Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Rec 3.

 

Az első rész valóban tetszett és jó volt végre a boszorkányos kézikamerás baromság után egy zombis, európai történést látni. Aztán a 2. a film felénél lévő töréssel már nem volt annyira élvezetes, sőt néha átcsapott unalmasba. A 3. rész egy lagzin játszódik, az első 20 perc szokás szerint amatőr felvételekből van megvágva. De, itt a film szakít a hagyománnyal és a főcím után átmegy egy normális, fényképezett filmbe.

A történet nem lenne annyira béna és ha úgymond amerikásan oldanák meg a dolgokat, magyarul a zombi hordát 1 az 1-ben lemészárolnák azt mondom oké. Mert a maszkok és a belezések nagyon rendben voltak. Azonban itt egymás megevését a pap a gonosz démonok megérkezésével magyarázza és az élőholtak ellen beveti Isten erejét...innentől kezdve a film nálam elásta magát. Mert, most őszintén milyen zombi az, aki felken a falra, már a beleid felé nyúl, aztán két miatyánk miatt lekezd rángatózni és megmerevedik tőle. Ezt követően a film végig erre az ellenszerre épít, ami sajnos inkább a blőd vígjáték felé sodorta a zombi akció-horror helyett.

A befejezés már-már szappanoperába illően nyálas, olvastam az írók véleményét, szerintük ez csak egy független, a szériától különálló résznek szánták. Reméljük is, mert harmat gyenge, a nők sem igazán szépek és a zenék...annyira rosszul választották meg az aláfestő zenéket, hogy az már fáj. 4/10, csak a durván lerombolt helyszínek és jó maszkok miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem trilógia Donát. Egy egyrészes regény filmadaptációja. Nem lesz se folytatása se előzménye. Én jövő hónapban tervezem megvenni a regényt. :)

 

Na, hát a Pi élete valóban már a trailer alapján megosztó volt. Én a másik oldalon állok... aztán majd a film megtekintése után véleményt mondok.

 

Gőzöm sincs, hogy miért de pár hónapja (talán a Csodálatos Pókember előtt vetítették le ezt a rövid részletet) már ez megragadott és kíváncsivá tett:

 

A lentebb linkelt teljes trailer pedig aztán teljesen beszippantott. Premier napján nézős a film! :)

 

Ja még valami. A Pi élete és a Felhőatlasz is olyan regények voltak, amiket sokáig megfilmesíthetetlennek hittek. A Felhőatlasz pazar volt (bár a könyvet majd csak ezt követően fogom elolvasni.) A Pi életét pedig már pár helyen vetítették és pozitívnak mondható a mérleg... meglátjuk.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ma ezt a filmet:

 

Seal Team Six: The Raid on Osama Bin Laden

 

Még most is a hatása alatt vagyok. Nem is tudok mit írni, annyira fantasztikus volt. Majd egyszer írok róla egyben az Act of Valorral, amit igaz tavasszal láttam de most is mély nyomokat hagy bennem.

Aki az utóbbit látta az ne szalassza el ezt sem, bár a film nagy része arról szól inkább hogyan találták meg Bin Ladent az akció a végére marad, de a film közben azért mutogatják a gyakorlásukat meg egy másik akciójukat Afganisztánban.

Meg be van vágva néha mit mondd Obama elnök. Főleg az akció után kemény a szöveg amit a néphez intéz.

Szerintem ennek a filmnek a hatására(bár már az Act of Valor is képes volt rá) amerikai fiatalok ezrei fognak jelentkezni a Navy Sealshez. Ha nem lennék ilyen öreg és gyenge, meg más nemzet tagja bíztos én is a toborzóirodában kezdeném a reggelt. :D

Dzséjt: Neked kötelező mindkét film.

És még előttünk van Kathryn Bigelow filmje Zero Dark Thirty ami szintén ezt a témát dolgozza fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a Bin Ladenes filmek annyira hitelesek, mint a Péntek 13 bármelyik része. Csak azokat végig bírtam nézni, mert hiába volt az is fikció, szórakoztatott és rengeteg fiatal amerikai +meghalt". Az ilyen mondva csinált ellenségek mészárlásában elég jók az amcsik, Freddy Kruegert sem könnyű leölni, igazi jenki ellensége ő is! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a Bin Ladenes filmek annyira hitelesek, mint a Péntek 13 bármelyik része. Csak azokat végig bírtam nézni, mert hiába volt az is fikció, szórakoztatott és rengeteg fiatal amerikai +meghalt". Az ilyen mondva csinált ellenségek mészárlásában elég jók az amcsik, Freddy Kruegert sem könnyű leölni, igazi jenki ellensége ő is! :)

