Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na azt kihagytam, hogy majdnem megnéztem az Ahogy tetsziket is :cry: Lehet, hogy az kevésbé fantasztikus film, de egy jó kis Shakespeare vígjáték kicsit felüdíti az ember lányának lelkét, én meg amúgy is szeretem Kenneth Branagh filmjeit :( Azt hiszem, holnapra megbánom, hogy nem néztem meg. Sőt talán már most is bánom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, de nekem könnyű, itt vagyok Pesttől 50 km-re :cry:

A spoileres dologgal kapcsolatban meg együttérzek veled, tudom, milyen az :P De sajna amit nagyon el akartam mondani, azt így volt érdemes. A Parfüm végét beírhattam volna simán is, mert szimplán folytatása az előtte írtaknak, de akkor lelőném a film végét azok előtt, akik nem látták. Így is tartottam attól, hogy sokat írtam spoiler nélkül.

Majd csak meg tudod te is nézni hamarosan ezeket a filmeket :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom, hogy filmet csinálnak Szerb Antal, Utas és Holdvilágjából... ez az abszolut kedvenc könyvem, tehát csak elrontani lehet, de ettől még nagyon várom. Magyar-olasz koprodukcióban készül. A rendező: Szabó István. A bemutatót még idénre tervezik.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Painted Veil

 

Egy teljesen átlagos szerelemi dráma. Alapsztori: A férfi elveszi a nőt, szerelmes belé, ám a nő megcsalja. Ez eddig tényleg átlagos, ám itt jön egy kis csavar: miután kiderül, elviszi a nőt egy eldugott kis kínai faluba, ahol tombol a kolera járvány. Azért ezen kicsit meg lehet ütközni. Na persze azért mert a férfi, Walter Fane, akit Edward Norton alakít, orvos. Így a feleségének, Kittynek is vele kell mennie. /Naomi Watts/ És innentől vissztérhetünk a régi csapásra, és kezdődhet a nő visszahódítása. - Persze tetézik a szörnyű járvánnyal, és egy kis lázadás sem maradhat el, de persze ezeknek a nehézségeknek a leküzdése, csak jobban összekovácsolja őket. Remélhetőleg.

Az a baj, hogy a történet annyira egyszerű, de inkább vontatott, hogy a látvánnyal és a szép tájjal sem tudták felhozni. Igaz a vége kicsit meglepő volt számomra, de azon kívül semmi.

Ed Nortont nagyon bírom és kezdem Naominak elnézni a KK-os félrelépését, de ebben a filmben úgy vélem nem nagyon kellett megerőltetniük magukat.

Szép film, és nagyon művészinek van beállítva. De azért láttunk már tőlük jobbat is.

 

5/10

 

1159255.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom, hogy filmet csinálnak Szerb Antal, Utas és Holdvilágjából... ez az abszolut kedvenc könyvem, tehát csak elrontani lehet, de ettől még nagyon várom. Magyar-olasz koprodukcióban készül. A rendező: Szabó István. A bemutatót még idénre tervezik.

:cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma láttam egy filmet.A címe Sentinel(A testőr).A főszereplő Michael Douglas.Douglas egy kiöregedett testőrt játszik, akire rákenik, hogy áruló és meg akarja ölni az elnököt.Letartóztatásakor elszökik, hogy kiderítse ki mártotta be, és megmentse az elnököt.Aki üldözi egy nyomozó(Kiefer Sutherland), akivel valaha a legjobb barátok voltak, de ma már utálják egymást.

A film több filmből van összegyúrva(Szökevény, Kereszttűzben), de így is felejthető.Egy eredeti ötlet nincs benne, Douglas megint a- minden nőt megkefélek- szerepében.Ugyanazok az unalams klisék mint minden hasonló filmben.A nyomozó a legjobb a rendőtők között, stb.Nem ajánlanám senkinek.

 

2/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már olvastam róla, és ugye nekem ez kötelező darab, de szerintem valami otthoni nézés lesz belőle, mert a téma nem tud annyira feldobni :)

sztem hamarosan nézheted is mert tökéletes minőségben van fenn, és már angol felirat is van hozzá. - szóval gondolom hamarosan lesz magyar is és akkor jöhet a menet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az angollal is simán megbirkózik :P

Hát igen, az angollal is elboldogulok, ha le van írva, és nem hallás után kell :D De a magyar könnyebb :)

No akkor utánanézek egyik nap a filmnek és a feliratnak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég érdekes lett a GG díjkiosztó gála eredménye. Azért néhol meglepődtem.

A Bábelt és a Dreamgirlst még ma megnézem, ha lesz rá időm, de a Bábelt mindenképp.

Az sem volt kétséges hogy Scorsese fog nyerni egyet. :P

De azért legjobb férfi főszereplőnek választani Ali Gt azt azér kicsit túlzásnak tartom, mindamellett h nagyon bírom.

A királynő és Meryl S is megérdemelte úgy vélem. Főleg ha megnézzük hogy még kiket jelöltek mellettük.

Pont tegnap v előtt néztema Painted Veilt és hát csak az elején túnt fel a filmzene. De ha ennyire jó lenne akkor megszerzem és meghalgatom. Sajna azon kívül csak a Da Vinci Kódét hallottam, és az nem volt annyira nagy szám.

