Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

WTF:

Iron (BAT) Man?

Ha valaki leáll Supermannal pofozkodni, az jó, ha előtte magára szed némi vasat. Emlékezz csak az The Avengersre.

 

Tony-nak is csak azért volt esélye Thorral szemben, mert ő volt Vasember. Itt ugyanaz a felállás, annyi különbséggel, hogy Superman valószínűleg fél kézzel lenyomná Thort. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg a Batman: The Dark Knight Returns animációs filmet, ahonnan Nolan és Snyder is merített ötleteket (pontosabban a képregényből, ami alapján az animációs film is készült). Ott Batman-nek ehhez nagyon hasonló páncélt kellett felöltenie, hogy egyáltalán legyen esélye a legyengült Superman ellen. Ott így nézett ki a csata (a videó spoileres, szóval aki szeretné megnézni a filmet, az inkább ne nézze meg):

http://www.youtube.com/watch?v=jDIR_e3XRKM

 

 

Máshogy nem is lehetne rendesen kivitelezni, különben a harc kb. ennyire egysíkú lenne:

 

Ok, tudom, hogy ezek animációs film, nem élőszereplősök (bár bizonyos szempontokat figyelembe véve egy-két DC-s rajzfilm mostanában érettebb, mint az előzsreplős filmek), de eddig ez prezentálta legjobban az erőviszonyok közötti különbséget

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman páncélja nem új találmány, képregényben és rajzfilmben is szerepelt már, mikor Batman Superman ellen volt és Dzséjt jól mondja, Superman ellen másként nincs esélye földi embernek. :)

Nem vagyok képregény fan, szóval ezt nem tudtam. De ez akkor is idétlenül és röhejesen néz ki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja. Aszerint. Egyébként minek is kell őket egymásnak ereszteni? :)

 

 

Ezt én sem értem. 2 szuperhős akik a jó oldalon harcolnak miért veri össze egymást és miért van köztük ellentét? Eddig a filmig nem is tudtam hogy Superman és Batman riválisok.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én sem értem. 2 szuperhős akik a jó oldalon harcolnak miért veri össze egymást és miért van köztük ellentét? Eddig a filmig nem is tudtam hogy Superman és Batman riválisok.

Az utolsó trailer és a kiszivárgott hírek szerint pont amiatt, ami miatt sokan szidták a Man of Steelt.

 

Ugye Superman és Zod fél Metropolice-t letarolta verekedés közben, több ezer ember halt meg miattuk, és valakit Wayne is elvesztett. Emiatt orrol meg Batman Supermanra, nem hiszi hősnek, csak egy idegen lénynek, aki a felelőtlenül használt nagy erejével pusztulást hozhat rájuk - miben speciel van is valami.

 

 

Hogy millió és millárd dollár bevételt hozzanak a konyhára, és hogy porba tiporják a Marvel-t.

A DC-hez nem értek, bevallom, csak néhány Batman és Superman képregényt olvastam, de amit eddig a Batman v Supermanról tudok, az tök olyan, mint a Marveltől nyúlták volna le. Kis túlzással erről fog szólni a Civil War.

 

A szuperhősök miatt civilek halnak meg tömegesen, ezért a két fő-főkolompos egymásnak esik, meg a civilek is megosztják egymást, stb.

 

Csak a Warner ezt egy filmmel hozta elénk, kapkodósan, míg a Marvel évekig építette a sztorit, tucatnyi filmen keresztül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy a BvS-be még belezsúfolják Wonder Womant, Flash-t és Aquamant is. Nem értem minek ez a kapkodás. Simán fel lehetett volna építeni a Marvel példájára (hisz ott a Polgátháborúra már az Avengersben is voltak kikacsintások), nem elkapkodni az egészet. Nem is csodálom, hogy megváltoztatták a premier időpontját (ugye volt úgy, hogy egy nap mutatják be mindkettőt), mert a Marvel feltörölte volna velük a padlót. Így viszont már csak a cím miatt is tuti kasszasiker lesz. Lehet, hogy nem akkora, mint a Polgárháború, de valószínűleg visszahozza majd az árának a többszörösét.

