Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hm, ennyire gyenge? Nekem is újra kellene néznem, én nem emlékszen, hogy ennyire rossz lett volna... :)

Szerintem nem azért gondolkodik azon, hogy mikor nézze meg újra, mert gyengének találja :) :)

 

Én ma fogom végre megtekinteni!

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, ennyire gyenge? Nekem is újra kellene néznem, én nem emlékszen, hogy ennyire rossz lett volna... :)

:)

Fantasztikus film, tényleg olyan fordulatokkal, amit előlre lehetett tudni, de a rendező lehet épp úgy alakította a szálakat, hogy direkt tudjuk előlre ezeket a várható fordulatokat. Na így nem tudom leírni, látni kell a filmet! Nálam az alapfilmek közé került. Most ebből döntsétek el, hogy borzalmasnak találom-e a filmet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem én is a Prestige-t.Régen láttam már ilyen jó filmet.Egy perc unalom nincs benne, és nagyon jó a történetvezetés a végkifejlet felé.A szinészek zseniálisak, bár szerintem Jackman jobban játszott mint Bale.A vége nekem nagyon meglepő volt.Eszembe sem jutott a megoldás.Ja és tényleg párszor meg kell nézni.

 

10/10.

 

Elolvastam a véleményeteket a spoilerekben.Megnéztem többször a végét(ahol utoljára mutatják Angiert a tartályban) és szerintem vízben van ,amit a haja állása igazol.DE.Életben van mert egy buborék felszáll a tartályban.Tehát visszatartja a lélegzetét.Ez persze igazolja azt, hogy "véletlenül" maradt életben a tartályban.Mert mindig a tartályban lévő Angier halt meg.

Ez sántít nekem kicsit a filmben, hogy a klón nem tudata nem az lesz akiből klónozták.Magyarán egy klón Angier nem is ismerheti Bordent, mert "üres" agya van.

Ja és lenne egy kérdésem.Borden a film elején, szándékosan ölte meg Angier feleségét?Mert az marhaság volt, hogy nem tudta, milyen csomóval kötött.Vagy azt hitte, hogy a nő így is ki tud szabadulni?

Ami nagyon tetszett még, hogy végig Borden lett beállítva aljasabbnak, rosszindulatúbbnak.A végén meg kiderül, hogy Angier volt a szemétládább(hagyta felakasztatni Bordent, ártatlanul).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prestige

Ezen a klón dolgon még el kell gondolkodni, mert nem egyszerű. Tulajdonképpen a másolat milyen lehet? Ez a dolog lényege, és ezt nem tudjuk. Az az igazság, hogy Angiert tartom egy kicsit bűnösebbnek a köztük elfajult versenygésben, mert ő kezdte a bosszút. Lehet, hogy utólag Borden nem emlékszik, vagy azt hazudja mindenkinek, hogy nem emlékszik, melyik csomót kötötte. A naplóban is azt írta, hogy nem tudja, melyik csomó volt, de a napló meg direkt azért készült, hogy Angier elolvassa, tehát akár az is lehetett hazugság. Egyébként meg az első vizes trükk után mondta Borden felesége, hogy ki tud szabadulni a nehezebb csomóból is, csak gyakorolni kell, és amikor Borden megcsomózta, akkor a nő jelentőségteljesen ránézett, még talán rá is bólintott. Én is megnézem még egyszer a napokban, mert már meg tudom. A két színész játékához annyit tennék hozzá, hogy teljesen mások. Angier a showman, ezért Jackman játéka látványosabb, és mivel ő színpadon is otthon van, a szerep testhezálló számára. Bale is remekül játszik, de azért nekem is jobban bejön Jackman :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prestige

Szerintem Borden azért nem emlékszik, mert sosem tudta melyik csomó volt... Ne felejtsük el, hogy két Borden van, tehát ha egyikük megkötötte valahogy a csomót, a másik valszeg nem tudja, hogy milyen csomó volt az... Legalábbis szerintem, de csak egyszer láttam eddig :)
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodamester: Tegnap, miután megnéztem a filmet, 10 percre rá hirtelen feleszméltem az ágyban és ezt mondtam:

 

 

Nem tudta! Hát persze, hogy nem tudta, hiszen nem ő kötötte, hanem a testvére! Szóval én erre gondolok.

Donát

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prestige

Ha jól emlékszem volt egy olyan jelenet a filmben, hogy Jackman kipróbálja a masinát, és duplikálódik, és aztán fegyverrel lelövi a helyén maradt klónját. Én ebből arra következtettem, hogy ő maga elteleportálódik, és a helyére kerül a klón, így tehát sosem magát, hanem a klónját ölte meg.

 

Donát

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodamester, Donát, ez nekem eszembe sem jutott :)

Mármint, hogy az egyik Borden nem emlékezhet a másik tettére, de tényleg, biztos, hogy így volt. Hihetetlen, hogy mik megesnek a sztoriban, és csak agyalással lehet rájönni sok mindenre. De jól felépített az egész film.