Dr. Ht és Betty a csúnya lányt akk sem fogok nézni, ha az összes díjat azok kapták volna. :) Már elnézést akit ezzel megsértek.

hát kb ennyi. :)

Még annyit h jobban örültem volna a Pán Labirintusának mint a Leveleknek...De hát ez is kiszámítható volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Night At The Museum - Éjszaka a Múzeumban

 

Kicsit féltem, mivel Ben Stiller számomra most az egyik legnagyobb nevettető. Nem akartam, hogy ezzel mindent elszúrjon. Hiszen: elétre kel a múzeum!? Hát ez legalább akkora marhaságnak hangzik, mint a Rocky 6. Szerencsére /mindkettő/ csak hangzik!

Röviden annyit a történetről, hogy Larry /Ben/ végső lehetőségként elfogadja egy múzeum éjjeliőri állását. Viszont azt nem tudta, hogy egy ősi átoknak köszönhetően, minden éjjel életre kel a múzeum.

Aranyos családi vígjáték. Igazából semmi több, de annak tökéletesen megteszi.

Nem az a tipikus végigröhögjük az elejétől a végéig, hanem helyette kaptunk egy kis érzelmet és "akciót" is. Mondjuk nem tudom melyik lett volna a célrevezettőbb. Sokkal/,de sokkal/ rosszabbra számítottam, így pozitívan csalódás volt számomra.

A Stiller és Wilson összeszokott páros most is nagyot alakított. Annyira nem kedvelem Robin Williams-t, mivel állandóan csak hülyét csinál magából, de ebben jó volt, csakúgy mint Steve Coogan, akinek sajna csak kis szerepe volt. /Éppen annyi, mint Owen Wilsonnak./

Összességében egy remek szombat esti filmet láthatunk.

 

6/10

 

Night_at_the_Museum_103440c.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Golden Globe: Nagyon hervasztó... a Letters from Iwo Jima-t nem láttam, de ha hasonló a vele párba állított Flags of our Fathers-höz akkor egy kicsit se érdemelte meg a dijat... de ez majdnem az összesről elmondható. Egyedül a Babel az, aminél jogosnak érzem. Az tényleg egy jó kis film.

 

Az pedig, hogy a Betty a csúnya lány amerikai változatát is dijazták... ez már tényleg kész :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az pedig, hogy a Betty a csúnya lány amerikai változatát is dijazták... ez már tényleg kész :)

Pontosan. és tényleg hervasztó az egész. De hát..ez van.

Szóval akk a Bábel jó?:) Akkor meglesem.

 

yodamester: szted volt az Apocalyptonak monddanivalója?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem én vagyok a megkérdezett, de az Apocalypto egy üldözős-film... már miért lenne mondanivalója? Vagy mit értesz ezalatt?

Na ez az. Beírtam egy fórumba a véleményem a filmről, erre vki azzal jött, hogy én nem értem a film mondanivalóját. Erre én megkérdeztem tőle, hogy mi lenne az, hátha csak én nem vágom, de még nem válaszolt. Gondoltam itt is megkérdezem, mert én nem láttam benne semmi mély sugallatot. :cool:

De akkor nem csak én vagyok így ezzel. :D Ejnye Ejnye Bomarr. Nézd /nézzük/ meg még1x. :lol::lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bábelt és a Dreamgirlst még ma megnézem, ha lesz rá időm, de a Bábelt mindenképp.

Már rég kinéztem nézésre, de jön február végén a moziba, és akkor úgyis Pestre kell mennem más ügyben, így mozis nézés lesz belőle :cool:

Teljesen el is felejtettem, hogy most volt a kiosztó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az a mondanivalója, amit a film elején olvashattunk. Minden civilizáció maga okozza a bukását. Ha a maják összefogtak volna és nem tagolódtak volna törzsekké, akkor talán felvehették volna a harcot a hódítókkal szemben. Így viszont, hogy sok különálló, ellenséges törzsből álltak, esélyük sem volt az európaiakkal szemben.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj h a film nem erről szólt. Mert ha azt mutatja be hogy Cortez hogyan igázza le őket, /v mittoménki/ és ők nem fognak össze, akkor azt mondom igaz, de ennek semmi köze nem volt hozzá. Ez csak az előzménye annak. Na majd az Apocalypto 2ben. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim szerint az elején a kiirás pont arról szólt, hogy csak azután lehet bevenni valamit, ha már belülről is megromlott. Ha a film a belső romlásról akart volna szólni akkor ahhoz biztos nem kell Cortez meg hóditó spanyolok.

Mondjuk az más kérdés, hogy szerintem magáról a belső romlásról se sokat mond el, viszont egy jó kis üldözésről annál többet, nomeg a valszeg nem túl történelem-hű, de annál hangulatosabb maja városbemutatóról nem is szólva :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem, hogy hiába mondja valaki egy másik embernek, hogy nem látja mi van a story mögött.Pl nekünk az sw nagyon sok mindent jelent.Más embereket meg baromira nem fogott meg.Látták egyszer aztán annyi.Vagy nekem a Gyűrűk Ura.Egyszer láttam mindhárom részt aztán annyi.Nem fogott meg.A filmekről a vélemény csak szubjektív lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.