Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sweeney Todd, Lust caution, ha eljut hozzánk, talán Indy 4, Batman :) Ez jut eszembe kapásból, de még jobban ismeretséget kéne kötnöm a jövő évben várható filmterméssel :) Tuti lesz még pár ezeken kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első helyen a Dark Night.Nagyon várom.Teljes mértékben egyetértek Odyval a Beginssel kapcsolatban.Egy képregényből olyan jó filmet csinált Nolan, hogy le a kalappal.

Aztán AVPR, És a világ legjobb katonája: John Rambo.

Indy 4-el úgy vagyok, hogy félek tőle nehogy csalódás legyen.Ford azért már csak 64 éves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TDK megérne egy premier megtekintést. :) Várom a véleményeket ez ügyben.

 

Az első rész akkora kedvencemmé vált, hogy csak az SW előzi meg. Ha a második rész is van olyan jó, mint az első, akkor nem is tudom mi lesz... Egyszerűen nem tudok hibát találni a filmben. Minden annyira jól meg van csinálva...és ami a legfontosabb, a hangulat! Az valami eszméletlenül eltalált! Film ritkán szórakoztat ennyire, így azt kell mondjam, hogy azt a kultusz feelinget amit az SW-ben szoktam érezni, ebben látom viszont! Ez biztos túlzás sokak szemében, de nekem ez így jön le. Ráadásul sosem rajongtam ezekért a szuperhősös-képregényes filmekért, de ez mindent visz! Magasan a legjobb mind közül. Mindent elmond róla, hogy imádom Batmant, mint karaktert! Aki ismer az tudja, hogy ez milyen nagy szó. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt az "Aliens vs Predator: Requiem", főcímbeli címén nevezve "AVP2: Aliens vs Predator".

 

A főcím elég gyérre sikerült ami abból áll hogy a betűk nagyjából úgy bukkannak elő mint az előző AvP betűi a végefőcímben és közben egy jó kis predis hangeffekt szól így azt ki lehet bírni de úgyse a főcímben van a lényeg.

 

Amik tetszettek:

Az effektek és az akciózások szerintem jók de egy a pici problémám mégis van velük mert a lényegesebb dolgokat a trailerekben és a részletekben már elpufogtatták amivel nincs komolyabb gond mert maradtak még kisebb-nagyobb akciók amiknek a nagy része a helyén is van.

A predi gyerek harcra készülődése és ilyen-olyan rituáléja szerintem érdekesre sikerült, van neki néhány új cumója, van néhány utalás az eredeti predi-filmekre, ilyen néhány zenei elem felbukkanása, a predali elleni harc közbeni lazítás közben a predi ledobálja a fegyvereit és leveszi a maszkját, stb.

A predali utódszaporítási módszere szerintem elég jól néz ki működés közben és a végeredményt is aránylag jól bemutatják.

Nem igazán jellemző rám hogy nagyon izgulok a filmek nézése közben de ebben van egy olyan jelenet ami elég borzongató pedig semmi horrorisztikus nem történik közben és még egyértelmű vége sincs a dolognak így azt csak elképzelni lehet hogy mi történhet utána. Szerintem egyértelmű hogy mi történhet de jobb is hogy az a jelenet olyan lett amilyen lett.

Nem akarok nagyon spoilerkedni de ez nem is olyan nagy így beírom hogy mi van abban a jelenetben hátha van akit érdekel és az a spoiler nem sokkal nagyobb mint az hogy mi töténik azzal a kiskölyökkel az erdőben. Megjegyzem hogy az nem lett olyan vészes mint korábban képzeltem de ez a végetlen jelenet szerintem azon nagyon túltesz.

Egy ali belopakodik a kórházban az újszülött osztályra és a síró-rívó bébiket bámulja jó néhány másodpercig. Ennyi a jelenet de szerintem ali biztos nem vigyázni akar rájuk.

 

Amik nem tetszettek:

A predi-bolygóból a trailerben látottakon kívül mást szinte alig lehet látni pedig érdekelt volna hogy milyen.

A szereplőket elég unalmasnak találtam és azt is amit a harcoláson kívül művelnek.

Az emberek alik elleni harca nekem elég lagymatag mert hasonlót már elég sokszor láttam: sok ember sok rém ellen hadakozik amiről rögtön a "Starship Troopers" ugrott be és ezen kívül egy kis emberi esetlenkedés és erőlködés is felüti a fejét ami egy kicsit már fárasztóvá vált.

A predi alik elleni hadakozását is untam egy idő után mert arról meg Schwarzi, Stallone és Willis egyszemélyes hadseregsztorijai ugrottak be.

A predi és a predali csatája elég jól indult de annak a javát a trailerben és képeken is láttuk és amit nem láttunk azt inkább pankrációhoz tudnám hasonlítani és amikor a bunyó elérkezett ahhoz a részhez amikor felnyársalják egymást egy olyan fordulat történik amire nem is számítottam de arról inkább semmit se írok.

A végefőcím előtti pár percre beszúrtak még egy érdekesnek tűnni akaró említésre se méltó baromságot és azzal szevasz tavasz.

 

Szóval szerintem nem sikerült sokkal jobbra mint az előző és a fentebb említett fordulat egyáltalán nem előnyös neki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ha ráérek.

Ez eléggé érdekel annak ellenére hogy az előzőtől két nézés után elment a kedvem. Nem tartott nálam túl sokáig az előző tetszése.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is ha ráérek.

Ez eléggé érdekel annak ellenére hogy az előzőtől két nézés után elment a kedvem pedig azelőtt még tetszett.