Ma meginvitálom kis családom egy nézésre :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi anyuval most végeztünk :D

Prestige

Skaccok, izgalmas úgy megnézni, hogy már tudom a fordulatokat, ajánlom mindenkinek :D Angier a végén szerintem halott, vízben lebeg, és az az gy kósza buborék nem belőle jön. Na és amire én anno nem figyeltem, egyszerűen az első nézéskor néhány mondat/jelenet felett elsiklott a figyelmem, ami nem is csoda. Tesla gépe ott áll a terem végében, és kétoldalt végig ott van egy rakat üvegkalicka, mindegyikben egy-egy Angier halottal. Szépen kétoldalt, akkor a leglátványosabb, mikor látjuk Bordent onnan kifelé jönni. Még látszanak is a homályos üveg mögött a fekete sziluettek. Borden jól meg is nézi, holott előtte mondta Angiernek, aki a sorra mutat, és az áldozatról beszél, hogy nem érdekli. De csak megnézi. Amire utólag nem gondoltam, hogy a vak pasik minden előadás után elvisznek egy-egy letakart kalickát a raktárba, Bordenék ezt jól megfigyelték, csak nem értették, hogy miért. Tesla gépéből minden egyes alkalommal lezuhan egy kalickába egy Angier, és ott megfullad minden mutatványkor. Utána letakarják, és a hullákat átviszik a raktárba. Ezért kellenek a vakok. Úgy tűnik, hogy minden mutatványnál tökéletesen másolódik az ürge. Az egy kivétel volt, mikor először lelőtte a másolatot. De ha a trükk így megy, akkor az első esetnél az igazinak kellett meghalnia, és a másolat került elő a prestige-ben. Aztán a másolat (ami tökéletes dublázódása az eredetinek, vagyis ő maga az) száll be a gépbe, ő fullad meg, aztán így tovább: másolat másolatának a másolata........ stb. Most éppen így tudom elképzelni, de majd megcáfoltok :D Hmm... tuti, hogy valahol kihagyok valamit, de majd megnézem a végét még egyszer. Ja, és az a Borden, akié a gyerek és életben maradt, abba akarta hagyni a trükk kifürkészését, mondja is a tesónak (vagyis csak a kamerának), hogy kész, hagyják abba, de a tesó az (aki a vérbeli bűvész, ő az, aki összevesz kegyetlenül az asszonnyal, mielőtt a nő meghal, és az igazi férj meg végighallgatja, csak annyit tud tenni, hogy elviszi a lányát, hogy ne hallja a veszekedést, és a végén mikor búcsúznak a börtönben, elnézést kér), aki mégis elmegy, mert olyan, mint Angier, megszállott, és Olivia jól megmondja neki, hogy megérdemlik egymást.

 

Én is ma nézem újra :D
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most végeztem. A Prestige még második nézésre is működik  :D

Jó Neked. Én még az elsőig se jutok el. Nem azért mert nem tartom jónak, meg Hugót és Krisztiánt is csipázom de a filmes érdeklődési köröm elég minimálisra csökkent. Inkább nézek meg százszor olyat amit egy csomószor láttam mint egyszer olyat amit még egyszer se.

Talán elvesztette nálam a mozi a varázsát.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Prestige.

 

Az nekem sem jutott eszembe, hogy mivel ikrek, ,az egyik tényleg nem tudhatja milyet kötött a másik, bár nem világos, miért nem kérdezte meg a nő temetése után a testvérét, hogy hogyan kötötte, ha esetleg Angier megint megkérdezné, tudjon rá válaszolni.

MissKarrde: Na ez nekem is bevillant.Mármint az, hogy aki belép a gépbe annak tudnia kell, hogy meg fog halni.Elmondom, hogy képzelem.Mivel Angier tudja, hogy a gép klónozza őt ,ezért önként vállalja a halált.Hisz tudja, hogy újjászületik, nem hal meg.A filmben utalnak is erre amikor a végén Bordennek mondja, hogy ő is nagy kockázatot vállalt.Ezenkívűl a tartályt is oda kell valakinek rakni.A tartályokról meg tudnia kell Angiernek, mert a végén köztük sétál.Már annyira őrült volt, hogy még a fulladásos halált is vállalta minden estén.A kockázat persze az volt, hogy a gép felmondja a szolgálatot a mutatvány alatt.

 

A végén azért gyanakszom, hogy élettben maradt, mert akkor miért mutatták a tartályt?Miért nem maradt a kamera a folyosón?Szerintem, ezzel a rendezőnek célja volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

leszámítva az Éjszaka a múzeumban-t...

 

Donát

Azt most szerezte meg az öcsém valahonnan. Szinkronos, jó minőségű a kép, csak a hangja olyan mintha konzervdobozból szólna. Amúgy nem izgat különösebben mert se Stillert se a filmjeit nem bírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.