Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

És miért nézném le azokat akik megnézik? Mert egy szóval se említettem ilyet.

Hát itt:

 

Hát már akinek ez kikapcsolódást nyújt, mert az ilyen filmeknél a színvonal a béka s*gge alatt van valahol.

Erre írtam, hogy burkoltan tökéletesen leírtad azt, hogy aki ilyen filmet mer nézni, az a béka segge alá tette az igényeit. Igaz, te erre már azt írtad, hogy nem így gondoltad, csak rosszúl fejezted ki magad, de aki nem azt írja, amit gondol, az utánna ne csodálkozzon, ha a többiek nem azt olvassák, amit gondolt.

 

De nincsenek is bennük gagyeszságok, maximum az IT-csaj a Transformersből az, ami nem illik oda.

Ugyanazt a Transformerst és 300-at néztük? A 300 még nagyjából oké, de hogy a Transformersben nincsenek gagyeszságok... hát az több, mint túlzás.

 

Ezt a Wahlberg gyereket de nem tudom elképzelni Max Payne-nek... :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát itt:

 

 

Erre írtam, hogy burkoltan tökéletesen leírtad azt, hogy aki ilyen filmet mer nézni, az a béka segge alá tette az igényeit. Igaz, te erre már azt írtad, hogy nem így gondoltad, csak rosszúl fejezted ki magad, de aki nem azt írja, amit gondol, az utánna ne csodálkozzon, ha a többiek nem azt olvassák, amit gondolt.

 

 

Ugyanazt a Transformerst és 300-at néztük? A 300 még nagyjából oké, de hogy a Transformersben nincsenek gagyeszságok... hát az több, mint túlzás.

 

Ezt a Wahlberg gyereket de nem tudom elképzelni Max Payne-nek... :)

Ha azt akartam volna írni, akkor azt írtam volna és nem burkoltan fogalmazva. A mondat első fele arra vonatkozott hogy számomra nem nyújt szórakozást egy ilyen film, a másik fele pedig arra hogy ezeknél a 3D-s családi moziknál elég lent tartják a történet színvonalát. Szóval nem az emberekre értettem a gagyi színvonalt. Egyszerűen csak félreérthető voltam, de tudhatnátok hogy nem mondanék én senkire se ilyet.

A Transformers az egy nagyon jól felépített film, pont ilyennek kéne lennie egy sima szórakozást nyújtó filmnek. Van benne 1-2 dolog amit kivettem volna, de összeségében nagyon látványos, és vicces is. A 300-ban semmi kivetni valót nem látok.

Meg is van mind a két film dvd-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tessék értékelni eme "remekművet".

 

http://www.cspv.hu/08/08/dark_knight/

 

:)

Ez az oldal szinte csak a negatív kritikákról szól, nem hiába ez az URL címe.

Persze már megint előállt az a szitu hogy a pozitívumokból negatívumokat kreálnak, de hát ez van.

És azáltal hogy nem talált a pali vicces momentumot a filmben, erősen megkérdőjelezném hogy a jó filmet nézte.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, ez még semmi. Nézd meg ezt, most mit vársz tőlük?

Bár ez itt OFF, de ez valami egészen szenzációs a Klónok támadása kritikában:

 

"Ráadásul az előző részhez képest még egy új világot sem kellett létrehozniuk, tehát ellentétben a három évvel ezelőtti moziélménnyel, idén nem gazdagodunk új vizuális világgal, újfajta járművekkel, újfajta lényekkel, népekkel, mint amilyen Jar Jar is volt a Baljós Árnyakban."

 

Már-már a Pajtás magazin Birodalom visszavág kritikája jut az ember eszébe. Óriási!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ebből sok minden nem derül ki. :) De reménykedjünk azért, hogy a DVD-re valami normális hangot gyártanak Jokerhez. Alföldit továbbra is jó ötletnek tartanám. Persze nála is majd agresszívebbé és fajsúlyosabbá kell tenni a hangját, de Ledger se saját torokból krákogott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyű dolga is lett volna a hangmérnöknek ha Ledgernek ilyen torka lett volna. :)

Tuti belenyúltak, mert teljesen más mélységű hangja van eredetibe. :D Balenek is.

Ledger elvileg heteken keresztül csak a hangszínét próbálgatta, Bale pedig nyilatkozta is hogy most könnyebb volt elváltoztatnia a hangját mint a Begins esetében, tehát nem manipulált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyű dolga is lett volna a hangmérnöknek ha Ledgernek ilyen torka lett volna. :)

Tuti belenyúltak, mert teljesen más mélységű hangja van eredetibe. :D Balenek is.

