Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Persze az új SW filmekkel tudok előhozakodni, mert az remek példa. A három új rész közül egyik sem kapott díjat!

... Addig nem tudom értékelni egy olyan testület munkáját, akik pofára nem adnak díjakat.

Csak egy példa a sok száz közül. Nekünk fontos, de ha a világot nézzük, akkor az SW egy film a többi nagy nyári blockbuster között. És azt sem mondhatjuk, hogy amely filmek mondjuk a vizuális effektek díját kapta meg az SW-k évében, azok ne lettek volna csúcsmunkák. Mert azok voltak.

Talán csak kicsit többet kéne követned évről évre, és akkor megalapozottabban tudnál így nyilatkozni az Akadémia munkájáról a tekintetben, amit látni lehet belőle :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1999-ben a Mátrix kapta a vizuális effekt díjat, 2002-ben a LOTR, 2005 -ben pedig nem is volt jelölve az EPIII!!!! A mátrixnál szívtam a fogam rendesen...a LOTR-nak meg kellett kapnia...no de 2005-ben a King Kong? Mennyivel jobbak az effektek a King Kong -ban mint az EPIII-ban? Plusz ha azt nézzük, hogy a LOTR-t teleszórták Oscarral akkor pláne érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tudom, hogy ezek kapták :cry: A Mátrix is megérdemelte, egy cseppet sem volt rosszabb az ep1-nél, az ep3 kihagyása hiba volt, de hát lentebb szerepelt már, hogy sokszor nem értek egyet a döntésekkel :D Egyébként meg két különböző film között nem muszáj párhuzamot vonni az azonos készítők miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oscar érdekesség szinten elmegy (főleg ha olyan nyer valamilyen kategóriában, aki/ami nekem is tetszett), de az utóbbi években sokszor nem esett egybe az ízlésünk, szóval a díjazásuk egyálétalán nem etalon. Csupán egy vélemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ismert tény, hogy az Oscarral jutalmazott filmek bevételei megnőnek a dijazás után.

Ha jól tudom a birkák kussolnakkal is pont ez volt a helyzet. Amikor bemutatták a fenét se érdekelte és miután beoszkározódott már tódultak is rá a népek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1999-ben a Mátrix kapta a vizuális effekt díjat, 2002-ben a LOTR, 2005 -ben pedig nem is volt jelölve az EPIII!!!! A mátrixnál szívtam a fogam rendesen...a LOTR-nak meg kellett kapnia...no de 2005-ben a King Kong? Mennyivel jobbak az effektek a King Kong -ban mint az EPIII-ban? Plusz ha azt nézzük, hogy a LOTR-t teleszórták Oscarral akkor pláne érdekes.

A Mátrixban mondjuk olyan trükköket alkalmaztak, amiket addig még soha vagy csak nagyon ritkán és ilyen méretekben páratlan vizuális élmény volt '99-ben (a bullett time-ot jól el is csépelték azóta). King Kong és LotR előtt máig értetlenül állok. Szerintem egyikben sincs semmi kiemelkedő effektek terén, sőt, a King Kongnak kifejezetten ronda effektjei vannak (mondjuk, alapból nem tartom túl jó cégnek a WETA-t, mert szerintem annyira túlbonyolítják a trükkjeiket, hogy emiatt válnak azok természetellenessé).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Mátrixot nem hasonlítanám az SW-hez. Teljesen más világ a kettő, és bár a Mátrix nem volt rossz, csak később kaptam rá.

Más világ, de itt most a trükkökről van szó, nem pedig arról, hogy milyen a film maga :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscar nálam sokáig szentírás volt. De csak azért, mert egyáltalán nem ismertem. Nem is lehetett még itthon nézni.

 

Akkor kezdtem el kételkedni mikor az volt a kérdés a Legyen ön is milliomosban 6-8 éve, hogy miért kapta első Oscarját Spielberg.

Cápa, Schindler, Frigyláda, és asszem Harmadik típusú volt a 4 lehetséges.

 

Meg mertem volna esküdni, hogy a Cápa. A többi túl későinek tűnt, hiszen időpontokkal tisztában voltam. Megdöbbentem, hogy a Schindler volt ez első.

 

 

Innentől kezdve elkezdtem belemélyedni Oscárba. Rájöttem, hogy nem ér semmit, sem most, sem régen. Múltban is rengetegszer elfogult és igazságtalan.