Két nézés előtt tetszett és azután ment el a kdved? :) Kár. Nekem annál jobban tetszik, minél többször látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két nézés előtt tetszett és azután ment el a kdved?

Nem magától ment el a kedvem tőle hanem azért mert megtudtam néhány dolgot róla és azért nem bírom. Az előzmények ott is vannak a másik filmes topikban.

Ha azok a dolgok nem lennének akkor szerintem most is bírnám.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem emlékszem. Mik ezek az előzmények?

Egyszer felvetettem hogy Rázálgúl a képregényben halhatatlan és hogy szerintem nem nyiffan ki amikor lezúg a vonattal a hídról.

Erre felvilágosítottak hogy márpedig meghót mert Nolan valóságosra akarta megcsinálni a filmet és ezért abban nincs helye ilyen misztikus dolgoknak.

Én még mindig kitartok amellett hogy nem hót meg de az nem térít vissza onnan hogy nem bírom. Talán akkor kedvelném meg újra ha lenne egy olyan rész amiben visszatérne és Neeson játszaná de az sose lehet biztos hogy lesz is egy olyan rész.

Jó nagy hülyeség de ezért nem bírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem. Engem soha semmilyen képregény nem érdekelt, így ez sem. Most az fogott meg, ahogy tálalták ezt az egész történetet. Épp a realitás érzetének megteremtése az, ami megfogott. Így Ra's al Ghul -nak meg kellett halnia, és így van jól! Maradt még elég gonosz abban a városban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nehogy elkezdjek megint győzködve lenni mert akkor talán az újhoz se lesz kedvem pedig egy pszichopatán nemigen lehet mit nagyon megváltoztatni. Max annyit hogy kevésbé lesz pszichopata de ahogy elnéztem az előbukkant dolgokat nem látom annak jelét hogy lagymatag lenne.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én biza nem győzködlek. Ha neked a képregény az etalon, akkor legyen. Ez a film a magamfajtának készült, aki magasról tesz a rajzos történetekre, de mégis van benne szufla. :) Ezt várom a TDK-tól is. Az előzetes alapján így lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha neked a képregény az etalon, akkor legyen. Ez a film a magamfajtának készült, aki magasról tesz a rajzos történetekre, de mégis van benne szufla.

Nekem ugyan nem etalon mert már elég régen olvastam képregényeket. Amikor olvastam akkor viszont jó sokat.

Olyan Botmant meg egyet se olvastam amiben Rázálgúl benne lett volna és ennek ellenére mégse bírom megemészteni azt a dolgot.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet örökké élni.

Egy képregényen alapuló filmnél az nekem nem sokat számít akár foglalkozok képregényekkel akár nem de ez úgyis egyedül az én saram.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TDK megérne egy premier megtekintést. :D

Ha a Batman Begins-t sikerül addig megnézni, és tetszeni fog, akkor nálam is szóba jöhet. Még nem voltam ilyen közös mozizáson, és kiváncsi vagyok, hogy milyen lehet.

(SW témában lenne az igazi, de az sajnos mostanában nem lesz :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy képregényen alapuló filmnél az nekem nem sokat számít akár foglalkozok képregényekkel akár nem de ez úgyis egyedül az én saram.

De a Begins-nél épp az a lényeg hogy a realitás talajára helyezik a sztorit, amibe nehezen férne bele egy mindent túlélő szupermanus.

 

Nálam ezek 2008 reménységei: The Dark Knight, Indy 4, Fanboys, Cloverfield.

Eddig a 10,000 BC is a listán volt, de a legutóbbi előzetesek nagyon elvették a filmtől a kedvemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nehogy elkezdjek megint győzködve lenni

A végén még tényleg az lesz és ahhoz nem igazán van kedvem.

Elég volt egyszer is leirkálni ezt a realitás dolgot még tavaly és már akkor felfogtam hogy mi vele a helyzet úgyhogy nem kell most ugyanezt újra és újra eljátszani.

Majd talán valamikor újra megtetszik és slussz.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megvolt a Macskafogó 2 és egyáltalán nem volt annyira rossz mint ahogy jópár "szakértő" kritizálta ilyen és olyan fórumokon. A sztori szerintem okés volt, csupán a megvalósítással voltak gondok. Tekintettel, hogy előző napokban megnéztem az első részt kétszer is, így volt összehasonlítási alapom rendesen. Azt kell, hogy mondjam a film ott "bukott" meg, hogy figyelembe se vette, hogy volt neki ez előző része mely sok-sok embernek bejött és sikert ért el. Eme második rész szinte tanfilmként, kísérleti filmként hatott. Túl sok volt benne a felesleges salang amit nyugodtan kihagyhattak volna. A rajz maximálisan szuper volt...nem kellett volna mégsem percekig mutatni a "nagy semmit". Szóval nem lesz sikerfilm az tuti, de kellemes kikapcsolódást nyújtott. :D

A patkányok hatalmasak voltak, sőt nekem még Bob Poljakov is tetszett. :P

Sztori 5-ös

Forgatókönyv 3-as

Grafika 5-ös

Poénok, geghalmaz 4-es

:P

Egy misét megér :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2008 -ben milyen filemket vártok a legjobban?

Mondanám az AVPR-t, de azt már megtekintettem Bécsben :)

Mondjuk azért magyar honban is megnézem majd.

TDK, csak nem tudom, hogy moziban lesz-e. Mint a Beginsnél, itt sem fogott meg különösebben a trailer, de a Beginsnél a film hatalmasat ütött, szóval lehet megszavazom neki a bizalmat.

Indy 4, bár még függ a trailertől a mozizás.

Star Trek 11, kíváncsi vagyok, mennyire szúrják el a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.