Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha 1 hét múlva földönkivüli támadás történne a Föld ellen CSAK az amerikai hadsereg vehetné fel velük a harcot érdemben. Senki más. A többi hadsereg még csak meg sem közelíti ő technikai szintjüket.

Valószínűleg nem csak az amerikaiakat támadnák meg, és a többi ország sem nézné tétlenül, amint eltörlik őket a színről, vagy éppen csak ölbe tett kézzel várják a "nagytestvér" felmentő seregeit, más országoknak is van fejlett technológiája és okos emberkéik, akik használni is tudják. Egy ilyen támadás ellen nemzetközi összefogással lehetne védekezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell külön kiemelni. Maga a Tűzgyűrű szinte a komplett csendes-óceáni térségen átvonul. KÉP

Átvonul, az oké, csak a film sokszor nem érinti a területet. A Sydney-ben játszódó események pl. nem tartoznak ide. Nekem ez a gondom, hogy az eredeti cím egy jóval nagyobb területre utal - és ahogy kiderül, a szörnyek is bőven túllépnek ezen a sávon. Mintha a Star Warsnak magyarul Peremvidék lenne a címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átvonul, az oké, csak a film sokszor nem érinti a területet. A Sydney-ben játszódó események pl. nem tartoznak ide. Nekem ez a gondom, hogy az eredeti cím egy jóval nagyobb területre utal - és ahogy kiderül, a szörnyek is bőven túllépnek ezen a sávon. Mintha a Star Warsnak magyarul Peremvidék lenne a címe.

De amennyire én tudom a film készitésénél eredetileg az volt a koncepció, hogy a lények is ebből a sávból jöttek (persze ettől még tovább tudnak menni), mivel innen erednek a föld alatti földrengések pl. a térségben. Mindenesetre a margarinnál csak több köze van a filmhez meg szerintem sokkal jobban hangzik mint az hogy "pacifikus térség" (vagy mi kellett volna legyen?). Szerintem itt pont hogy okosan jártak el az átnevezésnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, lehet, hogy a koncepció eredendően ez volt (sőt, a víz alatt vannak picike vulkánok is, bár ez szerintem már inkább a fölösleges látványelem részét képezik, mint sok más a filmbe), de a kész produktumból nem igazán érezni már ebből semmit.

Hogy milyen cím lett volna jó, azt passzolom, mert én még a saját műveimnek sem tudok címet adni. De szerintem ez a Tűzgyűrű csúnya melléfogás (bár tény, az angol eredeti sem éppen a legjobb, hiszen legalább annyira nem utal a film témájára). Ha ötletelnem kéne, a Jaeger vagy a Kaiju nevek is jók lettek volna címnek. A Godzilla és Cloverfield után simán megállták volna a helyüket, főleg, hogy telis-tele van mangautalásokkal, még jól is állt volna neki.

Ja, és még azért sem találó a Tűzgyűrű, mert a helyszín helyett simán asszociálhat az ember a Gipsy Danger nevű robot mellkasán lévő hajtóműre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagyis az a bibi hogy a fordításban (mármint a magyar szövegében a filmnek) nem nevezik nevén a térképészeti értelemben vett Tűzgyűrűt? Na látod ezt kinézem a magyarítókból. Aki a címet fordította, tudta-értette (ez is ritka!) csak nem adta a tudást át a párbeszédek fordítójának. Püff. Egyébként jó film? Töprengek rajta, lehet h holnap megnézem.....a másik esélyes a Superman-film. Még nem tudom melik legyen....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy lentebb írtam, Transformerek Godzilláék ellen, szerintem ez sok mindent elmond a filmről. Nekem jobban tetszett a Man of Stillnél, amihez azért erőteljesen hozzájárul, hogy Supermant nem kedvelem, viszont imádom a benga szörnyeket és robotokat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként jó film? Töprengek rajta, lehet h holnap megnézem.....a másik esélyes a Superman-film. Még nem tudom melik legyen....

 

 

Nagyon jó. A tökéletes látványfilm, minimális történetel, minimális emberi kapcsolatokkal, minimális, de jól elhelyezet humorral, gyakorlatilag nulla pátosszal. Az év zúzdája, iszonyat szórakoztató, nem is tudom, mikor éreztem magma utoljára ilyen jól filmen.