 

Csak Snyder szűrét tennék már ki. Annyira nem jó rendező, mint amilyennek a WB-nél hiszik, ahhoz meg pláne nem elég jó, hogy a főbb filmeket rábízzák.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, én azért nem vennék rá mérget, hogy kasszasiker lesz. Az árát valószínűleg visszahozza, és még termel mellé pár száz misit, de hogy olyat szóljon, mint anno a The Avengers, azzal szemben kételyeim vannak. Egyrészt a kapkodás, másrészt azért a Men of Steel sem hozta azt, amit vártak tőle (belföldön épp csak visszahozta a belefeccölt misiket, világviszonylatban sem törte össze magát, csak 600 misit termelt - az elvártakhoz képest ez szerintem bukás), és azért eléggé sok már most a negatív felhang a Batman v Superman körül (főleg Ben Afflec oldaláról, de szerintem az is kárára válik majd a filmnek, hogy a Nolan-féle Batmanekhez fogják hasonlítani). És akkor még igen, ott van az is, hogy Bryan Synger nem egy Joss Whedon, és a DC mögött nincs olyan távlati elképzelés, mint a Marvel mögött, plusz már most belepakolnak annyi karaktert, mint a The Avengersbe, csak egyet kivéve egyikük sincs megalapozva. (És akkor az olyasmiről már ne is beszéljek, hogy míg a TV-sorozatokat a DC szétnyisszantotta, így lesz külön sorozatos Villám és filmes Villám, addig a Marvelnél a sorozatok és a filmek összetartoznak, egy világot alkotnak.)

Viszont, ha még sikeres is lesz, mármint sikeresebb, mint most elképzelem, a Warner és DC tuti nem fog tudni ezzel a minőséggel és kapkodással úgy felépíteni egy univerzumot, és olyan hosszú távon megtartani, mint a Marvel és a Disney.

 

Szerintem a Suicide Squadnak most nagyobb esély van kasszát robbantani. A témája is ígéretesebb, és a trailerből nem áradt az a "muszáj megcsinálnunk, mert sok pénz van benne, és a konkurencia már rég ezt csinálja" felállást. Azzal tényleg valami olyat tudnának mutatni, amit még a Marvel-Disney nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villám és Aquaman csak egy pillanatra fog feltűnni ha minden igaz. WWnek lesz nagyon szerepe inkább csak.

Amúgy meg max a film fele fog erről szólni, hogy Batmannek aggályai vannak Szupi ellen. Remélem tele lesz jó kis filozófiával, hogy jön az isten és most vajon jó vagy rossz, meg kell e állítani avagy sem. A trailer alapján igen, és már alig várom.

ÉS ha minden igaz, akkor a film többi részében pedig jö a nagyobb ellenség, gondolom Doomsday, aki miatt össze kell fogniuk.

A képregények során elég sokszor ment egymásnak B és S, de a legközelebbi az újonnan indult New52 Justice League, ahol úgy kezdődik az egész sztori, hogy egyik szuperhős sem ismeri a másikat, max a hírét, és nem igazán kedvelik egymást. Aki bemerészkedik a másik területére, az rögtön kapja is az áldást. Szupi majdnem szét is szedi Batmant és a Zöld Lámpást.

Szóval nem újdonság ez, hogy egymásnak mennek.

És ebben is legalább picit újítanak a többi képregényfilmtől.

Az meg hogy túl sok karaktert zsúfolnak egy filmbe... (ami mint írtam nem igaz) ugyan...Avengers? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2016 nyarán van 3 másik olyan film, amire jobban kíváncsi vagyok, mint a Batman v Superman.

Warcraft

Star Trek Beyond

Independence Day 2

 

Ezek nálam moziba nézősek lesznek, egyelőre úgy néz ki. Suicide Squad, az előzetes alapján jobban várós, mint a BvS.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ebben is legalább picit újítanak a többi képregényfilmtől.

Annyira azért nem új.

 

Már eleve megvolt egyszer képregény-filmben is a robotruhás vs isten mérkőzés az The Avengersben. Ugye a Vasember vs. Thor felállás. Aztán még ugyanabban a filmben Thor összeveszett Hulkkal, Özvegy pedig Sólyomszemmel. Legutóbb pedig

 

a Hangya pofozkodott Sólyommal.

 

És még jön a Civil War is, ahol tuti lesz Vasember vs. Amerika kapitány, ráadásul az alaptémája ugyanaz, mint a BvS-nek. Szóval, ha minden igaz, mire megjelenik a Batman v Superman, a Marvel már legalább négyszer, de valószínűleg ötször eljátszotta a hős a hős ellen felállást, amiből egy tök ugyanaz lesz, mint amit ez a film prezentál. Robotember a félisten ellen. És mindezt az azonos témájú Civil War után tálalják. Tényleg újít. :):evil:

 

 

Az meg hogy túl sok karaktert zsúfolnak egy filmbe... (ami mint írtam nem igaz) ugyan...Avengers?

