintem logikus volt. Elég volt egy arra kószáló ember, aki meglátta, hogy ki van robbantva az úttorlasz, máris megindul a nép! + Balke elküldött 5 srácot a hírrel, hogy robbanni fog a bomba és menekülni az alagúton és a hídon át lehet... szóval az emberek még tudtak is az alagútról!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A legjobb az a TDK -ban, amikor Joker berobbantja az őrsöt. Mindenki halott, de ő karcolás nélkül megússza. :facepalm:

 

 

Ezért sem éri meg fennakadni ezeken. Én élvezem minden percét a Trilógiának! Nagyon is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért sem éri meg fennakadni ezeken. Én élvezem minden percét a Trilógiának! Nagyon is!

+1

lehet tele van hibával, én nem tudom nem vettem észre nem is kerestem. Ahogy a Pókember1nél is. Abban volt a legtöbb hiba mégis csak simán élveztem az alkotást és kész, ahogy a Batman-eknél is. Egyszerűen így tökéletes ez a 3 film. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Versenyt hírdetek. Ki tudja jobban fikázni lenézni és okádni rajta? A film cÍme TDKR. A győztes vendégem egy sörre jövőre. Mocskoljuk, szidjuk, és akinek tetszik feltétel nélkül azt nézzük valami idióta baromnak aki nem látja a VÁGÁS nagyszerűségét. Most lett kirúgva egy ilyen fazon erre ti ugyanazt csináljátok. Fröcsögjetek utáljátok köpködjétek mer ti ettől lesztek faszagyerekek.

Nincs benne logika? Te atyajóúristen. Képregényfilmben(ami maga a fikció)nincs logika. Akasszunk fel 10000 embert hátha rendbe jön az univerzum.

Megkérdezném megint. Élvezitek ti a filmeket vagy csak azt nézitek hogy a lópikulába lehet belekötni? Miért nem indítotok egy olyan vállalkozást hogy majd mi megmondjuk? Mentek az utcán és kérditek .Uram önnek tetszik ez a film? Igen Na akkor menjen abba a jó büdös f*szba hisz maga retardált barom. Nem érti hogy ez rosszul van megrendezve, vágva, megírva? Hogyhogy tetszik önnek? Ön Alien?

 

Akkor minek is lett kivágva Flóri ha ti ugyanazt csináljátok?

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te ilyenkor (részegen) teljesen leállíttatod az agyadat, hogy ilyeneket írsz?

Csak azért mert te nem vagy képes észrevenni az összkép alatt az apróságokat (amik pl. ez esetben nem is olyan apróság, mert ahogy Dzséjt is írta, vannak jelenetek amik ordítanak), a többi ember, aki igen, az már (egy kis túlzással) dögöljön meg? Hát álljon már meg a menet. Úgy látom az az 1 hónap távollét nem tette mag a hatását, mert ilyenkor még mindig nem vagy képes befogni a segglyukad -mert egy ilyen írás máshonnan nem igazán származhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor biztos a táraikat vették el :P

 

Ezt a Blake-eset viszont nem értem: Batman azt mondja hogy vigye ki az embereket a hidon át. Persze hogy a hidon át viszi őket ha ezt beszélték meg. Honnan tudna arról hogy mit csinál a cicanéni?

 

Edit: Meglep egyébként hogy szerinted a fasorban sincs az első kettővel. Szerintem a második tragikus. Batman leesik az x századik emeletről és semmi baja? Ehhez képest hogy kinél mennyi tár van szerintem bagatel. És még ezer ilyen van abban a filmben.

