Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No, megnéztem az Eragont.

Aranyos. Ideális kis családi kétünnepközötti mozi, a srác nem akarja eljátszani az "én vagyok a szívtipró" szerepkört, a lány meg kifejezetten borzasmas a vége felé, úgyhogy összeillő páros lesznek. Az öreg jól eltalált kari, jó szövegei vannak, és amikor búcsúzni kell tőle, még az is OK. Saphira viszont kissé erőltetetten jópofi, de azért szerethető. A negatív részleg jólesően visszataszító, de nem játszik rá az undorítóságra, úgyhogy rendben van.

Ami a más filmekkel való kapcsolatát illeti szép kis családfát lehetne összeszedni, hogy mit honnan szereztek. Mozi után egyrészt remekül el lehet beszélgetni, másrészt jólesően lehet fülelni, hogy hányan emlegetik zsigerből a SWt :)

Ja, SW-utalások közül kiemelném, hogy nagyon bájosan sikerült remake-elni és a történetbe illeszteni egy olyan jelenetet, ami 1977-ben olló alatt végezte:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megnéztem az Eragont.

Aranyos. Ideális kis családi kétünnepközötti mozi, a srác nem akarja eljátszani az "én vagyok a szívtipró" szerepkört, a lány meg kifejezetten borzasmas a vége felé, úgyhogy összeillő páros lesznek. Az öreg jól eltalált kari, jó szövegei vannak, és amikor búcsúzni kell tőle, még az is OK. Saphira viszont kissé erőltetetten jópofi, de azért szerethető. A negatív részleg jólesően visszataszító, de nem játszik rá az undorítóságra, úgyhogy rendben van.

Ami a más filmekkel való kapcsolatát illeti szép kis családfát lehetne összeszedni, hogy mit honnan szereztek. Mozi után egyrészt remekül el lehet beszélgetni, másrészt jólesően lehet fülelni, hogy hányan emlegetik zsigerből a SWt :)

Ja, SW-utalások közül kiemelném, hogy nagyon bájosan sikerült remake-elni és a történetbe illeszteni egy olyan jelenetet, ami 1977-ben olló alatt végezte:)

Tyühű, végre valaki, akinek tetszett az Eragon!

 

Én kedden néztem meg Plok társaságában és teljesen magával ragadott, ahogy egy éve a Narnia. A filmről előzetesen gyakorlatilag semmit sem tudtam, s remekül szórakoztam rajta. A főhőssel kapcsolatban az elején voltak ellenérzéseim, de a végére teljesen szimpatikus lett, s a többi szereplő is elnyerte a tetszésem. Saphirát szépen megcsinálta az ILM, a tájképeknél pedig sikerült a Pilist még inkább fantasy-s környezetbe helyezni a havas hegycsúcsokkal. Igazából az egyetlen problémám az volt, hogy kicsit összesűrítették az eseményeket és nem engedtek több teret fontos dolgok (például a varázslás megtanulása, Eragon és Saphira kapcsolatának fejlődése) kibontakozására. A sok-sok ismert motívumhoz pedig csak annyit, hogy egyáltalán nem zavar, ha jól gyúrják össze - márpedig az Eragonban mindez remekül sikerült. S ugye nem kell azt sem ragozni, hogy a Star Wars is hány forrásból merített., mégis egész nézhetőre sikeredett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát erről nem írnék rendes kritikát de azért pár szót igen, ha már így kérdezted.

Úgy kezdődött az egész hogy a Szökés zenéjében volt egy JC szám. Onnan jött a többi és most a film.

Nem soakt tudtam az életéről így elég sok minden meglepett. Pl h együtt turnézott Jerry Lee Lewissal meg Elvissel. Én ott már kész voltam. :)

A film maga nagyon jó volt. A felépítssel voltak egy kis gondjaim. Nagyokat ugrottunk hirtelen az időben és maradt egy rakás megmagyarázatlan dolog is ezek miatt.

De különben nagy alakítása volt Főnixnek. Egyre jobban bírom. :) Meg hát mindig örülök ha látom valahol Robert Patricket.

Szóval érdemes megnézni.

Főleg azoknak akiknek tetszik a zenéje, de még ha nem akkor is. :):D na ezt most jól megmondtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

M:I 3

 

Nem volt rossz. A béna második rész után kifejezetten jó. Lehet érezni, hogy a készítők próbálkoztak valamivel. Az első rész nálam abszolút classic, azt azért nem lehet felülmúlni, de jól tették, hogy törekedtek annak szelleméből meríteni, de nem hivalkodóan. Sajnos a fináléra viszont valamilyen oknál fogva nem tartogattak elég muníciót. A film 2/3-a pedig pazar, a vége elég röviden lezárul. Engem meggyőzött Tomika, az hogy a magánéletben tényleg olyan ostoba, ahogy be van mutatva, hidegen hagy. Az utolsó két-három filmje (Világok harca , Utolsó szamuráj és ez) nálam jól muzsikált. (A Különvélemény is tetszett nekem, bár a vége ott is kicsit gyenge.) Várom következő munkásságát. :)

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kedden néztem meg Plok társaságában és teljesen magával ragadott, ahogy egy éve a Narnia.