 

Ott voltál? Te is Seal-katona vagy? Örvendek a szerencsének. Megtennéd hogy nem írsz egyetemes baromságokat azon filmekhez amikről írok? Persze lehet hogy nem úgy volt de azt nem te fogod eldönteni mert ott sem voltál és amerikai magas körökben sem mozogsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lorax: Csak akkor ha sok ideje van valakinek. A Lorax nagyon aranyos, cuki és vicces de a film címével ellentétben nem is ő a főszereplő, alig van benne. Tanító célzatú aranyos, éneklős kis film, inkább gyerekeknek. Nem volt rossz, de annyira nem is volt jó mint gondoltam. 5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott voltál? Te is Seal-katona vagy? Örvendek a szerencsének. Megtennéd hogy nem írsz egyetemes baromságokat azon filmekhez amikről írok? Persze lehet hogy nem úgy volt de azt nem te fogod eldönteni mert ott sem voltál és amerikai magas körökben sem mozogsz.

TE ott voltál? Valaki, hiteles hírforrás (nem jenki) rögzítette a dolgokat? Ugyan már, ha végelgyengülésben halt volna meg a WC-n is ilyen opuszokat forgatnának róla, az ellenség vezére máshogy nem halhat meg, csak amcsik által. Kezed vedd már ki a csillagos biliből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most a sima TDKR Blu-Ray mellett döntöttem, mert az első két rész is már megvan így. De nagyon jól néz ki a Trilogy kiadvány.

Na ja, ha már megvan külön az első kettő, akkor fölösleges is lenne a trilógia doboz. Én anno azért nem vettem meg azokat, mert erre vártam. Bár tavaly karácsonykor majdnem elcsábultam, amikor a Mediaban potom háromezer forintért osztogatták. Mázli, hogy nem volt nálam pénz.

Ma kicsit Mass Effectezem, holnap meg jöhet Batman. :) Remélem a futár nem megint a melóhelyemre viszi, mert akkor csak délután kapom meg... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó: a napokban én is megnéztem a harmadik Nolan-féle Batman filmet. Voltak előzetes félelmeim (nekem nem tetszett a második rész), de 10-15 perc után már lenyűgözött. Visszaolvasva látom, hogy már elég jól ki lett tárgyalva. Sokat nem is tudnék hozzátenni. Talán csak egy kurtát: az idei blockbuster mezőny legjobbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a

rendőr vs. terrorista tömegverekedés

szúrja nagyon a szemem. Tudom hogy epikusnak szánták meg minden, de zs-kategóriás filmekben nincsenek ilyen gáz jelenetek

Mi vele a probléma? Nekem ami fura volt az egyedül a

Törökország és az USA közti gyors ugrások, meg hogy Bane egy több órás repülőutat bevállalt azért hogy mondjon öt perc beszédet a leharcolt Batmannek, amit akár videótelefonon is letudhatott volna. De ennyi szerintem bőven belefér és mondjuk meglehet indokolni azzal, hogy Bane már csak ilyen teátrális figura

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felhőatlasz

 

Első gondolatom, mikor kijöttem a moziból: WTF??? Magyarul: ez mi a f@sz volt???

 

Az biztos, hogy valami, ami nem való mindenkinek. Valami, amiről filmberkekben sokat fognak beszélni, valami, ami szerintem anyagilag nem lesz siker. Valami, ami rengeteget próbál ígérni, de igazából nem sokat mutat. Az igazi katarzist nem hozza el, mert egyszerűen a hat történet összességében nem működik. Külön-külön igen, de a kohézió hiányzik közülük – a kapocs, a mindent összekötő érzelmi, történeti szál nincs benn a moziban. Végig vártam a nagy igazságot, aztán a végére csak pici részeredmények maradtak… a hiányérzettel meg a sok kérdőjellel a fejemben.

 

Ugyanakkor a 160 perc egyáltalán nem unalmas. Minden történetben lehet kapaszkodót találni, vannak egészen jó, ugyanakkor egészen klisés események. Számomra a legjobb a két jövőbeli sztori (ez mondjuk nem meglepő), míg a jelen a legrosszabb. Ugyanazon színészek feltűnése a különböző szálakban, különböző nemekben kínos, jobb lett volna kicsit jobban széthúzni a castingot. A látvány ugyanakkor lenyűgöző, de ami végig ámultba ejtett, az a vágás. Az olyan zseniális, hogy tanítani kellene. Ahogy egymásba folynak az idősíkok, az Oscart érdemel. Csak ezért muszáj látni. Sőt, talán még megvenni is.

