Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nemrég Sztív Sóderbergh istenítette az Avatart szóval lett volna mit megosztani velünk. :P

Hát akkor Jake bizony kiábrándult a filmből. :D

....vagy megunta a cukkolásainkat. :P:D

 

Hú, pedig kapni fog még, főleg ahogy közeledik a mozipremier. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-men kezdetek: Rozsomák.

 

Ez volt eddig a legjobb X-men film. :D Bőven felülmúlta a 3.-at, Sőt egy kicsit túl is tett a 2.-on. Eleinte attól tartotam, hogy 109 perces voltával nam lesz jó, de kellemeset csalódtam. Ebben a filmben mindent megkaptam amit vártam, volt drámaiság is és akciók is garmadával.

Spoiler:

Rozsomák eredettörténete nagyon jól meg lett kreálva. Sok ponton egyztek a dolgok a képregénnyel is. Kiderült, hogy Kardfogú Rozsomák testvére. A film végül is a kettejük konfliktusáról szól. Eggyütt léptek be az X-fegyver projektbe. Logan hamarosan kilépett, de aztán csellel rávették, hogy térjen vissza és vesse alá magát az adamantium kísérletnek. A készítők teljesen odafigyeltek az előző 3 filmre. Minden nagyon klasszul passzol: az adamantium beültetésének körülményei, Rozsomák emlékvesztése a film végén stb.. Szól nagyon jól passzol ez az előzményfilm a többihez. Holtbiztos nagyon kemény. Sajnos csak a film elején és végén kap főszerepet. Ahogy a végén kinéz az nagyon durva. Sajnos róla már nem lehet önálló film a vele történtek miatt. Gambit se volt túl nagy szerepe, de végre valahára szerepelt. Küklopsz és a professzor szerepeltetése állati jól meg lett oldva. Striker pedig éppolyan fanatikus, mint az X-men 2-ben volt.

Szóval nagyon elégedett vagyok összeségében a filmmel. Csillagos 5-ös. Nem szokványos világmentős képregénymozi, épp ebben rejleik a varázsa. Ezek után már nagyon várom a másik 2 előzményfilmet: X-men kezdetek: Magnetót és X-men: Első osztályt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt eddig a legjobb X-men film. :D Bőven felülmúlta a 3.-at, Sőt egy kicsit túl is tett a 2.-on.

De az egyet nem? Akkor hogyan lehet a legjobb X-men film? :P

 

Azt elfelejtettem mondani, hogy sajnos nem volt Avatar előzetes.

Ha lenne a Farkas előtt Avatar traler, Jake már napok óta itt villogna örömében, mint a rendőrlámpa :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy bizony. :D
Sajna ezt a szinkrósok nem tudják. Mindenesetre ha a filmekről van szó én a Farkas elnevezést jobban csípem mint a Rozso-mákot mert utóbbit nem tartom filmbe illőnek. A képregénybe okés de filmbe szerintem hülyén jönne ki. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tűntem el, csak szép csendben várom az én kis filmemet.. :D

Plusz már írtam vagy 100 Avatart dicsérő hírt, már egyáltalán nem tartom újdonságnak a 101-iket, meg szerintem ti se :P

Meg ugye miért tomboljam itt ki magam, míg ti egy rossz filmre számítotok, ami csak dvd-re jön ki :P :P

 

Én, bár már leírtam anno, egyszerűen azért várom , mert elvárom tőle azt, mint a Star Wars.

1977-ben az emberek beültek valami csodára, ami teljesen megváltoztatta az életüket.

Az Avatarnál is ez a helyzet, én is át akarom élni azt a csodát, amit 1977-ben az SW indított. Ugye itt sincs könyv, képregény, rajzfilm, stb, ami alapján el tudnánk képzelni miféle kiféle lesz ez a mozi.

Mi is úgy ülünk be rá, mint anno a 77-es generáció. És nem feledjük, mindig az első élmények, az első sokk hatás , az első képkocka, az első történet teljes egészében a meghatározó egész életünkben.

Hiába jöttek 99-től az SW részek, hiába ámult Dzséjt rajtuk, mint írta, mégis tudtuk az előzményeket, a háttérinfókat , már volt fogalmunk olyan dolgokról, amik itt nincsennek jelen az Avatarnál.

És azt se szeretném feltételezni az itt jelenlévőktől, hogy itt ez a titokzatos valami, amit kikiáltottak a következő Star Warsnak, ezért megvetéssel fordulunk felé, nehogy már kedvencünknél jobb szülessen.