 

 

Batman nem mondja Blake-nek, hogy a hídon át vigye ki az embereket. Azzal bízza meg, hogy vigye ki az embereket. És gondolom, ennyire koordinálják az evakuálást, hogy elmondja annak, akit az evakuálással megbíz, hogy merre lehet szabadon, akadály nélkül távozni. És ha az alagutat mégis használják - amit ez esetben mutatni kellett volna -, akkor puszi a hasára annak, aki erről a kormánynál nem tájékoztatta a híd őreit. Mert ugye ha az alagútban anélkül sorjáznak be, majd ki az emberek, hogy a bomba robbanna, akkor szólni kellett volna a hídon lévőknek is, hogy ugyan, eresszék már át a népeket, mert úgy látszik, lehet menekülni. És mint láttuk, felderítő repülőkkel és műholddal is nonstop kukkulták Gothamot, szóval látniuk kellett az alagút megnyitását is! Nemhogy azt, ha esetleg valaki jár rajta, urambocsá, egy egész tömeg indul meg rajta.

És még egyszer, semmi bajom, hogy kinél mennyi lőszer vagy fegyver van. Sosem említettem ilyet, ezt te hoztad fel. ;)

 

TDK: az a jelenet valóban hülyén jön ki, mert oldalról veszi a kamera, de látni, hogy a zuhanás vége előtt Batman nyitja az "ernyőjét" (még a nyitás hangját is hallani), vagyis a szokott módon a köpenye lelassította. Jobb lett volna mondjuk felülről venni a kamerával, akkor jobban lehetne látni, hogy szétnyíltak a denevér szárnyai. Viszont a robbantásos mutatvány az tényleg jó nagy hülyeség. Vagy amikor a parkolóházban ráugrik Craine furgonjára... Vagy... Á, lehetne sorolni. :) De ezek a baromságok benne is vannak a többi részben is, de az első két részben a legtöbb jelenet ettől még működik. Itt az a bajom, hogy a legepikusabb jeleneteket teszik tönkre, hogy minden ésszerűséget és logikát feláldozva erőlködnek. Nolantől, és leginkább, az eddigi két Batman film után nem ezt vártam.

 

 

Elég volt egy arra kószáló ember, aki meglátta, hogy ki van robbantva az úttorlasz, máris megindul a nép!

Mert olyan sokan mászkáltak az utcákon a főszereplőkön kívül, hogy ihaj, nem is tudom, hogy azt a tömeget hogy sikerült kikerülnie a harcoló feleknek. :)

 

Frenkie: :fuckoff: Én megvettem Blu-ray-en, díszdobozban, a megjelenés napján. Ennél jobban azt hiszem, nem fejezhetem ki, hogy mi a véleményem a filmről, a készítőiről. Te mit is tettél? Letöltötted? Szóval ne merj kioktatni arról, hogyan és mi módon élvezhetek egy filmet, mert ez esetben megfoghatod a jobb kezeddel a bal csuklódat, és elvezetheted magad oda, ahová gondolom! :angry:

De azért jó, hogy tisztáztuk, mit gondolsz azokról, akik nem értenek egyet veled. Ez elgondolkodtató...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Batman nem mondja Blake-nek, hogy a hídon át vigye ki az embereket. Azzal bízza meg, hogy vigye ki az embereket. És gondolom, ennyire koordinálják az evakuálást, hogy elmondja annak, akit az evakuálással megbíz, hogy merre lehet szabadon, akadály nélkül távozni. És ha az alagutat mégis használják - amit ez esetben mutatni kellett volna -, akkor puszi a hasára annak, aki erről a kormánynál nem tájékoztatta a híd őreit. Mert ugye ha az alagútban anélkül sorjáznak be, majd ki az emberek, hogy a bomba robbanna, akkor szólni kellett volna a hídon lévőknek is, hogy ugyan, eresszék már át a népeket, mert úgy látszik, lehet menekülni. És mint láttuk, felderítő repülőkkel és műholddal is nonstop kukkulták Gothamot, szóval látniuk kellett az alagút megnyitását is! Nemhogy azt, ha esetleg valaki jár rajta, urambocsá, egy egész tömeg indul meg rajta.