Igen, és hányadik film volt az a sorban? A hatoduk. A Batman v Superman hányadik? Második! Az Avengersben szereplő szuperhősök közül hány volt már rendesen, a szerepének megfelelő mértékben bemesélve? Mindegyik. A BvS-ben? Egy! És ez lehet a fő probléma. A The Avengersben egy perc nem ment el már azzal, hogy bárkit is be kelljen mesélni, mert a szuperhősöktől a gonoszon át a fontosabb mellékszereplőkig már mindenkinek volt annyi jelenése, hogy ne kelljen velük törődni. Maradt az egy szem Maria Hill, de egy kétórás film elbírt egyetlen új, de csak mellékszerepben tündöklő karaktert. Syngernek ezzel szemben meg kell velünk ismertetnie Bruce-t és Csodanőt. Őszintén szólva, szerintem ez úgy, hogy még a Vasember is ott van mellettük, plusz még az új főgonoszt is be kéne valahogy mesélni, meg fogja haladni a képességeit.

Ha lenne már önálló filmje Batmannak és Csodanőnek is, és ez már a negyedik film lenne a sorban Justice League címmel, kevésbé aggódnék. Vagy ha egy tehetségesebb rendező állna a kamera mögött, de Synger legjobb esetben is csak jó iparos. Az ide kevés. A Man of Steelnél nyújtott teljesítménye édeskevés. De majd meglátjuk, az utolsó trailer biztató volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én sem értem. 2 szuperhős akik a jó oldalon harcolnak miért veri össze egymást és miért van köztük ellentét? Eddig a filmig nem is tudtam hogy Superman és Batman riválisok.

 

 

A trailerben látjuk, hogy Superman és Zod harca közbe elpusztul a Wayne Tower, valószínűleg sok alkalmazott halálát okozva.

 

Ezen kívül kaptunk egy jelenetet, ahol a Wayne Tower pusztulásáról szóló újságcikket valaki elküldi Bruce-nak, rajta a „Hagytad a családodat meghalni" felirattal.

Batmanus helyébe én is bepöccentem volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kizárt, hogy a DC-nél részben épp azért nem mennek végig előbb egyesével a hősökön, hogy ne legyen túl erős a Marvel-copy érzése. Különben lesznek önálló karakterfilmek is, így a mélyítésre minden bizonnyal sor kerül majd. Szerintem rég rossz, ha egy film csak akkor működik, ha előtte 6 másik már felvezette. A BvS többek közt kettejük konfliktusát helyezi előtérbe, de megágyaznak a Wonder Womannek és a Justice League 1-nek is. Úgyhogy, a többrétegű koncepció itt megjelenni látszik. Amúgy pl. a Guardians of the Galaxy jó példa rá, hogy nem kell minden főszereplőnek külön "bemutatkozó" mozi, hogy egyben legyen a film, viszonylag zsúfoltság mentesen. Eddig csak a (szerintem) közepes Man of Steelt ismerjük, így egyelőre bármi kisülhet a DC filmes univerzumából. Azt azért sajnálom, hogy nem dolgoznak össze a sorozatokkal...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kizárt, hogy a DC-nél részben épp azért nem mennek végig előbb egyesével a hősökön, hogy ne legyen túl erős a Marvel-copy érzése. Különben lesznek önálló karakterfilmek is, így a mélyítésre minden bizonnyal sor kerül majd. Szerintem rég rossz, ha egy film csak akkor működik, ha előtte 6 másik már felvezette. A BvS többek közt kettejük konfliktusát helyezi előtérbe, de megágyaznak a Wonder Womannek és a Justice League 1-nek is. Úgyhogy, a többrétegű koncepció itt megjelenni látszik. Amúgy pl. a Guardians of the Galaxy jó példa rá, hogy nem kell minden főszereplőnek külön "bemutatkozó" mozi, hogy egyben legyen a film, viszonylag zsúfoltság mentesen. Eddig csak a (szerintem) közepes Man of Steelt ismerjük, így egyelőre bármi kisülhet a DC filmes univerzumából. Azt azért sajnálom, hogy nem dolgoznak össze a sorozatokkal...