Amit igazán utálok benne, hogy általában adósságai vannak, és amikor azokat törleszti abban az évben aki megérdemelné eltolódik késöbbre amikor más érdemelné ismét meg. Miért nyerhet mindenki akkor mikor megérdemli?

 

Teszem azt Aranypolgár. Az egy akkora film. Vagy Chaplin, Hitchcock nekik mondjuk fejenként 5 járna. Kínai negyedet láttam nemrég, az is óriási. Nicholson abban a legjobb és a keresztapa 2 miatt teljesen elgfelejtették, pedig adhattak volna ide is oda is.

Vagy itt egy ellenpélda Az utolsó Kínai császár. 8ból nyolcat kapott. Szerintem rossz film és unalmas. Zene alig van benne, és mégis neki adták, pedig Morricone Az "Untouchables"-ban brillírozott(és akkor nem is kellett volna kiszúrni a szemét tavaly egy életműdíjjal). Mitől lett volna kevésbé díjazott film a kínai császár, ha legalább azt a nyamvadt zenét nem neki adják, hanem Morriconénak.

 

Nekem például személyes kedvencem A Muzsika hangja. Az maximálisan megérdemel egy olyan, díjat, mint legjobb film. Mondhatni etalonszámba megy mondanivalóban és kivitelezésben. Az a minta, mert tartalmaz olyan pluszt, ami más filmeből hiányzik. Ilyet minden évben találni. Maga évében teszem azt ilyen volt a Bárányok hallgatnak. De Nem vénnek... habár jó volt szerintem nem volt olyan.

De a Departed sem. Tégla évében Szerintem az ember gyermeke érdemelte volna a legjobb film, rendezés, forg. könyv, vágás, fényképezés díját.

 

Persze sokszor megérdemli az a film amelyik nyer, de azt magyarázza meg valaki, hogy lehetett az Annie Hall.

Vagy úgy teszem fel a kérdést, hogy Verhette meg abban az évben a Star Wars Annie Hall. Szerintem borzalmas film, és még vígjáték. SWnek még legalább 3-t nyernie kellett volna forgkönyv, rendezés és filmet.

De a Frigyládában is volt legalább ennyi művészi kivitelezés, hogy milyen tudatosan vitték bele a matiné hangultatot fényképezéssel, rendezéssel. Az is tarltalmazta magában azt a többletet, hát egyben biztos vagyot Indy-t jövőre nem fogják méltóképpen ünnepelni Oscarék(ahogy megtették a keresztapával, a gyűrűk urával, és hasonló a filmtörténelemre nagy hatással lévő filmekkel, de SW-vel nem tették meg még saját évében sem).

 

Persze számtalan példát lehetne hozni, mikor minden rendben volt, de szerintem még ígyis több amikor igazságtalanok, nem az nyer akinek kéne.

 

Ha Coenéknak van 4 díjuk, akkor Spielbergnek minimum 8, Lucasnak minimum 5 járnak. Ha Gustavó Santaolla-nak 2 zenei oscarja van John Williamsnek minimum 20 járna...

 

Ha mindig az nyerne aki megérdemelné Meryl Streepnek is lenne, már vagy egy tucat.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más világ, de itt most a trükkökről van szó, nem pedig arról, hogy milyen a film maga  :cry:

A trükkök is mások voltak. Szerintem az EPI-é jobb volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit igazán utálok benne, hogy általában adósságai vannak, és amikor azokat törleszti abban az évben aki megérdemelné eltolódik késöbbre amikor más érdemelné ismét meg. Miért nyerhet mindenki akkor mikor megérdemli?

Így igaz, lokatelli, teljesen egyetértek :cry:

A muzsika hangjáról is egyezik a véleményünk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A trükkök is mások voltak. Szerintem az EPI-é jobb volt.

Persze, hogy mások voltak, de szerintem nem a szerint nézik a viz. effekteket, hogy ugyanolyan trükköt hogyan csinálnak meg egyik filmben, meg a másikban :cry: Ilyen alapon pl. a színészek között is csak olyanok szerepelhetnének, akik mondjuk valós személyt alakítanak, mert azt össze lehet hasonlítani.

