Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hehe! Valahogy sejtettem. De velem van az Erő... Lássuk mire megyek vele! :P A sorrended: Lucius, Draco, Perselus, Sirius...? :)

Hogy találtad ki? :) Egyébként nem ez a sorrend :D Sirius, Perselus, a többiekről nem is kell :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis klipet dobott össze a gyerek a Terminator filmekből. Érdekes, hogy a hamradik részt kihagyta, illetve szembetűnő, hogy mi cél vezérelte. :D Ehhez elég ha csak a filmekből vett hasonló jeleneteket nézzük. Szóval ennyit a fikázókról szerintem is, akik szerint ugye a T4 beilleszthetetlen volt nekik. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frankó klip, csak nem tudom, miért maradt ki a T3, pedig abban is sok jelenet "megegyezik". Mondjuk ez is bizonyítja, hogy az isteni James Cameron az isteni Terminator 2-vel nem csinált mást, mint kvázi átírta kicsit, majd újra leforgatta az isteni Terminatort. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövőre tényleg forogni fog a Batman 3, de Nolan még mindig nem írt alá semmilyen szerződést. Ez aggasztó egy kicsit. Most az Inception sci-fin dolgozik. A Studió ígéretei szerin ezután azonnal hozzálát a Batman 3-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt három napban megint megnéztem a Gyűrűk Ura trilógiát (ez most mindhárom a bővített volt, eddig a Király visszatért nem láttam úgy). A történet még mindig jó, de ez a hosszúság továbbra is riasztó (ezért nem tartom viszont túl jó filmnek egyik részét sem). Most megint elteszem évekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt három napban megint megnéztem a Gyűrűk Ura trilógiát (ez most mindhárom a bővített volt, eddig a Király visszatért nem láttam úgy). A történet még mindig jó, de ez a hosszúság továbbra is riasztó (ezért nem tartom viszont túl jó filmnek egyik részét sem). Most megint elteszem évekre.

Én pont a hosszúsága miatt is imádom. :D

Az Universal felvásárolta Az Idő Kereke fantasy regénysorozat megfilmesítésének jogát. Minden rész átlag 700-800 oldalból áll. Ha jó filmeket akarnak adaptálni akkor kb ilyen hosszúaknak kell lenniük a filmeknek. És a sorozat 14 kötetből fog állni. ;) 14 db Gyűrűk Ura hosszúságú film. ;)

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hosszúnak csak leírva hosszú, de én még soha se unatkoztam a Gyűrűk Urán. Rövidebbre meg nem tudom hogyan lehetne vágni, elképzelni se tudom mely jeleneteket lehetne kihagyni. Na jó, -10% cukormázt leszedni a harmadik részről nem lenne utolsó dolog. ;)

 

Én még mindig a Gyűrű Szövetségét kedvelem a legjobban a trilógiából, filmben és könyvben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmúlt három napban megint megnéztem a Gyűrűk Ura trilógiát (ez most mindhárom a bővített volt, eddig a Király visszatért nem láttam úgy). A történet még mindig jó, de ez a hosszúság továbbra is riasztó (ezért nem tartom viszont túl jó filmnek egyik részét sem). Most megint elteszem évekre.

Ismerős eset. Én mindig amikor nézegetem a polcomon a választékot, és a GYU -hoz érek, egyből az ugrik be, hogy hosszú. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már celluloid-szappanopera. Feltéve hogy akkor még celluloidon lesznek a filmek.

Hát igen, de Az Idő Kereke sorozatban több minden történik. Legalább 2 tucat főszereplő van, akik útja egy idő után elválnak, majd újból találkoznak és legalább 5- ször annyi embernép van, mint a Gyűrűk Urában. Az események tekintetében is sokkal, de sokkal kuszább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 db Gyűrűk Ura hosszúságú film. ;)

Nem tudom, bevállalják-e, de sok sikert hozzá ;)

 

Hosszúnak csak leírva hosszú, de én még soha se unatkoztam a Gyűrűk Urán.

Na jó, -10% cukormázt leszedni a harmadik részről nem lenne utolsó dolog. :)

Még én sem :)

Második mondattal is egyetértek :D

 

Szerintem a filmben az lett a legjobb.

Valóban az első lett a legjobb filmen. Amit sajnálok, hogy az első részből nincs kedvenc jelenetem, még a másik kettőben vannak olyan részek, amiket meg annyira szeretek, hogy olyankor hajlamos vagyok az első részt utolsónak sorolni a tetszési listán (mindhárom film számomra legeslegje a harmadik részben található). Aztán mindig rájövök, hogy tulajdonképpen az első rész sikerült a legjobban, de az egyenletesen jó végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis összefoglaló, hogy milyen arcok is voltak a múlt heti Comic Conon, ami az egyik legnagyobb filmes összejövetel részben. A riporterek nagyon készek. Igen, ilyen egy igaz USA riporter! ;)

A formás lányok, érdekes jelmezek magukért beszélnek :D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos rövidebben meg nagyon kurtítani kellene, ami már erősen a történet rovására menne ;) Ezért sem volt könnyű filmre vinni. Legalább is szerintem.