Nem fog, ez nem akarja senkitől se elvenni rajongása tárgyát, ez csak tényleg azt akarja nyújtani, amit 77-ben a Star Wars nyújtott. Megdöbbenést, sokkot, szenzációt és új rajongók gyűjtését egy új univerzumhoz.

 

Ez az én nagy álmom, meg persze gondolom Cameronnak és több ezer fős csapatának, akik 5 éve éjjel nappal küszködnek, hogy összehozzák a lehetetlent.

Anno Lucas vért izzadva hozta össze az Sw-t a 70es években, Cameron meg azt mondta, a Titanic piknik volt, az Avatarhoz képest, tehát el lehet képzelni, itt is mehet a szenvedés rendesen..

 

Tényleg az utolsó megjegyzésem: Az Avatar még attól is lehet értékes az emberek számára, mert talán a fiatal generáció és a fogékony emberek a film megtekintése után jobban érdeklődnek a bolygók, a távoli naprendszerek, az idegen élet lehetőségei iránt. Ez egy tudományos fantasztikus sci-fi, ami a földönkívüli civilizációk lehetőségét boncolgatja. NASA emberek, tudósok és sok okos ember közreműködésével , kik segítettek Cameronnak.

Ezt csak azért hoztam fel, mert emlékezzünk csak 1993-ban kijött a Jurassic Park, és hány meg hány gyerek és fiatal kezdett jobban érdeklődni a dinoszauruszok iránt, választották az őslénykutatást. Korábban is születtek dínós filmek, de ez volt az az alkotás, melyet olyan valósághűsen és hangulatosan tártak a nézőközönség elé, ami miatt bizony jópáran bűvöletébe estek.

Remélem érzitek a párhuzamot az Avatarral kapcsolatban. Talán ez is egy kicsit megmozgatja az űrkutatást, talán ez a mozi is serkenti a fiatalokat eme tudományág iránt.

Bocsánat a hosszú kommentért, de ez kikívánkozott belőlem :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake megint egy picit túlreagáltad a mi un. cukkolásunkat. :P Hidd el várjuk mi ezerrel, csak az az igazság, hogy irigykedünk, hogy így tudsz rajongani. :D :D

De ugye nem fogsz a villanyborotváért nyúlni ha AVP2 féle végcsengés fog érni téged? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom nevezhetjük e ezt rajongásnak, csupán borzasztóan várom a filmet. A rajongás akkor kezdődik, amikor láttam és nagyon de nagyon tetszett, majd megveszem a könyveket hozzá, netán képregényeket, esetleg figurákat...na igen ez már rajongás, azaz itt kezdődik valamilyen szinten :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom nevezhetjük e ezt rajongásnak, csupán borzasztóan várom a filmet. A rajongás akkor kezdődik, amikor láttam és nagyon de nagyon tetszett, majd megveszem a könyveket hozzá, netán képregényeket, esetleg figurákat...na igen ez már rajongás, azaz itt kezdődik valamilyen szinten :D

Te esetedben szerintem nyugodtan nevezhetjük :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-men kezdetek: Rozsomák.

 

Ez volt eddig a legjobb X-men film. :clap:

Örülök, hogy jót hallok a filmről, bár meg tudnám nézni, de jön annyi más is, hogy már nem fér bele, csak majd valahogy :(

 

Mindenesetre ha a filmekről van szó én a Farkas elnevezést jobban csípem mint a Rozso-mákot mert utóbbit nem tartom filmbe illőnek.

Nálam is Farkas, de leginkább azért, mert csak filmből ismerem, képregényből nem, így megszoktam. Meg aztán jobb elnevezés :D

 

Milyen motor?

:lol:

 

Nem tűntem el, csak szép csendben várom az én kis filmemet.. :)

Plusz már írtam vagy 100 Avatart dicsérő hírt, már egyáltalán nem tartom újdonságnak a 101-iket, meg szerintem ti se ;)

Írhatsz még 1001-et is, én nem bánom, nyugodtan tombold ki magad :) Jó látni, hogy valaki így vár egy filmet. Valahogy szeretném én is, hogy úgy ámuljak a moziban majd, mint mások az SW-n 77-ben, ha már párhuzamról van szó. Én csak jóval később láttam, bár mint látszik, nem múlt el nyomtalanul az élmény felettem, de nem is lenne rossz valami forradalminak része lenni a moziban is :) Bár nekem a LOTR annak számít :D

No meglátjuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.