Nem kéne ennyitől rossz lennie, ha a rendező kézben tudná tartani. Sajnos nálam ezen bukik a dolog, mert Bryan Synger eddigi munkássága nem azt jelzi, hogy képes három hőst, ráadásul három fontos hőst (amiből kettőt itt kell bemutatnia) kezelni. Eggyel sem boldogult a Man of Steelben. Egy ilyen filmet nem olyasvalakinek kell rendeznie, aki egy szerintem is közepes előzményt produkált. Ha Supermanból nem tud közepesnél jobbat kihozni, hogy tudna mindjárt háromból, úgy, hogy kettővel extra feladatai vannak (bemutatás)?

A GoT azért nem jó példa, mert ott valójában egy főhős van, Star Lord, őt helyezték az esemény középpontjába és mutatták be - megjegyzem, szerintem James Gunn sem végzett ezen a téren fényes munkát, hiszen Quillen kívül igazán senkiről sem tudtunk meg semmit, sőt, Gamorra átállása szvsz. ritka béna is lett, Ronan pedig iszonyú lapos és gáz. Szóval, a Gardiansban nem három fontos hős van, hanem egy fontos hős és a kísérői. A The Avengers a jobb példa, ott is három fontos hős van, és a kísérőik népes sora. De például Whedon ezt szúrta el az Age of Ultronban, hogy ott a kísérőket is benyomta fontos szerepkörbe, jól agyonzsúfolva a filmet.

Szóval mindent összevetve, Bryan Synger itt a probléma. Nem tartom elég tehetségesnek ahhoz, hogy ezt a filmet ő jól tudja megrendezni. Ide kiemelkedő rendező kell, nem egy jó iparos. És a Warner batyhatja az utózmányokat, ha Synger elintézi, hogy senki se legyen rájuk kíváncsi. Így is úgy érzem, hogy alaposan mellényúltak. Bár mint írtam, nem vagyok otthon a DC-ben, de valahogy kétlem, hogy Aquaman vagy Csodanő tömegeket mozgatna meg. Az utóbbi még csak-csak, na de kérem Aquaman? Csak azért ismerem a nevét, mert a The Big Bang Theory-ban sokszor hangoztatják, hogy "Aquaman sucks", és mindezt Jason Momoára bízzák, akinek a színész játéka alulmúlja Steven Seagalét. Nem mellesleg, ez a másik, amit szerintem a Warner-DC elszúrt, a színészek. Jason Momoa mellett Gal Gadot is eleddig annyit tudott felmutatni, hogy jól néz ki, szegény Ben Affleck meg nem kapott annyi rossz szót, mint amikor kiderült, hogy ő lesz Batman. Persze lehet, hogy végül nem mellényúlás lesz, hanem bátor húzás, de egyelőre engem a színészek sem töltenek el bizakodással. De majd meglátjuk, mi sül ki belőle. Hátha Syngerből előbújnak eddig jól elrejtett képességei - meg a legrosszabb esetben kapunk egy újabb közepes, de két óra erejéig élvezhető képregényfilmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, a rendező Zack Snyder lesz, és nem Synger - Bryan Singer az X-men-nél van ;) -, de amúgy egyetértek azzal amit írsz róla. Szerintem is kevés lesz hozzá.

 