Igen, kicsit narniás hatása van. Bár ami azt illeti, inkább nézek egy digitális sárkányt, mint egy digitális oroszlánt:)

 

Viszont, csak hogy negatívat is mondjak, a vége nagyon bosszantó. Azt hittem amikor leszedte a király azt a térképet, hogy na most jön a nagy csata, erre mi jött? A feliratok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kicsit narniás hatása van. Bár ami azt illeti, inkább nézek egy digitális sárkányt, mint egy digitális oroszlánt:)

 

Viszont, csak hogy negatívat is mondjak, a vége nagyon bosszantó. Azt hittem amikor leszedte a király azt a térképet, hogy na most jön a nagy csata, erre mi jött? A feliratok...

Nem! az ő sárkánya jött :) Ergó jön a visszavágás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem! az ő sárkánya jött :) Ergó jön a visszavágás :)

Na az a sárkány egy peches darab. vek óta abban a betonkockában... :)

 

 

 

Ja amúgy bocs, EZ az amikor Saphira megnyeri a gyorsannövést :) Nem klip, hanem részlet. Meglepően összevagdosás nélkül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kicsit narniás hatása van. Bár ami azt illeti, inkább nézek egy digitális sárkányt, mint egy digitális oroszlánt:)

 

Viszont, csak hogy negatívat is mondjak, a vége nagyon bosszantó. Azt hittem amikor leszedte a király azt a térképet, hogy na most jön a nagy csata, erre mi jött? A feliratok...

:)

 

A mellettem ülő sárkányrajongó is pont azt reklamálta a végén, hogy "Ne má....Vége?" vagy valami ilyesmi.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom már mondanom sem kell, nekem is tetszett az Eragon.

Volt ami zavart benne, tipikus sw-s panaszkodás, még ebben is párhuzam van :P a párbeszédek laposak néha, bár az sw-ben nekem ez nem tűnt fel sose :) .

Eragon olyan, mint Luke Skywalker és Anakin keveréke. F.u. már mosolygok azon, amit a barátnőm mondott a plakát alapján, hogy ?falura valónak néz ki?, ezek szerint hiteles a fiú :) .

A gyönyörű képek, ha nem is feledtették elnyomták azt, ami a fülemet bántotta, vagy hogy az érzelmesebb jeleneteket nem tudtam átélni. Talán pont a gyorsan pörgő eseményekbe nehéz belerendezni árnyalt érzéseket, mint pl. egy fiú apjától való elválása, vagy valakinek a halála.

A Narniát nem láttam, annyiban tudom vetni hozzá, hogy az nem érdekelt, ezt meg megnéztem moziban. GYU-ból a világot tudom felhozni, Eragon világa nekem könnyebben emészthető és ilyen formán jobban betölti a Fantasy, mese szerepet. Harry Potter seprűjét inkább nem versenyeztetném Saphirával, mégis az jutott eszembe mennyivel könnyebb egy seprűt megülni :) . Mindezekből az következik, hogy a többi világra nem hangolódtam úgy rá.

A varázslatoknál Final Fantasy és Diablós játékélmények derengtek fel, annyira ismerős volt, hogy pont attól jó amitől az sw is, hogy természetesnek hat. :)

 

Azt mondom néktek, ha e tájon sétálok az jut eszembe: mesében járok. :D

 

A vége hatott is nem is, hagyott hiányt vagyis várom a folytatást, a "sárkány halálát" már annyiszor láttam, hogy azt már nehéz úgy megcsinálni, hogy hasson.

 

:?

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztük ma a Déja Vu-t.Donáttal egyetértve nagyon üt.Az ember azt hinné megint valami fantasztikummal átitatott krimi, és az is, de valahogy magával ragad.Az első perctől az utolsóig.A story nagyon jó, jó őtletek vannak benne.Röviden annyi, hogy felrobban egy komp New Orleans-ban, amin haditengerészek és családtagjaik vannak.Egy nyomozó(Denzel Washington) foglalkozik az üggyel.Találnak egy félig megégett nőt a vízben akiről kiderítik, hogy 2 órával a komp robbanása elött már halott volt.Ezen a nyomon indul el a nyomozó és közben kapcsolatban van a FBI-al, akiknek van egy szerkezetük amivel a 4 nappal azelötti eseményeket látják.Úgy kell elképzelni mintha kinéznétek most az ablakon és nem a mostani járókelőket látnátok, hanem a 4 nappal azelöttieket.A lényeg, hogy a nyomozó megpróbálja megakadályozni a robbanást és megmenteni a nő életét, felhasználva a szerkezet adta lehetőségeket.A film nagyon izgalmas, az utolsó percig nem lehet tudni mi lesz a végkifejlet(nem akarom leírni miért mert lelőném a poént), pedig én általában rá szoktam jönni a következő lépésre.

A film emléket állít New Orleans-nak a Katrina után, mutatják a pusztitást, döbbenetes.A film azt boncolgatja, hogy ahhoz, hogy megments valakit akit szeretsz, beavatkoznál-e a múltba?Ajánlom mindenkinek, az utóbbi idők legjobb akció-thillere.

 

10/10

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.