 

Ja, és a végefőcím alatt tessék bennmaradni, van egy plusz jelenet, kb három perc után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Taken2

 

Ritkán készül ennyire jó folytatás! Általában mindent kiirtanak a második részre mindabból ami az elsőben jó volt. Nos itt nem ez történt. Ráadásul a történet az első résszel együtt koherens egészet alkot, szép utalásokkal, karakterfejlődéssel és még a színészek is ugyanazok. A végéért meg külön piros pont jár! Nagyszerű film na!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre kezdődik a Star Trek 3 forgatása, és vélhetőleg Abrams rendezi

Zachary Quinto, Spock megformálója pénteken tiszteletét tette a Galway Film Fesztiválon, ahol elejtett pár morzsát a készülőfélben lévő Star Trek 3-ról.

 

Továbbá a színész arról is beszélt, hogy legjobb tudomása szerint már jövőre elkezdik a forgatást, és sokkal gyorsabban zajlanak majd a munkálatok, mint a Sötétségben - Star Trek esetében. Legalábbis ez a terv, bár ezt még senki nem erősítette meg. Zachary szerint J.J. Abrams rendezi a harmadik részt is, méghozzá úgy, hogy jövőre ott van még neki a Star Wars: Episode VII is, ez pedig annyit jelent, hogy 2015 nyarán két filmje robbanthat kasszákat.

http://www.filmnews.hu/2013/07/jovore-kezdodik-star-trek-3-forgatasa.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az mondjuk ééééérdekes felállás lenne, ha egyazon évben, ugyanattól a rendezőtől jönne új Star Wars és Star Trek is. Olyan mondjuk már volt 2002-ben, hogy SW és Trek is volt moziban, de hát a Nemesis kutya f*sza volt az ep2-höz képest.

Megnéznék azért egy ilyen mérkőzést, de szerintem a Paramount nem merné megjátszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El tudom képzelni, hogy leforgatják, de nem küldik moziba a ST3-at, csak később. Ha Abrams rendezi, talán csak így fér bele a SW-szal együtt. Az utómunkákat csak egymás után fogják elkészíteni, addig az ST3 dobozban lesz, vagy ilyesmi. Nem arról volt szó, hogy az ST-nek 2016-ban valamilyen évfordulója lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom, hogy Abrams egy évben rendezzen SW -t és ST -t. Ha csak nem akarja összecsapni és másra bízni az utómunkálatokat. Mert azt ugye mondani se kell, hogy egy film készítése korántsem ér véget a forgatással. Ott van még az utómunka, ami legalább annyira fontos. Megmondom őszintén én örülnék ha JJ dobná az ST -t és csak az SW univerzumra figyelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus! Leírnád spoiler mögé, mi volt az? Nem maradtam benn, pedig éreztem, hogy kellene. :roll: :

 

 

Szívesen:

 

 

 

 

Ron Perlman a zsebkése segítségével kimászik a kis kaiju hasából és megkérdezi, "Hol a fenében van a cipőm?"

 

Ez így leírva nem akkora poén, de vásznon látva ütött rendesen.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizártnak tartom, hogy Abrams egy évben rendezzen SW -t és ST -t. Ha csak nem akarja összecsapni és másra bízni az utómunkálatokat.

Ezért gondolom azt, hogy az ST addig mehetne a dobozba. Már ha igaz a hír. Lemenne a két forgatás, SW utómunkák, film 2015-ben, ST utómunkák, film 2016-ban. Rendhagyó, de megoldható koncepciónak tűnik. ST tekintetében könnyebb volna gyorsan neki kezdeni, mert a színészek megvannak, stb. Ha már van sztori, annyi előkészületet nem igényelne, mint a SW. Egy forgatás maga pedig mennyit tesz ki, két hónapot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a siker lepett volna meg. Az előzetesek mást sem hangsúlyoztak, mint hogy itt robotok püfölnek szörnyeket. Ha ekkora nulla az alapfelállás egy filmnél, akkor általában csak akkor lesz siker, ha valami bejáratott franchise alatt jön ki. Talán nem ártott volna valami érdekeset is villantani a bemutató elött.

Ha pedig ebből a bukásból az következik, hogy Del Toro jegeli a megalomán projektjeit és helyette megint egy Faun labirintusa jellegű kisebb filmet csinál akkor hurrá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na utóbbi 1 hetet filmezéssel töltöttem, végre neki álltam megnézni azokat amiket már végre megakartam, így is van egy jó 40 filmes listám. Megnéztem klasszikusokat mint a Psycho, Ördögűző, Omen, megnéztem pár horrort: 28 nappal később, 28 héttel később, 2004-es Holtak hajnala,az Ideglelést Csernobilban valamint a Rec 1-2-3-at. Ezek közül a Rec 3-on kívül mind tetszett, de amit bármikor akárhányszor újranéznék az a Rec 1-2, oké az áldokumentarista filmek nem új keletűek, de engem abszolút fanná tett, a felejthető 3. rész után jövőre jön a 4 ami már a 2. közvetlen folytatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenről lehet újabb bőrt lehúzni, ami korábban nem volt totális bukás. Hollywood-i barátaink egyébként is jobban szeretnek bejáratott, korábban sikerre vitt alapötletekre építeni, mint teljesen egyedit alkotni. Ettől függetlenül elviselnék egy új Predator filmet, ha legalább a 3. rész színvonalát megőrizné, és mellőzné a reboot fogalmát.