Mert olyan marha nehéz dolog elváltoztatnia a hangját az embernek önerőből :)

 

A Transformers az egy nagyon jól felépített film, pont ilyennek kéne lennie egy sima szórakozást nyújtó filmnek. Van benne 1-2 dolog amit kivettem volna, de összeségében nagyon látványos, és vicces is. A 300-ban semmi kivetni valót nem látok.

Meg is van mind a két film dvd-n.

Eh... félre értés ne essék, imádom a Trafot, meg is van fémdobozban, meg etc hejehuja. Na de... jól felépített? Olyan logikai husángok vannak benne, hogy azokkal spinosaurusokat lehetne öldösni. Az önellentmondásokról és totálisan felesleges részekről nem beszélve. Hogy az olyan történeti kulcselemekről ne beszéljek, amit leírni is kínos lehetett.

Jó film, mert szórakoztató múvinak kíváló, amennyiben csak a látványt nézzük és a zenét halljuk. De ha az ember csak egy pillantást vet a sztorira... hát na, talán egy Tom és Jerry epizód kidolgozottságát éri el... de nem, annyira sem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh... félre értés ne essék, imádom a Trafot, meg is van fémdobozban, meg etc hejehuja. Na de... jól felépített? Olyan logikai husángok vannak benne, hogy azokkal spinosaurusokat lehetne öldösni. Az önellentmondásokról és totálisan felesleges részekről nem beszélve. Hogy az olyan történeti kulcselemekről ne beszéljek, amit leírni is kínos lehetett.

Jó film, mert szórakoztató múvinak kíváló, amennyiben csak a látványt nézzük és a zenét halljuk. De ha az ember csak egy pillantást vet a sztorira... hát na, talán egy Tom és Jerry epizód kidolgozottságát éri el... de nem, annyira sem jó.

De akkor is egyben van a története, nincsen vele semmi gond. Jó az alapsztori (vagy legalább is a legtöbbet kihoztak egy átalakulós robotos filmből), nem feszengősek a párbeszédek, a poénok meg ütnek. Baromi jó zene, döbbenetes látványvilág, viszonylag jó színészi alakítások (ők is a legtöbbet kihozták a karakterekből). A film nézése közben nem ugrott be egy orbitális hiba se (erről bővebben is írhatnál), de bevallom nem is nagyon filóztam a film közben ilyeneken.

Ez az a film többek között ami kikapcsol, és nem az olyanok mint ezek a 3D-s alkotások. Ott van például az a dínós IMAX film, ott úgy jöttem ki a moziból hogy ennyi? De hiszen el se kezdődött a film! Vártam hogy mikor bontakozik ki, erre meg puff End Credits. Az IMAX technológia pedig nem cipelte el a hátán a filmet, egymagában kevés volt egy élvezhető filmhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmek MINDÍG szubjektív vélemény alapján tetszik az embereknek.Azaz, nekünk kell tetszeni.Engem abszolút nem érdekel más véleménye.Egy barátom azereti a film plusszon lévő filmeket, én meg hányingert kapok tőlük és nulléánmak veszem.De ez nem baj.Nehogymár engem gyözködjön valaki ,vagy én őt egy általa látott filmről.Jó példa, a GyU.Akárki akármit mond nekem, csak egy szer nézhetős film. Másoknak legenda.

Magyarán nem kell egymás véleményével foglalkozni.Annyira hidegen hagy már az is hogy az sw-t fikázzák.Nem ért hozzá.Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film nézése közben nem ugrott be egy orbitális hiba se (erről bővebben is írhatnál)

- A bazi nagy kocka teljesen értelmetlen. Minek ilyen nagy? Pláne, hogy összehajtogatták kicsire, ami már önmagában is kissé debilség volt.

- A városban, mikor Starscream támadott, Epps úgy jött rá, hogy nem baráti F-22-es, hogy berepült a házak közé. Valami ilyesmit mondott a századosnak:

"Az F-22-esek nem jönnek be a házak közé. Ez idegen, és nem a barátságos."

Pár jelenettel később, mikor megtámadták az F-22-esek Blackoutot, majd utánna Megatront, egész falkában zúgtak be a házak közé... így kell ellentmondani önmagunknak.

- Mikor elindul a légiriadó, hogy száljanak fel az F-22-esek, az első snittben frankón bemutatnak két F16-ost. Gratulálok.

- USA-n kívül csak Alaszkában vannak még F-22-esek. Qatar környékén az USAF F-15-öket használ. Ennek ellenére a film elején két F-22-es csatlakozott Blackout mellé, és F-15-öst egy dekát sem láthattunk.