 

Úgy vagyok vele, hogy filmrajongóknak ajánlatos megnézni, de szerintem az átlagember kerülje.

 

70%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok vele, hogyha mindenáron értékelnem kellene a Felhőatlaszt, akkor önmagában, ha nem hasonlítom semmihez és csak a filmélményt vizsgálom, akkor ez bizony nálam 90%. Csak azért nem 100%, mert 1-2 dolog belerondított, amit én kihagytam volna és/vagy másképpen oldottam volna meg... de lehet, hogy a regényben is így volt. Nem tudom.. de ha minden igaz jövő hónapban kiderül (ugyanis meg fogom venni és el fogom olvasni).

 

Ha az idei filmes felhozatalhoz mérem, akkor úgy 75-80% körül van.

 

Nekem nagyon bejött. Tény, hogy iszonyú rétegfilm és épp ezért anyagilag sem lesz sikeres (ennek jelei már most megmutatkoznak) de szerintem megérte elkészíteni.

 

A jelenbeli szál az öregekkel szvsz az egyik legjobb volt a sok poénnal. :lol:

 

A színészek feltűnése különböző idősíkokban bőrszínt, nemet vagy éppen oldalt váltva (jó/rossz) kifejezetten jól működött szerintem és a film egyik legjellegzetesebb vonása volt. A maszkmesternek (mint már mondtam) azonnal Oscart adnék. És egy két színésznek is. Ugyanis ők is remekeltek.

 

A zene pedig no comment! Remek volt!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi vele a probléma?

 

Csak annyi hogyhamár fegyveresek rohannak egymás felé, akkor használják is már a fegyvereiket, és ne csak az aszfalt ellen. És azt sem lehet mondani hogy A PG-13 miatt nem lehetett vér, mert ezt már a TDK elején is jól megoldottá

k.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Csak annyi hogyhamár fegyveresek rohannak egymás felé, akkor használják is már a fegyvereiket, és ne csak az aszfalt ellen. És azt sem lehet mondani hogy A PG-13 miatt nem lehetett vér, mert ezt már a TDK elején is jól megoldottá

k.

Teljes mértékben egyetértek, az a jelenet iszonyú! Simán indulhatna a legbénább epikusnak szánt jelenet címéért.

 

A rendőrök tömegben vonulnak, jó szorosan, hadd lőjék őket halomra és a hátul lévők hadd ne tudjanak semmit se tenni, mert akadályozzák őket az elől lévők. Persze nincs mi miatt megriadniuk, a rossz fiúk célozni nem tudnak, csak lefelé, pont a rendőrök lába elé lőnek a betonba. És csak a jéghegy csúcsa. A díszfütyi egyik jelenetben épp a pisztolyát szorongatja, a következőben már egy böszöm nagy géppisztoly van nála. Aztán géppuskával lövik le, de a ruhája még holtában is patyolat tiszta, ráadásul igen béna a jelenet azzal, hogy egy ilyen fontos karakter halálát nem mutatják. Mintha tényleg direkt gyerekbaráttá vágták volna a filmet. Jó, az előző két részben sem spriccelt minden irányba a vér, de igen kemény jelenetek vannak benne. A TDKR-ben egy sincs. És persze a jelenet megkoronázása, amikor hajtanak el a rosszarcúak, az út egyik végén a rendőrök tömörülnek, a másik oldalon a rosszfiúk, és lövik egymást. Az egész egy rosszul megkomponált westernfilmre emlékeztet a hatvan évekből.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, hogy az említett jelenet valóban nem a leg izmosabb a filmben (sok a hiba bennük), de valahogy mégis túl tudok rajta lépni. Talán épp azért, mert az egészet imádom elejétől a végéig, és ennyi nálam simán belefér. Bár ez tudható a Prometheushoz való hozzáállásomból már ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam másképp csapódott le ez a jelenet

 

A rendőri oldalon minden gothami rendőr ott van és a nagy részük egyáltalán nem fegyveres. Láthatóan sokuknál csak egy gumibot van (hogy a fogság alatt elvették tölük a fegyvereket vagy sem az nem derül ki). A bünözői oldalon pedig aligha állhatnak olyan fényesen fegyverek tekintetében: öt hónapnyi terror nyilván megnyirbálta a készletet, a tartalékokat pedig valószinüleg Bane inkább a közvetlen spanjainál tartja semmint a kiengedett bünözöknél. Így szerintem teljesen logikus hogy a bünözőknél pár durrantásnyi töltény van. Apropó: a bünözők az első rohamnál simán lövik a rendőröket, nem csak az aszfaltot. Látni ahogy több rendőr is elesik. A PG-13-ba pedig hiába fér bele a vér, egy nagy összecsapás élethűen viselkedő golyókkal simán R kategória.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó: a napokban én is megnéztem a harmadik Nolan-féle Batman filmet.