És még egyszer, semmi bajom, hogy kinél mennyi lőszer vagy fegyver van. Sosem említettem ilyet, ezt te hoztad fel. ;)

 

 

Szinkronosan nézted? Csak mert az eredetiben pontosan azt mondja Batman Blake-nak, hogy a hidon át vigye az embereket. De 12 millió embert nyilván célszerű minél több útvonalon kiterelni ezért a macskanő robbantja az alagutat. Én egyébként nem lepődnék meg rajta, ha az alagutas szállal még külön foglalkozott volna a forgatókönyv vagy esetleg forgattak is volna ehhez valamit csak nem került bele a végleges filmbe ami már igy is elég hosszú. Nekem itt nem volt hiányérzetem. Igy is túl sok érdekes történés van ahhoz, hogy még külön a no name civilekkel is foglalkozzanak az alagútnál meg az őket fogadó katonákkal/rendőrökkel.

Egyébként igen, a lőszer-adag dolgot Nabopolasszar dobta be csak én azt hittem, hogy ebben egyetértetek :)

 

 

Akkor minek is lett kivágva Flóri ha ti ugyanazt csináljátok?

 

Frenkie: Flóribá azért lett többek közt kivágva, mert képtelen volt felfogni, hogy nem az ő véleménye az egyetlen és személyes sértésnek vette, ha valaki valamiről másképp vélekedett mint ő. Tehát pontosan azt csinálta, mint amit te ebben a hozzászólásodban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szinkronosan nézted? Csak mert az eredetiben pontosan azt mondja Batman Blake-nak, hogy a hidon át vigye az embereket.

 

Nem szinkronosan néztem - isten mentsen meg tőle, elég volt végigszenvedni a moziban (lehet ez is rányomta a bélyeget? :hmm: ) -, de a feliratban sem szerepelt. Megjegyzem, baromi szutyok mindhárom filmnél a felirat, néha homlokegyenest mást mondanak a szereplők, mint amit leírnak... :facepalm:

De amúgy sem tűnt fel, mentségemre, három ilyen komoly filmet egy szuszra megnézni azért fárasztó, így a végén már az angol szövegre kevéssé figyeltem.

 

Így viszont akkor oké, Blake meg van magyarázva, de nekem továbbra is hiányérzetem van. Annyit szöszöltek azzal az alagút szállal, hogy ezután értelmetlenségnek érzem nem bemutatni legalább néhány kétségbeesett menekülőt. Legalább még ezzel is drámaibbá lehetett volna tenni a dolgot, Gotham a film végére amúgy is pofátlanul kihalt (apró kitérő: erre a filmre Gotham végérvényesen egy uncsi amerikai nagyvárossá szellemült át).

Plusz amit írtam, ha a hadsereg látja, hogy az alagúton tömegesen vonulnak kifelé az emberek és mégsem robbant senki, akkor miért nem szóltak oda a hídra, hogy engedjék már át ott is a menekülőket? Sőt, már azt is látniuk kellett, hogy az utcán harcok folynak, szóval segítséget is küldhettek volna.

 

Szóval nekem itt a végén kellemetlenül sok esetben van az az érzésem, hogy a dráma miatt az ízlésemnek túlságosan nagy jóindulattal nyúlnak a "valóság kreatív elferdítése" nevű írói fogással vagy csak szimplán összecsapták, a néző meg vagy lenyeli, vagy nem. Sajna az én torkomon egy ilyen széria epikus befejezésénél ez megakadt. Elmenne az Avengersben, de annak a trilógiának a legvégén, ami a képregények világát valóságosabb alapokra helyezte, nekem sok(k).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel már egyet tudok érteni Dzséjt. Valóban az én szám íze is még jobb lenne, ha ezek a kapkodások, következetlenségek, logikátlanságok nem lennének a végén. Ámde a filmélmény nálam így is irdatlan magas volt, amit a mozis taps is megfejelt a premieren. Illetve amilyen szép keretbe foglalja végül is az egész Trilógiát ez a 3. rész akkora élményt adott nekem, hogy nem akadok fenn ezeken.. pedig tényleg fenn lehetne. De nem érdekel. Én le tudom nyelni ezt a 'problémát'... ez még belefér alapon, mert az élmény olyan jó volt, hogy nem érdekel.