Kudar, Doomsday-t szerintem még tartogatják majd az igazi JL filmre. Itt szerintem maradnak a Batman kontra Superman felállásnál (talán belekerül valahogy a képbe Luthor, de hogy a kettejük összecsapása tuti a finálé lesz, arra mérget vennék).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint jobban várom a Batman vs. Supermant mint eddig bármelyik Avengers és hozzá kapcsolódó filmet, amiket bár szeretek, de elájulva egyiktől sem voltam. Az tény persze, hogy amit most a DC csinál a külön film univerzum kiépítésével az a Marvel koppintása, de a történetek alapjai mindkét univerzumban már évtizedek óta levannak rakva a képregényekben, és a forgatókönyv írok nagyon sokat építenek ezekre. Ha a filmben sok hasonlóság is lesz a Marvelhez, annak nem feltétlenül a filmes koppintás lesz az oka. Egy nagy újdonság mindenképp lesz a filmben amit eddig egyik képregény film sem tudott prezentálni: a két legnépszerűbb (de legalábbis Top3-as)hős egy filmben szerepel. Ez nagyobb kuriózum mint eddig bármi amit a Marvel feltudott mutatni, mert az Avengers előtt Thor vagy Vasember abszolút másodvonalas hősök voltak, a kutya nem volt kíváncsi rájuk (oké Vasembert azért megalapozták a saját filmjei, de az is elsősorban Robert Downey jr. érdeme), Amerika Kapitány csak időszakosan volt népszerű, Feketeözvegy és Sólyomszem pedig töltelék karakterek, egyedül Hulk volt az aki igazán népszerű volt. Ezen hősök megítélésén sokat javítottak a filmek, de előzetesen legalább annyi kérdőjel volt mint most a Batman vs. Superman kapcsán. Ezt a két hőst nem biztos, hogy annyira megkell alapozni mert már alapból szeretik őket az emberek, egyedül Pókember mérhető hozzájuk ilyen tekintetben. Supermannek már van is egy alapja a Man of Steelel, ami megosztó film volt, de az ott megjelenített Supermant a többség azért szerette, legalábbis azok közül akikkel én beszéltem a filmről. Az igazán nagy kérdés számomra viszont amit Dzséjt is írt, a rendező, ezen tényleg nagyot bukhat a film, tulajdonképpen ez az én nagy félelmem, de azért olyan nagypn nagy elvárásaim nincsenek mint egy Nolan féle Batman filmnél, így ha nem akarnak túl nagyot mondani vele ami már izzadtságszagú, akkor szerintem egy remek filmet kaphatunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, a rendező Zack Snyder lesz, és nem Synger - Bryan Singer az X-men-nél van ;) -, de amúgy egyetértek azzal amit írsz róla. Szerintem is kevés lesz hozzá.

Basszu, jól van, ügyes vagyok. :pfff::oops: Tegnap néztem meg az X-men: Days the Future Past Rogue Cutot, úgy tűnik, bennem maradt a neve. :) Ja, és igen, Singer, de úgy látszik, arra legalább emlékeztem, hogy az igazi rendező vezetéknevét y-nal írják. :D

 

Ezt a két hőst nem biztos, hogy annyira megkell alapozni mert már alapból szeretik őket az emberek

A bevezetés nem azért kell, hogy megszeressék őket az emberek. A bevezetés azért kell, hogy azt a hőst ismerjük meg, aki a filmben létezik. Hiába nevezzük ezeket képregény-adaptációknak, sokszor elég jelentősen eltérnek a képregény szereplőktől mind történetükben, mind karaktereikben. Erre most remek példa az Ant-Man. Pymnek, Hope-nak és Scottnak alig van valami halvány köze a képregényes megfelelőikhez, mi több, Hope-nak egyáltalán semmi köze, nem is létezik a Marvel-képregények világában.

 

A képregényben egy alternatív világban született, Henry Pym, Jr ikertestvére (aki úgy tűnik, nem is létezik az MCU-ban), nem Hope van Dyne, hanem Hope Pym a neve és sosem merült fel, hogy Scott szeretője és Darázs lesz, helyette a Vörös Királynő nevű szupergonosz volt, aki meg akarta ölni Cassandra Langet, Scott lányát.

 

Szóval a filmkészítők nem alapozhatnak arra, hogy a képregényekből már úgyis ismerik ezeket a szereplőket. A filmek nemhogy más médiumok, de más világot is mutatnak be. Amiben más szereplők vannak, még ha azonos is a nevük. Ezért kell őket bemutatni, hogy megismerjük ezeket a szereplőket, és hogy a néző elhiggye, hogy ezek a szereplők ebben a világban élnek, működnek. Plusz arra számítani is hülyeség, hogy úgyis mindenki ismeri őket. Ez a legamatőrebb húzás egy alkotó részéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az animációs film amit Nabo citált alább szintén önmagában álló darab mégis baromi jó benne a Superman vs Batman konfliktus. Nem túl komplikáltak ezek a karakterek: egy ügyes rendező pár perc alatt fel tudja skiccelni őket. És inkább egy ilyen sztori érdekel mint a Marvel rojtosra koptatott sémája (jön a borzasztó unalmas és kidolgozatlan gonosz aki nagyon rosszat akar és a végére legyőzik).