Szerintem meg egyszerűen elfogult vagy :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy mások voltak, de szerintem nem a szerint nézik a viz. effekteket, hogy ugyanolyan trükköt hogyan csinálnak meg egyik filmben, meg a másikban :cry:

Jajj Istenkém...sergess meg oszt' csapj a falhoz. :D Nem az ugyanolyan effektekről beszéltem, hanem AZ effektekről, és azok terén jobban muzsikál az EPI. Így már érthető mire gondoltam?

 

Gollam jó volt, de azért Yoda sem rossz ám! Watto-ról nem is beszélve, amiért egymagában Oscar járt volna '99-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az ugyanolyan effektekről beszéltem, hanem AZ effektekről, és azok terén jobban muzsikál az EPI.

Mivel azt hoztad fel érvnek, hogy mások voltak, ebből az jön le, hogy hasonlónak kellene lenniük, akkor össze lehet őket vetni.

 

Persze, hogy jók voltak, de kellett volna moziban látnod a LOTR2-őt is, mert a tévé baromi sokat elvesz abból, ami a vásznon látható volt. Mivel én láttam, tudom, miről írok. A legjobb trükk volt, amit valaha láttam, még ha Yodáék is első osztályúak voltak, akkor is :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szpilbi beoszkározódott filmjei és azok díjai

 

 

A cápa: eredeti filmzene, vágás, hang

 

Harmadik típusú találkozások: operatőr

 

Az elveszett frigyláda fosztogatói: látványtervezés, vágás, hang, vizuális effektusok

 

E.T.: eredeti filmzene, hang, hangeffektus vágás, vizuális effektusok

 

Indiana Jones és a Végzet temploma: vizuális effektusok

 

Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag: hangeffektus vágás

 

Jurassic Park: hang, hangeffektus vágás, vizuális effektusok

 

Schindler listája: rendező, film, adaptált forgatókönyv, operatőr, látványtervezés, eredeti filmzene, adaptált forgatókönyv

 

Ryan közlegény megmentése: rendező, operatőr, vágás, hang, hangeffektus vágás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oScart smmmibe sem nézem a Bárányok hallgatnak óta.Az egy arculcsapás volt.Ok kitünt a krimik közűl, de akkor is csak egy nyomorult thriller.A következő meg a '99-es volt amikor a Ryan helyet a szerelmes Shakespeare kapta meg.Innentől kezdve nem érdekel.Pár ember szokott azzal érvelni, hogy azért kell megnézni mert Oscar-díjas a film.És?

 

 

A Matrix effektjei úttörök voltak akkor(szerintem ma is szenzációs).Egyértelmű, hogy a nagyon jól megcsinált "bullet time" miatt kapta meg ,megérdemelten.Igazából az EP1-ben nem volt új trükk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vfx kategóriában a technikai fejlődést nézik leginkább, és valljuk be hogy a Mátrix és a Lotr több mindenben újított mint a SW prequel bármelyik része.

Ez egyszerűen nem igaz. Szomorú, hogy egy SW oldalon nem ismerik az SW trükkjeit. De legalább ne írnátok akkor valótlant...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi: Starship Troopers 3 trailer:

http://filmbuzi.hu/archives/2008/02/26/sta...ers-3-bemutato/

Már a trailerben több bogár és fegyverropogás van, mint a 2-ben volt. De... ritka gagyi megoldás, hogy az űrjeleneteket az első filmből vágták át. Ha ez csak a trailerben van így, akkor hagyán, de ha így lesz a filmben, akkor ez is egy ócska szar lesz...

 

Ez egyszerűen nem igaz. Szomorú, hogy egy SW oldalon nem ismerik az SW trükkjeit. De legalább ne írnátok akkor valótlant...

Hát igen, azért Jar Jar, Watto és Sebulba nélkül nem született volna meg Gollam és a többi hozzájuk hasonló karakter abban a formában, amiben végül megismerhettük őket. És azért ennek hosszú távon nagyobb jelentőssége van, mint a Matrix - bár nem kisebb kaliberű - megoldásainak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, bazz, szerintem k*rva hangulatos a trailer. :D Igen, nekem is gyanúsak az űrjelenetek, de a belsős dolgok nagyon ott vannak. :cry: Amúgy meg mint a legtöbb trailer ez is még szerintem nyersanyag, szóval remélem "finomítani" fognak rajta.

 

JOIN UP! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.