 

Na utóbbi 1 hetet filmezéssel töltöttem, végre neki álltam megnézni azokat amiket már végre megakartam, így is van egy jó 40 filmes listám. Megnéztem klasszikusokat mint a Psycho, Ördögűző, Omen, megnéztem pár horrort: 28 nappal később, 28 héttel később, 2004-es Holtak hajnala,az Ideglelést Csernobilban valamint a Rec 1-2-3-at. Ezek közül a Rec 3-on kívül mind tetszett, de amit bármikor akárhányszor újranéznék az a Rec 1-2, oké az áldokumentarista filmek nem új keletűek, de engem abszolút fanná tett, a felejthető 3. rész után jövőre jön a 4 ami már a 2. közvetlen folytatása.

Nem rég én is összedobtam egy klasszikus filmekből álló listát, westernektől kezdve az alaphorrorokig. Plusz a Harry Potter és Karib-tenger szérián is végig kéne rágnom magam, mivel eddig nem jött össze teljes mértékben. Majd haladok, ahogy tudok. A Csernobilos film egyébként nem volt olyan rossz, mint amennyire lehúzták, ami nálam azért is nagy szó, mert a horror műfajban nem könnyű klisémentes, érdekfeszítő, esetleg olyan darabot összehozni, ami még szórakoztató is.

 

Sajnos nem elég távoli negatív élményem a Piranha 3DD... senkinek nem ajánlom. A borzalmas, kínos és élvezhetetlen jelzőkkel még keveset írtam. Az sem menti meg a filmet, hogy félig-meddig poén szinten kezelendő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Star Trek taposta ki az utat a szórakoztató arénában, és jött a Star Wars és a vállaira állt" - állítja George Lucas. A jobb vállamon a mindkét franchise-t imádó angyalka azt mondja, de jó, hogy legalább a készítők nem civakodnak ezen. A bal vállamon ücsörgő ördög meg azt susogja a fülembe, hogy ez már a Star Wars ep7 marketingje, ha már egy "Star Trek rendező" került a direktori székbe. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenről lehet újabb bőrt lehúzni, ami korábban nem volt totális bukás. Hollywood-i barátaink egyébként is jobban szeretnek bejáratott, korábban sikerre vitt alapötletekre építeni, mint teljesen egyedit alkotni. Ettől függetlenül elviselnék egy új Predator filmet, ha legalább a 3. rész színvonalát megőrizné, és mellőzné a reboot fogalmát.

 

 

Nem rég én is összedobtam egy klasszikus filmekből álló listát, westernektől kezdve az alaphorrorokig. Plusz a Harry Potter és Karib-tenger szérián is végig kéne rágnom magam, mivel eddig nem jött össze teljes mértékben. Majd haladok, ahogy tudok. A Csernobilos film egyébként nem volt olyan rossz, mint amennyire lehúzták, ami nálam azért is nagy szó, mert a horror műfajban nem könnyű klisémentes, érdekfeszítő, esetleg olyan darabot összehozni, ami még szórakoztató is.

 

Sajnos nem elég távoli negatív élményem a Piranha 3DD... senkinek nem ajánlom. A borzalmas, kínos és élvezhetetlen jelzőkkel még keveset írtam. Az sem menti meg a filmet, hogy félig-meddig poén szinten kezelendő.

 

Csernobilos szerintem se volt annyira rossz bár tény ami tény, hogy a végére sok nem derült ki hogy miféle lények voltak azok, bár kis gondolkodással rá lehet jönni pár dologra. Ugyanakkor az alapötletből többet is ki lehetett volna szerintem, de nézhető attól még :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. Tavaly olvastam először erről a filmről, és azóta várós, mivel Steve McQueen rendezte. Tőle eddig csak jó filmet láttam (bár a filmográfiája nem túl bő, és a látottakat ő maga írta, ellentétben ezzel a filmmel), ráadásul ilyen színészgárdával kötelező! Remélem, ismét egy remek filmet sikerült összehoznia :para:

Megnyugodhatsz MissKarrde, úgy néz ki remek filmmel lesz dolgunk. :yes: És nagyon nyomasztóval is, ami lelkileg megterheli majd az embert. :para:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.