Szombaton éjjel néztem meg, és így nyár után másodszor nézve is nagyon tetszett, nekem egy hajszállal ez a rész jön be a legjobban a 3 közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam másképp csapódott le ez a jelenet

 

A rendőri oldalon minden gothami rendőr ott van és a nagy részük egyáltalán nem fegyveres. Láthatóan sokuknál csak egy gumibot van (hogy a fogság alatt elvették tölük a fegyvereket vagy sem az nem derül ki). A bünözői oldalon pedig aligha állhatnak olyan fényesen fegyverek tekintetében: öt hónapnyi terror nyilván megnyirbálta a készletet, a tartalékokat pedig valószinüleg Bane inkább a közvetlen spanjainál tartja semmint a kiengedett bünözöknél. Így szerintem teljesen logikus hogy a bünözőknél pár durrantásnyi töltény van. Apropó: a bünözők az első rohamnál simán lövik a rendőröket, nem csak az aszfaltot. Látni ahogy több rendőr is elesik. A PG-13-ba pedig hiába fér bele a vér, egy nagy összecsapás élethűen viselkedő golyókkal simán R kategória.

 

 

1) Az összes rendőr fel volt fegyverezve, amikor csapdába estek. Ha Nolan azt akarta, hogy elhiggyük, hogy valami csoda folytán lefegyverezték őket közben valahol valahogy, nem ártott volna mutatni. Bár ha annyira fegyvertelenek voltak,kíváncsi lennék, hogyan kerültek elő olyan komoly csúzlik, amiket csak a SWAT egységek használnak, például a díszegyenruhás idióta kezébe került G36-os. A járőröktől elvették a pisztolyaikat, de a speciális alakulatok gépfegyvereit nem? Érdekes megközelítés. :)

2) Nem a fegyverek számáról és a lőszer mennyiségéről van szó, hanem hogy ilyen bénán csak és kizárólag szándékosan lehet lőni. Tudod hogy kellett volna kinéznie annak a rohamnak? Mint a partraszállásnak a Ryan közlegényben. Nem egy-két zsarunak kellett volna kidőlnie, csoportostul kellett volna összeesniük. Mert egy fegyverrel csak akkor lehet az aszfaltot a célpont lába előtt eltalálni, ha az aszfaltot célzod a célpont lába előtt. Már csak a fizika is felfelé kényszeríti a golyót, mivel a puskák, mindegyik, a pisztolytól a gépágyúig, felfelé hord.

3) Ha kevés a lőszer és a fegyver, nem kéne még inkább pontosan lőniük? Bele a rendőrökbe, nem az aszfaltba? ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1) Az összes rendőr fel volt fegyverezve, amikor csapdába estek. Ha Nolan azt akarta, hogy elhiggyük, hogy valami csoda folytán lefegyverezték őket közben valahol valahogy, nem ártott volna mutatni. Bár ha annyira fegyvertelenek voltak,kíváncsi lennék, hogyan kerültek elő olyan komoly csúzlik, amiket csak a SWAT egységek használnak, például a díszegyenruhás idióta kezébe került G36-os. A járőröktől elvették a pisztolyaikat, de a speciális alakulatok gépfegyvereit nem? Érdekes megközelítés. :)

2) Nem a fegyverek számáról és a lőszer mennyiségéről van szó, hanem hogy ilyen bénán csak és kizárólag szándékosan lehet lőni. Tudod hogy kellett volna kinéznie annak a rohamnak? Mint a partraszállásnak a Ryan közlegényben. Nem egy-két zsarunak kellett volna kidőlnie, csoportostul kellett volna összeesniük. Mert egy fegyverrel csak akkor lehet az aszfaltot a célpont lába előtt eltalálni, ha az aszfaltot célzod a célpont lába előtt. Már csak a fizika is felfelé kényszeríti a golyót, mivel a puskák, mindegyik, a pisztolytól a gépágyúig, felfelé hord.

3) Ha kevés a lőszer és a fegyver, nem kéne még inkább pontosan lőniük? Bele a rendőrökbe, nem az aszfaltba? ;)

 

 

Hát azt mutatják, hogy a bünözők etetik őket a hónapok során. Ebbe nekem belefér, hogy menetközben néhány fegyvert el is vesznek. Az tényleg nem annyira életszerű, hogy az elején a betonba megy egy csomó lőszer, de ennyitől nekem nem lesz ZS-kategória, pláne nem egy PG-13 film ( a bünözök igy is jobban lőnek mint a rohamosztagosok például :D)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.