George Lucas megoldotta, 6 két órás filmet csinált 3 négy-öt órás helyett. Az eredmény ugyanaz, mégis emészthetőbb és szórakoztatóbb, és ami szerintem fontos egy filmnél: nem megy el egy délután egy rész megnézésével. Nem tudom, hogy Peter Jacksonnak miért van az a mániája, hogy a filmjeit 100 órásra vágja. Ettől szerintem csak rosszabb lesz a film (mint mozifilm, mert a történet jobban kibontható, de akkor maradjunk a könyv formátumnál, vagy legyen TV sorozat). Jackson a jelenetek megkomponálásához ért, a vágáshoz szerintem sajnos már kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az első lett a legjobb filmen. Amit sajnálok, hogy az első részből nincs kedvenc jelenetem, még a másik kettőben vannak olyan részek, amiket meg annyira szeretek, hogy olyankor hajlamos vagyok az első részt utolsónak sorolni a tetszési listán (mindhárom film számomra legeslegje a harmadik részben található). Aztán mindig rájövök, hogy tulajdonképpen az első rész sikerült a legjobban, de az egyenletesen jó végig.

Az első részből én se tudnék kedvenc jelenetet mondani, tényleg olyan egyenletesen jó az egész.

Ez a rész a legkalandosabb és a leghangulatosabb is a megye bemutatásával, és jobban is tetszik az hogy nem 8 szálon fut a cselekmény.

A második rész az olyan szürke és semmilyen egy kicsit, túl átvezető jellege van. A harmadikra a legjobb szó az hogy epikus, a kedvenc jelenetem belőle máig az amikor a lovasok megérkeznek Gondorba. EPIC. Csak a film gay-faktora ugrik egy nagyot a végén, és már habzik az ember szája a sok érzelemtől.

 

Dzséjt: De a Gyűrűk Urát egyszerűen nem lehet hat filmre szétnyújtani, hiába állt eredetileg ennyi kötetből a könyv. Most képzeld el hogy az első rész azzal ér véget, hogy megérkeznek völgyzugolyba.. aztán egy évet kellett volna várni a folytatásra. Vagy milyen semmitmondó lett volna a Két Torony első felét moziba küldeniük. És még így is milyen jól jártunk, mert eredetileg azt tervezték hogy két részben mesélik el a trilógiát, és ahogy Jacksont ismerem dvd-re csinált volna egy 5 órás filmet is.

 

A Gyűrűk Ura az egy olyan történet amit három részben lehet elmesélni, egy minimálisan hosszú játékidővel. Már így is szétcincálták a rajongók Jacksont hogy hogy merte kivágni Bombadil Tomát a filmből, meg ezt meg azt a jelenetet.

És attól nem értem hogy miért lesz valaki rossz vágó, mert hosszú filmeket csinál. Ha ilyen sikeres és elismert lett ez a trilógia akkor nem hiszem hogy rosszul végezte a dolgát.

Az SW-vel se nagyon értem hogy miért kell összehasonlítani, ahol ott olyan a sztori hogy hat filmre lehet szétszedni. Se többre, se kevesebbre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A harmadikra a legjobb szó az hogy epikus, a kedvenc jelenetem belőle máig az amikor a lovasok megérkeznek Gondorba.

 

Dzséjt: De a Gyűrűk Urát egyszerűen nem lehet hat filmre szétnyújtani, hiába állt eredetileg ennyi kötetből a könyv.

 

Már így is szétcincálták a rajongók Jacksont hogy hogy merte kivágni Bombadil Tomát a filmből, meg ezt meg azt a jelenetet.

 

És attól nem értem hogy miért lesz valaki rossz vágó, mert hosszú filmeket csinál. Ha ilyen sikeres és elismert lett ez a trilógia akkor nem hiszem hogy rosszul végezte a dolgát.

Nekem is az a kedvencem :D

 

Három kötetből áll, és azok egyenként két-két könyvből :) Szóval három kötet, hat könyv :) Egyébként meg tényleg elég nehéz lenne filmen így szétkapni hat részre, mert az egyes "könyvek" szétvágása könyvben oké, filmen pedig nem.

 

Bombadil Toma ügye eléggé megosztotta az embereket, ha jól tudom. Régebben járkáltam Tolkien-klubra (míg volt egyáltalán), és ott kb. az emberek fele egyetértett vele, hogy kihagyták, a másik fele meg erősen sérelmezte.