 

Van egy olyan érzésem, hogy Nolan gyorsan le akarta tudni Batmant, hogy újra saját történetekre, projectekre koncentrálhasson. És nem lehet tudni azt sem, hogy a stúdió mennyire ludas abban, hogy a vége kapkodós lett. De ez a "végekapkodós" dolog is csak a 6. értsd hatodik nézésre jött elő jobban, korábban nem, mert annyira sodort magával.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így érzem, hogy Nolan inkább már nyűgnek tartotta Batmant (de akkor meg minek vállalta el?). Persze, ha csak ennyire lett volna összecsapott mondjuk a Prometheus, akkor elmondhatnám, hogy az Aliens óta nem készült ilyen jó film ebben az univerzumban. És minden kis és nagy hibájától függetlenül nekem is tetszik, sőt, miután angolul hallottam, még jobban bejött például Bane karaktere is...

 

Bár szegény sosem fog túljutni azon, hogy Joker után jött, így lényegében szinte lehetetlen volt felnőnie egy eposzi főgeci szintjére, mert az elődje átugorhatatlanul magasra tette a lécet. Ráadásul a vele való leszámolást is nagyon elszúrták. Lényegében a legvégére egy egyszerű verőlegénnyé degradálták le, akit simán lepuffantanak... Eh... :pfff:

 

... szóval tetszik. Ahogy írtam is "nagyszerű film, de nem zseniális", pedig lehetett volna, ha odafigyelnek rá. Ahogy az első kettőre, azok szerintem zseniálisak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően egyetértek. Én nem minősítem részenként a filmeket, szerintem a TDK Trilógia önmagában zseniális. Bane karakterét én nagyon csíptem, eszembe sem jutott Jokerhez hasonlítani, pedig mint látom más helyeken is ezt sokan megteszik. Joker egy nagyszerű karakter volt, amit fantasztikus alakításában keltett életre Ledger (Isten nyugosztalja) Bane pedig számomra más értelemben volt nagyszerű karakter és Hardy is nagyon jó alakítást hozott szerintem. Nem tartom lényegesnek a két genyó összehasonlítását. Ami pedig Bane halálát illeti, hát nem tudom, szerintem meglehetősen váratlan volt. Nekem nem volt bajom vele.

 

Prometheus ügybe meg nem megyek bele ;)

 

Sokáig agyaltam, hogy melyik film lesz a kettő közül (TDKR, Prometheus) egyéni 2012-es listámon az első helyen. A napokban dőlt el, hogy a TDKR és a Prometheus csak a 2. Egyelőre úgy tűnik, hogy a Felhőatlasz van a 3. helyen, de még a sorrendbe beleszólhat a Hobbit és Pi élete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fröcsögjetek utáljátok köpködjétek mer ti ettől lesztek faszagyerekek.

Részemről ilyennel nem is találkoztam a lenti hozzászólásokban, nagyjából kreatív módon megvitatták a kérdéses pontokat.

 

Bane-hez

 

Valahogy ennél a filmnél (is, mostanában ez jellemző rám) a logikátlanságokon könnyen felül tudtam kerekedni, mert egy szórakoztató, remek filmet láttam. Viszont az nekem sem tetszett, ahogy a végén elintézték Bane-t. Nem lett egyszerű pofozógép, és azért kaphatott volna valami "méltóbb" véget is. Ez pl. zavar azóta is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokáig agyaltam, hogy melyik film lesz a kettő közül (TDKR, Prometheus) egyéni 2012-es listámon az első helyen. A napokban dőlt el, hogy a TDKR és a Prometheus csak a 2. Egyelőre úgy tűnik, hogy a Felhőatlasz van a 3. helyen, de még a sorrendbe beleszólhat a Hobbit és Pi élete.

Riddick :clap:

Hobbit szerintem ott lesz a TOP5-ben. :yeah::cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.