Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az nem, hogy eddig még csak kaki minőségű verziók kerültek ki belőle? :P

Meg se néztem, hogy miféle változat van belőle, mert irány a mozi helyette :D Most kerültem el oda, hogy valóban meg is akarjam nézni a filmet, nem csak egy érdekel, meglátjuk darab :P És már olvastam is, hogy lesz moziban, anyám azt mondta rá, hogy oké, jöhet, így utána se néztem az egésznek :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg se néztem, hogy miféle változat van belőle, mert irány a mozi helyette :) Most kerültem el oda, hogy valóban meg is akarjam nézni a filmet, nem csak egy érdekel, meglátjuk darab :) És már olvastam is, hogy lesz moziban, anyám azt mondta rá, hogy oké, jöhet, így utána se néztem az egésznek :)

Én már le akartam szedni tavaly, de nem találtam megfelelő minőséget :)

 

Viszont lehetséges, hogy most már én is megvárnám a mozit. Nem tűnik mindennapi filmnek ez a kis mókuci :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már le akartam szedni tavaly, de nem találtam megfelelő minőséget :)

 

Viszont lehetséges, hogy most már én is megvárnám a mozit. Nem tűnik mindennapi filmnek ez a kis mókuci :)

Előbbit sajnálom, de a mozi tényleg jobb lesz :)

Nagyon reménykedem benne :) Ha jól emlékszem, talán márc 8-án kezdik vetíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamarosan bemutatják Eastwood két háborús filmjét is :)

Kettőt?Én csak egyről tudok.Az Iwo Jima-i csatáról szól és azt hiszem ez a címe:"A letter from Iwo Jima".MI a másik?

Én különben várom.Szeretem a háborús folmeket, főleg ha emberiek.Remélem lesz olyan színvonalas mint a Ryan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kettőt?Én csak egyről tudok.Az Iwo Jima-i csatáról szól és azt hiszem ez a címe:"A letter from Iwo Jima".MI a másik?

Én különben várom.Szeretem a háborús folmeket, főleg ha emberiek.Remélem lesz olyan színvonalas mint a Ryan.

A másik a Flags of our Fathers.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem ez lesz az a film melyet eredeti nyelven fogok megnézni :)

 

 

<object width='425' height='350'><param name='movie' value='http://www.youtube.com/watch?v=1NKPtg7Qeys&mode=related&search='></param><param name='wmode' value='transparent'></param><embed src='http://www.youtube.com/watch?v=1NKPtg7Qeys&mode=related&search=' type='application/x-shockwave-flash' wmode='transparent' width='425' height='350'></embed></object>

Na most már értem.Utánanéztem.Tehát Eastwood két filmet készített ugyanarról a csatáról amcsi és japán szemszögből.És két külön címet adott nekik.Na erre kiváncsi leszek.Főleg arra, lesz-e utalás a két filmben a másikra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ránéztem az Oscaros listára, és egy rakatra jelölték a japán verziót, vagyis azt tartják jobbnak, attól még lehet, hogy rossz :) De azért a japán változatot talán megnézném, de csak idehaza :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ránéztem az Oscaros listára, és egy rakatra jelölték a japán verziót, vagyis azt tartják jobbnak, attól még lehet, hogy rossz :) De azért a japán változatot talán megnézném, de csak idehaza :)

Az a gáz az egészben, hogy egy amerikai rendezi a japán szemszögű történetet is... Adták volna inkább Takashi Miikének :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véres Gyémántok - Blood Diamond

 

Egyre jobban kezdem megkedvelni DiCapriot. Na nem mert annyira szimpatikus lenne, de a játéka rengeteget fejlődött, amit már a Téglában is megmutatott. /Bár nem értem miért kell minden második filmjében meghalnia./ Ebben is filmben is remekelt, csakúgy mint 2 társa, Jennifer Connelly és Djimon Hounson. Utóbbi ismerős lehet a Szigetből, vagy a Constantine-ból.

A történet szerint, a talpraesett gyémántcsempész, /és magasan képzett katona!/ Danny Archer /DiCaprio/ a szerencséjének köszönhetően összefut a börtönben Solomonnal. Solomont azután kapták el, miután elrejtett fogva tartójától egy madártojás nagyságú gyémántot. Dannynak a gyémánt kell, Solomonnak pedig a családja, akik még mindig fogságban vannak. Vissza kell jutniuk arra a helyre, ahol el lett ásva a gyémánt, amit persze nem fog megkönnyíteni sem az amerikai hadsereg, sem pedig a forradalmárok. Így hőseink két kűz közé kerülnek.

Nagyon szépen be lett mutatva, hogy milyen katasztrofális a helyzet. Tényleg senki nem lehet biztonságban, még az sem aki segíteni akar. Jól lejött belőle, hogy mennyire értelmetlen az a rengeteg vérengzés a gyémántokért, mikor annyian szenvednek miatta. Ezen érdemes elgondolkozni.

Végeredményben tetszett, mert izgalmas volt, remek alakításokat láthattunk, és nagyon tanulságos is. De számomra egy kicsit hosszúra sikeredett. Bele lehetett volna ezt sűríteni 2 órába is.