- Az AC-130-as másodpercek alatt ért oda, de az A-10-esek sem repültek túl sokáig. Ha ilyen közel volt a bázis, minek telefonálgattak, mehettek volna máris oda. Ha mégis távol volt, hogy a fenébe tartott ki annyi ideig a lőszerük a katonáknak és mit szarakodott Scorponok?

- Nincsen DEFCON DELTA készültségi állapot. Egy filmben, melyben katonák is segédkeztek, ezt nem ártana tudni. DEFCON 1 a legmagasabb készültségi fok.

- Honnan van a transzformerszek lőszere?

- Mi a bánatért rakták tele úgy a katonák a gépfegyvereiket, mintha karácsonyfák lettek volna?

- Optimus hátán egyetlen pillanat erejéig van egy puska, amíg használja, de már akkor sincs a kezében, mikor Megatron eltrafálja.

- A kockát elrejteni vitték a városba. Ez már alapvetően baromság, mert miért is tették ki veszélynek a civil lakosságot. De ha elrejteni vitték oda, miért rendeltek oda két helikoptert, hogy kivigyék a kockát. A koptereket rögvest lehetett volna a gáthoz hívni. Ott sem lettek volna kevésbé támadás alatt. Azon kívül, melyik idióta gondolta úgy, hogy majd pont a Black Hawkok lógnak meg az űrrobotok elől. És még csak az sem lehet, hogy nem tudták, hogy van repülő verzió, mert a katonák szemtanúi voltak Blackout randalírozásának, plusz a gátat éppen egy begerjesztett ál-F-22-es ostromolta, és hát Megatron sem volt éppen földhöz ragadt vezér.

- Miért is kellett Samet felküldeni a ház tetejére? Egy olyan ház tetejére, ahová egyetlen helikopter sem tud landolni? A helikopterek le tudtak volna szálni az utcára is. Balckout egy Sea Staliont másolt le, ami vagy kétszer nagyobb, mint egy Black Hawk, és lazán ott tepert az utcán, hogy Starscreamről ne is beszéljek, aki F-22-es képében jött-ment. Mindezek mellett, ha már egyszer a pilótáknak mondták, hová megy Sam, miért nem vártak ott rájuk? Miért várt a tetőszint alatt, gondolom én függve?

- A harci helikoptereket nem akarták bevetni teszem azt a helikopterek védelmére? Vadászgéppel bajosabb védelmezni olyan gépeket, amelyek a házak között kóricálnak. Egy pár Cobra vagy Apache igazán jól jött volna.

A Hoover-gát Nevadában van. Ott viszont nincs olyan támaszpont, ami rendelkezne F-22-esekkel (bár a Nelisen voltak a tesztrepülések). Azok az F-22-esek mégis baromi gyorsan ott teremtek.

- Egy szemüvegbe véste Megatron a koordinátáit a kockának. Gigalol! Miért nem pisilte bele mindjárt a hóba, az sem lett volna erőltetetebb. Eleve, Sam dédi úgy kapcsolta be Megát, hogy megérintette az ujja hegyét. Nem semmi, egy húsz méteres robot ON-OFF gombja az ujjbegyén van. Praktikus. És ha mégis képes kativálnia magát, akkor mi a fenét szórakozott évezredekig?

- Optimusék honnét a túróból tudták meg, hogy a szemüvegen vannak a koordináták?

- Frenzzy-ék honnét a túróból tudták meg, hogy a szemüvegen vannak a koordináták?

- Húsz méteres robotok grasszálnak a kertben, ugrálnak, rombolnak, de a szomszédság semmit sem vesz észre, és még a szupertitkos titkos ügynökök elől is észrevétlen elosonnak, mire ők odaérnek.

- A városban mindenki menekül, javarészt a rossz robotok irányába, és mindig tömve vannak az utcák. Ja, és mondtam már, hogy a hadsereg miért is lakott területre vitte a kockát?

- Még jó, hogy a Pentagon elérhető egy mobiltelefonnal a sivatag kellős közepén, és nem kell más, csak egy hitelkártya, aztán máris kérhetek légicsapásmérést. Mindehhez csak őrmesternek kell lennem. Ráadásul a Pentagonban koordinálnak egy a bolygó másik részén zajló akciót.

- Az MQ-1 Predator UAV nem sugárhajtású.

- Az USA elnöke és a vezérkar mint olyan, már nem is létezik? A hadügyminiszter lett az egyedül kizárólagos döntéshozó?

- A Hetes ügyosztálynál előírás a 7-es mintás trikó és az elmehibbantság? De az olyan szinten, hogy még azt sem tudja, hogy a rádióhoz mikrofon is kell.