Része a világnak, viszont a cselekményt egyáltalán nem viszi előbbre, így szerintem jogos, hogy kivágták a filmből a buckamanós résszel együtt. Ugyanis utóbbit az előbbi nélkül nehezen lehetett volna megoldani, mégha a buckamanós résznek lett is volna létjogosultsága (történeti szempontból sokkal fontosabb, mint Toma). Amúgy én könyvben sem rajongok a Tomás részért :D Megvallom, az egyetlen rész az egészből, amit annyira nem szeretek.

 

Jogos, egyet is értek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: De a Gyűrűk Urát egyszerűen nem lehet hat filmre szétnyújtani, hiába állt eredetileg ennyi kötetből a könyv. Most képzeld el hogy az első rész azzal ér véget, hogy megérkeznek völgyzugolyba.. aztán egy évet kellett volna várni a folytatásra. Vagy milyen semmitmondó lett volna a Két Torony első felét moziba küldeniük. És még így is milyen jól jártunk, mert eredetileg azt tervezték hogy két részben mesélik el a trilógiát, és ahogy Jacksont ismerem dvd-re csinált volna egy 5 órás filmet is.

Semmi sem lehetetlen, ha van tehetséged hozzá. Csak úgy kellett volna megírni a forgatókönyvet, majd megrendezni a filmet, hogy az hat epizódban is működjön. Szerkesztés kérdése. A Star Wars is megrendezhető lett volna három filmben, ha úgy írja meg Lucas (az ep4-5-6 akár egy filmben is; és készítésének módjával nyugodtan összevethetők, mert mindkettő film, ráadásul ugyanabban az időben, ugyanazzal a technológiával készültek, majdhogynem ugyanott). Tehetség kérdése az egész. A GyU is szétbontható lenne, pláne, hogy ennyi akciót helyeztek el, mellé meg egy halom olyan jelenetet, amik tök fölöslegesek (a RotK-ban pl. az, amikor Frodo és Samu ork páncélban sunnyogva bekerülnek egy halom ork közé, majd verekednek, elszöknek: a jelenet haszontalan, nem vitte semerre a sztorit, és az amúgy jó szaglású, elég magas orkoknak még csak fel sem tűnik, hogy két lötyögő ruhát viselő, a sisak mögül is klasszul látható hobbit kavart a soraik közé, szóval a jelenet még nevetséges is). Nem mellesleg, a filmek maguk is tartalmaznak alvégeket. Ha nézed, érezni, hogy ezen és ezen a ponton véget ért egy "fejezet".

És a szétvágás még egy szempontból kivitelezhető lett volna: a filmeknek így sincs lezárása, akár a "Folytatjuk" felirat is mehetett volna a végére. Ha három filmnél nem törődtek a lezárással (önmagában egyik film sem alkot igazán kerek egészet, nagyon összefüggőek, pláne Frodóék sztorija), akkor négy-öt-hat filmnél sem kellett volna (amúgy elég lett volna szvsz négy felé vágni). Egy narrációval és remek zenével összekapcsolva bármilyen vég kieszközölhető lett volna.

 

És attól nem értem hogy miért lesz valaki rossz vágó, mert hosszú filmeket csinál.

Mert egy filmet az is jellemez, hogy mennyit fészkelődök rajta. A GyU-n nem, hogy fészkelődtem, ettem is rajta, elmentem WC-re is, ki kellett nyújtóztatnom a végtagjaimat... mindez úgy, hogy rühellek filmeket megszakítani bármivel is (olyan szinten, hogy ha filmezek, a családból senki sem szól hozzám, nem jönnek kéréssel, mert tudják, hogy felkapom a vizet), de a GyU meg kell szakítanom. A hosszúság sem jó, mit gondolsz, a filmek nagy része miért nem 5 órás? Mert embertelenség ilyen hosszúra csinálni őket. A film szórakoztasson, és ne menjen el a megnézésével a teljes délutánom. Szóval, az sem jó, ha a rendező kivág(at) fontos jeleneteket, de az sem jó, ha mindent belepakol(tat). Peter Jackson az a véglet, aki túl sok mindent tesz a filmjeibe újabban (GyU, King Kong).

Az, hogy a rajongók meg fanyalognak, az csak azt jelenti, hogy szerintük egy könyv 100%-osan megfilmesíthető. Ez baromság, de próbáld megértetni velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De képzeljétek el milyen, ha valaki mind a 6 Star Wars filmet egymás után megnézi. Pont olyan lenne, mint egy Gyűrűk Ura maraton. :)
Úgy emlékszem Dzséjt már vállalkozott egyszer erre :)

Majd ő beszámol az élményeiről :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.