Ez tényleg egy vasánap esti szupermozi. Mindenképp érdemes megnézni!

 

7/10

 

blood-diamond-poster.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a gáz az egészben, hogy egy amerikai rendezi a japán szemszögű történetet is... Adták volna inkább Takashi Miikének :)

Na azért a "szúrosszemű" letett már az asztalra két ocsardíjas filmet. Legalábbis amiről eddig tudok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na azért a "szúrosszemű" letett már az asztalra két ocsardíjas filmet. Legalábbis amiről eddig tudok :)

Lesz**om az oscart. Kubrick pl. sosem kapott, mégis sokkal többre tartom mint ezt az agyonsztárolt Eastwoodot (aki szinésznek egyébként remek volt, de rendezőként nincs stílusa).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Flags of our Fathers (ez a cime annak, ami az amcsi oldalt mutatja be) olyan mint egy Pearl Harbor szerelmi szál nélkül... lapos karakterek, szájbarágás a végén és nagyon jól megcsinált, de kissé műanyag izű csaták. Egyszer meglehet nézni... azért a japán oldalra még kiváncsi vagyok, mivel állitolag markánsabb jobb lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Flags of our Fathers (ez a cime annak, ami az amcsi oldalt mutatja be) olyan mint egy Pearl Harbor szerelmi szál nélkül... lapos karakterek, szájbarágás a végén és nagyon jól megcsinált, de kissé műanyag izű csaták. Egyszer meglehet nézni... azért a japán oldalra még kiváncsi vagyok, mivel állitolag markánsabb jobb lett.

"American hero" érzés van benne?Vagy ezúttal mellőzték?A japánokat gonosznak mutatja be , vagy egyszerű katonaként?Eddig még nem láttam olyan amerikai háborús filmet ,ahol ne azt éreztetnék, hogy az ellenfél a vegytiszta gonosz, ők meg az adott országot felszabadító hősök, akik csak a jó érdekében ölnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"American hero" érzés van benne?Vagy ezúttal mellőzték?A japánokat gonosznak mutatja be , vagy egyszerű katonaként?Eddig még nem láttam olyan amerikai háborús filmet ,ahol ne azt éreztetnék, hogy az ellenfél a vegytiszta gonosz, ők meg az adott országot felszabadító hősök, akik csak a jó érdekében ölnek.

Apokalipszis most. Na az egy tényleg non american hero feelinget adagol :)

De nekem aműgy nagyon tetszik még a Katonák voltunk is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

jejjejejeje. Végre én is láttam. :)

 

The Prestige - A Tökéletes Trükk

 

Christopher Nolan azt hiszem méltán bizonyította már tudását. Úgy vélem, minden filmje, egy remekmű. Aprólékos és kidolgozott. A mestere az időben való ugrálásnak. Ezt már bebizonyította a Mementoban is, de a többi filmjére is jellemző, ami alól persze a Tökéletes Trükk sem kivétel. Nem készít sok filmet, de az mind maradandó, és emlékezetes. /Megemlítem, hogy alig várom már a Dark Knightot./

Szóval Nolan a megtévesztések mestere. Ez a film illett igazán hozzá. Egy igazi illúzionista. Annyira csűri, csavarja a szálakat, hogy teljesen megtéveszti a nézőt. Ezáltal állandó éberségre kényszeríti. És ez jellemzi a jó filmet. A végén leesik, hogy miről is szólt eddig a film, és bár már minden világos, de azért nézzük meg mégegyszer.

A filmben szereplő neveket remélem nem kell említem. Christian Bale amúgy is az egyik kedvenc színészem, de Hugh Jackmannal párban, egyszerűen zseniális. És bár Scarlett Johansson gyönyörű és színésznőnek sem utolsó, /enyhén szólva/ de nekem nem illett bele a filmbe. Viszont Michael Caine nagyon is a toppon volt szerintem, annak pedig külön örültem, hogy David Bowie is kapott egy kis szerepet.

A történetről nem szólnék sokat, mert annyira összetett és csavaros. A lényeg az, hogy két illúzionista barátságából rivalizás lesz, aminek végzetes következményei lehetnek.

A film eszméletlen, a látványvilág és a hangulat tökéletes. A zene is jó volt, csak nagyobb hangsúly kellett volna rá.

Ez az a film, amit mindenkinek látnia kell!

 

9/10

 

 

prestige-poster1.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na és Robert Duvall?

 

"Érzed ezt fiam? A napalm szaga. Semminek a világon nincs ilyen szaga." :)

Ő is jól játszott. :)

 

"Egyszer 12 órán át bombáztunk egy dombot. Miután végeztünk, felsétáltam rá. Egyetlen döglött vietnámit se találtunk sehol.

De az a szag. Tudod, a benzin szaga. Az egész dombnak olyan volt a szaga, mint a ? győzelemnek." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő is jól játszott. :)

 

"Egyszer 12 órán át bombáztunk egy dombot. Miután végeztünk, felsétáltam rá. Egyetlen döglött vietnámit se találtunk sehol.

De az a szag. Tudod, a benzin szaga. Az egész dombnak olyan volt a szaga, mint a ? győzelemnek." :)

"You surf or fight!" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.