- Számítógépből és rádió kombinálásából morse-gép hozható létre, természetesen a gép lendületből megfejti a rádiójeleken beérkező morse kódot, és a billentyű nyomkodásával azonnal vissza is fordítja a kívánt szöveget és tovább küldi rádiójelek formájában. Tényleg tudott valamit az a néger csávó.

- Az Air Force One-on senkinek sem tűnik fel egy elhagyott rádió, mely tipikus szériaeleme lehet ennek a repülőnek. Még a légierő tisztjei és a titkosügynökök sem rökönyödnek meg, ha az egyik liftben, vagy a gép műszaki szintjén van ilyesmi. És még az Air Force One hihetetlen film...

- Ha a Hoover-gátat a kocka miatt építették, hogyan fedezhették fel a kockát, mikor az még a gát nélkül javában víz alatt lehetett.

- Megatron mi a túrót csinált az Északi-sark fölött, ha a kocka a nevadai sivatagban volt?

- A szupertitkos titkos ügynök elmondja a monológot, hogy semmiféle jel nem juthat ki a barlangból. A következő jelenetben Frenzzy minden Decepticonnak szól, hol a kocka. Végül is, egy hatalmas kocka különlegesen erős jele nem juthat ki, de egy Yodánál alig egy fejjel magasabb kergegép jele a Föld másik végébe is.

- Frenzzy hívására a Decepticonok bejelentkeznek. Blackout még mindig a qatari sivatag fölött röpköd. Tíz perccel később már Nevadában dorbézol. Ügyes.

- Barricade jófajta trafó. Az első mérkőzésben Bömbi elgyepálja. Szikrázik, haldoklik, úgy hagyjuk ott, hogy ennek game over. Aztán újra megjelenik, sértetlenül. Aztán végérvényesen kámforrá válik az autópályán.

- Az Air Force One-ból lazán kiszálhat, a bázis kifutóján a katonákat kerülgetve (hozzájuk érve) lazán végigtrappolhat egy robot és beugorhat egy rendőrautóba (mi a túrót keres ott egy rendőrautó, mikor az elnök különgépét titkosügynökök és tengerészgyalogosok szokták biztosítani?), felmutatja a középsőujját az ablakon majdhogynem kilógva, és senki még csak észre sem veszi.

- Sam szüleinek már a léte is debilség. Pláne az utolsó jelenetük. Az a debilség csúcsa. Hatlmas robotok tették a földdel egyenlővé az egyik várost, de ők azzal jönnek, hogy Amerika szabad ország, és itt szólnának, ha lennének marsimarslakók. Hát mi ez, ha nem erőltetett szöveg. És hol van még a maszturbálásról folytatott eszmecsere, mert hát ha nincs villany, és az egyetlen gyermekünk szobájából mégis olyan fényár tör elő, mintha refflektorral világítanának, máris ez az első dolog, amire a gyermek anyja gondol (arról nem beszélve, hogy áramszünet esetén a fiúnkat baseballütővel kell meglátogatni).

- "A bűnűzők dögösek", azt hiszem, ez ringbe szállhatna "a legszánalmasabb mondat, amelyet egy szereplő szájába adtak" címért, az esélyesek között. És ez csak egy a sok közül, bár szerintem ez a legszutyokabb.

- A bevadult németjuhászok nem szedik le Samat egy sámlinál nem nagyobb valamiről... szerintem futnia sem kellett volna eme blökik elől.

- A zsaruk is debilek ebben az univerzumban. Aki életében már vett a kezébe állatoknak felírt gyógyszert, az tudhatja, hogy rá van írva, hogy állatoknak való. Zsarukámnak nem csak az nem szúr szemet, hogy a drog feltűnően gyógyszeres dobozban van, de még olvasni sem tud. Sőt, kifejezetten elmebetgnek tűnik, és még valami rejtélyes szándékból bíztatja is Samat, hogy próbálja meg elvenni a fegyverét. No comment.

 

Na, most így hirtelen ezek jutottak eszembe, amit fel tudok hozni ellenérvnek azzal szemben, hogy a Transformers miért nem "jól felépített" és miért is érzem úgy, hogy teli van "gagyeszságokkal".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csezd meg Dzséjt, és én még képes is voltam elolvasni. :)

 

2-t azért hozzáfűznék:

 

- Kutyáknál vannak olyan betegségek, amikhez például állatoknak szánt verzió még nincsen, hanem a gyerekeknek szánt verzióját írják ki nekik.

