Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem bírtam tovább, mert kolléga is egész nap Rambot dicsérte és elveim ellenée megnéztem este moziban.Elsőre szenzációs lett.Másodszorra is.Ja igen és a végén még meg is könnyeztem,.Nem is gondoltam, hogy ilyen megható.A karfát fogtam a moziban, de amikor elkezdett írtani akkor megnyugodtam.A MESTER visszatért.Honap bővebben.Azt a k*rva de jó film volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor Rambo

 

 

Annak idején mikor megláttam az első képeket az öreg Ramboról szánalmasnak és nevetségesnek tartottam, majd amikor megláttam az első trailerben az elképesztő brutalitást, azt gondoltam hogy ezzel akarjnak eladni egy valójában rossz filmet.

Nos mindkét esetben tévedtem.A film szenzációs.Stallone megcsinálta Rambóval azt amit Rockyval.Méltó búcsút vett az egykori zöldsapkástól.Sőt mint a Rockynál itt is megható a búcsú.

A történet ismert, nem írom le mégegyszer.Sly nagyon jól hozza Rambo karakterét.A tekintetáben, mozdulataiban benne van a háborúkban megfáradt amerikai kommandós.Neki már nem tudnak újat mutatni.Ő a nyolcvanas évek szülötte.A film nézése közben észrevétlenűl visszamegyünk a múltba.Jó volt visszaidézni azt a legendás korszakot a nyolcvanas években mikor egy videómagnó volt a haveri körben és sokszor megnéztük vhs kazettán ,hangalámondással Rambo elöző kalandjait.Nagyon szép utalások vannak a múltról a filmen.

A brutalitás meg kell bele és pont annyi mint ami kell.Annyit hozzátennék az elöző véelményekhez, hogy a burmai katonák elképesztő és borzalmas kegyetlen dolgokat csinálnak a civíl lakossággal(pl gyereket mellbe lövik, csecsemőt tűzbe dobnak stb..).Mire aRambo a trailerben látott brutalitással írtani kezd, a moziszékben űlve már egyetértünk vele.Csak azt monduk, hiogy ölj és mindet.A moziban összeakadt a tekintetem egy kortárssal, és mindketetn biccentettün a fejünkkel.

Nem szabad bosszulatlanul hagyni és a következő falut meg kell óvni ettől az állatoktól.És a MESTER megteszi.Nincs könyörület(hálistennek).A filmben az öregedő vietnámi veterán is morfondírozik, hogy soha nem a hazájáért ölt.Igaza van nem.Mindíg a gyengék védelméért.Mondhatjuk jó ügyért.Hogy másiok megszabaduljanak a szeméttől.Rambo kellene ma is sok helyen.

Stallone fizikai felkészűltsége példás.Nem látszik,a mozgásán, hogy 60 éves.

Egyetlen negatívumot tudok a filmről felhozni, hogy rövid.Valami oka biztos volt.Talán a pénzhiány.

Az utolsó pár képsor meg nagyon megindító.Nem szégyellem, megindultak a könnycsatornáim.Nem írom le a jelenetet(spoilerben megteszem), mert hátha valaki még nem látta de nagyon üt legalábbis a mi generációnknak.

A filmet ajánlom minden egykori Rambo rajogónak.Kötelező.

 

10/10

 

 

Amikor az Államokban az úton gyalogolt, és ugyanabbban a ruhában mint 1982-ben ugyanazzal a zsákkal.Amikor megláttam a házat, akkor nagyon meghatódtam.Rambo 26 év után hazaért.Ha annak idején az a rendör nem köt bele már otthon lehetett volna.Azt hittem különben elsütik a poént, hogy megint megáll mellette egy rendőrautó de most elengedik.Nagyon szép befejezés volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van frenkie. Én is fikáztam a Rambot a képek alapján, de a trailer már valamit megmozdított bennem. A film valóban üt, tökéletesen építi fel a feszültséget, a végső kaszálásra hegyezve ki azt. Az pedig ott van a szeren. :D

 

Kedvenc jelentem

amikor szabályosan sz*rrá lő egy egész burmai gépkocsizó szakaszt. :D Az valami ultra-brutál!
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvenc jeleneteim:

azok amikben a burmai gennyládakatonákat irtják de közülük csak egyet tudok igazán kiemelni ami egyszerű de nagyszerű:

Rambi belenyilazza az egyik folyóparton álló szarházit egy aknába

 

A burmai bakák legyakásán kívül még három jelenet fogott meg nagyon: Rambi kovácskodása miközben a belső monológját nyomja a kalózirtós rész és a film vége

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Do you know the difference between dying for nothing and dying for something.Today, I can die for something."

24 - S06

 

Dzsekk Billnek:

"Do you understand the difference between dying for something and dying for nothing? The only reason I fought so hard to stay alive in China was that I didn't want to die for nothing. Today, I can die for something, my way, my choice."

 

Töredelmesen bevallom hogy a Gugliból kerestem ki.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.