Egyedül Snydertől félek. A Man of Steel nem igazán tetszett és sajnos vannak olyan hírek, hogy ez a Superman vs. Batman téma is csak addig lesz bolygatva amig fel nem tűnik valami ultraerős főgonosz. Engem ez érdekel a legkevésbé. Egy Batman és Superman közötti harc ezerszer izgalmasabb. Már csak azért is mert nagyonis jó okuk van egymásnak esni. Supermannak olyan ereje van amivel ha épp úgy akarná az egész emberiséget felszámolhatná. Teljesen releváns és logikus felvetés hogy talán egy ilyen entitás nélkül jobb is lehetne a világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi a túrónak kéne egy x. Batman előzményfilm, amikor már láttuk párszor, hogy hogyan is lett belőle Batman (vagy éppen Superman.) Mindenki kívülről tudja és remélem itt is minél kevesebb szó lesz már róla, mert nem akarom hogy ezzel menjel el a film nagy része. Remélem egyből belecsapnak a lecsóba. :)

Bomarr-nak meg igaza van. Én is pont ezt várom a filmtől.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért itt a Batmannel több minden történt, minthogy Batmanné vált. Elég megnézni ott egy Robin ruha, amire "valaki" spray-jel ráfirkálta, hogy "Na most nevess Batman". Most eleve egy olyan Batman-t kapunk, amilyet még nem láttunk mozivásznon. Ezt rendesen és hihetően be kell mutatni. (Mondjuk úgy tűnik fogunk barangolni a múltjában, hiszen az előzeteseben szerepel a szülei meggyilkolása - ami megjegyzem szerintem felesleges, hiszen ha van valami, amit mindenki tud Batmanről, az ez.)

Emellett le kell nyeletni a nézővel Themyscira és az amazonok létezését is, meg hogy miért van olyan ereje WW-nek, mint amilyen. A Marvelnél hasonló esetben egy egész mozifilmet szántak erre - ugye Thor hasonlóan nehezen emészthető első hallásra. Atlantiszról és az atlantisziakról nem is beszélve.

Nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak azt, 1) hogy lett volna könnyebb út is mindezeket elfogadtatni a nézővel, nem 1 moziba belesűríteni; 2) Zack Snyder véleményem szerint kevés ahhoz, hogy a film ilyen viszonyok mellett jól süljön el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zack Snyderrel az a baj, hogy ért ahhoz, hogy felvezesse a kulcsmozzanatokat és némi feszültséget ébresszen, de képtelen elérni a tetőpontot, mintha egyszercsak megfeledkezne róla. Nekem alapból tetszett a Man of Steel, de azért szembetűnő 1-2 hiba, pl. a film első egy órája arra volt felépítve, hogy a világ nincs még felkészülve Supermanre, de ez a mozzanat a film tetőpontján szinte érintve sem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért itt a Batmannel több minden történt, minthogy Batmanné vált. Elég megnézni ott egy Robin ruha, amire "valaki" spray-jel ráfirkálta, hogy "Na most nevess Batman". Most eleve egy olyan Batman-t kapunk, amilyet még nem láttunk mozivásznon. Ezt rendesen és hihetően be kell mutatni. (Mondjuk úgy tűnik fogunk barangolni a múltjában, hiszen az előzeteseben szerepel a szülei meggyilkolása - ami megjegyzem szerintem felesleges, hiszen ha van valami, amit mindenki tud Batmanről, az ez.)

Én ettől a felétől félek a legkevésbé. Azért mert ez a Batman elvesztette pár szerettét meg pár évre már visszavonult attól még nem válik magasirodalmi figurává akit csak hosszas bevezető filmekkel lehet megérteni. A figura annyira egyszerű, hogy a lényeg gyakorlatilag a trailerből kiderült. Valami hasonlót a Marvel is meghúzott a Galaxis őrzöivel. Hirtelen kaptunk egy rakás -a mainstream számára korábban teljesen ismeretlen- főszereplőt előzményfilmek nélkül, mégis működött.

Szerintem itt csak azért mert a főszereplők ismert szuperhősök mindenki a Marvel receptből indul ki: millió és egy film létezik rá, hogy érdekes, hosszas előtörténettel bíró figurákat prequel filmek nélkül is be lehet vezetni (és hát no: itt még az előtörténetek még csak nem is valami kacifántosak és a karakterek se annyira bonyolultak). Én nem gondolom hogy ehhez rendező zseninek kell lenni.

 

Egyébként az új Spider-Man rebootnál se lesz eredettörténet. Ott is rögtön belevágunk a lecsóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Ben bácsi mégsem hal meg még1x? :D Na végre.

 

Hát arra én is kíváncsi leszek mi lesz Batmannel. Visszavonult ő már párszor. Ha tippelnem kéne, most az lesz hogy Robint megölte Joker, és miatta.

Akiből remélhetőleg RedHood lesz az első Batman filmben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.