 

- Leírtad mi hogy van a valóságban, ez tény. DE még a legnagyobb logikátlanságot kifelejtetted leírni. A valóságban nincsenek is Transformersek. :D:)

Szerkesztve: - Coce_Plant
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a Wahlberg gyereket de nem tudom elképzelni Max Payne-nek...
Hát ezzel én is így vagyok. :)

Szerintem a Wahlberg gyereknél még az a manusz is jobb lenne aki a játék átvezetőiben Max-et játszotta. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Egyet felejtesz ki, Dzséjt: a Transformers alapvetően egy olyan széria volt, ami felettébb lazán vette a logikát. Nem illene a témához, ha a film logikus lenne.)

 

Dzséjt, van egy olyan érzésem, hogy te kicsit túl komolyan akartad venni a filmet. :) Ez ugyanolyan mese mint az SW melyben én is nagyjából ennyi gagyeszságot fel tudnék sorolni. :D

Krandekém, Oldikám, na mit írtam le a Transformers megnézése után véleménynek? Na mit írtam le? Segítek kicsit:

"Végszónak, nem csalódtam a filmben. Nem vártam tőle többet, mint Michael Bay korábbi filmjeitől, és nem is kaptam többet. Látványos zúzás, sok humorral, jó nőkkel és a lényeg úgyis az óriásrobotokon van, azok pedig viszik a hátukon a filmet."

Vagyis, nem vártam tőle logikát, nem vettem túl komolyan, de azért, mert a célját elérő jó filmnek tartom, hadd ne keljem azért még egyet értenem olyan kijelentésekkel, hogy "jól felépített", meg "nincsenek benne gagyi dolgok". Mert vannak, és távol áll a jól felépített történetektől. Ráadásul Obi1 kérte is, hogy írjak erről bőven. Persze, ha nézem a filmet, mindez az ékes lista oly mérhetetlenül hidegen hagy, mint bármilyen más filmnél, ami tetszik nekem (de bármelyikről tudnék hasonló listát írni). És tudom nagyon jól, hogy milyen filmnek készült a Transformers, a helyén is kezelem, ezért sem értettem egyet Obi1-nal. A jól felépített sztori az nem Michael Bay-nél kezdődik. Nála a jól megkomponált akció, a dögös zene, és a székbepaszírozó látvány kezdődik :D

 

- Leírtad mi hogy van a valóságban, ez tény. DE még a legnagyobb logikátlanságot kifelejtetted leírni. A valóságban nincsenek is Transformersek. :) :)

Tényleg? Akkor miért követ napok óta egy Camaro sofőr nélkül? Először azt hittem, hogy KITT 8000, de aztán felállt :D

Úgy vagyok vele, hogy ha már a jelenbe tesznek egy sci-fit, akkor a valóságban létező dolgok legalább próbálják megközelíteni a valóságot. Pláne a katonai dolgokban, ha már egyszer katonák is segítettek a filmben. Pl.: Csillagkapu, ahol a katonai tanácsadóknak hála a széria sokkal közelebb áll a valósághoz (persze, főleg a későbbi évadokban már abban is vannak egetverő marhaságok).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már nem emlékeztem a film utáni véleményedre. :hehe: Szóval akkor bocs az alábbiakért, de szerintem így is pöpec mozi a Transformers. :)

Ha arra nem is, pár possztal lejebb a listát megelőzően írtam is, hogy imádom én is, meg megvan, meg hejehuja. Vagy vén korodra már ennyire szenilis lettél? Elfelejted mit olvasol :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lista Dzséjt, köszi (szerintem van egy pár olyan amibe bele lehetne kötni). De ezeknek a hibáknak a nagy része olyan, amit életemben nem vennék észre, mivel valamekkora szakértést igényel. Én nem értek a katonasági dolgokhoz, tehát nem is húzom fel magam miattuk. Sok helyen nem figyeltek oda a készítők, vagy feláldozták a logikát az élvezhetőség miatt, de egy szembetűnő hiba sincsen, ami tényleg rontaná az élményt. Egy robotoson sztoriba nagyon könnyű ilyeneket találni, épp az alap koncepció miatt. És én ezek ellenére is állítom hogy van a filmnek egy normális sztorija, többnyire jó karakterekkel, és poénokkal. Nem mondtam hogy Gyűrűk Ura szintű a kidolgozottsága, csak azt hogy jól fel van építve. És a felépítettség alatt nem azt értettem hogy hibátlan a sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha arra nem is, pár possztal lejebb a listát megelőzően írtam is, hogy imádom én is, meg megvan, meg hejehuja. Vagy vén korodra már ennyire szenilis lettél? Elfelejted mit olvasol :)

Ne szapuld a moderátort, mert kimoderállak, te! :):hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.